Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

24 maja 2013 r.
15:38
Edytuj ten wpis

Pierwszy lot z Gdańska. Lublin przekonywał, że warto do nas wrócić

0 15 A A
Samolot Eurolotu wylądował dzisiaj na lubelskim lotnisku w samo południe. Przyleciało nim z Gdańska
Samolot Eurolotu wylądował dzisiaj na lubelskim lotnisku w samo południe. Przyleciało nim z Gdańska

Nie zwiedzili wiele, bo cały czas padał deszcz. Ale usłyszeli, dlaczego warto przylecieć do nas na weekend. Ponad 50-osobowa grupa złożona głównie z trójmiejskich dziennikarzy wzięła w piątek udział w promocyjnym locie linii Eurolot z Gdańska do Lublina.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Ładne lotnisko, miasto pewnie też, ale wiele nie zobaczyliśmy, bo z samolotu wysiedliśmy w strugach deszczu – mówiła dziennikarka Wanda Burakowska z gazety "Nasz Filar”. I zapowiada: Mam nadzieję, że więcej zobaczę w sierpniu, bo wtedy wybieram się do Lublina.

Specjalnie wyczarterowanym samolotem linii Eurolot do Lublina przyleciała dzisiaj grupa ponad 50 dziennikarzy, urzędników i przedstawiciel biur podróży. Wycieczkę zorganizowały władze województwa i miasta, Port Lotniczy Lublin i Eurolot, by promować połączenie lotnicze Gdańsk–Lublin.

Niestety, pogoda pokrzyżowała plany, w których było zwiedzanie miasta i goście musieli zadowolić się spotkaniem w Ratuszu. Tu usłyszeli o zaletach połączenia Gdańsk–Lublin i byli gorąco zachęcani, by z niego korzystać.

– Cieszę się z tego połączenia, bo ma ono wymiar zarówno turystyczny, jak i gospodarczy – mówił Krzysztof Żuk, prezydent Lublina. I podkreślał, że dynamicznie rozwijający się Gdańsk to miasto o takim wizerunku, do jakiego my właśnie dążymy. – Ja już jestem szczęśliwym posiadaczem biletu do Gdańska i w sierpniu tam lecę – mówił Krzysztof Hetman, marszałek województwa.
O zaletach nowego połączenia mówili także goście z Gdańska. – Jestem pierwszy raz w Lublinie, bo czas przejazdu nie zachęcał do tej pory do wizyty – przyznała Agnieszka Owczarczak, wiceprzewodnicząca Rady Miasta Gdańsk. – Liczę, że Gdańsk będzie nie tylko portem przesiadkowym, ale także docelowym. – Ja chętnie przylecę do Lublina na weekend – zapowiedział Michał Dargacz, rzecznik Portu Lotniczego Gdańsk.

Goście z Gdańska usłyszeli od przedstawicieli lubelskiego Ratusza, że do Lublina warto się wybrać choćby na jedno z wyjątkowych wydarzeń kulturalnych, m.in. Open City, Noc Kultury, czy Carnaval Sztukmistrzów. To ostatnie ma być bardzo mocno promowane w Gdańsku – po to, by w sierpniu ściągnąć do nas jak najwięcej gości.

POŁĄCZENIE LUBLIN-GDAŃSK
Ma ruszyć 21 czerwca. Loty będą się odbywać dwa razy w tygodniu – w piątki i w niedziele. Bilety sprzedają się znakomicie. – Sprzedaliśmy dotąd 30 proc. biletów. To nasza najszybciej sprzedająca się trasa – zdradził Mateusz Kokosiński, dyrektor handlowy Eurolotu. – Dzięki temu możemy myśleć o przedłużeniu tego połączenia po okresie wakacyjnym i o nowych kierunkach.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gość / 31 maja 2013 o 14:53

@ cipcia

Nick adekwatny do zawartości merytorycznej wypowiedzi.

