Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 kwietnia 2013 r.
16:12
Edytuj ten wpis

Pl. Litewski: Krwawa pikieta w obronie życia

Autor: Zdjęcie autora (izi)
0 15 A A
Pikieta w obronie życia na pl. Litewskim (Maciej Kaczanowski)
Pikieta w obronie życia na pl. Litewskim (Maciej Kaczanowski)

Na pl. Litewskim po raz kolejny pojawiły się transparenty, na których widać było martwe, zakrwawione płody, a obok zdjęcia polityków PO.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Pikietę zorganizowali przeciwnicy aborcji. Zbierali jednocześnie podpisy pod projektem ustawy, która ma zakazać aborcji z powodu ciężkiego i nieodwracalnego uszkodzenia płodu. To część ogólnopolskiej akcji "Fundacji PRO – Prawo do Życia”.

Poprzednia taka pikieta odbyła się na pl. Litewskim prawie miesiąc temu. Wtedy krwawym zdjęciom towarzyszyły podobizny trojga polityków: Janusza Palikota (poseł, Ruch Palikota), Joanny Muchy (minister sportu i turystyki, PO) oraz Magdaleny Gąsior-Marek (posłanka, PO).

Tym razem zostały tylko te dwa ostatnie zdjęcia. – Chodzi o to, żeby skłonić te posłanki, aby wsparły nasz projekt ustawy swoim głosem. Ostatnio w sejmie głosowały za śmiercią – tłumaczy Justyna Niezabitowska, koordynatorka lubelskiej pikiety.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Yyyaaa / 22 kwietnia 2013 o 20:30
Zabójstwo dziecka poczętego to dokładnie to samo, co zabicie dorosłego człowieka.
Nikt kobiet nie zmusza do macierzyństwa - ale matką staje się już w momencie zapłodnienia. Trzeba wcześniej myśleć, bo od kiedy zostaje matką nie ma prawa zabić swojego dziecka.

Śmieszą mnie głosy, które mówią, że proliferzy nie opiekują się chorymi, nie pomagają innym... Znasz Ty osobiście jakiegoś prolifera? Bo ja znam i wiem, że dbają nie tylko o dzieci poczęte, ale i o narodzone i termin "prolife" oznacza "za życiem" - za godnym życiem wszystkich, młodych, starych, zdrowych, chorych...
Zabójstwo dziecka poczętego to dokładnie to samo, co zabicie dorosłego człowieka.
Nikt kobiet nie zmusza do macierzyństwa - ale matką staje się już w momencie zapłodnienia. Trzeba wcześniej myśleć, bo od kiedy zostaje matką nie ma prawa zabić swojego dziecka.

Śmieszą mnie głosy, które mówią, że proliferzy nie opiekują się chorymi, nie pomagają innym... Znasz Ty osobiście jakiegoś prolifera? Bo ja znam i wiem, że dbają nie tylko o dzieci poczęte, ale i o narodzone i termin "prolife" oznacza "za życiem" -... rozwiń
Avatar
zhongjun / 20 kwietnia 2013 o 04:54
Ja czasem przesylam im troche kasy.
Avatar
Marano / 19 kwietnia 2013 o 16:18
[quote name='Myślący zdrowo' timestamp='1366316430' post='760051']
Trudno zrozumieć fanatyzm cywilizowanemu człowiekowi. Zgadzam się z Tobą w 100 %. Można by jeszcze pisać na ten temat do bólu, ale bólu nie zrozumie nikt, kto nie urodził chorego, nie mogącego samodzielnie żyć dziecka. Niech każdy z pikietujących zaopiekuje się fizycznie i finansowo rodziną z takim dzieckiem. Niech pomagają tym dzieciom urodzonym w zgodzie z głoszoną przez nich ideą. Wtedy taki ruch poprę. Na razie to są puste słowa wykrzykiwane bez zrozumienia tylko po to, by zdobyć poparcie i jeszcze bardziej namieszać w głowach.
Pozdrawiam Cię Krystyno.
[/quote]

Tu nie chodzi o rozumienie. Ludzi sie nie zabija - to zasada prosta jak budowa cepa, czy to sie komus podoba, czy nie. I dotyczy ona zarowno nienarodzonych, jak i narodzonych ludzi.

