Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

16 czerwca 2015 r.
6:44

"Pieszy Żmigród". Mieszkańcy chcą zamknięcia części ulicy dla samochodów

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 14 A A
Mieszkańcy chcą zamknięcia części ulicy Żmigród – stromego zjazdu z ul. Królewskiej. Postulują, by na ulicę można było wjeżdżać tylko od strony ul. Bernardyńskiej (fot. Wojciech Nieśpiałowski)
Mieszkańcy chcą zamknięcia części ulicy Żmigród – stromego zjazdu z ul. Królewskiej. Postulują, by na ulicę można było wjeżdżać tylko od strony ul. Bernardyńskiej (fot. Wojciech Nieśpiałowski)

Już ponad 100 podpisów widnieje pod petycją o zamknięcie części ulicy Żmigród w Lublinie. Mieszkańcy chcą wyrzucić samochody z jednokierunkowego, kilkudziesięciometrowego odcinka tej ulicy, od wjazdu z Królewskiej do pierwszych podwórek. Postulują, by na tym odcinku powstała strefa zamieszkania.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Jak to wygląda w praktyce, można było się przekonać podczas Nocy Kultury. Ten fragment ulicy Żmigród był zamknięty dla samochodów.

– Ludzie przecierali oczy ze zdumienia, jaki piękny jest nasz Żmigród. Mimo zamkniętej ulicy, aż na trzy dni, nie było korków czy chaosu komunikacyjnego – mówi Karolina Majkowska, mieszkanka Żmigrodu.

To przekonało mieszkańców, aby reanimować akcję „Pieszy Żmigród”. Pomysł zamknięcia tej części ulicy pojawił się już w 2014 roku.

Bo dzieci bawią się na ulicy

Mieszkańcy już napisali petycję do prezydenta Krzysztofa Żuka. – Postulujemy, aby zamknąć jednokierunkowy fragment od Królewskiej. Chodzi o stromy, wąski zjazd. Kierowcy mogliby nadal korzystać z dwukierunkowego odcinka z wjazdem od Bernardyńskiej – dodaje Karolina Majkowska.

Mieszkańcy mają kilka argumentów. – Ponieważ w okolicy nie ma placów zabaw czy boisk, to dzieci siłą rzeczy bawią się na ulicy. Kierowcy, niestety, dość szybko jeżdżą z górki. O wypadek naprawdę nietrudno. Poza tym biegnący wzdłuż wąski chodnik jest kłopotliwy dla osób z walizką czy dla inwalidy. Piesi niemal ocierają się o auta – dodaje Majkowska.

Mieszkańcy argumentują także, że Żmigród po zamknięciu stałby się naturalnym przedłużeniem deptaku, urokliwą uliczką pełną małych klimatycznych knajpek czy miejsc związanych z kulturą. – A to wszystko jest zgodne z koncepcją „Pieszego Lublina” głoszoną przez prezydenta Żuka – dodaje Majkowska.

Akcja zamknięcia części ulicy Żmigród ponownie nabrała rozpędu po ostatniej Nocy Kultury. Pod petycją w tej sprawie widnieje już ponad 100 podpisów. Pod fanpagem „Pieszy Żmigród” jest już blisko 800 polubień. W tę inicjatywę aktywnie włączył się Dom Słów Teatru NN, Warsztaty Kultury Pracownia In Design oraz restauracja ormiańska Jazzve, gdzie wciąż można podpisać petycję. Można to także zrobić przez Internet.

Miasto podchodzi ostrożnie

Kierowcy, przynajmniej ci, z którymi rozmawialiśmy, nie są optymistycznie nastawieni do tego pomysłu. – Skoro dzieci bawią się na ulicy, to niech miasto otworzy im plac zabaw. Ulica to nie jest miejsce do harców. Wprawdzie Żmigród nie jest główną ulicą, ale pozwala skrócić drogę. Ja byłbym ostrożny z tym zamykaniem – mówi Grzegorz Bartnik, szef korporacji „Ale Taxi”.

