niedziela, 18 marca 2018 r.

Lublin

PiS chce reakcji władz na transparent z penisem. Ratusz: "Nie zamierzamy komentować zachowania"

Dodano: 25 stycznia 2016, 20:07

– Przekroczone zostały wszelkie normy przyzwoitości i dobrego współżycia ludzi o różnych przekonaniach – oburza się Artur Soboń, poseł PiS
– Przekroczone zostały wszelkie normy przyzwoitości i dobrego współżycia ludzi o różnych przekonaniach – oburza się Artur Soboń, poseł PiS

Natychmiastowej reakcji władz miasta i dyrekcji Centrum Kultury w Lublinie wobec Szymona Pietrasiewicza domagają się politycy Prawa i Sprawiedliwości. Chodzi o prowokacyjny transparent zaprezentowany podczas sobotniej manifestacji Komitetu Obrony Demokracji

W sobotę zwolennicy Komitetu Obrony Demokracji wyrażali sprzeciw przeciwko tzw. ustawie inwigilacyjnej. Ok. półtora tysiąca osób przeszło z miasteczka akademickiego UMCS na plac Litewski. Tam czekała na nich grupa ok. 200 narodowców, którzy próbowali zagłuszyć pikietę KOD.

Nerwy puściły im, gdy lubelski performer Szymon Pietrasiewicz pokazał im transparent z napisem: „Gdzie są wasze jaja?” i rysunkiem męskiego przyrodzenia wycelowanego w krzyż celtycki. Kilku z kontrmanifestantów ruszyło w jego stronę, usiłując wyrwać baner. Skończyło się jedynie na przepychankach i stuzłotowym mandacie dla jednego z narodowców. Po chwili organizatorzy manifestacji poprosili o zwinięcie transparentu.

– Nie jesteśmy w stanie odpowiadać za wszystkich. Nie mamy pojęcia, kim są wszyscy ludzie, którzy przychodzą na manifestację – tłumaczył Bartosz Sierpniowski, koordynator KOD w województwie lubelskim pytany o prowokację.

Sytuacja nie pozostała jednak bez echa. Politycy PiS domagają się ukarania Pietrasiewicza, który jest kierownikiem Pracowni Sztuki Zaangażowanej Społecznie „Rewiry”, jednostki podległej Centrum Kultury w Lublinie.

– Tak wulgarnej i rynsztokowej próby prowokacji politycznej nie mieliśmy dawno. Szczęśliwie dla wszystkich, była ona nieudana, ale nie może to pozostać bez komentarza. Przekroczone zostały wszelkie normy przyzwoitości i dobrego współżycia ludzi o różnych przekonaniach. Reakcja ze strony władz miasta i dyrekcji Centrum Kultury na to zachowanie powinna być natychmiastowa – oburza się Artur Soboń, poseł PiS. Jakiej reakcji oczekuje? – O tym wie pan prezydent i dyrekcja Centrum Kultury. Ja żadną z tych osób nie jestem, więc nie mam takiego zmartwienia. Pozostawiam z nim prezydenta Krzysztofa Żuka, niech on sam zaproponuje rozwiązanie – dodaje parlamentarzysta.

– Sytuacja, o której mowa, miała miejsce podczas zgromadzenia, którego organizatorem nie był ani Ratusz, ani Centrum Kultury. To był dzień wolny od pracy, a pan Pietrasiewicz był tam jako osoba prywatna, dlatego nie zamierzamy komentować jego zachowania – mówi Beata Krzyżanowska, rzecznik prasowy prezydenta Lublina.

Jak dodaje, ewentualne kroki w tej sprawie mogą podjąć bezpośredni przełożeni Pietrasiewicza. Dyrektor CK Aleksander Szpecht jednak również nie komentuje sprawy. – Nie mam nic do powiedzenia na ten temat – ucina i odkłada słuchawkę.

Sam Pietrasiewicz dziwi się zarzutom Prawa i Sprawiedliwości. – PiS nie jest ani stroną, ani adresatem tego baneru. On był skierowany do narodowców. To była moja inicjatywa, którą podjąłem w czasie wolnym, bo mam możliwość wyrażania poglądów w jakikolwiek sposób. Mieszanie do tego Urzędu Miasta i Centrum Kultury nie ma żadnego sensu – tłumaczy.