Rozumiem, ze "Myslacy zdrowo" zna wszystkich proliferow i wie, ze zaden z nich nikomu nie pomaga. Jesli nie, to zwyczajnie klamie, i ze zdrowym mysleniem niestety nie ma nic wspolnego.

Akurat tak sie sklada, ze ruch Polskie Stowarzyszenie Obroncow Zycia Czlowieka oprocz dzialalnosci pro-life wspomaga finansowo i nie tylko samotne matki. Ja czasem przesylam im troche kasy.

Pozdrawiam!
Marano
[quote name='Myślący zdrowo' timestamp='1366316430' post='760051']
Trudno zrozumieć fanatyzm cywilizowanemu człowiekowi. Zgadzam się z Tobą w 100 %. Można by jeszcze pisać na ten temat do bólu, ale bólu nie zrozumie nikt, kto nie urodził chorego, nie mogącego samodzielnie żyć dziecka. Niech każdy z pikietujących zaopiekuje się fizycznie i finansowo rodziną z takim dzieckiem. Niech pomagają tym dzieciom urodzonym w zgodzie z głoszoną przez nich ideą. Wtedy taki ruch poprę. Na razie to są puste słowa wykrzykiwane ... rozwiń
Avatar
SkinheadBlackMetal / 19 kwietnia 2013 o 11:26
Podbijam. Zabójstwo nienarodzonego niczym nie różni się od zabójstwo dorosłego człowieka.
Avatar
zet / 19 kwietnia 2013 o 09:44
[quote name='Myślący zdrowo' timestamp='1366316430' post='760051']
Trudno zrozumieć fanatyzm cywilizowanemu człowiekowi. Zgadzam się z Tobą w 100 %. Można by jeszcze pisać na ten temat do bólu, ale bólu nie zrozumie nikt, kto nie urodził chorego, nie mogącego samodzielnie żyć dziecka. Niech każdy z pikietujących zaopiekuje się fizycznie i finansowo rodziną z takim dzieckiem. Niech pomagają tym dzieciom urodzonym w zgodzie z głoszoną przez nich ideą. Wtedy taki ruch poprę. Na razie to są puste słowa wykrzykiwane bez zrozumienia tylko po to, by zdobyć poparcie i jeszcze bardziej namieszać w głowach.
Pozdrawiam Cię Krystyno.
[/quote]
[quote name='wolontariusz' timestamp='1366353507' post='760104']
100% racji,zgadzam się z wypowiedzią
[/quote]
[quote name='Adam' timestamp='1366355498' post='760126']
Życie jest nadrzędną wartością, i trzeba jasno powiedzieć - aborcja to MORDERSTWO !!! Nie można być katolikiem w domu a jako polityk głosować za aborcją w Sejmie. Oddając głos na takiego polityka w wyborach głosyjesz za de fakto aborcją .
[/quote]

[quote name='wolontariusz' timestamp='1366353507' post='760104']
100% racji,zgadzam się z wypowiedzią
[/quote][quote name='Myślący zdrowo' timestamp='1366316430' post='760051']
Trudno zrozumieć fanatyzm cywilizowanemu człowiekowi. Zgadzam się z Tobą w 100 %. Można by jeszcze pisać na ten temat do bólu, ale bólu nie zrozumie nikt, kto nie urodził chorego, nie mogącego samodzielnie żyć dziecka. Niech każdy z pikietujących zaopiekuje się fizycznie i finansowo rodziną z takim dzieckiem. Niech pomagają tym dzieciom urodzonym w zgodzie z głoszoną przez nich ideą. Wtedy taki ruch poprę. Na razie to są puste słowa wykrzykiwane bez zrozumienia tylko po to, by zdobyć poparcie i jeszcze bardziej namieszać w głowach.
Pozdrawiam Cię Krystyno.

