Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

3 grudnia 2013 r.
20:14
Edytuj ten wpis

Piżamoy, czyli Zamoy w piżamach

Autor: Zdjęcie autora am
0 12 A A
 (Wojciech Niespiałowski)
(Wojciech Niespiałowski)

Przebieramy się w piżamy, bierzemy pod pachę poduszkę i idziemy do szkoły przy ul. Ogrodowej 16 – zachęcają swoich kolegów uczniowie II LO im. Jana Hetmana Zamoyskiego w Lublinie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Chodzi nam o pokazanie uczniów Zamoya i szkoły z innej perspektywy – mówią Kamila i Diana, zaangażowane w organizację tego nietypowego wydarzenia.

Będą warsztaty taneczne, kuglarskie, fotograficzne i występy karaoke. W jednej sali będzie można pograć w gry planszowe, w innej w kostkę rubika. W programie także koncert zespołu Squid Lickers (godz. 20.15) oraz seanse filmowe na dużym ekranie (o godz. 18 "Killer”, reż. Juliusz Machulski). Podczas całej imprezy, od. godz. 16 do 22 w szkolnej kawiarence będzie serwowane ciasto, kawa i inne napoje.

Ale największą atrakcją mikołajkowego wieczoru jest bicie rekordu Guinessa w bitwie na poduszki. Start o godz.19.30.

– Na koniec, o godz. 21.40, przewidujemy występ grupy Incognito, czyli pokazy tańca z ogniem– mówią organizatorki.

Na zdjęciu organizatorzy "Piżamoya” w komplecie: Jakub Pudźwa, Marysia Cieślik, Mateusz Palusiński, Kamila Chylińska i Diana Grzeszek.

Impreza jest organizowana w ramach przedsięwzięcia LOkomotywy Fundacji Teatrikon.
AM

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 6 grudnia 2013 o 10:18

Trudno coś napisać na ten temat.

Słuchajcie znalazłem tutaj przed chwilą fajną stronkę która wyszukuje aktualne położenie danej osoby, wystarczy podać jej nr telefonu.
Nie wiem na jakiej zasadzie to działa ale super sprawa szczególnie gdy wybieracie się całą rodziną gdzieś na wycieczkę :) http://lokalizato.pl
 

Avatar
Trelemorele / 5 grudnia 2013 o 21:21

Szkoła ma dobrą renomę z powodu wielu nauczycieli z tzw. powołaniem zatrudnionych w Zamoyu. Nie są to wszyscy nauczyciele, jednak w porównaniu z resztą szkół na pewno stanowią większą część nauczycielskiej kadry. Przykład? Chociażby moja pololistka, prof. Jaroszyńska, którą uwielbiam za pasję, z jaką naucza swojego przedmiotu, oraz cenię za ogromną wiedzę w dziedzinie literatury i nie tylko. Dla uczniów jest jak druga mama - uczy nas, ale i wychowuje.

Natomiast przykładem nauczyciela bez owego powołania jest chociażby prof. Łagowska, która, owszem, wiedzę posiada, ale nie potrafi jej nam przekazać. Większość uczniów z nauczanych przez nią klas jedzie na korkach, żeby zdać z przyzwoitymi ocenami. Ale z matematyką wśród humanów to generalnie są problemy.

Natomiast prof. Kunach, uczący historii i WOS-u, uzupełnia wiadomości z podręcznika o swoją wiedzę, co ułatwia nam zrozumienie danego tematu. To, że każe nam przyswajać informacje z obu źródeł, na pewno nie jest dla nas czymś niekorzystym.

Pozytywnie oceniam większość nauczycieli, z którymi mam zajęcia. Jedynie ta nieszczęsna matematyka jest problemem, ale myślę, że pod kierunkiem kogo innego byłoby inaczej. I tyle. Ogółem nauki jest dużo, ale poziom dzięki temu jest wysoki.

