środa, 24 maja 2017 r.

Lublin

Pierwszy policjant już w pracy

Dodano: 20 sierpnia 2002, 21:47

Radomir Wiśniewski

Wczoraj, punktualnie o godz. 12, inspektor Marek Hebda objął urząd komendanta wojewódzkiego policji w Lublinie.
Na pytanie, co dalej ze sprawą pieniędzy, które znikły z policyjnego sejfu i związanym z tym samobójstwem jednego z funkcjonariuszy (po serii niewyjaśnionych do dziś wydarzeń w lubelskiej policji do dymisji podał się poprzedni komendant Zbigniew Głowacki), Marek Hebda odpowiedział: – Znam sprawę. Trwa śledztwo. Uważam, że to, co nie jest jasne i owiane mgiełką tajemnicy, powinno zostać wyjaśnione.
Nowy komendant rządy chce zacząć od powołania swoich zastępców i dokładnego poznania podległych jednostek.
W uroczystości uczestniczył generał inspektor Antoni Kowalczyk, komendant główny policji. Jego zdaniem istnieje szansa rozwikłania sprawy zabójstwa byłego komendanta głównego Marka Papały. Powiedział, że powołał odrębną grupę analityków – najlepszych ludzi – która skończyła już pracę. Jej wyniki są znane prokuratorom. Prokuratura przedłużyła śledztwo w sprawie zabójstwa byłego szefa policji do końca roku. Postępowanie trwa już ponad cztery lata.
– Zadania dla lubelskiego komendanta są takie same jak dla wszystkich innych – dodał. – To maksymalny wysiłek na rzecz poprawy poczucia bezpieczeństwa obywateli i eliminowanie z policji osób, które nie powinny w niej pracować.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24