To co pisze wolontariusz, Krystyna i jeszcze kilku mędrków jest straszne. Przypominam, że niejaki Adolf H. wyznawał i wprowadził w życie zasadę, że prawo do życia mają tylko zdrowi, a chorzy to do piachu. Niestety tak to wygląda. Natomiast problem inny jest jak skutecznie pomóc rodzicom wychowującym dzieci niepełnosprawne, budować domy opieki dla przewlekle chorych i tak dalej. Koło mnie mieszka małżeństwo wychowujące Olę. Widzę jak to wygląda i widzę też. że nie oddadzą swojej Oli nikomu. Martwią się tylko tym, że co będzie jak umrą? Chore dzieci też mają prawo do życia. Jeżeli ktoś tego nie rozumie to wchodzi w buty Adolfa H. Niestety taka to jest prawda.
[/quote]
[quote name='Myślący zdrowo' timestamp='1366316430' post='760051']
Trudno zrozumieć fanatyzm cywilizowanemu człowiekowi. Zgadzam się z Tobą w 100 %. Można by jeszcze pisać na ten temat do bólu, ale bólu nie zrozumie nikt, kto nie urodził chorego, nie mogącego samodzielnie żyć dziecka. Niech każdy z pikietujących zaopiekuje się fizycznie i finansowo rodziną z takim dzieckiem. Niech pomagają tym dzieciom urodzonym w zgodzie z głoszoną przez nich ideą. Wtedy taki ruch poprę. Na razie to są puste słowa wykrzykiwane ... rozwiń
Avatar
Adam / 19 kwietnia 2013 o 09:11
Życie jest nadrzędną wartością, i trzeba jasno powiedzieć - aborcja to MORDERSTWO !!! Nie można być katolikiem w domu a jako polityk głosować za aborcją w Sejmie. Oddając głos na takiego polityka w wyborach głosyjesz za de fakto aborcją .
Avatar
wolontariusz / 19 kwietnia 2013 o 08:38
[quote name='Krystyna' timestamp='1366309890' post='760018']
Nie rozumiem fanatyzmu i braku zrozumiemia dla innych. Jak można skazywać chore dzieci i ich rodziny na cierpienia i trudy życia. Walka o nienarodzone toczy się tylko do momentu porodu. Później matka pozostaje sama, a litościwi katolicy walczą o kolejne zygody. Straszne dla mnie jest to, iż w XXI wieku dorosły człowiek w naszym kraju nie może swobodnie decydować o swoim życiu i rodzinie. Tego typu demonstracje powinny być prawnie zabronione , bo uderzają w wolność człowieka. Ale dopóki w naszym kraju najważniejszy będzie tzw "życie nienarodzone" będzie utrudniona antykoncepcja i zapłodnienie in vitro będziemy znajdować noworodki w śmietnikach i zamrażarkach.Do tego dochodzi jeszcze klauzula sumienia lekarzy i aptekarzy. Nic tylko uciekać .
[/quote]
100% racji,zgadzam się z wypowiedzią
[quote name='Krystyna' timestamp='1366309890' post='760018']
Nie rozumiem fanatyzmu i braku zrozumiemia dla innych. Jak można skazywać chore dzieci i ich rodziny na cierpienia i trudy życia. Walka o nienarodzone toczy się tylko do momentu porodu. Później matka pozostaje sama, a litościwi katolicy walczą o kolejne zygody. Straszne dla mnie jest to, iż w XXI wieku dorosły człowiek w naszym kraju nie może swobodnie decydować o swoim życiu i rodzinie. Tego typu demonstracje powinny być prawnie zabronione , bo uderza... rozwiń
Avatar
Pieca / 19 kwietnia 2013 o 08:36
Chodzi o to, żeby skłonić te posłanki, aby wsparły nasz projekt ustawy swoim głosem....
Jak to można kogoś zmuszać i narzucać swoją wolę.Nie przepadam akurat za tymi posłankami,ale wydaje mi się że nie są to osoby ubezwłasnowolnione i same potrafią myśleć.Mają też swoje poglądy.Jeśli "protestantki" chcą zmienić poglądy,to niech one zmienią swoje.Nikomu nic do tego czy ktoś chce usunąć ciążę z powodów brutalnego gwałtu,ciężko upośledzonego płodu czy też ze względów socjalnych.