Pozdrawiam. Mam nadzieję, że pomogłam. :3

Szkoła ma dobrą renomę z powodu wielu nauczycieli z tzw. powołaniem zatrudnionych w Zamoyu. Nie są to wszyscy nauczyciele, jednak w porównaniu z resztą szkół na pewno stanowią większą część nauczycielskiej kadry. Przykład? Chociażby moja pololistka, prof. Jaroszyńska, którą uwielbiam za pasję, z jaką naucza swojego przedmiotu, oraz cenię za ogromną wiedzę w dziedzinie literatury i nie tylko. Dla uczniów jest jak druga mama - uczy nas, ale i wychowuje.

Natomiast przykładem nauczyciela bez owego powołania jest chociażby prof. Łagowsk... rozwiń

Avatar
XXX / 5 grudnia 2013 o 16:39

No, sądząc po poziomie żółci, która się z ciebie ulewa, to chyba nazbyt długo do Zamoya nie uczęszczałeś ;)

Bardzo słaba szkoła, odradzam wszystkim przyszłym licealistom - w każdym tzw. przeciętnym liceum nauczycie

Długo, długo, całe liceum - 3 lata. Kiedy ja tam chodziłem, nauczyciele nie za bardzo przejmowali się uczniami i dużej części nie zależało na sumiennym wykonywaniu swoich obowiązków (nie wszystkim oczywiście, było kilka chlubnych wyjątków). Szkoła jedzie na renomie, ma w miarę dobre wyniki, bo idą do niej zdolni ludzie, którzy z kolei inwestują często spore pieniądze w korki. Minęło ładnych parę lat od mojej matury, więc jeśli coś się zmieniło, to super, ale nie wiem czy mogły zajść takie diametralne zmiany ;) Pozdrawiam.

ługo, całe liceum - 3 lata. Kiedy ja tam chodziłem, nauczyciele nie za bardzo przejmowali się uczniami i dużej części nie zależało na sumiennym wykonywaniu swoich obowiązków (nie wszystkim oczywiście, było kilka chlubnych wyjątków). Szkoła jedzie na renomie, ma w miarę dobre wyniki, bo idą do niej zdolni ludzie, którzy z kolei inwestują często spore pieniądze w korki. Minęło ładnych parę lat od mojej matury, więc jeśli coś się zmieniło, to super, ale nie wiem czy mogły zajść takie diametralne zmiany ;) Pozdrawiam.

rozwiń
Avatar
moloc / 4 grudnia 2013 o 23:19

Bardzo słaba szkoła, odradzam wszystkim przyszłym licealistom - w każdym tzw. przeciętnym liceum nauczycie się 10x więcej. Wiem, bo sam chodziłem do Zamoya i to był duży błąd...

No, sądząc po poziomie żółci, która się z ciebie ulewa, to chyba nazbyt długo do Zamoya nie uczęszczałeś ;)

Bardzo słaba szkoła, odradzam wszystkim przyszłym licealistom - w każdym tzw. przeciętnym liceum nauczycie

Avatar
Gość / 4 grudnia 2013 o 22:51
Mi tam sie w zamoyu podoba;) Większość nauczycieli zaangażowana i pomocna dla uczniów. Ale wiadomo, jak wszędzie - mozna trafić różnie.
Avatar
XXX / 4 grudnia 2013 o 22:16

Bardzo słaba szkoła, odradzam wszystkim przyszłym licealistom - w każdym tzw. przeciętnym liceum nauczycie się 10x więcej. Wiem, bo sam chodziłem do Zamoya i to był duży błąd...

Avatar
Wp / 4 grudnia 2013 o 21:11

Pisze przecież, że mikołajkowy wieczór :)
A co do inicjatywy to również popieram.

Avatar
^^ / 4 grudnia 2013 o 20:23
W dupach sie poprzewracało, bo występują z własną inicjatywą, aby się "na grzecznego" zintegrować i umilić czas w szkole?
Avatar
Gość / 4 grudnia 2013 o 20:18

cóż za nierzetelny artykuł... nawet nie podano daty wydarzenia.

