sobota, 17 marca 2018 r.

Lublin

Pierwszy rok wojewody Wojciecha Wilka

  Edytuj ten wpis
Dodano: 15 marca 2015, 13:51
Autor: toma

Zagrożenie powodziowe na Wiśle, starania o utworzenie stałego przejścia granicznego na lubelskim lotnisku, czy uregulowanie sytuacji nieruchomości należących do Skarbu Państwa - to najważniejsze zadania jakimi w ostatnim roku zajmował się wojewoda lubelski. Wojciech Wilk podsumował pierwsze 12 miesięcy swojego urzędowania.

Pracę w roli wojewody Wilk rozpoczął 12 marca ubiegłego roku, zastępując na tym stanowisku Jolantę Szołno-Koguc. Już po niespełna dwóch miesiącach podległe mu służby musiały zmierzyć się z zagrożeniem powodziowym na Wiśle. Prognozy mówiły o tym, że ewentualna powódź może mieć rozmiary podobne do tej z 2010 roku, zwłaszcza, że cześć wałów była w trakcie remontów. Ostatecznie sytuację udało się opanować.

Tuż po objęciu funkcji Wilk zapowiadał, że jednym z jego głównych zadań będzie zabieganie o otwarcie stałego przejścia granicznego na lubelskim lotnisku. - Nie przypisuję sobie zasług, bo była to kontynuacja podejmowanych działań, ale przejście ostatecznie zostało otwarte 13 listopada ubiegłego roku - mówi wojewoda.

Wśród innych swoich dokonań wymienia m. in. uregulowanie stanu nieruchomości Skarbu Państwa, zwiększenie nakładów w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, czy uruchomienie programu Karty Dużej Rodziny, do którego do tej pory zapisało się 40 tys. rodzin.

Z kolei główne zadania na najbliższy czas to zdaniem wojewody m. in.: kolejne prace przy umacnianiu wałów na Wiśle w okolicach Opola Lubelskiego, dotacja dla Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego przed nadchodzącymi wakacjami, czy ustalenie priorytetów dla regionalnej opieki zdrowotnej.
  Edytuj ten wpis
kfru
maniek
mietek
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

kfru
kfru (15 marca 2015 o 21:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

To ten co go porozrabiali w Kraśniku?

Rozwiń
maniek
maniek (15 marca 2015 o 18:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Mietek - za rządów prof. dr rehabilitowanej Szołno Koguc Jolanty zwanej dalej wojewodą lubelskim miałeś dodatki zadaniowe przewyższające wysokość pensji i tak  tęsknisz za tą babą. Mnie i w całym urzędzie płacą za pracę od 7.30 do 15.30, a ty Miiiiiiiiietek możesz pracować nawet do 27,00 każdego dnia. Nie pisz już o  zgodę do Dyrektora Generalnego na zezwolenie poza godzinami pracy - MASZ MOJĄ ZGODĘ.  

Rozwiń
mietek
mietek (15 marca 2015 o 16:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Panie Wojewodo, za pana kadencji nastąpiło totalne rozluźnienie dyscypliny wśród dyrektorów Urzędu Wojewódzkiego z Dyrektorem Generalnym włącznie. Wychodzą kiedy chcą, przychodzą kiedy chcą. Jak była Wojewoda Szołno-Koguc to dyrektorzy bali się z gabinetów wychodzić i z pracy wychodzili o 21 godzinie podobnie jak wojewoda a nie 13, 14. Pani Wojewodo Szołno Koguc wróć i zrób z tym prządek. :D

Rozwiń
dex
dex (15 marca 2015 o 16:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Panie Wojewodo najwyższy czas przyjrzeć się i wyciągnąć wnioski z fatalnej działalności Wydziału Gospodarki Nieruchomościami i Skarbu Państwa Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego 

Rozwiń
#
# (15 marca 2015 o 15:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Panie Wilk , a co z dzikim bazarem na ul . Ruskiej ? Jakoś ucichło ?

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!