Ciekawy jestem czy organizatorka protestu zastanawiała się nad sytuacją gdyby to ona została zgwałcona przez pijanego i upośledzonego zboka i później okazało się że płód jest ciężko upośledzony-czy nie poszła by do aborcjonisty na skrobankę.Ciekawy jestem,czy też ta organizatorka (i jej pomocnice) adoptowały by takie głęboko niepełnosprawne i upośledzone dziecko.
A co do samej aborcji-były wiceminister zdrowia (Piecha) a obecnie tylko zwykły poseł ubiegający się o mandat senatorski-przyznał się publicznie do dokonania co najmniej 1000 aborcji.Teraz ponoć zmądrzał,ale już tyle wyskrobał,że teraz już nie jest w stanie bo mu się "ręka trzęsie" i nie jest w stanie dokonywać aborcji,dlatego niby nawiedzony Duchem Św. opamiętał się i zaprzestał swojego procederu.
Chodzi o to, żeby skłonić te posłanki, aby wsparły nasz projekt ustawy swoim głosem....
Jak to można kogoś zmuszać i narzucać swoją wolę.Nie przepadam akurat za tymi posłankami,ale wydaje mi się że nie są to osoby ubezwłasnowolnione i same potrafią myśleć.Mają też swoje poglądy.Jeśli "protestantki" chcą zmienić poglądy,to niech one zmienią swoje.Nikomu nic do tego czy ktoś chce usunąć ciążę z powodów brutalnego gwałtu,ciężko upośledzonego płodu czy też ze względów socjalnych.
Ciekawy jestem czy organiz... rozwiń
Avatar
Myślący zdrowo / 18 kwietnia 2013 o 22:20
[quote name='Krystyna' timestamp='1366309890' post='760018']
Nie rozumiem fanatyzmu i braku zrozumiemia dla innych. Jak można skazywać chore dzieci i ich rodziny na cierpienia i trudy życia. Walka o nienarodzone toczy się tylko do momentu porodu. Później matka pozostaje sama, a litościwi katolicy walczą o kolejne zygody. Straszne dla mnie jest to, iż w XXI wieku dorosły człowiek w naszym kraju nie może swobodnie decydować o swoim życiu i rodzinie. Tego typu demonstracje powinny być prawnie zabronione , bo uderzają w wolność człowieka. Ale dopóki w naszym kraju najważniejszy będzie tzw "życie nienarodzone" będzie utrudniona antykoncepcja i zapłodnienie in vitro będziemy znajdować noworodki w śmietnikach i zamrażarkach.Do tego dochodzi jeszcze klauzula sumienia lekarzy i aptekarzy. Nic tylko uciekać .
[/quote]
Trudno zrozumieć fanatyzm cywilizowanemu człowiekowi. Zgadzam się z Tobą w 100 %. Można by jeszcze pisać na ten temat do bólu, ale bólu nie zrozumie nikt, kto nie urodził chorego, nie mogącego samodzielnie żyć dziecka. Niech każdy z pikietujących zaopiekuje się fizycznie i finansowo rodziną z takim dzieckiem. Niech pomagają tym dzieciom urodzonym w zgodzie z głoszoną przez nich ideą. Wtedy taki ruch poprę. Na razie to są puste słowa wykrzykiwane bez zrozumienia tylko po to, by zdobyć poparcie i jeszcze bardziej namieszać w głowach.
Pozdrawiam Cię Krystyno.
[quote name='Krystyna' timestamp='1366309890' post='760018']
Nie rozumiem fanatyzmu i braku zrozumiemia dla innych. Jak można skazywać chore dzieci i ich rodziny na cierpienia i trudy życia. Walka o nienarodzone toczy się tylko do momentu porodu. Później matka pozostaje sama, a litościwi katolicy walczą o kolejne zygody. Straszne dla mnie jest to, iż w XXI wieku dorosły człowiek w naszym kraju nie może swobodnie decydować o swoim życiu i rodzinie. Tego typu demonstracje powinny być prawnie zabronione , bo uderza... rozwiń
Avatar
Marano / 18 kwietnia 2013 o 21:53
Krystyno, zapraszamy do szpitali, tam bedzie mozna zakonczyc wiele cierpien, np. przy uzyciu poduszki. Mysle, ze cierpiacy beda zachwyceni. W koncu marza tylko o zakonczeniu ich zycia.
Avatar
Yyyaaa / 22 kwietnia 2013 o 20:30
Zabójstwo dziecka poczętego to dokładnie to samo, co zabicie dorosłego człowieka.
Nikt kobiet nie zmusza do macierzyństwa - ale matką staje się już w momencie zapłodnienia. Trzeba wcześniej myśleć, bo od kiedy zostaje matką nie ma prawa zabić swojego dziecka.

