Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 marca 2014 r.
16:15
Edytuj ten wpis

PiS uchwalił listy. W sobotę ogłosi nazwiska

Autor: Zdjęcie autora (toma)
2 7 A A

Komitet polityczny Prawa i Sprawiedliwości uchwalił listy w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Z oficjalnym ogłoszeniem kandydatów działacze partii czekają jednak do soboty.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Do soboty nie chcemy podawać żadnych nazwisk - mówi poseł Krzysztof Michałkiewicz, szef PiS w województwie lubelskim. - Mogę jednak zapewnić, że na naszej lubelskiej liście nie będzie żadnej osoby spoza regionu - dodaje. Według nieoficjalnych informacji pierwsze miejsce ma przypaść prof. Waldemarowi Paruchowi, politologowi z UMCS. Z drugiej pozycji miałby startować prof. Mirosław Piotrowski, wykładowca KUL. Obecny europoseł nie jest członkiem PiS, ale ma silne poparcie Radia Maryja. Dwukrotnie był wybierany do Parlamentu Europejskiego z listy partii Jarosława Kaczyńskiego. Obaj kandydaci potwierdzali w rozmowach z Dziennikiem Wschodnim, że otrzymali propozycje startu w wyborach. Wśród osób, które mogą znaleźć się na liście są też m. in. posłanka Elżbieta Kruk, senator Grzegorz Czelej, radni sejmiku Ewa Dumkiewicz-Sprawka i Marek Wojciechowski, lokalny działacz partii Tomasz Miszczuk.

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
były student / 22 marca 2014 o 10:01

A może wręcz przeciwnie. Pan Paruch dostanie się do Europarlamentu. Może zagłosują na niego studenci którzy zechcą, aby było go mniej na wydziale. Jak studiowałem przed egzaminami po wydziale krążyły mrożące krew w żyłach opowieści na temat prof. - niestety w trakcie ustnego egzaminu okazały się prawdą.

Avatar
Janusz / 22 marca 2014 o 00:16

Największe poparcie wśród członków PIS w województwie lubelskim będzie miał Michał Kamiński,jedynka na liście PO.W imię starej przyjażni.

Avatar
Ondrej Baculik / 21 marca 2014 o 21:36
Hmmmmm co to za ludzie??? Pierwszy raz o nich slysze i jak tu glosowac.
Avatar
nnn / 21 marca 2014 o 21:10

Ten   paruch  jak tam  jemu to  cham  jest  jako  człowiek

Avatar
nowi / 21 marca 2014 o 20:09

Dlaczego p. Piotrowski posługuje się tytułem profesora skoro jest jedynie profesorem KUL? Nie ma prawa posługiwać się tym tytułem nigdzie poza uczelnią! Ale to zachowanie typowe dla niego... Wstyd!

Avatar
dobrze poinformowany / 21 marca 2014 o 18:09

Wojciechowski?Dumkiewicz-Sprawka?Miszczuk? - takiej plejady z jednego miasta to napewno na Nowogordzkiej nie puszczą. No to sorry najsłabsi wypadają!

Avatar
prawda / 21 marca 2014 o 16:55

Dziennikarzyno, nie był dwukronie wybierany z listy PIS-u. Proponuję sięgnąć do żródeł!

Avatar
były student / 22 marca 2014 o 10:01

A może wręcz przeciwnie. Pan Paruch dostanie się do Europarlamentu. Może zagłosują na niego studenci którzy zechcą, aby było go mniej na wydziale. Jak studiowałem przed egzaminami po wydziale krążyły mrożące krew w żyłach opowieści na temat prof. - niestety w trakcie ustnego egzaminu okazały się prawdą.

Avatar
Janusz / 22 marca 2014 o 00:16

Największe poparcie wśród członków PIS w województwie lubelskim będzie miał Michał Kamiński,jedynka na liście PO.W imię starej przyjażni.

Avatar
Ondrej Baculik / 21 marca 2014 o 21:36
Hmmmmm co to za ludzie??? Pierwszy raz o nich slysze i jak tu glosowac.
Avatar
nnn / 21 marca 2014 o 21:10

Ten   paruch  jak tam  jemu to  cham  jest  jako  człowiek

Avatar
nowi / 21 marca 2014 o 20:09

Dlaczego p. Piotrowski posługuje się tytułem profesora skoro jest jedynie profesorem KUL? Nie ma prawa posługiwać się tym tytułem nigdzie poza uczelnią! Ale to zachowanie typowe dla niego... Wstyd!

Avatar
dobrze poinformowany / 21 marca 2014 o 18:09

Wojciechowski?Dumkiewicz-Sprawka?Miszczuk? - takiej plejady z jednego miasta to napewno na Nowogordzkiej nie puszczą. No to sorry najsłabsi wypadają!