Avatar
cipcia / 31 maja 2013 o 00:48

ile milionow wydalo miasto i region, by eurolot zaczal latac az 2x w tygodniu w srodku dnia, tylko po to, by wygladalo, ze warto bylo wybudowac lotnisko jako zachcianke paru miskow, by mogli znajomym z firm budowlanych fuche zalatwic. Gdyby byly dwa rejsy dziennie: rano i wieczorem to rozumiem, ale w piatek i niedziele o 14? to jakis poroniony pomysl. no ale jakie elyty (regionu i eurolotu) takie i pomysly.

Avatar
RobUK / 31 maja 2013 o 00:44

Jako Polak urodzony w Lublinie a obecnie od lat mieszkajacy w UK oraz zwiazany z Warszawa z zazenowaniem czytam te komentarze i przecieram oczy! Zamiast cieszyc  sie ze region lubelski  promuje sie w Gdansku i odwrotnie , robi wszystko aby sie rozwijac to zgnusnialej czesci lokalnego spoleczenstwa tez jest to zle i nie nareke... wiec co jest dobrze? Co powinno sie zrobic zeby was usatysfakcjonowac??? Slucham  konstruktywnych pomyslow! Jestescie tylko mocni w narzekaniu  i dlatego ten region taki jest jaki jest...daleko w tyle ! Na szczescie sa tu jeszcze ludzie ktorym cos sie chce:))) Pozdrawiam takich!

Jako Polak urodzony w Lublinie a obecnie od lat mieszkajacy w UK oraz zwiazany z Warszawa z zazenowaniem czytam te komentarze i przecieram oczy! Zamiast cieszyc  sie ze region lubelski  promuje sie w Gdansku i odwrotnie , robi wszystko aby sie rozwijac to zgnusnialej czesci lokalnego spoleczenstwa tez jest to zle i nie nareke... wiec co jest dobrze? Co powinno sie zrobic zeby was usatysfakcjonowac??? Slucham  konstruktywnych pomyslow! Jestescie tylko mocni w narzekaniu  i dlatego ten region taki jest jaki jest...daleko... rozwiń

Avatar
didi / 28 maja 2013 o 00:33

po co latać do Lublina? tam psy dupami szczekają. kolejny wielki niewypał Eurolotu. skasują to połączenie szybciej niż zaczęli. 

Avatar
didi / 28 maja 2013 o 00:30

nie ponad 50 tylko 49 osób w tym syn Tuska.

Avatar
Cezar / 25 maja 2013 o 08:34
Dziennikarka z gazety ,,Nasz Filar,,? Nie ma takiej gazety,więc co to byli za ludzie?
Avatar
Jadwiga / 25 maja 2013 o 07:56
Nie ma Wrocławia i Krakowa w ofercie. Kto poleci nad brudne i zimne polskie morze? A Pan Hetman jak już ma bilet, to niech sobie w tym Gdańsku zostanie. Jednego mniej, będzie lżej.
Avatar
wakat / 25 maja 2013 o 07:36
[url="http://www.nowytydzien.pl/index.php?option=com_k2&view=item&id=11099:wyniki-uziemiaj%C4%85&Itemid=43"]http://www.nowytydzi...miają&Itemid=43[/url]

" Prognoza jest taka, że ten rok (2013) Lotnisko skończy stratą nawet 30 mln zł.
To będzie problem dla udziałowców, którzy muszą pokryć stratę.
Wyjdzie po jakieś 15 mln zł, a przecież w budżecie Lublina na podwyższenie kapitału w porcie są zabezpieczone tylko środki w kwocie 5 mln zł "

Port Lotniczy Lublin tworzy 4 akcjonariuszy i ich udziały :
Samorządy miast Lublina (60 %), Świdnika (5,5 %), województwa lubelskiego (34 %) i powiatu Świdnik (0,0093 %)
[url="http://www.nowytydzien.pl/index.php?option=com_k2&view=item&id=11099:wyniki-uziemiaj%C4%85&Itemid=43"]http://www.nowytydzi...miają&Itemid=43[/url]