Śmieszą mnie głosy, które mówią, że proliferzy nie opiekują się chorymi, nie pomagają innym... Znasz Ty osobiście jakiegoś prolifera? Bo ja znam i wiem, że dbają nie tylko o dzieci poczęte, ale i o narodzone i termin "prolife" oznacza "za życiem" - za godnym życiem wszystkich, młodych, starych, zdrowych, chorych...
Zabójstwo dziecka poczętego to dokładnie to samo, co zabicie dorosłego człowieka.
Nikt kobiet nie zmusza do macierzyństwa - ale matką staje się już w momencie zapłodnienia. Trzeba wcześniej myśleć, bo od kiedy zostaje matką nie ma prawa zabić swojego dziecka.

Śmieszą mnie głosy, które mówią, że proliferzy nie opiekują się chorymi, nie pomagają innym... Znasz Ty osobiście jakiegoś prolifera? Bo ja znam i wiem, że dbają nie tylko o dzieci poczęte, ale i o narodzone i termin "prolife" oznacza "za życiem" -... rozwiń
Avatar
zhongjun / 20 kwietnia 2013 o 04:54
Ja czasem przesylam im troche kasy.
Avatar
Marano / 19 kwietnia 2013 o 16:18
[quote name='Myślący zdrowo' timestamp='1366316430' post='760051']
Trudno zrozumieć fanatyzm cywilizowanemu człowiekowi. Zgadzam się z Tobą w 100 %. Można by jeszcze pisać na ten temat do bólu, ale bólu nie zrozumie nikt, kto nie urodził chorego, nie mogącego samodzielnie żyć dziecka. Niech każdy z pikietujących zaopiekuje się fizycznie i finansowo rodziną z takim dzieckiem. Niech pomagają tym dzieciom urodzonym w zgodzie z głoszoną przez nich ideą. Wtedy taki ruch poprę. Na razie to są puste słowa wykrzykiwane bez zrozumienia tylko po to, by zdobyć poparcie i jeszcze bardziej namieszać w głowach.
Pozdrawiam Cię Krystyno.
[/quote]

Tu nie chodzi o rozumienie. Ludzi sie nie zabija - to zasada prosta jak budowa cepa, czy to sie komus podoba, czy nie. I dotyczy ona zarowno nienarodzonych, jak i narodzonych ludzi.

Rozumiem, ze "Myslacy zdrowo" zna wszystkich proliferow i wie, ze zaden z nich nikomu nie pomaga. Jesli nie, to zwyczajnie klamie, i ze zdrowym mysleniem niestety nie ma nic wspolnego.

Akurat tak sie sklada, ze ruch Polskie Stowarzyszenie Obroncow Zycia Czlowieka oprocz dzialalnosci pro-life wspomaga finansowo i nie tylko samotne matki. Ja czasem przesylam im troche kasy.