– Do wniosku w sprawie zamknięcia ul. Żmigród podchodzimy z dużą dozą ostrożności – mówi Karol Kieliszek z Urzędu Miasta Lublin. – Podejmując pochopnie decyzję o zaślepieniu ulicy bardzo łatwo o błąd. Nie jest to co prawda droga podstawowego układu komunikacyjnego, ani nie ma też strategicznego znaczenia dla poruszania się po centrum, ponieważ w niewielkiej odległości jest skrzyżowanie z ul. Zamojską, którą również swobodnie można dostać się na ul. Bernardyńską. Należy jednak pamiętać, że wprowadzenie strefy zamieszkania to oczywiście znaczne ograniczenie prędkości, pierwszeństwo pieszych, ale to także wyznaczanie miejsc parkingowych, których po zmianach może okazać się mniej. Będziemy analizowali ten wniosek. Można w takim przypadku też brać pod uwagę wprowadzenie rozwiązania podobnego, jakie mamy na Starym Mieście. Mam tu na myśli zakaz wjazdu, który nie dotyczy mieszkańców. Musimy jednak dokładnie rozważyć wszystkie za i przeciw. W tym momencie trudno o deklaracje z naszej strony – kończy Karol Kieliszek.

Sonda: Czy ulica Żmigród powinna być częściowo zamknięta dla ruchu samochodów?

Liczba głosów: 332
56.33%
Tak
37.35%
Nie
6.33%
Nie mam zdania

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 23 czerwca 2015 o 15:36
"Klimatyczne miejsce?! Przejeżdżając tamtędy czuję się jak na Bronksie, tubylcy gapią sie pod tytułem 'tylko sie tu zatrzymaj', na pewno nie przejdę tamtędy pieszo . Zamkniecie ulicę i zrobicie enklawę gdzie nikt poza mieszkańcami nie wejdzie" Mieszkam na ulicy Żmigród, i zapewniam, że do Bronxu nam daleko. Na tej ulicy mieszkają prawnicy, lekarze, nauczyciele wiodących lubelskich szkół średnich i wyższych, architekci, dziennikarze, artyści i wiele innych osób. Tylko że nas przejeżdżając przez Żmigród nie zobaczysz, gdyż my pracujemy i nie przesiadujemy na ulicach. Proponuję zatem nie generalizować. Żmigród ma ogromną szansę stać się pięknym klimatycznym miejscem.
"Klimatyczne miejsce?! Przejeżdżając tamtędy czuję się jak na Bronksie, tubylcy gapią sie pod tytułem 'tylko sie tu zatrzymaj', na pewno nie przejdę tamtędy pieszo . Zamkniecie ulicę i zrobicie enklawę gdzie nikt poza mieszkańcami nie wejdzie" Mieszkam na ulicy Żmigród, i zapewniam, że do Bronxu nam daleko. Na tej ulicy mieszkają prawnicy, lekarze, nauczyciele wiodących lubelskich szkół średnich i wyższych, architekci, dziennikarze, artyści i wiele innych osób. Tylko że nas przejeżdżając przez Żmigród nie zobaczysz, gdyż ... rozwiń
Avatar
ja_sama / 19 czerwca 2015 o 09:02

Klimatyczne miejsce?! Przejeżdżając tamtędy czuję się jak na Bronksie, tubylcy gapią sie pod tytułem 'tylko sie tu zatrzymaj', na pewno nie przejdę tamtędy pieszo . Zamkniecie ulicę i zrobicie enklawę gdzie nikt poza mieszkańcami nie wejdzie

Avatar
Krzychu / 18 czerwca 2015 o 09:16

Ja mam propozycję - na obu końcach ul. Żmigród postawić wysokie mury, będzie cisza i spokój... A tak poważnie: mieszkacie w centrum miasta i przeszkadzają wam samochody? Proponuję zakup działki na wsi i wybudowanie domu w odległości kilku kilometrów od najbliższych zabudowań... Ale tak to jest - chce się mieszkać w centrum, ale mieć spokój jak na wsi, z której dopiero co się wyrwało. Ech...

Avatar
Gość / 17 czerwca 2015 o 14:10
Zamknąć Lubartowską. Przejeżdżające samochody nie pozwalają mi spać, a ja zawsze mam kaca tak między 8 a 11 rano.
Avatar
Menel ze Żmigrodu / 17 czerwca 2015 o 09:23

Po zamknięciu te menele ze Żmigrodu wyjdą na środek ulicy i bedą gaz walić z gwinta bez problemu, bo teraz boja się przejeżdzających choć trochę.... A tam zwykle dzieci nie mieszkają prawie wcale tylko same młodociane przestępcy ..... Jestem przeciw zamknięciu bo mieszkańcy to cholota do przesiedlenia !

Witam, Mieszkam na ulicy Żmigród numer 12 i zapraszam wszystkich żeby obejrzeć mieszkających tam "meneli" i "młodocianych przestępców". Od ładnych paru mieszka tam parę rodzin z małymi dziećmi które nie mają nic wspólnego z patologią . Szkoda że ktoś pisze takie bzdury nie mają pojęcia o aktualnej rzeczywistości tego miejsca.