" Prognoza jest taka, że ten rok (2013) Lotnisko skończy stratą nawet 30 mln zł.
To będzie problem dla udziałowców, którzy muszą pokryć stratę.
Wyjdzie po jakieś 15 mln zł, a przecież w budżecie Lublina na podwyższenie kapitału w porcie są zabezpieczone tylko środki w kwocie 5 mln zł "
rozwiń
Avatar
adam / 24 maja 2013 o 23:18
[url="http://www.dailymail.co.uk/news/article-2170886/Spains-ghost-airport-The-1BILLION-transport-hub-closed-just-years-thats-falling-rack-ruin.html"]http://www.dailymail.co.uk/news/article-2170886/Spains-ghost-airport-The-1BILLION-transport-hub-closed-just-years-thats-falling-rack-ruin.html[/url] oto link który powinien być przestrogą dla pana Żuka.
Avatar
widz / 24 maja 2013 o 23:03
[quote name='olo' timestamp='1369410915' post='774162']
"Ja już jestem szczęśliwym posiadaczem biletu do Gdańska i w sierpniu tam lecę – mówił Krzysztof Hetman, marszałek województwa."-ciekawe za czyje pieniądze kupił ten bilet-za swoje czy za nasze?
[/quote] o to to!
Avatar
gość / 31 maja 2013 o 14:53

@ cipcia

Nick adekwatny do zawartości merytorycznej wypowiedzi.

Avatar
cipcia / 31 maja 2013 o 00:48

ile milionow wydalo miasto i region, by eurolot zaczal latac az 2x w tygodniu w srodku dnia, tylko po to, by wygladalo, ze warto bylo wybudowac lotnisko jako zachcianke paru miskow, by mogli znajomym z firm budowlanych fuche zalatwic. Gdyby byly dwa rejsy dziennie: rano i wieczorem to rozumiem, ale w piatek i niedziele o 14? to jakis poroniony pomysl. no ale jakie elyty (regionu i eurolotu) takie i pomysly.

Avatar
RobUK / 31 maja 2013 o 00:44

Jako Polak urodzony w Lublinie a obecnie od lat mieszkajacy w UK oraz zwiazany z Warszawa z zazenowaniem czytam te komentarze i przecieram oczy! Zamiast cieszyc  sie ze region lubelski  promuje sie w Gdansku i odwrotnie , robi wszystko aby sie rozwijac to zgnusnialej czesci lokalnego spoleczenstwa tez jest to zle i nie nareke... wiec co jest dobrze? Co powinno sie zrobic zeby was usatysfakcjonowac??? Slucham  konstruktywnych pomyslow! Jestescie tylko mocni w narzekaniu  i dlatego ten region taki jest jaki jest...daleko w tyle ! Na szczescie sa tu jeszcze ludzie ktorym cos sie chce:))) Pozdrawiam takich!

Jako Polak urodzony w Lublinie a obecnie od lat mieszkajacy w UK oraz zwiazany z Warszawa z zazenowaniem czytam te komentarze i przecieram oczy! Zamiast cieszyc  sie ze region lubelski  promuje sie w Gdansku i odwrotnie , robi wszystko aby sie rozwijac to zgnusnialej czesci lokalnego spoleczenstwa tez jest to zle i nie nareke... wiec co jest dobrze? Co powinno sie zrobic zeby was usatysfakcjonowac??? Slucham  konstruktywnych pomyslow! Jestescie tylko mocni w narzekaniu  i dlatego ten region taki jest jaki jest...daleko... rozwiń

Avatar
didi / 28 maja 2013 o 00:33

po co latać do Lublina? tam psy dupami szczekają. kolejny wielki niewypał Eurolotu. skasują to połączenie szybciej niż zaczęli. 

Avatar
didi / 28 maja 2013 o 00:30

nie ponad 50 tylko 49 osób w tym syn Tuska.