Pozdrawiam!
Marano
[quote name='Myślący zdrowo' timestamp='1366316430' post='760051']
Trudno zrozumieć fanatyzm cywilizowanemu człowiekowi. Zgadzam się z Tobą w 100 %. Można by jeszcze pisać na ten temat do bólu, ale bólu nie zrozumie nikt, kto nie urodził chorego, nie mogącego samodzielnie żyć dziecka. Niech każdy z pikietujących zaopiekuje się fizycznie i finansowo rodziną z takim dzieckiem. Niech pomagają tym dzieciom urodzonym w zgodzie z głoszoną przez nich ideą. Wtedy taki ruch poprę. Na razie to są puste słowa wykrzykiwane ... rozwiń
Avatar
SkinheadBlackMetal / 19 kwietnia 2013 o 11:26
Podbijam. Zabójstwo nienarodzonego niczym nie różni się od zabójstwo dorosłego człowieka.
Avatar
zet / 19 kwietnia 2013 o 09:44
[quote name='Myślący zdrowo' timestamp='1366316430' post='760051']
Trudno zrozumieć fanatyzm cywilizowanemu człowiekowi. Zgadzam się z Tobą w 100 %. Można by jeszcze pisać na ten temat do bólu, ale bólu nie zrozumie nikt, kto nie urodził chorego, nie mogącego samodzielnie żyć dziecka. Niech każdy z pikietujących zaopiekuje się fizycznie i finansowo rodziną z takim dzieckiem. Niech pomagają tym dzieciom urodzonym w zgodzie z głoszoną przez nich ideą. Wtedy taki ruch poprę. Na razie to są puste słowa wykrzykiwane bez zrozumienia tylko po to, by zdobyć poparcie i jeszcze bardziej namieszać w głowach.
Pozdrawiam Cię Krystyno.
[/quote]
[quote name='wolontariusz' timestamp='1366353507' post='760104']
100% racji,zgadzam się z wypowiedzią
[/quote]
[quote name='Adam' timestamp='1366355498' post='760126']
Życie jest nadrzędną wartością, i trzeba jasno powiedzieć - aborcja to MORDERSTWO !!! Nie można być katolikiem w domu a jako polityk głosować za aborcją w Sejmie. Oddając głos na takiego polityka w wyborach głosyjesz za de fakto aborcją .
[/quote]

[quote name='wolontariusz' timestamp='1366353507' post='760104']
100% racji,zgadzam się z wypowiedzią
[/quote][quote name='Myślący zdrowo' timestamp='1366316430' post='760051']
Trudno zrozumieć fanatyzm cywilizowanemu człowiekowi. Zgadzam się z Tobą w 100 %. Można by jeszcze pisać na ten temat do bólu, ale bólu nie zrozumie nikt, kto nie urodził chorego, nie mogącego samodzielnie żyć dziecka. Niech każdy z pikietujących zaopiekuje się fizycznie i finansowo rodziną z takim dzieckiem. Niech pomagają tym dzieciom urodzonym w zgodzie z głoszoną przez nich ideą. Wtedy taki ruch poprę. Na razie to są puste słowa wykrzykiwane bez zrozumienia tylko po to, by zdobyć poparcie i jeszcze bardziej namieszać w głowach.
Pozdrawiam Cię Krystyno.

