Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

8 maja 2014 r.
9:00
Edytuj ten wpis

Piłkarz Jacek B. usłyszał wyrok za sprzeczkę z byłą żoną. "Nie uderzyłem jej"

58 8 A A

Jacek B. z Lublina, były reprezentacyjny piłkarz, "naruszył nietykalność cielesną swojej byłej żony - stwierdził sąd. Jednocześnie umorzył warunkowo postępowanie na dwa lata. W toku jest sprawa, którą kobieta wytoczyła Jackowi B. o znęcanie się.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W listopadzie 2011 r. w centrum handlowym w Lublinie doszło do sprzeczki między małżonkami. Anna B. stała w kolejce, gdzie zauważył ją mąż. W nieprawomocnym wyroku sądu czytamy, że Jacek B. spychając kobietę ciałem w stronę lady powiedział: "wyjdź k… ze mną ze sklepu!”.

Kobieta odmówiła i odwróciła się. Wtedy Jacek B. miał ją opluć, a potem "uderzyć ręką w okolice policzka i ucha”. Mężczyzna wychodząc miał wyzywać ją od dziwek i k… Ekspedientki zawołały ochronę, a Anna B. wezwała policję. - To nie pierwszy taki przypadek. Mąż znęcał się nade mną fizycznie i psychicznie - mówiła nam Anna B. kilka dni po wydarzeniach w sklepie.

W lutym tego roku Jacek B. przedstawił swoją wersję. Miał podejść do żony i zapytać "dlaczego wyprzedaje majątek firmy”. Według jego zeznań, był chętny do rozmowy i wyjaśnień, ale żona odpowiedziała, że go "załatwi”. Kiedy zaproponował wyjście na zewnątrz, miała go uderzyć w krocze. Wtedy, jak wyjaśniał, jego druga ręka "poleciała po włosach”. Potem miał się odsunąć i kucnąć między regałami. Piłkarz zaprzeczał, że uderzył i opluł kobietę.

Sąd Rejonowy w Lublinie uznał wyjaśnienia byłego piłkarza za w większości niewiarygodne. W kwietniu zapadł wyrok. - Sąd postanowił warunkowo umorzyć postępowanie na dwa lata - mówi sędzia Artur Ozimek, rzecznik SO. Chodzi o okres próby. Jeśli Jacek B. dopuści się podobnych czynów, wtedy sąd może wznowić postępowanie. Były reprezentant Polski ma także wpłacić tysiąc złotych na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej i zapłacić 3 tys. zł Annie B. za koszty procesu. Sąd łagodniej potraktował Jacka B., bo wziął pod uwagę m.in. to, że był to dla niego trudny okres. Był wtedy w trakcie rozwodu.

- Nigdy nie pobiłem i nie oplułem żony. Gdyby tak było, to już byłbym skazany. Jak nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o pieniądze - mówi nam Jacek B. - Rozważamy złożenie apelacji - dodaje Bogusław Wróblewski, jego adwokat.

W Sądzie Rejonowym jest jeszcze druga sprawa. Anna B. oskarża byłego męża o znęcanie się nad nią. Dwukrotnie powiadamiała prokuraturę, ale ta odmawiała wszczęcia postępowania.

Kobieta złożyła więc subsydiarny akt oskarżenia (pozywający wchodzi w rolę oskarżyciela i wnosi akt oskarżenia do sądu). Sąd Okręgowy umorzył jednak postępowanie. Później uwzględnił zażalenie i przekazał sprawę do Sądu Rejonowego z prośbą o ponowne rozpatrzenie. Rozprawa pod koniec maja.

(jsz)
Czytaj więcej o:

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Bonk / 8 maja 2014 o 14:04
Precz z tym damskim bokserem i bawidamkiem, niech puszcza baki gdzie indziej... won z Lublina!
Avatar
Kibic / 8 maja 2014 o 12:09

Jedno i drugie niech wypala z Lublina.

Wieśniaki !!!

Avatar
Gość / 8 maja 2014 o 11:51

Znowu bąk wypuszczony przez Bąka

Avatar
poznaniak z lb / 8 maja 2014 o 10:44

Panie Jacku jestem z a panem dzięki panu funduszom exs żonie  Annie urosły rogi -pozdrowienia z PŃ od sympatyka Motoru

Avatar
gość / 8 maja 2014 o 10:33

Warunkowo umorzyć ? Kto mu pomógł ? Wiadomo!

Avatar
aaa / 8 maja 2014 o 10:27

Jacek Bąk to ku***, wszyscy o tym wiedzątrzymaj sie Anka!!

Ale bawić się za jego pieniądze to fajnie, nie?

Avatar
ZnamGo / 8 maja 2014 o 10:26

Wyrażaj się, sam jesteś k....s znam Jacka od dziecka to porządny facet super kolega a jeszcze lepszy piłkarz a co do P. Anny mam zupełnie inne zdanie, wiem z jakiego środowiska pochodzi.

jej motto "Jacuś był piłkarzem grał w świecie to był cacy, a teraz jest BE" ale kase można wyrwać 

Avatar
bobofruit / 8 maja 2014 o 09:56
Jacek Bąk to kutas, wszyscy o tym wiedzątrzymaj sie Anka!!
Avatar
Bonk / 8 maja 2014 o 14:04
Precz z tym damskim bokserem i bawidamkiem, niech puszcza baki gdzie indziej... won z Lublina!
Avatar
Kibic / 8 maja 2014 o 12:09

Jedno i drugie niech wypala z Lublina.