Avatar
Cezar / 25 maja 2013 o 08:34
Dziennikarka z gazety ,,Nasz Filar,,? Nie ma takiej gazety,więc co to byli za ludzie?
Avatar
Jadwiga / 25 maja 2013 o 07:56
Nie ma Wrocławia i Krakowa w ofercie. Kto poleci nad brudne i zimne polskie morze? A Pan Hetman jak już ma bilet, to niech sobie w tym Gdańsku zostanie. Jednego mniej, będzie lżej.
Avatar
wakat / 25 maja 2013 o 07:36
[url="http://www.nowytydzien.pl/index.php?option=com_k2&view=item&id=11099:wyniki-uziemiaj%C4%85&Itemid=43"]http://www.nowytydzi...miają&Itemid=43[/url]

" Prognoza jest taka, że ten rok (2013) Lotnisko skończy stratą nawet 30 mln zł.
To będzie problem dla udziałowców, którzy muszą pokryć stratę.
Wyjdzie po jakieś 15 mln zł, a przecież w budżecie Lublina na podwyższenie kapitału w porcie są zabezpieczone tylko środki w kwocie 5 mln zł "

Port Lotniczy Lublin tworzy 4 akcjonariuszy i ich udziały :
Samorządy miast Lublina (60 %), Świdnika (5,5 %), województwa lubelskiego (34 %) i powiatu Świdnik (0,0093 %)
[url="http://www.nowytydzien.pl/index.php?option=com_k2&view=item&id=11099:wyniki-uziemiaj%C4%85&Itemid=43"]http://www.nowytydzi...miają&Itemid=43[/url]

" Prognoza jest taka, że ten rok (2013) Lotnisko skończy stratą nawet 30 mln zł.
To będzie problem dla udziałowców, którzy muszą pokryć stratę.
Wyjdzie po jakieś 15 mln zł, a przecież w budżecie Lublina na podwyższenie kapitału w porcie są zabezpieczone tylko środki w kwocie 5 mln zł "
rozwiń
Avatar
adam / 24 maja 2013 o 23:18
[url="http://www.dailymail.co.uk/news/article-2170886/Spains-ghost-airport-The-1BILLION-transport-hub-closed-just-years-thats-falling-rack-ruin.html"]http://www.dailymail.co.uk/news/article-2170886/Spains-ghost-airport-The-1BILLION-transport-hub-closed-just-years-thats-falling-rack-ruin.html[/url] oto link który powinien być przestrogą dla pana Żuka.
Avatar
widz / 24 maja 2013 o 23:03
[quote name='olo' timestamp='1369410915' post='774162']
"Ja już jestem szczęśliwym posiadaczem biletu do Gdańska i w sierpniu tam lecę – mówił Krzysztof Hetman, marszałek województwa."-ciekawe za czyje pieniądze kupił ten bilet-za swoje czy za nasze?
[/quote] o to to!
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nietypowy prezent dla Żuka na 61. urodziny. "Kółka będą, gdy będzie skatepark"

Nietypowy prezent dla Żuka na 61. urodziny. "Kółka będą, gdy będzie skatepark" 0 0

Deskorolkę bez kółek przynieśli prezydentowi na jego 61. urodziny młodzi ludzie upominający się o budowę skateparku na terenach zielonych przy Rusałce.

Koncert Piotra Selima w Whisky Cafe
22 czerwca 2018, 20:00

Koncert Piotra Selima w Whisky Cafe 0 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 22 czerwca o godz. 20 w Whisky Cafe (ul. Rybna 4/2) wystąpi kompozytor i wokalista Piotr Selim.

Górnik Łęczna ruszył z treningami, jest nowy trener

Górnik Łęczna ruszył z treningami, jest nowy trener 0 1

Piłkarze Górnika Łęczna w czwartek wrócili do treningów. Zajęcia poprowadził Rafał Wójcik, który ma być nowym trenerem zespołu. Znamy też terminarz sezonu 2018/2019. Zielono-czarni już za miesiąc rozpoczną rozgrywki od wyjazdowego spotkania z Gryfem Wejherowo (21 lipca)

"Chemia z Niemiec" produkowana w Polsce. 21 osób odpowie w tej sprawie

"Chemia z Niemiec" produkowana w Polsce. 21 osób odpowie w tej sprawie 0 1

„Markowa chemia z Niemiec” była produkowana w Polsce i sprzedawana pod szyldem znanych z reklam produktów – uznała prokuratura. W sprawie dotyczącej sprzedawania podróbek niczego nieświadomym klientom odpowiada 21 osób.

