poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Lublin

Piknik naukowy na nowym stadionie w Lublinie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 23 czerwca 2014, 14:15

Piknik naukowy na stadionie przy Krochmalnej, pokazy, wykłady i koncerty to atrakcje tegorocznego XI Lubelskiego Festiwalu Nauki, który odbędzie się w dniach 20-26 września. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny, ale na większość z nich trzeba się zapisać. Na niektóre nie ma już wolnych miejsc

Lubelski Festiwal Nauki od 2004 roku organizują wspólnie wszystkie lubelskie uczelnie. Co roku jego koordynatorem jest inna z nich. Tegoroczną edycję koordynuje Politechnika Lubelska.

Impreza oficjalnie rozpocznie się w sobotę 20 września. Dzień później odbędzie się tradycyjny Piknik Naukowy. W tym roku jego uczestnicy będą prezentować swoje projekty na stadionie przy ulicy Krochmalnej.

- Z tej okazji planujemy małą otoczkę związaną ze sportem, bo to też jest nauka. Nawiązując do miejsca przewidujemy pewne pokazy dotyczące tej dziedziny. Na boisku treningowym odbędzie się mecz pomiędzy naszymi pracownikami z reprezentacją naszej partnerskiej uczelni w Łucku - mówi Marzena Dudzińska, prorektor ds. nauki Politechniki Lubelskiej.

Z centrum miasta na stadion będzie można dojechać bezpłatnymi autobusami komunikacji miejskiej.

Ponadto od niedzieli na poszczególnych uczelniach oraz w instytucjach, które biorą udział w festiwal będą się odbywać przygotowane przez nie projekty. Do tej pory zgłoszono ich blisko 1240. Pod tym względem rekordowy był ubiegły rok, kiedy przygotowano 1245 propozycji. Ponieważ projekty wciąż można zgłaszać, jest szansa, że ten wynik zostanie poprawiony.

Organizatorzy przewidują, że w wydarzeniach, na które trzeba dokonywać rezerwacji będzie mogło wziąć udział ok. 65 tys. osób. Już w ciągu pierwszych dwóch dni od rozpoczęcia zapisów zarezerwowano ponad 23 tys. miejsc. Rezerwacja dotyczy głównie grup zorganizowanych. Osoby indywidualne, nawet jeśli nie zarezerwują sobie miejsca, to nie powinny mieć problemu z wzięciem udziału w wydarzeniach.

- Zgłaszają się grupy z Lublina i z całego województwa, a także spoza regionu. Po raz drugi przyjadą do nas uczniowie z gimnazjum w Brudnowie w województwie kujawsko-pomorskim, którzy będą mieli do pokonania ponad 400 kilometrów - mówi dr Andrzej Zykubek z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, odpowiedzialny za stronę internetową festiwalu. - Osoby, które rejestrują większe grupy, we wrześniu będą musiały potwierdzić rezerwację. Dlatego w ostatniej chwili będą mogły jeszcze pojawić się wolne miejsca, o czym będziemy informować poprzez nasz system rejestracyjny - dodaje.

Swoje projekty oprócz pięciu lubelskich uczelni zgłosiły też instytucje, m. in.: Archiwum Państwowe w Lublinie, Instytut Agrofizyki PAN, Instytut Upraw Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach, Muzeum Lubelskie, czy Poczta Polska. Festiwalowe wydarzenia poza Lublinem odbędą się też w Puławach, Zamościu, Tomaszowie Lubelskim, Stalowej Woli i po raz pierwszy w Chełmie.
  Edytuj ten wpis
cypis
Gość
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

cypis
cypis (23 czerwca 2014 o 16:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Jak chcecie zgromadzić pięć, dziesięć czy dwadzieścia tysięcy ludzi na jakis piknik naukowy?

Ratusz bierze przykład ze Stadionu Narodowego w Warszawie gdzie 31 maja też był taki Piknik Naukowy (jak co roku).

Przynajmniej raz będą tłumy na naszym stadionie, bo jak piszą :

"Organizatorzy przewidują, że w wydarzeniach, na które trzeba dokonywać rezerwacji będzie mogło wziąć udział ok. 65 tys. osób.

Już w ciągu pierwszych dwóch dni od rozpoczęcia zapisów zarezerwowano ponad 23 tys. miejsc.

Rezerwacja dotyczy głównie grup zorganizowanych.

Osoby indywidualne, nawet jeśli nie zarezerwują sobie miejsca, to nie powinny mieć problemu z wzięciem udziału w wydarzeniach."

A jeśli chcesz wypełnić stadion sportem to załatw Motorowi miejsce w Ekstraklasie lub I-szej lidze. ;)

Zapomniałbym ... jeszcze Chmiel od Świadków Jehowy pewnie wynajmie stadion na Kongres Regionalny. Wtedy na pewno będzie komplet widzów.

Rozwiń
Gość
Gość (23 czerwca 2014 o 16:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Przypominam stadion jest dla sportu. Jak chcecie zgromadzić pięć, dziesięć czy dwadzieścia tysięcy ludzi na jakis piknik naukowy? Dla takich imprez przewidziane są aule, hale wystawowe, namioty tematyczne(w tym przypadku namioty mozna porozstawiac na łące albo w jakimś parku z alejkami).To wszystko się kupy nie trzyma-budować stadion żeby wiater hulał-debilizm samorządowy!!!

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!