sobota, 27 maja 2017 r.

Lublin

''Pierzo'' wcale nie był ciężko chory

Dodano: 9 września 2001, 16:56

Dwaj lekarze - ze szpitala wojewódzkiego im. Jana Bożego w Lublinie oraz przyszpitalnej przychodni - wystawili Andrzejowi P. ps. ''Pierzo'', znanemu lubelskiemu gangsterowi, zaświadczenia i opinie, z których wynikało, że przestępca jest ciężko chory i nie może trafić za kratki. Według prokuratury to nieprawda.

Andrzej P. w 1993 roku został skazany na dziewięć lat więzienia. W 1999 roku Sąd Okręgowy we Włocławku udzielił mu przerwy w wykonywaniu kary. ''Pierzo'' miał podreperować zdrowie i wrócić za kratki. Zbadał go starszy asystent ze szpitala im. Jana Bożego w Lublinie. Wydał opinię, z której wynikało, że ''Pierzo'' ma nadwątlone zdrowie: cierpi na nadciśnienie, zaburzenia rytmu serca, nerwicę i nie powinien wrócić do więzienia. Lekarz z przychodni wystawił zaś zaświadczenie, że nie może być on leczony w warunkach izolacji. Innego zdania byli biegli z Akademii Medycznej w Lublinie.
Lubelska prokuratura oskarżyła lekarzy o wydanie fałszywej opinii o stanie zdrowia ''Pierza'' oraz nieprawdziwego zaświadczenia. Nie przyznają się do winy. ''Pierzo'' już siedzi.
(er)
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń:

Alarm24 telefon 691 770 010
Kliknij i dodaj swojego newsa!