Avatar
Gość / 4 grudnia 2013 o 10:55

Hmm ciężko mi coś powiedzieć na ten temat.

Słuchajcie znalazłam tutaj przed chwilą fajną stronkę która wyszukuje aktualne położenie danej osoby, wystarczy podać jej nr telefonu.
Dokładnie nie wiem na jakiej zasadzie to działa ale super sprawa szczególnie gdy wybieracie się całą rodziną gdzieś na wycieczkę :)

Sprawdzaliście? http://tnij.com/lokalis


 

Avatar
Gość / 6 grudnia 2013 o 10:18

Trudno coś napisać na ten temat.

Słuchajcie znalazłem tutaj przed chwilą fajną stronkę która wyszukuje aktualne położenie danej osoby, wystarczy podać jej nr telefonu.
Nie wiem na jakiej zasadzie to działa ale super sprawa szczególnie gdy wybieracie się całą rodziną gdzieś na wycieczkę :) http://lokalizato.pl
 

Avatar
Trelemorele / 5 grudnia 2013 o 21:21

Szkoła ma dobrą renomę z powodu wielu nauczycieli z tzw. powołaniem zatrudnionych w Zamoyu. Nie są to wszyscy nauczyciele, jednak w porównaniu z resztą szkół na pewno stanowią większą część nauczycielskiej kadry. Przykład? Chociażby moja pololistka, prof. Jaroszyńska, którą uwielbiam za pasję, z jaką naucza swojego przedmiotu, oraz cenię za ogromną wiedzę w dziedzinie literatury i nie tylko. Dla uczniów jest jak druga mama - uczy nas, ale i wychowuje.

Natomiast przykładem nauczyciela bez owego powołania jest chociażby prof. Łagowska, która, owszem, wiedzę posiada, ale nie potrafi jej nam przekazać. Większość uczniów z nauczanych przez nią klas jedzie na korkach, żeby zdać z przyzwoitymi ocenami. Ale z matematyką wśród humanów to generalnie są problemy.

Natomiast prof. Kunach, uczący historii i WOS-u, uzupełnia wiadomości z podręcznika o swoją wiedzę, co ułatwia nam zrozumienie danego tematu. To, że każe nam przyswajać informacje z obu źródeł, na pewno nie jest dla nas czymś niekorzystym.

Pozytywnie oceniam większość nauczycieli, z którymi mam zajęcia. Jedynie ta nieszczęsna matematyka jest problemem, ale myślę, że pod kierunkiem kogo innego byłoby inaczej. I tyle. Ogółem nauki jest dużo, ale poziom dzięki temu jest wysoki.

Pozdrawiam. Mam nadzieję, że pomogłam. :3

Szkoła ma dobrą renomę z powodu wielu nauczycieli z tzw. powołaniem zatrudnionych w Zamoyu. Nie są to wszyscy nauczyciele, jednak w porównaniu z resztą szkół na pewno stanowią większą część nauczycielskiej kadry. Przykład? Chociażby moja pololistka, prof. Jaroszyńska, którą uwielbiam za pasję, z jaką naucza swojego przedmiotu, oraz cenię za ogromną wiedzę w dziedzinie literatury i nie tylko. Dla uczniów jest jak druga mama - uczy nas, ale i wychowuje.

Natomiast przykładem nauczyciela bez owego powołania jest chociażby prof. Łagowsk... rozwiń

Avatar
XXX / 5 grudnia 2013 o 16:39

No, sądząc po poziomie żółci, która się z ciebie ulewa, to chyba nazbyt długo do Zamoya nie uczęszczałeś ;)

Bardzo słaba szkoła, odradzam wszystkim przyszłym licealistom - w każdym tzw. przeciętnym liceum nauczycie

Długo, długo, całe liceum - 3 lata. Kiedy ja tam chodziłem, nauczyciele nie za bardzo przejmowali się uczniami i dużej części nie zależało na sumiennym wykonywaniu swoich obowiązków (nie wszystkim oczywiście, było kilka chlubnych wyjątków). Szkoła jedzie na renomie, ma w miarę dobre wyniki, bo idą do niej zdolni ludzie, którzy z kolei inwestują często spore pieniądze w korki. Minęło ładnych parę lat od mojej matury, więc jeśli coś się zmieniło, to super, ale nie wiem czy mogły zajść takie diametralne zmiany ;) Pozdrawiam.