Poseł Soboń nie wyklucza, że w razie braku reakcji zgłosi sprawę prokuratury. Podobną możliwość biorą pod uwagę narodowcy. – Nie zostawimy tak tego, bo docierają do nas różne sygnały w tej sprawie. O szczegółach poinformujemy niebawem – mówi Marian Kowalski, jeden z organizatorów sobotniej kontrmanifestacji.

WIDEO

Gość
Stach
Gość
(219) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (29 stycznia 2016 o 18:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Mieni się bo jest synem dyrektora instytucji miejskiej żerującego na holokauscie
Nie pierwszy to bezsensowny czyn Pietrasiewicza nie pierwszy też zmierzający do wzbudzenia nienawiści
A co mozna zrobic żeby tacy nie żerowali na publicznym - nie glosowac na Żuka i jemu podobnych - to można zrobic i to polecam

Nie podpisuj się jełopie Przemek Leniak bo będziesz miał sprawę w sądzie !

To jest unikalne nazwisko i wiadomo o kogo chodzi, więc nie wytłumaczysz się, a widzę, że nagminnie próbujesz ośmieszyć tego człowieka !

Rozwiń
Stach
Stach (29 stycznia 2016 o 17:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Ja na miejscu Kowalskiego to  uważałbym na tego Leniaka, bo jak on kogoś popiera to z góry wiadomo, że za jakiś czas zacznie na niego pluć.

Tak jest z Żukiem, Brydą i kolegami z partii.

Rozwiń
Gość
Gość (29 stycznia 2016 o 15:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

propos zaś analfabetyzmu im jeg poziom był większt tym niejsze było poparcie dla narodowców...


 

i tak pozostało do dziś  :lol:  :lol:  :lol:

Rozwiń
Przemek Leniak
Przemek Leniak (29 stycznia 2016 o 13:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Było baaaaaaaaaaaaaardzo dobrze;

W 1939 r. w granicach ówczesnej Polski zelektryfikowane były 1263 wsie, co stanowiło ok. 3% ogółu wsi polskich.

Boże przywróć narodowcom czasy sanacji na terytorium z którego pochodzą i które powinni zamieszkiwać(obecna Ukraina, ewentualnie Białoruś), a nam etnicznym Polakom daj rządy demokratyczne. Amen  :) 

hmm 
endecja akurat miała zawsze najwieksze poparcie na terenach etnicznie polskich
na obecnej Białorusi do dziś żyją mieszkający tam od stuleci Polacy - szczególnie w rejonie Grodna...
Polacy na Ukrainie - no tak bez endecji do polski nie nalezałby ani Lwów ani Przemyśl
...
nie nażeżałaby także Wielkopolska Sląśk Pomorze
...
Polska bez endecji wyglądałaby tak mniej więcej jak wyglądały tereny które uznały rząd Ignacego Daszyńskiego w Lublinie - byłoby to więc niecałe województwo lubeskie plus dawne województwo radomskie - teren o więcej niz połowę mniejszy niż Generalne Gubernatorstwo...

propos zaś analfabetyzmu im jeg poziom był większt tym niejsze było poparcie dla narodowców...


 

Rozwiń
Gość
Gość (29 stycznia 2016 o 11:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Doceniam samokrytykę i podziwiam odwagę (przemek, tego łysego ch...a marian ci nie daruje)  :lol:  :lol:  :lol:

 
powinność to akurat nie jest rzecz która rozumie Żuk albo Opryński
tymczasem oni też są opłacani z waszych podatków - samiście ich zresztą zatrudnili głosując na Żuka

na to na co zagłosowaliście to teraz macie właśnie
na transparencie Żuk jak żywy - łepek ma łysy i po tym go idzie rozpoznać
a przy okazji ta rozbawiona pnaienka w rózowej czapeczce czy to aby nie Anna Dąbrowska córka wicedyrektora TNN i doradcza prezydenta Krzystofa Żuka?

wydaje mi się że to własnie ta panna...

"na transparencie jak żywy - łepek ma łysy i po tym go idzie rozpoznać"

"na transparencie jak żywy - łepek ma łysy i po tym go idzie rozpoznać"

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (219)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!