środa, 21 lutego 2018 r.

Lublin

Piotr Kowalczyk szykuje się do wstąpienia do PSL

  Edytuj ten wpis
Autor: Rafał Panas

Kowalczyk przekonuje, że będąc w PSL – partii, która rządzi w kraju i województwie – będzie miał wię
Kowalczyk przekonuje, że będąc w PSL – partii, która rządzi w kraju i województwie – będzie miał wię

Piotr Kowalczyk, przewodniczący lubelskiej Rady Miasta i do niedawna lider PiS w Lublinie, rozważa wstąpienie do PSL. Ludowcy pierwszy raz w historii mieliby swojego człowieka we władzach stolicy województwa.

Klub PiS w Radzie Miasta Lublin rozpadł się we wrześniu. Wyszło z niego dziewięciu radnych i utworzyło współpracujący z prezydentem Krzysztofem Żukiem (PO) klub "Wspólny Lublin”. Wtedy Krzysztof Hetman, marszałek województwa i szef PSL w naszym regionie, zaprosił przewodniczącego RM i zarazem lidera "buntowników” do wstąpienia do swojej partii.

Początkowo ta propozycja wydawała się kompletnie nierealna. Ale po kilku spotkaniach marszałkowi chyba udało się przekonać Piotra Kowalczykiem. Po Lublinie zaczęły krążyć wieści, że przewodniczący RM na dniach zapisze się do PSL. Teraz Hetman ma werbować innych radnych ze "Wspólnego Lublina”.

– Muszę być lojalny wobec ludzi z naszego klubu, bo oni mi zaufali. Jak będzie opór to raczej nie wejdę do PSL – zastrzega Kowalczyk. I dodaje: - We "Wspólnym Lublinie” są radni z różnych środowisk i ugrupowań, np. z Solidarnej Polski, którzy chcą działać na rzecz Lublina. Dlatego może też być przedstawiciel ludowców.

Piotr Kowalczyk przekonuje, że będąc w PSL – partii, która rządzi w kraju i województwie – będzie miał większe szanse na zdobycie pieniędzy dla Lublina z przyszłego budżetu Unii Europejskiej. Na pewno liczy też na wsparcie ludowców w wyborach do Rady Miasta za dwa lata.

Do tej pory mieszkańcy Lublina nie chcieli głosować na kandydatów PSL. Dlatego pozyskanie Kowalczyka byłoby wielkim sukcesem ludowców, a Krzysztof Hetman zaprezentuje się jako skuteczny polityk. Zwłaszcza, że teraz PSL chce walczyć o wyborców z dużych miasta.

Jednak dla wielu radnych "Wspólnego Lublina” sytuacja może być niezręczna. Do Rady Miasta weszli z list PiS, teraz wspierają prezydenta z PO, a w przyszłości mieliby wiązać się z ludowcami.