Pozdrawiam 

Menel ze Żmigrodu

Witam, Mieszkam na ulicy Żmigród numer 12 i zapraszam wszystkich żeby obejrzeć mieszkających tam "meneli" i "młodocianych przestępców". Od ładnych paru mieszka tam parę rodzin z małymi dziećmi które nie mają nic wspólnego z patologią . Szkoda że ktoś pisze takie bzdury nie mają pojęcia o aktualnej rzeczywistości tego miejsca.

Pozdrawiam 

Menel ze Żmigrodu

rozwiń
Avatar
r / 16 czerwca 2015 o 14:29

przez to, tylko samochody mają miejsce na tej ulicy nie ma ludzi, którzy nie zajmują się tylko staniem w bramach. Poza tym w nocy tu ani jedna latarnia nie świeci. Trzeba chodzić z latarką, uważać na pędzące samochody i przejść chodnik, w którym jakiś geniusz wymyślił niewymiarowe schody. a kiedy pada deszcz, z dachu kapie i samochody z drugiej strony obryzgują. krzaków, które wychodzą na tą wąską uliczkę też się nie przycina, że niby dla patologii nie warto. Patologii jest tu coraz mniej. Normalni ludzie kupują mieszkania na tej ulicy i nie chcą już żyć jak na najniebezpieczniejszej uliczce w Lublinie.

przez to, tylko samochody mają miejsce na tej ulicy nie ma ludzi, którzy nie zajmują się tylko staniem w bramach. Poza tym w nocy tu ani jedna latarnia nie świeci. Trzeba chodzić z latarką, uważać na pędzące samochody i przejść chodnik, w którym jakiś geniusz wymyślił niewymiarowe schody. a kiedy pada deszcz, z dachu kapie i samochody z drugiej strony obryzgują. krzaków, które wychodzą na tą wąską uliczkę też się nie przycina, że niby dla patologii nie warto. Patologii jest tu coraz mniej. Normalni ludzie kupują mieszkania na tej ulicy i ... rozwiń

Avatar
Gość / 16 czerwca 2015 o 11:08
Całkowity zakaz wjazdu powinien być na stare miasto bo w godzinach kiedy dostawczaki mogą wjeżdżać piesi muszą chodzić po ścianach w tych wąskich uliczkach , piszę to jako mieszkanka jednej z takich ulic. Piękne historyczne miejsce zamieniło się w parking dla wielkich terenówek i tor wyścigowy dla dostawczaków których kierowcy absolutnie nie zwracają uwagi na ograniczenie prędkości które widnieje w strefie zamieszkania. Na szczęście taksówek już się pozbyliśmy.
Avatar
Gość / 16 czerwca 2015 o 10:20
Patologia na maxa na tym żmigrodzie. Patrzą tylko jak i kogo okraść. Wytatuowane menele i prostytucja, handel narkotykami. Ruch tam trzeba zwiększyć, a szczególnie ruch radiowozów.
Avatar
Gość / 16 czerwca 2015 o 08:46
Ulica nie jest miejscem do zabaw dzieci.
Avatar
Gość / 16 czerwca 2015 o 08:27
Po zamknięciu te menele ze Żmigrodu wyjdą na środek ulicy i bedą gaz walić z gwinta bez problemu, bo teraz boja się przejeżdzających choć trochę.... A tam zwykle dzieci nie mieszkają prawie wcale tylko same młodociane przestępcy ..... Jestem przeciw zamknięciu bo mieszkańcy to cholota do przesiedlenia !
Avatar
Gość / 23 czerwca 2015 o 15:36
"Klimatyczne miejsce?! Przejeżdżając tamtędy czuję się jak na Bronksie, tubylcy gapią sie pod tytułem 'tylko sie tu zatrzymaj', na pewno nie przejdę tamtędy pieszo . Zamkniecie ulicę i zrobicie enklawę gdzie nikt poza mieszkańcami nie wejdzie" Mieszkam na ulicy Żmigród, i zapewniam, że do Bronxu nam daleko. Na tej ulicy mieszkają prawnicy, lekarze, nauczyciele wiodących lubelskich szkół średnich i wyższych, architekci, dziennikarze, artyści i wiele innych osób. Tylko że nas przejeżdżając przez Żmigród nie zobaczysz, gdyż my pracujemy i nie przesiadujemy na ulicach. Proponuję zatem nie generalizować. Żmigród ma ogromną szansę stać się pięknym klimatycznym miejscem.
"Klimatyczne miejsce?! Przejeżdżając tamtędy czuję się jak na Bronksie, tubylcy gapią sie pod tytułem 'tylko sie tu zatrzymaj', na pewno nie przejdę tamtędy pieszo . Zamkniecie ulicę i zrobicie enklawę gdzie nikt poza mieszkańcami nie wejdzie" Mieszkam na ulicy Żmigród, i zapewniam, że do Bronxu nam daleko. Na tej ulicy mieszkają prawnicy, lekarze, nauczyciele wiodących lubelskich szkół średnich i wyższych, architekci, dziennikarze, artyści i wiele innych osób. Tylko że nas przejeżdżając przez Żmigród nie zobaczysz, gdyż ... rozwiń
Avatar
ja_sama / 19 czerwca 2015 o 09:02