To co pisze wolontariusz, Krystyna i jeszcze kilku mędrków jest straszne. Przypominam, że niejaki Adolf H. wyznawał i wprowadził w życie zasadę, że prawo do życia mają tylko zdrowi, a chorzy to do piachu. Niestety tak to wygląda. Natomiast problem inny jest jak skutecznie pomóc rodzicom wychowującym dzieci niepełnosprawne, budować domy opieki dla przewlekle chorych i tak dalej. Koło mnie mieszka małżeństwo wychowujące Olę. Widzę jak to wygląda i widzę też. że nie oddadzą swojej Oli nikomu. Martwią się tylko tym, że co będzie jak umrą? Chore dzieci też mają prawo do życia. Jeżeli ktoś tego nie rozumie to wchodzi w buty Adolfa H. Niestety taka to jest prawda.
[/quote]
[quote name='Myślący zdrowo' timestamp='1366316430' post='760051']
Trudno zrozumieć fanatyzm cywilizowanemu człowiekowi. Zgadzam się z Tobą w 100 %. Można by jeszcze pisać na ten temat do bólu, ale bólu nie zrozumie nikt, kto nie urodził chorego, nie mogącego samodzielnie żyć dziecka. Niech każdy z pikietujących zaopiekuje się fizycznie i finansowo rodziną z takim dzieckiem. Niech pomagają tym dzieciom urodzonym w zgodzie z głoszoną przez nich ideą. Wtedy taki ruch poprę. Na razie to są puste słowa wykrzykiwane ... rozwiń
Avatar
Adam / 19 kwietnia 2013 o 09:11
Życie jest nadrzędną wartością, i trzeba jasno powiedzieć - aborcja to MORDERSTWO !!! Nie można być katolikiem w domu a jako polityk głosować za aborcją w Sejmie. Oddając głos na takiego polityka w wyborach głosyjesz za de fakto aborcją .
Avatar
wolontariusz / 19 kwietnia 2013 o 08:38
[quote name='Krystyna' timestamp='1366309890' post='760018']
Nie rozumiem fanatyzmu i braku zrozumiemia dla innych. Jak można skazywać chore dzieci i ich rodziny na cierpienia i trudy życia. Walka o nienarodzone toczy się tylko do momentu porodu. Później matka pozostaje sama, a litościwi katolicy walczą o kolejne zygody. Straszne dla mnie jest to, iż w XXI wieku dorosły człowiek w naszym kraju nie może swobodnie decydować o swoim życiu i rodzinie. Tego typu demonstracje powinny być prawnie zabronione , bo uderzają w wolność człowieka. Ale dopóki w naszym kraju najważniejszy będzie tzw "życie nienarodzone" będzie utrudniona antykoncepcja i zapłodnienie in vitro będziemy znajdować noworodki w śmietnikach i zamrażarkach.Do tego dochodzi jeszcze klauzula sumienia lekarzy i aptekarzy. Nic tylko uciekać .
[/quote]
100% racji,zgadzam się z wypowiedzią
[quote name='Krystyna' timestamp='1366309890' post='760018']
Nie rozumiem fanatyzmu i braku zrozumiemia dla innych. Jak można skazywać chore dzieci i ich rodziny na cierpienia i trudy życia. Walka o nienarodzone toczy się tylko do momentu porodu. Później matka pozostaje sama, a litościwi katolicy walczą o kolejne zygody. Straszne dla mnie jest to, iż w XXI wieku dorosły człowiek w naszym kraju nie może swobodnie decydować o swoim życiu i rodzinie. Tego typu demonstracje powinny być prawnie zabronione , bo uderza... rozwiń
Avatar
Pieca / 19 kwietnia 2013 o 08:36
Chodzi o to, żeby skłonić te posłanki, aby wsparły nasz projekt ustawy swoim głosem....
Jak to można kogoś zmuszać i narzucać swoją wolę.Nie przepadam akurat za tymi posłankami,ale wydaje mi się że nie są to osoby ubezwłasnowolnione i same potrafią myśleć.Mają też swoje poglądy.Jeśli "protestantki" chcą zmienić poglądy,to niech one zmienią swoje.Nikomu nic do tego czy ktoś chce usunąć ciążę z powodów brutalnego gwałtu,ciężko upośledzonego płodu czy też ze względów socjalnych.