Wieśniaki !!!

Avatar
Gość / 8 maja 2014 o 11:51

Znowu bąk wypuszczony przez Bąka

Avatar
poznaniak z lb / 8 maja 2014 o 10:44

Panie Jacku jestem z a panem dzięki panu funduszom exs żonie  Annie urosły rogi -pozdrowienia z PŃ od sympatyka Motoru

Avatar
gość / 8 maja 2014 o 10:33

Warunkowo umorzyć ? Kto mu pomógł ? Wiadomo!

Avatar
aaa / 8 maja 2014 o 10:27

Jacek Bąk to ku***, wszyscy o tym wiedzątrzymaj sie Anka!!

Ale bawić się za jego pieniądze to fajnie, nie?

Avatar
ZnamGo / 8 maja 2014 o 10:26

Wyrażaj się, sam jesteś k....s znam Jacka od dziecka to porządny facet super kolega a jeszcze lepszy piłkarz a co do P. Anny mam zupełnie inne zdanie, wiem z jakiego środowiska pochodzi.

jej motto "Jacuś był piłkarzem grał w świecie to był cacy, a teraz jest BE" ale kase można wyrwać 

Avatar
bobofruit / 8 maja 2014 o 09:56
Jacek Bąk to kutas, wszyscy o tym wiedzątrzymaj sie Anka!!
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Mieszkańcy chcą ograniczeń w dostępności alkoholu w mieście

Mieszkańcy chcą ograniczeń w dostępności alkoholu w mieście 0 1

W Białej Podlaskiej trwają kilkudniowe konsultacje społeczne w sprawie liczby zezwoleń na sprzedaż alkoholu. Na pierwszym spotkaniu większość mieszkańców była za ograniczeniem dostępności alkoholu w mieście.

Sąd poprosił o nagrania z TVP i TVN. Chodzi o sprawę Krzysztofa Żuka

Sąd poprosił o nagrania z TVP i TVN. Chodzi o sprawę Krzysztofa Żuka 0 3

Jeszcze w tym tygodniu ma zapaść decyzja, czy sędzia, której prezydent Lublina zarzucił brak obiektywizmu, zostanie odsunięta od wyrokowania w jego sprawie. Chodzi o spór toczący się przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym, gdzie Krzysztof Żuk broni się przed usunięciem ze stanowiska w Ratuszu przez wojewodę lubelskiego.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r. 0 0

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje]
galeria

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje] 11 14

W ciągu najbliższych lat zaproponujemy program budowy 22 mostów na Wiśle, Odrze, Bugu, Narwi, Pilicy, Warcie i w wielu miejscach Polski – poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Znamy lokalizacje nowych mostów.

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu 4 0

Puławscy radni w czwartek przyjmą raport o wykonaniu Programu Zamierzeń Inwestycyjnych. To dokument mówiący o tym, które z dziesiątek zaplanowanych zadań zostały już wykonane, a na które nadal czekamy. Wśród tych ostatnich jest m.in. przedłużenie ul. Powiśle, czy montaż windy w ratuszu.

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują 28 2

Podrobione kurtki trafią do podopiecznych lubelskiego Polskiego Czerwonego Krzyża. Celnicy z Małaszewicz odebrali je przemytnikom.

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc 45 4

Elektryczny wózek inwalidzki został skradziony z klatki bloku przy ul. Skautów w Lublinie.

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło?
galeria
film

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło? 88 17

Poszło o rosół, który ponoć miał być nieświeży. Do tego nie wszyscy mieli dostać drugie danie. Przyjęcie komunijne w restauracji „Krokus” w Chełmie zakończyło się karczemną awanturą, szarpaniem i wyzwiskami. Sprawą zajęła się policja i prokuratura.

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków 40 2

Strażacy kilkanaście razy interweniowali po burzach, które przechodzą nad woj. lubelskim.

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu
25 maja 2018, 17:00

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 17 w Galerii w Pasażu (Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Grupy Twórczej pod tytułem Pasja tworzenia.

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują?
galeria

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują? 59 20

W sobotę pierwsi lokatorzy dostaną klucze do Mieszkań Plus. A wręczać je będzie premier Mateusz Morawiecki. Tyle że lokale są w stanie deweloperskim i trzeba jeszcze grubych tysięcy, żeby w nich zamieszkać.

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży
galeria
film

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży 51 0

Dziś zaczęła się sprzedaż biletów na koncert POP Arena, którego główną gwiazdą będzie Alvaro Soler, przed którym wystąpi grupa Alphaville.

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal 5 0

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Po raz szósty w historii Azoty Puławy zagrają o trzecie miejsce mistrzostw Polski. Zmierzą się z rewelacyjną Gwardią Opole

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego
25 maja 2018, 19:00

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na finałowy koncert 22. edycji Forum Lutosławskiego MOST. W piątek, 25 maja o godz. 19 na scenie Filharmonii wystąpią Robert Kabara, Kamil Tomanek i Aleksandra Ohar.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!