Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 listopada 2014 r.
6:30
Edytuj ten wpis

Piotr Kowalczyk nie będzie zastępcą Krzysztofa Żuka. "Propozycja jest aktualna"

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
2 9 A A

Piotr Kowalczyk nie będzie zastępcą prezydenta Lublina. Przewodniczący Rady Miasta nie przyjął propozycji prezydenta Krzysztofa Żuka. Wiadomo też, że ekipa zastępców w nowej kadencji przynajmniej na początku pozostanie niezmieniona.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Oferta Żuka dla Kowalczyka, który jest przewodniczącym Rady Miasta kończącej się kadencji padła stosunkowo dawno. Sam przewodniczący odpowiadał, że dobrze czuje się w obecnej roli. Tak samo mówił też kilka dni temu, gdy prezydent publicznie ponowił propozycję.

- Na dziś uznaliśmy, że lepiej, by był w roli przewodniczącego rady - mówi Krzysztof Żuk. - Otrzymał moją propozycję bycia zastępcą, ona jest cały czas aktualna i będzie aktualna. Ale z punktu widzenia obecnej sytuacji w radzie jego doświadczenie polityczne byłoby bardziej przydatne na stanowisku przewodniczącego - dodaje prezydent.

Sytuacja, o której wspomina jest dla niego dość trudna: opozycyjne wobec niego Prawo i Sprawiedliwość ma 15 głosów, tylko o jeden głos mniej, niż popierający go obóz: Platforma Obywatelska z 13 radnymi i posiadający 3 mandaty Wspólny Lublin, którego liderem jest Kowalczyk.

Skład zastępców na razie pozostanie bez zmian. Na stałe będzie w nim odpowiedzialna za sprawy społeczne Monika Lipińska bardzo dobrze oceniana przez prezydenta. Za zarządzanie miastem nadal odpowiadać będzie Grzegorz Siemiński, członek stowarzyszenia Wspólny Lublin, a za kulturę Katarzyna Mieczkowska-Czerniak, która z końcem roku odejdzie na stanowisko dyrektora Muzeum Lubelskiego na Zamku.

- Najszybciej pojawi się nowy zastępca, który przejmie kompetencje pani Mieczkowskiej-Czerniak - zapowiada Żuk. Przyznaje, że prowadzi w tej sprawie rozmowy z dwiema osobami "z administracji publicznej”. Osoba, która przejmie to stanowisko nie będzie jednak mieć takiego samego zakresu spraw, co Mieczkowska-Czerniak. Żuk przyznaje w rozmowie z nami, że kultura będzie podlegać bezpośrednio jemu.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 20 listopada 2014 o 17:52

Wiedziałem, że masz niewiele do powiedzenia, nie oczekiwałem niczego innego  :lol:

Pod tym właśnie hasłem wywalczyłem w 89r roku wolność dla ciebie Cycu i dla siebie.

Avatar
Naród Polski / 20 listopada 2014 o 17:25

Przyjdź w sobotę o godz. 13.00 na Plac Litewski i zaprotestuj przeciwko temu co dzieje się z państwem polskim!!
Dołącz do wydarzenia i zaproś znajomych!

Wybory samorządowe 2014 to skandal, wobec którego nie można pozostać obojętnym. Zła konstrukcja list do głosowania, absolutna klęska systemu informatycznego PKW, miliony nieważnych głosów do sejmików wojewódzkich i szerokie możliwości manipulowania wynikami wyborów.

NIE BĄDŹ BIERNY!!

Przyjdź i zamanifestuj swój sprzeciw wobec tych, którzy zmienili nasze państwo w "bananową republikę". Będziemy domagali się transparentnego procesu wyborczego i wyciągnięcia odpowiedzialności wobec tych, którzy za to odpowiadają.

Zabierzcie transparenty i polskie flagi!

Manifestacja została zgłoszona do Urzędu Miejskiego.

Przyjdź w sobotę o godz. 13.00 na Plac Litewski i zaprotestuj przeciwko temu co dzieje się z państwem polskim!!
Dołącz do wydarzenia i zaproś znajomych!

Wybory samorządowe 2014 to skandal, wobec którego nie można pozostać obojętnym. Zła konstrukcja list do głosowania, absolutna klęska systemu informatycznego PKW, miliony nieważnych głosów do sejmików wojewódzkich i szerokie możliwości manipulowania w... rozwiń

Avatar
Gość / 20 listopada 2014 o 16:40

Wiedziałem, że masz niewiele do powiedzenia, nie oczekiwałem niczego innego  :lol:

Avatar
Gość / 20 listopada 2014 o 15:14

  :lol:  Mówisz  i masz !!  raz sierpem a raz młotem w tą komunisyczno-konfidencką hołotę,jeb ać całe to czerwone łajno !!!