Wybory samorządowe w Chełmie. Kandydat PiS obiecuje, pozostali milczą

Wybory samorządowe w Chełmie. Kandydat PiS obiecuje, pozostali milczą 0 5

Jakuba Banaszka, kandydata Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Chełma, promowali już wicemarszałek Beata Mazurek, senator Józef Zając jako szef lokalnych struktur Porozumienia oraz Jarosław Gowin. Sam kandydat coraz zwołuje konferencje prasowe. Jego rywale na razie milczą.

Plenerowe rozpoczęcie wakacji nad Zalewem Zemborzyckim
22 czerwca 2018, 18:00

Plenerowe rozpoczęcie wakacji nad Zalewem Zemborzyckim 0 0

Co Gdzie Kiedy. 22 czerwca o godz. 18 nad Zalewem Zemborzyckim odbędzie się Wielkie Plenerowe Rozpoczęcie Wakacji. Na uczestników imprezy czeka moc atrakcji.

Kolejne ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego. Tym razem dotyczy rzek

Kolejne ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego. Tym razem dotyczy rzek 3 3

Tak jak już pisaliśmy, po południu, wieczorem i w nocy z czwartku na piątek można się spodziewać burz z ulewnym deszczem i gradem w woj. lubelskim.

Zjechał z drogi i wjechał busem w dom. Nie potrafił tego wyjaśnić [zdjęcia]
galeria

Zjechał z drogi i wjechał busem w dom. Nie potrafił tego wyjaśnić [zdjęcia] 4 3

Kierowca zjechał z drogi, wjechał w płot, drzewo, a potem zatrzymał się na domu. W środku aż wywróciła się szafa.

Zmarł ks. Krzysztof Piotr Kwiatkowski z parafii pw. św. Agnieszki w Lublinie

Zmarł ks. Krzysztof Piotr Kwiatkowski z parafii pw. św. Agnieszki w Lublinie 8 5

W środę w Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej zmarł ks. mgr Krzysztof Piotr Kwiatkowski, wikariusz parafii pw. św. Agnieszki w Lublinie - informuje Archidiecezja Lubelska.

Finansowa kroplówka dla Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego

Finansowa kroplówka dla Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego 5 3

Puławski Park Naukowo-Technologiczny ciągle znajduje się w finansowych tarapatach. Spółka, bez kroplówki z budżetu miasta, nie miałaby środków na działalność bieżącą.

Byli najlepsi w konkursach artystycznych. Odebrali nagrody [zdjęcia]
galeria

Byli najlepsi w konkursach artystycznych. Odebrali nagrody [zdjęcia] 0 0

Prawie 180 uczniów odebrało wczoraj nagrody za osiągnięcia w międzynarodowych i ogólnopolskich konkursach artystycznych. To 97 uczniów z podstawówek, 48 gimnazjalistów oraz 32 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych.

Lubelskie: Niesamowita historia ukrytego archiwum AK. Dlaczego nie ruszyły poszukiwania?
Tylko u nas

Lubelskie: Niesamowita historia ukrytego archiwum AK. Dlaczego nie ruszyły poszukiwania? 9 3

Od czterech lat lubelski oddział Instytutu Pamięci Narodowej wie o ukrytym w Bełżycach archiwum Armii Krajowej i antykomunistycznej organizacji „Wolność i Niezawisłość”. Tak twierdzi Grzegorz Cel, syn Janiny Cel ps. „Niusia”, archiwistki „Rysia” . IPN żadnych poszukiwań nie rozpoczął do dziś, więc syn „Niusi” historię archiwum opowiedział nam.

Przejechał na czerwonym świetle. Potrącił kobietę
UTRUDNIENIA NA DK12

Przejechał na czerwonym świetle. Potrącił kobietę 5 3

Groźny wypadek na przejściu dla pieszych na ulicy Lubelskiej w Końskowoli (pow. puławski). Samochód potrącił tam kobietę.