ługo, całe liceum - 3 lata. Kiedy ja tam chodziłem, nauczyciele nie za bardzo przejmowali się uczniami i dużej części nie zależało na sumiennym wykonywaniu swoich obowiązków (nie wszystkim oczywiście, było kilka chlubnych wyjątków). Szkoła jedzie na renomie, ma w miarę dobre wyniki, bo idą do niej zdolni ludzie, którzy z kolei inwestują często spore pieniądze w korki. Minęło ładnych parę lat od mojej matury, więc jeśli coś się zmieniło, to super, ale nie wiem czy mogły zajść takie diametralne zmiany ;) Pozdrawiam.

rozwiń
Avatar
moloc / 4 grudnia 2013 o 23:19

Bardzo słaba szkoła, odradzam wszystkim przyszłym licealistom - w każdym tzw. przeciętnym liceum nauczycie się 10x więcej. Wiem, bo sam chodziłem do Zamoya i to był duży błąd...

No, sądząc po poziomie żółci, która się z ciebie ulewa, to chyba nazbyt długo do Zamoya nie uczęszczałeś ;)

Bardzo słaba szkoła, odradzam wszystkim przyszłym licealistom - w każdym tzw. przeciętnym liceum nauczycie

Avatar
Gość / 4 grudnia 2013 o 22:51
Mi tam sie w zamoyu podoba;) Większość nauczycieli zaangażowana i pomocna dla uczniów. Ale wiadomo, jak wszędzie - mozna trafić różnie.
Avatar
XXX / 4 grudnia 2013 o 22:16

Bardzo słaba szkoła, odradzam wszystkim przyszłym licealistom - w każdym tzw. przeciętnym liceum nauczycie się 10x więcej. Wiem, bo sam chodziłem do Zamoya i to był duży błąd...

Avatar
Wp / 4 grudnia 2013 o 21:11

Pisze przecież, że mikołajkowy wieczór :)
A co do inicjatywy to również popieram.

Avatar
^^ / 4 grudnia 2013 o 20:23
W dupach sie poprzewracało, bo występują z własną inicjatywą, aby się "na grzecznego" zintegrować i umilić czas w szkole?
Avatar
Gość / 4 grudnia 2013 o 20:18

cóż za nierzetelny artykuł... nawet nie podano daty wydarzenia.

Avatar
Gość / 4 grudnia 2013 o 10:55

Hmm ciężko mi coś powiedzieć na ten temat.

Słuchajcie znalazłam tutaj przed chwilą fajną stronkę która wyszukuje aktualne położenie danej osoby, wystarczy podać jej nr telefonu.
Dokładnie nie wiem na jakiej zasadzie to działa ale super sprawa szczególnie gdy wybieracie się całą rodziną gdzieś na wycieczkę :)

Sprawdzaliście? http://tnij.com/lokalis


 

Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tragiczny wypadek w Biłgoraju. Przyjaciele proszą o wsparcie dla rodziny Pawła
galeria

Tragiczny wypadek w Biłgoraju. Przyjaciele proszą o wsparcie dla rodziny Pawła 0 2

Przyjaciele Pawła, który kilka dni temu zginął w tragicznym wypadku w Biłgoraju, proszą o wsparcie dla jego rodziny, dwóch synów: Kuby i Bartka.