Avatar
Gość / 20 listopada 2014 o 15:07

Na pochybel kłamcom z PO! Ustawka była i nie da się temu zaprzeczyć, a to jest kolejna zagrywka, ciemny lud wszystko kupi!

Popuść wodze wyobraźni i opowiedz nam wszystkim o tej ustawce, plisss ... a może znowu zakończy się tym co zawsze czyli prezesowym "wiem ale nie powiem"  :lol:

Avatar
ja / 20 listopada 2014 o 14:29

Tak zwłaszcza Siemiński nadajesie do zarzadzania miastem SItwa!!! i nic więcej zwłaszcza na Sławinku wydawanie pozwoleń na budowę itp... przykładów można mnożyć ten wsólny Lublin walczymy tylko dla swoich i dla siebie żenada! 

Avatar
sd / 20 listopada 2014 o 13:33

Kowalczyk nie będzie wiceprezydentem... i tyle było z tej pisowskiej teorii spiskowej, która mówiła o ustawce Żuka z Kowalczykiem :lol: na pohybel kłamcom z PiS

Na pochybel kłamcom z PO! Ustawka była i nie da się temu zaprzeczyć, a to jest kolejna zagrywka, ciemny lud wszystko kupi!

Avatar
henryk / 20 listopada 2014 o 12:31

dobra wiadomośc dla wyborców  p. Kowalczyk to właściwy szef Wspólny Lublin a Zgoda buduje .2.Dlaczego plac Litewski tak szybko musi być robiony .3Dlaczego podcałym lub  1/2 placem Litewskim i zaprojektowano parkingów 

Avatar
Gość / 20 listopada 2014 o 11:38

Kowalczyk nie będzie wiceprezydentem... i tyle było z tej pisowskiej teorii spiskowej, która mówiła o ustawce Żuka z Kowalczykiem :lol: na pohybel kłamcom z PiS

Avatar
Gość / 20 listopada 2014 o 17:52

Wiedziałem, że masz niewiele do powiedzenia, nie oczekiwałem niczego innego  :lol:

Pod tym właśnie hasłem wywalczyłem w 89r roku wolność dla ciebie Cycu i dla siebie.

Avatar
Naród Polski / 20 listopada 2014 o 17:25

Przyjdź w sobotę o godz. 13.00 na Plac Litewski i zaprotestuj przeciwko temu co dzieje się z państwem polskim!!
Dołącz do wydarzenia i zaproś znajomych!

Wybory samorządowe 2014 to skandal, wobec którego nie można pozostać obojętnym. Zła konstrukcja list do głosowania, absolutna klęska systemu informatycznego PKW, miliony nieważnych głosów do sejmików wojewódzkich i szerokie możliwości manipulowania wynikami wyborów.

NIE BĄDŹ BIERNY!!

Przyjdź i zamanifestuj swój sprzeciw wobec tych, którzy zmienili nasze państwo w "bananową republikę". Będziemy domagali się transparentnego procesu wyborczego i wyciągnięcia odpowiedzialności wobec tych, którzy za to odpowiadają.

Zabierzcie transparenty i polskie flagi!

Manifestacja została zgłoszona do Urzędu Miejskiego.

Przyjdź w sobotę o godz. 13.00 na Plac Litewski i zaprotestuj przeciwko temu co dzieje się z państwem polskim!!
Dołącz do wydarzenia i zaproś znajomych!

Wybory samorządowe 2014 to skandal, wobec którego nie można pozostać obojętnym. Zła konstrukcja list do głosowania, absolutna klęska systemu informatycznego PKW, miliony nieważnych głosów do sejmików wojewódzkich i szerokie możliwości manipulowania w... rozwiń

Avatar
Gość / 20 listopada 2014 o 16:40

Wiedziałem, że masz niewiele do powiedzenia, nie oczekiwałem niczego innego  :lol:

Avatar
Gość / 20 listopada 2014 o 15:14

  :lol:  Mówisz  i masz !!  raz sierpem a raz młotem w tą komunisyczno-konfidencką hołotę,jeb ać całe to czerwone łajno !!!

Avatar
Gość / 20 listopada 2014 o 15:07

Na pochybel kłamcom z PO! Ustawka była i nie da się temu zaprzeczyć, a to jest kolejna zagrywka, ciemny lud wszystko kupi!

Popuść wodze wyobraźni i opowiedz nam wszystkim o tej ustawce, plisss ... a może znowu zakończy się tym co zawsze czyli prezesowym "wiem ale nie powiem"  :lol:

Avatar
ja / 20 listopada 2014 o 14:29

Tak zwłaszcza Siemiński nadajesie do zarzadzania miastem SItwa!!! i nic więcej zwłaszcza na Sławinku wydawanie pozwoleń na budowę itp... przykładów można mnożyć ten wsólny Lublin walczymy tylko dla swoich i dla siebie żenada! 