Klimatyczne miejsce?! Przejeżdżając tamtędy czuję się jak na Bronksie, tubylcy gapią sie pod tytułem 'tylko sie tu zatrzymaj', na pewno nie przejdę tamtędy pieszo . Zamkniecie ulicę i zrobicie enklawę gdzie nikt poza mieszkańcami nie wejdzie

Avatar
Krzychu / 18 czerwca 2015 o 09:16

Ja mam propozycję - na obu końcach ul. Żmigród postawić wysokie mury, będzie cisza i spokój... A tak poważnie: mieszkacie w centrum miasta i przeszkadzają wam samochody? Proponuję zakup działki na wsi i wybudowanie domu w odległości kilku kilometrów od najbliższych zabudowań... Ale tak to jest - chce się mieszkać w centrum, ale mieć spokój jak na wsi, z której dopiero co się wyrwało. Ech...

Avatar
Gość / 17 czerwca 2015 o 14:10
Zamknąć Lubartowską. Przejeżdżające samochody nie pozwalają mi spać, a ja zawsze mam kaca tak między 8 a 11 rano.
Avatar
Menel ze Żmigrodu / 17 czerwca 2015 o 09:23

Po zamknięciu te menele ze Żmigrodu wyjdą na środek ulicy i bedą gaz walić z gwinta bez problemu, bo teraz boja się przejeżdzających choć trochę.... A tam zwykle dzieci nie mieszkają prawie wcale tylko same młodociane przestępcy ..... Jestem przeciw zamknięciu bo mieszkańcy to cholota do przesiedlenia !

Witam, Mieszkam na ulicy Żmigród numer 12 i zapraszam wszystkich żeby obejrzeć mieszkających tam "meneli" i "młodocianych przestępców". Od ładnych paru mieszka tam parę rodzin z małymi dziećmi które nie mają nic wspólnego z patologią . Szkoda że ktoś pisze takie bzdury nie mają pojęcia o aktualnej rzeczywistości tego miejsca.

Pozdrawiam 

Menel ze Żmigrodu

Witam, Mieszkam na ulicy Żmigród numer 12 i zapraszam wszystkich żeby obejrzeć mieszkających tam "meneli" i "młodocianych przestępców". Od ładnych paru mieszka tam parę rodzin z małymi dziećmi które nie mają nic wspólnego z patologią . Szkoda że ktoś pisze takie bzdury nie mają pojęcia o aktualnej rzeczywistości tego miejsca.

Pozdrawiam 

Menel ze Żmigrodu

rozwiń
Avatar
r / 16 czerwca 2015 o 14:29

przez to, tylko samochody mają miejsce na tej ulicy nie ma ludzi, którzy nie zajmują się tylko staniem w bramach. Poza tym w nocy tu ani jedna latarnia nie świeci. Trzeba chodzić z latarką, uważać na pędzące samochody i przejść chodnik, w którym jakiś geniusz wymyślił niewymiarowe schody. a kiedy pada deszcz, z dachu kapie i samochody z drugiej strony obryzgują. krzaków, które wychodzą na tą wąską uliczkę też się nie przycina, że niby dla patologii nie warto. Patologii jest tu coraz mniej. Normalni ludzie kupują mieszkania na tej ulicy i nie chcą już żyć jak na najniebezpieczniejszej uliczce w Lublinie.

przez to, tylko samochody mają miejsce na tej ulicy nie ma ludzi, którzy nie zajmują się tylko staniem w bramach. Poza tym w nocy tu ani jedna latarnia nie świeci. Trzeba chodzić z latarką, uważać na pędzące samochody i przejść chodnik, w którym jakiś geniusz wymyślił niewymiarowe schody. a kiedy pada deszcz, z dachu kapie i samochody z drugiej strony obryzgują. krzaków, które wychodzą na tą wąską uliczkę też się nie przycina, że niby dla patologii nie warto. Patologii jest tu coraz mniej. Normalni ludzie kupują mieszkania na tej ulicy i ... rozwiń