MUNDIAL 2018. Polska gra z Senegalem. Gdzie oglądać? Transmisja TV i w internecie

MUNDIAL 2018. Polska gra z Senegalem. Gdzie oglądać? Transmisja TV i w internecie 0 0

MUNDIAL 2018 Finałowe odliczanie zakończone! Już dziś o godzinie 17 na stadionie Spartaka w Moskwie reprezentacja Polski zmierzy się z Senegalem

Bunt rolników przeciwko niskim cenom malin - tłumy na spotkaniu w Bobach. A politycy się kłócą
tylko u nas

Bunt rolników przeciwko niskim cenom malin - tłumy na spotkaniu w Bobach. A politycy się kłócą 0 4

W centrum malinowego zagłębia, podkraśnickich Bobach było wczoraj kilkuset rolników. Przejechał też wiceminister rolnictwa. Były zarzuty, postulaty i obietnice. Nie było zaś jednomyślności, co do tego czy w proteście przeciwko niskim cenom na skupie, powstrzymanie się od zbioru malin ma jakikolwiek sens.

Wstrząsająca napaść w Lubelskiem. Gwałcili chłopaka kijem baseballowym i kluczem do kół
film

Wstrząsająca napaść w Lubelskiem. Gwałcili chłopaka kijem baseballowym i kluczem do kół 0 11

Pobili, wywieźli do lasu i znów katowali. Prokuratura mówi o „szczególnym udręczeniu”. Sprawcy zostali już aresztowani

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 czerwca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 czerwca 2018 roku 0 0

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta 1 0

Świetna pierwsza połowa, ale z fatalną skutecznością. A w drugiej wielkie męczarnie. Anglia ostatecznie wygrała jednak z Tunezją 2:1 po dwóch golach Harry’ego Kane’a. Ta druga padła w doliczonym czasie gry,

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją 1 0

Centrum Kultury Filmowej Stylowy zostało wyróżnione za najlepsze wyniki frekwencyjne w rozpowszechnianiu filmów europejskich i światowych. Nie pierwszy raz CKF ma się czym chwalić

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne"

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne" 3 12

O 545 zł brutto mniej będzie zarabiał od 1 lipca marszałek województwa lubelskiego. To efekt rządowego rozporządzenia, którego celem było zmniejszenie zarobków samorządowców o 20 proc. Ale obniżka w przypadku naszego marszałka będzie niższa niż zakładał PiS

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić 13 5

Zmienione mają być zasady przyznawania mieszkań od miasta. Ratusz chce wpuścić do kolejki po lokal osoby o nieco wyższych dochodach. Sama kolejka rządziłaby się nieco innymi prawami niż obecnie. Osoby, które samowolnie zajęły inny lokal, trafiałyby na dalsze miejsca, przez co dłużej czekałyby na klucze

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach 1 2

MKS Perła Lublin nie zagra w fazie grupowej. Podopieczne Roberta Lisa do elity będą musiały przebijać się przez turniej kwalifikacyjny. Losowanie eliminacji jest zaplanowane na 27 czerwca.

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna 1 2

Jedna osoba trafiła do szpitala po wypadku w Czemiernikach (pow. radzyński).

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy 1 0

MUNDIAL 2018 W pierwszym meczu grupy G Belgia nie bez problemów pokonała na stadionie w Soczi Panamę 3:0

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19 111 12

W poniedziałek podpisano trzy umowy na prawie 25-kilometrowy odcinek S19 Lasy Janowskie – Nisko Południe. Tym samym ekspresowe połączenie Lublina z Rzeszowem nabiera coraz bardziej realnych kształtów

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku"
20 czerwca 2018, 21:00

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku" 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 20 czerwca o godz. 21 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) w ramach cyklu Miasto movie analogowo zobaczymy film Ucieczka z Nowego Jorku.

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą 0 15

Będzie więcej kontroli owoców miękkich, w tym malin wjeżdżających do Polski zza wschodniej granicy – zapowiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. To reakcja na fatalną dla producentów malin sytuację na rynku i niskie ceny skupu tych owoców, które są zdecydowanie poniżej kosztów produkcji.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!