sobota, 24 lutego 2018 r.

Lublin

PKS Wschód: Związki donoszą na zarząd

  Edytuj ten wpis
Dodano: 1 kwietnia 2010, 13:57
Autor: (jsz)

Kolejny konflikt w PKS Wschód. Związkowcy wynegocjowali z dyrekcją porozumienie płacowe, po czym donieśli na zarząd do prokuratury. Ich zdaniem władze spółki doprowadziły ją do finansowej katastrofy.

– Mamy takie podejrzenia – mówi Tomasz Och, związkowiec z PKS. – Wyniki finansowe firmy są tragiczne. Zanim sprawa nie zostanie dokładnie zbadana, nie chcemy mówić o szczegółach.

Firma przegrywa z prywatna konkurencją. W ubiegłym roku PKS zanotował ponad 2 mln zł straty. Według związkowców, powodem jest niegospodarność zarządu. Poinformowali o tym samorząd województwa i prokuraturę. Domagają się śledztwa.

– Będziemy badać sprawę – mówi Ewa Bondaruk, z prokuratury Rejonowej Lublin Południe. – Na razie mówimy o czynnościach sprawdzających. Zarzuty pod adresem kierownictwa PKS są bardzo ogólne. Związkowcy tłumaczą, że nie mają dostępu do dokumentów finansowych spółki. Sprawdzi je prokurator. Nie wiadomo jeszcze, jaki będzie zakres tych czynności.

Władze PKS Wschód o całej sprawie dowiedziały się o dziennikarzy. – Trudno komentować jakieś ogólne zarzuty – mówi Teresa Królikowska, prezes zarządu spółki. – Związkowcy piszą doniesienia, bo papier wszystko przyjmie. Myślałam, że chodzi im o normalność w firmie. Widać jest inaczej. Sytuacja spółki nie jest wesoła, ale i tak dobrze sobie radzimy.

Prezes wspomaga się wynikami kontroli NIK, która zakończyła się właśnie PKS. Wypadła pozytywnie. Zarzuty związkowców, mają być wyssane z palca.

– Chodzi o zbliżające się wybory członka zarządu, wyłanianego spośród pracowników – dodaje Królikowska. – procedura rozpocznie się już w tym miesiącu. Myślę, że ta cała awantura, to element kampanii.

Nowy zarząd to nie jedyne zmiany, jakie czekają PKS Wschód. Po świętach firma ma przejść w ręce samorządu województwa. Odpowiednia umowa trafiła już do Ministerstwa Skarbu Państwa.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Piotrek
bambo75
pasażer
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Piotrek
Piotrek (2 kwietnia 2010 o 14:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Związkowe pizdusie zawsze muszą zrobić awanturę...

Zastanawiam się czego oczekują Ci ludzie?... Poziom kultury kierowców PKS (zresztą jak i w przeważającej mierze MPK) pozostawia wiele do życzenia... Ogrom żyje chyba jeszcze w PRL'u i nie potrafią się przestawić na inne myślenie... Najlepiej siedzieć na du*** i za nic zgarniać niezłą kasę, a do tego być chamem i prostakiem... To wszystko przekłada się na 'chęć' lub 'niechęć' do korzystania z usług spółki... Z góry przepraszam normalnych pracowników zarówno PKS i MPK
Rozwiń
bambo75
bambo75 (1 kwietnia 2010 o 17:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dobry pomysł...
Rozwiń
pasażer
pasażer (1 kwietnia 2010 o 16:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Transport jest dla podróżnych, nie dla pracowników.Ale interes jest wspólny.W Lublinie w miejscu po cukrowni powinno powstac centrum komunikacyjne kolejowo autobusowe z nowoczesnymi terminalami,parkingami dla klientów kolei, hotel dla spóznionych, ochrona podróznych przed menelami.W Turcji dworce autobusowe przypominaja lotniska.Uczmy sie od innych.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!