Avatar
Gość / 16 czerwca 2015 o 11:08
Całkowity zakaz wjazdu powinien być na stare miasto bo w godzinach kiedy dostawczaki mogą wjeżdżać piesi muszą chodzić po ścianach w tych wąskich uliczkach , piszę to jako mieszkanka jednej z takich ulic. Piękne historyczne miejsce zamieniło się w parking dla wielkich terenówek i tor wyścigowy dla dostawczaków których kierowcy absolutnie nie zwracają uwagi na ograniczenie prędkości które widnieje w strefie zamieszkania. Na szczęście taksówek już się pozbyliśmy.
Avatar
Gość / 16 czerwca 2015 o 10:20
Patologia na maxa na tym żmigrodzie. Patrzą tylko jak i kogo okraść. Wytatuowane menele i prostytucja, handel narkotykami. Ruch tam trzeba zwiększyć, a szczególnie ruch radiowozów.
Avatar
Gość / 16 czerwca 2015 o 08:46
Ulica nie jest miejscem do zabaw dzieci.
Avatar
Gość / 16 czerwca 2015 o 08:27
Po zamknięciu te menele ze Żmigrodu wyjdą na środek ulicy i bedą gaz walić z gwinta bez problemu, bo teraz boja się przejeżdzających choć trochę.... A tam zwykle dzieci nie mieszkają prawie wcale tylko same młodociane przestępcy ..... Jestem przeciw zamknięciu bo mieszkańcy to cholota do przesiedlenia !
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama"
galeria

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama" 0 2

Rozmową z Natalią Voytsel z Fundacji „Gdy Liczy się Czas”, która już po raz trzeci zorganizowała charytatywną akcję „Piękna Mama” w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Akcja, w której uczestniczą stylistki, fryzjerki i masażysta jest adresowana do matek dzieci z oddziału Onkologii, Hematologii i Transplantologii.

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 1

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim
26 maja 2018, 11:00

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 11 na terenie Mariny nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się akcja W rytmie natury. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo] 6 3

Kilkaset par zatańczyło w piątek poloneza na placu Chopina w Puławach. Na koniec mieszkańcy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze
film

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze 70 16

– Totalne fiasko – tak pielęgniarki ze szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie oceniają dzisiejsze rozmowy z dyrekcją w sprawie podwyżek wynagrodzeń. Kilkadziesiąt pielęgniarek nadal jest na L4. Na poniedziałek zaplanowano kolejną turę rozmów.

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 1 0

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 3

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 5 20

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych
26 maja 2018, 10:00

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych 0 0

Z bezpłatnych badań prowadzonych przez studentów z organizacji Młodych Medyków przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie będzie można skorzystać już w sobotę, 26 maja w Tarasach Zamkowych.

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia]
galeria

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia] 0 1

Ponad 300 awansów na wyższe stopnie służbowe przyznał Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Okazją były piątkowe wojewódzkie uroczystości 27. rocznicy utworzenia Straży Granicznej, które odbyły się w Białej Podlaskiej.

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy
galeria
film

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy 12 0

Od soboty będzie można rezerwować bezpłatne wejściówki na Noc Kultury (2/3 czerwca). Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, a rezerwacja jest możliwa tylko przez internet. Chodzi oczywiście tylko o wydarzenia, na które wpuszczana może być ograniczona liczba widzów. Jakie to imprezy i jak zdobyć wejściówkę?

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta
Sonda

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta 30 43

Przewodnicząca rady miasta Bożena Krygier powalczy jesienią o fotel prezydenta miasta Puławy. Jej kandydaturę potwierdziły władze Prawa i Sprawiedliwości.

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć?
25 maja 2018, 0:00

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć? 1 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend TVN stawia na widowiskowe hity Michaela Baya - Transformers i Armageddon. Ale w naziemnej telewizji cyfrowej zobaczymy także festiwalowego Toma, doskonałą gangsterkę od Scorsese - Infiltrację czy polską Karbalę. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej 15 3

Drugi już przetarg na ogromny areał w bialskiej podstrefie ekonomicznej zakończył się fiaskiem.

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki 4 3

Władze podlubelskiej gminy Niemce znalazły sposób na to, by zachęcić mieszkańców do płacenia podatków w ich gminie. Już po raz drugi urzędnicy zorganizowali loterię z nagrodami. Można wygrać telewizor, laptop albo konsolę.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!