Avatar
prawda / 21 marca 2014 o 16:55

Dziennikarzyno, nie był dwukronie wybierany z listy PIS-u. Proponuję sięgnąć do żródeł!

Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem"

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem" 3 12

To jest igranie z panem Bogiem. To komentarz jednego z kraśnickich radnych odnośnie odległości, w jakiej mają być usytuowane punkty sprzedaży i podawania alkoholu od kościołów. W Kraśniku odległość ta musi być co najmniej 20-metrowa. Dyskusja w temacie sprzedaży alkoholu w mieście i ewentualnego nocnego ograniczenia tej sprzedaży była burzliwa. Ostatecznie żadne decyzje nie zapadły. 

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent 83 43

Nowa droga na przedłużeniu ul. Bohaterów Monte Cassino otrzyma imię Tadeusza Mazowieckiego. W Lublinie będzie też skwer Władysława Bartoszewskiego

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie
galeria

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie 0 1

Był 9 września 1939 r., gdy na Lublin posypały się niemieckie bomby, jedna z nich wpadła do Ratusza i nie wybuchła. Ratuszowy woźny wyniósł ją z budynku i zmarł z wysiłku przed schodami. Jego imię nosi od wczoraj uliczka stykająca się z deptakiem. Tabliczkę z nazwą odsłaniała wzruszona rodzina

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję
galeria
film

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję 364 25

Jest zgoda na pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich obok Centrum Kultury. Na jego budowę zgodziła się dziś Rada Miasta. Nie pozwoliła jednak, by wykonać go według wizji radnej PiS, Małgorzaty Suchanowskiej. Większość rady zdecydowała, że projekt będzie wybrany w konkursie. Nalegali na to radni Wspólnego Lublina

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach
galeria

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach 17 15

Od 36 do 53 tys. złotych miesięcznie – tyle średnio zarabiali w państwowych spółkach trzej radni wojewódzcy PiS. Chodzi o Andrzeja Pruszkowskiego, Jana Franię i Grzegorza Muszyńskiego. Tak wynika z ich oświadczeń majątkowych za 2017 rok.

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta
wiersze między newsami

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta 0 0

Lektura obowiązkowa dla feministek. W końcu ktoś wyliczył, jakie obowiązki mają gospodynie domowe i określił miejsce poezji w ich życiu

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami
film

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami 213 44

W piątek ma dojść do decydujących rozmów w szpitalu przy alei Kraśnickiej w Lublinie. W czwartek już 130 pielęgniarek było na L4.

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami 7 16

- Polsko-ukraińskich relacji po prostu nie ma - w taki sposób przewodniczący PO podsumował relacje Polski z Ukrainą.

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia)
galeria

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia) 2 1

Otwarte jest już nowe centrum rehabilitacyjno-fizjoterapeutyczne "Werandki" w Nałęczowie. - To pierwszy tak nowoczesny ośrodek po wschodniej stronie Wisły. Wychodzimy na przeciw potrzebom pacjentów z całej Polski - tłumaczy jego dyrekcja. Będą tam mogli skorzystać z czterech "stref": kardiologii, ortopedii, treningu i diagnostyki.

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym
26 maja 2018, 16:00

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12) zaprasza na kolejną odsłonę Soboty Literackiej. 26 maja o godz. 16 odbędzie się spotkanie poświęcone Balladzie o pewnej panience Szczepana Twardocha.

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie 3 0

Gmina Biała Podlaska musi powtarzać przetargi na roboty drogowe. Wszystko dlatego, że wykonawcy swoją pracę wyceniają coraz drożej.

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie 0 17

Śledztwo w sprawie niegospodarności w stadninie koni w Janowie Podlaskim jest sztucznie przedłużane. Prokuratura powinna się zająć osobami, które obecnie tam rządzą, a dawny prezes Marek Trela powinien wrócić do pracy – przekonuje posłanka PO Joanna Mucha

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego
galeria

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego 0 2

We wtorek i środę odbyły się Juwenalia Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS 0 4

Brianna Joelle Kiesel zasiliła szeregi Pszczółki Polski AZS UMCS Lublin. 24-letnia Amerykanka ma na swoim koncie występy w najlepszej lidze świata, WNBA. Ostatnio reprezentowała szwedzkie Umea Udominate

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł 0 16

Nie będzie w Lublinie ograniczeń nocnej sprzedaży alkoholu. Ich wprowadzenia chcieli radni PiS, ale większość Rady Miasta była temu przeciwna. W czwartek uchwalony został za to zakaz sprzedaży trunków m.in. obok szkół i kościołów. Radni ustalili też maksymalną liczbę zezwoleń dla sklepów i lokali gastronomicznych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!