niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Lublin

Piotr Kowalczyk nie będzie zastępcą Krzysztofa Żuka. "Propozycja jest aktualna"

  Edytuj ten wpis
Dodano: 20 listopada 2014, 06:30
Autor: Dominik Smaga

Piotr Kowalczyk nie będzie zastępcą prezydenta Lublina. Przewodniczący Rady Miasta nie przyjął propozycji prezydenta Krzysztofa Żuka. Wiadomo też, że ekipa zastępców w nowej kadencji przynajmniej na początku pozostanie niezmieniona.

Oferta Żuka dla Kowalczyka, który jest przewodniczącym Rady Miasta kończącej się kadencji padła stosunkowo dawno. Sam przewodniczący odpowiadał, że dobrze czuje się w obecnej roli. Tak samo mówił też kilka dni temu, gdy prezydent publicznie ponowił propozycję.

- Na dziś uznaliśmy, że lepiej, by był w roli przewodniczącego rady - mówi Krzysztof Żuk. - Otrzymał moją propozycję bycia zastępcą, ona jest cały czas aktualna i będzie aktualna. Ale z punktu widzenia obecnej sytuacji w radzie jego doświadczenie polityczne byłoby bardziej przydatne na stanowisku przewodniczącego - dodaje prezydent.

Sytuacja, o której wspomina jest dla niego dość trudna: opozycyjne wobec niego Prawo i Sprawiedliwość ma 15 głosów, tylko o jeden głos mniej, niż popierający go obóz: Platforma Obywatelska z 13 radnymi i posiadający 3 mandaty Wspólny Lublin, którego liderem jest Kowalczyk.

Skład zastępców na razie pozostanie bez zmian. Na stałe będzie w nim odpowiedzialna za sprawy społeczne Monika Lipińska bardzo dobrze oceniana przez prezydenta. Za zarządzanie miastem nadal odpowiadać będzie Grzegorz Siemiński, członek stowarzyszenia Wspólny Lublin, a za kulturę Katarzyna Mieczkowska-Czerniak, która z końcem roku odejdzie na stanowisko dyrektora Muzeum Lubelskiego na Zamku.

- Najszybciej pojawi się nowy zastępca, który przejmie kompetencje pani Mieczkowskiej-Czerniak - zapowiada Żuk. Przyznaje, że prowadzi w tej sprawie rozmowy z dwiema osobami "z administracji publicznej”. Osoba, która przejmie to stanowisko nie będzie jednak mieć takiego samego zakresu spraw, co Mieczkowska-Czerniak. Żuk przyznaje w rozmowie z nami, że kultura będzie podlegać bezpośrednio jemu.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Krzysztof Żuk Piotr Kowalczyk
Gość
Naród Polski
Gość
(9) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (20 listopada 2014 o 17:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Wiedziałem, że masz niewiele do powiedzenia, nie oczekiwałem niczego innego  :lol:

Pod tym właśnie hasłem wywalczyłem w 89r roku wolność dla ciebie Cycu i dla siebie.

Rozwiń
Naród Polski
Naród Polski (20 listopada 2014 o 17:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Przyjdź w sobotę o godz. 13.00 na Plac Litewski i zaprotestuj przeciwko temu co dzieje się z państwem polskim!!
Dołącz do wydarzenia i zaproś znajomych!

Wybory samorządowe 2014 to skandal, wobec którego nie można pozostać obojętnym. Zła konstrukcja list do głosowania, absolutna klęska systemu informatycznego PKW, miliony nieważnych głosów do sejmików wojewódzkich i szerokie możliwości manipulowania wynikami wyborów.

NIE BĄDŹ BIERNY!!

Przyjdź i zamanifestuj swój sprzeciw wobec tych, którzy zmienili nasze państwo w "bananową republikę". Będziemy domagali się transparentnego procesu wyborczego i wyciągnięcia odpowiedzialności wobec tych, którzy za to odpowiadają.

Zabierzcie transparenty i polskie flagi!

Manifestacja została zgłoszona do Urzędu Miejskiego.

Rozwiń
Gość
Gość (20 listopada 2014 o 16:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Wiedziałem, że masz niewiele do powiedzenia, nie oczekiwałem niczego innego  :lol:

Rozwiń
Gość
Gość (20 listopada 2014 o 15:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

  :lol:  Mówisz  i masz !!  raz sierpem a raz młotem w tą komunisyczno-konfidencką hołotę,jeb ać całe to czerwone łajno !!!

Rozwiń
Gość
Gość (20 listopada 2014 o 15:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Na pochybel kłamcom z PO! Ustawka była i nie da się temu zaprzeczyć, a to jest kolejna zagrywka, ciemny lud wszystko kupi!

Popuść wodze wyobraźni i opowiedz nam wszystkim o tej ustawce, plisss ... a może znowu zakończy się tym co zawsze czyli prezesowym "wiem ale nie powiem"  :lol:

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (9)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!