Ciekawy jestem czy organizatorka protestu zastanawiała się nad sytuacją gdyby to ona została zgwałcona przez pijanego i upośledzonego zboka i później okazało się że płód jest ciężko upośledzony-czy nie poszła by do aborcjonisty na skrobankę.Ciekawy jestem,czy też ta organizatorka (i jej pomocnice) adoptowały by takie głęboko niepełnosprawne i upośledzone dziecko.
A co do samej aborcji-były wiceminister zdrowia (Piecha) a obecnie tylko zwykły poseł ubiegający się o mandat senatorski-przyznał się publicznie do dokonania co najmniej 1000 aborcji.Teraz ponoć zmądrzał,ale już tyle wyskrobał,że teraz już nie jest w stanie bo mu się "ręka trzęsie" i nie jest w stanie dokonywać aborcji,dlatego niby nawiedzony Duchem Św. opamiętał się i zaprzestał swojego procederu.
Chodzi o to, żeby skłonić te posłanki, aby wsparły nasz projekt ustawy swoim głosem....
Jak to można kogoś zmuszać i narzucać swoją wolę.Nie przepadam akurat za tymi posłankami,ale wydaje mi się że nie są to osoby ubezwłasnowolnione i same potrafią myśleć.Mają też swoje poglądy.Jeśli "protestantki" chcą zmienić poglądy,to niech one zmienią swoje.Nikomu nic do tego czy ktoś chce usunąć ciążę z powodów brutalnego gwałtu,ciężko upośledzonego płodu czy też ze względów socjalnych.
Ciekawy jestem czy organiz... rozwiń
Avatar
Myślący zdrowo / 18 kwietnia 2013 o 22:20
[quote name='Krystyna' timestamp='1366309890' post='760018']
Nie rozumiem fanatyzmu i braku zrozumiemia dla innych. Jak można skazywać chore dzieci i ich rodziny na cierpienia i trudy życia. Walka o nienarodzone toczy się tylko do momentu porodu. Później matka pozostaje sama, a litościwi katolicy walczą o kolejne zygody. Straszne dla mnie jest to, iż w XXI wieku dorosły człowiek w naszym kraju nie może swobodnie decydować o swoim życiu i rodzinie. Tego typu demonstracje powinny być prawnie zabronione , bo uderzają w wolność człowieka. Ale dopóki w naszym kraju najważniejszy będzie tzw "życie nienarodzone" będzie utrudniona antykoncepcja i zapłodnienie in vitro będziemy znajdować noworodki w śmietnikach i zamrażarkach.Do tego dochodzi jeszcze klauzula sumienia lekarzy i aptekarzy. Nic tylko uciekać .
[/quote]
Trudno zrozumieć fanatyzm cywilizowanemu człowiekowi. Zgadzam się z Tobą w 100 %. Można by jeszcze pisać na ten temat do bólu, ale bólu nie zrozumie nikt, kto nie urodził chorego, nie mogącego samodzielnie żyć dziecka. Niech każdy z pikietujących zaopiekuje się fizycznie i finansowo rodziną z takim dzieckiem. Niech pomagają tym dzieciom urodzonym w zgodzie z głoszoną przez nich ideą. Wtedy taki ruch poprę. Na razie to są puste słowa wykrzykiwane bez zrozumienia tylko po to, by zdobyć poparcie i jeszcze bardziej namieszać w głowach.
Pozdrawiam Cię Krystyno.
[quote name='Krystyna' timestamp='1366309890' post='760018']
Nie rozumiem fanatyzmu i braku zrozumiemia dla innych. Jak można skazywać chore dzieci i ich rodziny na cierpienia i trudy życia. Walka o nienarodzone toczy się tylko do momentu porodu. Później matka pozostaje sama, a litościwi katolicy walczą o kolejne zygody. Straszne dla mnie jest to, iż w XXI wieku dorosły człowiek w naszym kraju nie może swobodnie decydować o swoim życiu i rodzinie. Tego typu demonstracje powinny być prawnie zabronione , bo uderza... rozwiń
Avatar
Marano / 18 kwietnia 2013 o 21:53
Krystyno, zapraszamy do szpitali, tam bedzie mozna zakonczyc wiele cierpien, np. przy uzyciu poduszki. Mysle, ze cierpiacy beda zachwyceni. W koncu marza tylko o zakonczeniu ich zycia.