– Trudno mówić o współpracy, skoro na razie PSL w mieście nie ma – ucina Krzysztof Siczek, szef klubu "Wspólny Lublin”.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Mietek
Jan
S Y L W E S T E R
(33) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Mietek
Mietek (14 października 2012 o 13:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
PARANOJA! WYBÓR PRZYNALEŻNOŚCI PARTYJNEJ ZALEŻY OD TEGO, GDZIE POJAWIA SIĘ PROPOZYCJA KORZYŚCI MAJĄTKOWYCH I WŁASNEGO BIZNESU??? Czego można spodziewać się po Panu Kowalczyku, sprzedaje się jak prostytutka polityczna temu, kto da więcej i zaproponuje lepszy interes. Czy doktryna polityczna, program partii i postulaty działania PSL są znane Panu Kowalczykowi - od czego jest Dziennik Wschodni - niech zapyta, bo daję głowę, że Piotr Kowalczyk nie ma otym bladego pojęcia i jego decyzja jest wyrachowaną grą polityczno-biznesową. Przepraszamy, że nie jesteśmy już ociemniałym narodem i nie pozwolimy z siebie robić idiotów. "Skok cywilizacyjny" polega na tym, że dokonujemy czegoś, co do tej pory nie zostało osiągniete, ale dla Marszałka Hetmana wystarczy ludziom naopowiadac, że się skok dokonał i myśli, że wszyscy to łykają jak młody pelikan. Czas jest niemiłosierny i rozlicza już Hetmana, Kowalczyka i im podobnych, więc chcą zbudować sobie wspólną tratwę na której dopłyną do kolejnych wyborów. Szkoda wysiłku Panowie, już nikt nie zaufa człowiekowi, który startuje do sejmu dla zrobienia wyniku, a potem kit pociska, że go chcą tu na miejscu i on byle jakim posłem nie będzie tylko marszałkiem. Podobnie z przeodniczącym Kowalczykiem - od studiów panem politykiem - nie zna się na niczym więc chce być politykiem - ale czas takich nieuków i populistów na szczęście mija, bo czasy są trudne i ludzie przetarli oczy!
Rozwiń
Jan
Jan (11 października 2012 o 11:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Bardzo dobra decyzja. PSL jest już w Radzie Miasta w osobie radnego Marcina Nowaka.
Rozwiń
S Y L W E S T E R
S Y L W E S T E R (10 października 2012 o 18:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
-------------------PIOTR KOWALCZYK NIECH IDZIE W POLE NA PASTWISKO...-------------------------------- Tam Jego miejsce ! . Radny Kowalczyk, który będąc z patriotycznego ugrupowania "PIS" i będąc jednocześnie Przewodniczącym Rady Miejskiej czyni RAZŁAM w "PIS" i organizuje Grupę Wsparcia kontrowersyjnego Prezydenta Lublina Zuka, nie zasługuje na miano "ZAUFANEGO RADNEGO" . Z tego ogólnie wiadomo, Radny Kowalczyk nie odszedł z "PIS-u" tylko został pozbawiony członkostwa właśnie z powodu działań na niekorzyść "PIS-u" !. Gdzie pójdzie "rozłamowiec" Radny Kowalczyk jest Jego prywatną decyzją ale niech nie myśli, że PSL będzie w Lublinie coś znaczył !. A co się "takiego" wydarzyło w lubelskim Ratuszu ?. W Ratuszu Prezydent Lublina Krzysztof Żuk obwołał się Jedynym "dyspozytorem" DOTACJI "UE" i wypływających z tych DOTACJI Inwestycji . (sic?). "Działalność" Prezydenta zaczęła być na tyle kontrowersyjna,że zaczęła występować na niekorzyść miasta Lublina . Grupa Radnych "PIS" zwróciła uwagę Prezydentowi, że wszystkie decyzje podejmuje bez KONSULTACJI a zwłaszcza bez konsultacji środowiskowej . Prezydent powinien Konsultować swoje decyzje w Ratuszu, bo już powstało tyle "Spółek" w Ratuszu, że nie wiadomo, która jest legalna a która nie (sic?). Straciliśmy na ekspresówce 40 milionow, właśnie przez brak Konsultacji Prezydenta , otrzymaliśmy Milionowe DOTACJE "UE" na oczyszczenie i zagospodarowanie społecznego akwenu wodnego ZALEW ZEMBORZYCKI I DĄBROWE . Cały Lublin oczekuje na czysty Zalew a Prezydent urządza Spółkę " Słoneczny Wrotków" na którym powstają baseny za które pobiera OPŁATY (sic?). Trudno teraz wymieniać kontrowersje Prezydenta Lublina . Zamiast Radny Kowalczyk popierać przeprowadzenie Kontroli "CBA" DOTACJI "UE" I KONTROWERSYJNYCH INWESTYCJI PREZYDENTA , to czyni ROZŁAM w Grupie "PIS" i zakłada "Grupe Wsparcia" Prezydenta o nazwie "Wspólny Lublin" (sic?). Uwzględniając LI TYLKO I NTERES LUBLINA to należy natychmiast wezwać do lubel skiego Ratusza "CBA" (Centralne Biuro Antykorupcyjne) w celu Kontroli finansowej DOTACJI "UE" i Kon troli wszystkich Kontrowersyjnych Inwestycji z DOTACJI "UE" przez Prezydenta Lublina !. Obecnie Klub "Wspólny Lublin" jest w celu ochrony kontrowersyjnych Inwestycji z DOTACJI "UE" i ochrony nowopows tających różnego rodzaju "SPÓŁEK" WE WŁADZACH MIASTA . Jeżeli Radny Kowalczyk, popieraniem krzywdy dla Lublina nazywa działaniem w..."interesie" Lublina, to bez przeszkód niech idzie na wieś PSL.
Rozwiń
magda
magda (8 października 2012 o 17:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Miasto lublin potrzebuje spokoju i większości w radzie, ją generalnie zawsze byłem za pisemnie w lublinie ,ale za pisemnie z kowalczykiem, młody prężny, polityk, a Pis teraz to Tulajew , to jakieś nieporozumienie ogromne.
Tulajew zniszczy pis, a na wydaleniu skorzysta Psl, niestety paradoksalnie przez Tulajewa i resztę.

KACZYŃSKI politykę miłości uskutecznia, Tulajew wbrew markowi jest tylko pluje.

Nie chciał pis współrządzic , to będzie współrządzil Psl w mieście.
Mam tylko nadzieję że kowalczyk będzie wspolrzadzil z psl, a nie Psl kowalczykiem.

Jedyny pozytyw to że psl jest w koalicji z po , to jednak popłyną pieniądze strumieniem z warszawy, bo to lublinowi się należy.

Pis się jednak marginelizowal, a już napewno Tulajew to margines polityczny,jest coraz mniej ludzi w lublinie co na jego wypociny się nabiera.

Szkoda bo pis miał potencjał z kowalczykiem, a teraz potencjał będzie miał Psl.

Czytałem komentarz że kowalczyk prowadził kampanię żeby sprawka przegrał wybory, to jakaś masakra, prawda jest taka jak by kampanię nie prowadził kowalczyk to sprawka byłby na góra 5 miejscu.

Jak by prowadził Tulajew kampanię to sary koniec by był, a nie drgań tura.

Reasumując pajace michalkiewicza, i Tulajewa dajcie sobie luz bo się kompromiuTujecie.
Rozwiń
Jura
Jura (8 października 2012 o 16:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Panie Kowalczyk!Niech się pan nie kompromituje!!!Ja i moja rodzina mieszkamy w Lublinie od wielu pokoleń i nigdy nie było tu żadnej partji chłopskiej!Prawdziwy patryjota-lublinianin wie że miejsce PSL jest na polach a nie w naszym pięknym mieście.Niech pan nie idzie tą drogą;drogą zdrady swoich i naszych ideałów,korzeni!!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (33)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!