Avatar
sd / 20 listopada 2014 o 13:33

Kowalczyk nie będzie wiceprezydentem... i tyle było z tej pisowskiej teorii spiskowej, która mówiła o ustawce Żuka z Kowalczykiem :lol: na pohybel kłamcom z PiS

Na pochybel kłamcom z PO! Ustawka była i nie da się temu zaprzeczyć, a to jest kolejna zagrywka, ciemny lud wszystko kupi!

Avatar
henryk / 20 listopada 2014 o 12:31

dobra wiadomośc dla wyborców  p. Kowalczyk to właściwy szef Wspólny Lublin a Zgoda buduje .2.Dlaczego plac Litewski tak szybko musi być robiony .3Dlaczego podcałym lub  1/2 placem Litewskim i zaprojektowano parkingów 

Avatar
Gość / 20 listopada 2014 o 11:38

Kowalczyk nie będzie wiceprezydentem... i tyle było z tej pisowskiej teorii spiskowej, która mówiła o ustawce Żuka z Kowalczykiem :lol: na pohybel kłamcom z PiS

Skomentuj

Komentujesz jako Gość
Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wystawa "Mój Świat" w Galerii Krańcowej
21 kwietnia 2018, 12:00

Wystawa "Mój Świat" w Galerii Krańcowej 1 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Krańcowa (DDK Bronowice, ul. Krańcowa 106) zaprasza na wernisaż wystawy pokonkursowej XXIII Międzynarodowego Konkursu Plastycznego Mój Świat. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 21 kwietnia o godz. 12.

Działkowicze wrócili nad jeziora, a śmieci do lasu
PROBLEM

Działkowicze wrócili nad jeziora, a śmieci do lasu 0 3

Gmina Ludwin Jak co roku, wrócił problem śmieci nad jeziorami. Nie wszyscy właściciele działek rekreacyjnych podpisali umowy na wywóz odpadów, więc śmieci wyrzucają do lasów i rowów.

GKS Tychy – Górnik Łęczna 2:0. Rzut karny podciął im skrzydła

GKS Tychy – Górnik Łęczna 2:0. Rzut karny podciął im skrzydła 8 3

PIŁKARSKA NICE I LIGA Zespół trenera Bogusława Baniaka mimo dobrej gry i kilku dogodnych okazji do zdobycia bramki przegrał w Tychach z tamtejszym GKS. Katem „zielono-czarnych” okazał się Kamil Zapolnik, który zdobył obie bramki dla gospodarzy

Przebudowa ważnego ronda stanęła pod znakiem zapytania. Poszło o pieniądze

Przebudowa ważnego ronda stanęła pod znakiem zapytania. Poszło o pieniądze 16 14

Pod znakiem zapytania stanęła przebudowa ronda przy Gali wraz z mostem na ul. Fabrycznej. W piątek okazało się, że w miejskiej kasie jest za mało pieniędzy na tę inwestycję. Najtańsza firma zażyczyła sobie prawie dwa razy więcej pieniędzy, niż ma do wydania Ratusz

Do menu wprowadza je coraz więcej restauracji. Modne makarony
KUCHNIA

Do menu wprowadza je coraz więcej restauracji. Modne makarony 5 0

Coraz więcej restauracji wprowadza makarony do menu. Na talerzach pojawiły się nowe, intrygujące gatunki. Od wspaniałego casarecce, przez rozkoszne pizzi po strozapretti

Program TV: Filmowy weekend 20 - 22 kwietnia. Co warto zobaczyć?

Program TV: Filmowy weekend 20 - 22 kwietnia. Co warto zobaczyć? 1 0

Co Gdzie Kiedy. Horrory, ciekawe dramaty, widowiskowe kino akcji, filmy familijne. W ten weekend każdy powinien znaleźć coś dla siebie w ramówce naziemnych stacji telewizyjnych. Przedstawiamy subiektywny wybór kilku filmów, które warto zobaczyć w tych dniach w telewizji.

Sprawdzili jakość paliw. Nie jest źle, ale może być lepiej

Sprawdzili jakość paliw. Nie jest źle, ale może być lepiej 3 5

Inspekcja Handlowa zakwestionowała w ubiegłym roku 2,34 proc. skontrolowanych próbek paliw płynnych u wybranych losowo przedsiębiorców. To minimalnie mniej niż w 2016 r.

Kolejna przysięga "terytorialsów" już w ten weekend

Kolejna przysięga "terytorialsów" już w ten weekend 0 8

W najbliższą niedzielę 54 ochotników Wojsk Obrony Terytorialnej złoży uroczystą przysięgę w Biłgoraju. Będą służyć w 2 Lubelskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej im. mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora”