piątek, 19 stycznia 2018 r.

Lublin

Plakaty pro-life wisiały na UMCS. Jest petycja do władz. Uczelnia: "Nie było na nie zgody"


(fot. mat. prasowe)

Blisko 100 osób podpisało się pod petycją do rektora UMCS i dziekana Wydziału Biologii i Biotechnologii w sprawie plakatów z hasłami głoszonymi przez środowiska pro-life. – Nie było na nie zgody – mówi rzeczniczka uczelni i zapowiada rozmowę dyscyplinującą z pracownikiem, który je wywiesił.

Plakaty poświęcone in vitro i przerywaniu ciąży w gablocie na korytarzu wydziału pojawiły się w ubiegłym tygodniu. Można z nich było wyczytać, że „ponad 70 proc. dzieci poczętych in vitro nie może się normalnie rozmnażać”, a „60-95 proc. ginie przed narodzeniem”.

Eksponowanie tych treści na uniwersytecie spotkało się z ostrym sprzeciwem środowisk kobiecych i politycznych. – Postery zawierają treści stojące w sprzeczności z faktami naukowymi, są nacechowane światopoglądem religijnym i etycznym ruchów pro-life, nie przedstawiają autora plakatów. Są ideologiczne i nie powinny znajdować się na terenie publicznej świeckiej uczelni – czytamy w petycji opublikowanej w internecie przez Ogólnopolski Strajk Kobiet.

List jest adresowany do rektora UMCS prof. Stanisława Michałowskiego i dziekana Wydziału Biologii i Biotechnologii prof. Kazimierza Trębacza. Co na to uczelnia? – Na terenie poszczególnych wydziałów mogą być rozpowszechniane jedynie materiały opatrzone pieczątką władz danej jednostki. W tym przypadku takiej zgody nie było. Plakaty natychmiast zostały usunięte – mówi Aneta Adamska, rzecznik prasowy UMCS.

Pracownika uniwersytetu odpowiedzialnego za wywieszenie kontrowersyjnych treści czeka rozmowa dyscyplinująca.

– Uniwersytet jest miejscem dyskusji i debaty naukowej, a nie polem do propagowania jednostronnych idei, bowiem treści zawarte na tych plakatach nie miały charakteru naukowego – podsumowuje Adamska.

Czytaj więcej o: Lublin studia uczelnia
mama
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(16) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

mama
mama (23 października 2017 o 22:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Myślałam, że nigdy czegoś takiego nie napiszę. Życzę Wam pojebusy z pro-life, aby wszystkie dzieci, które mają wady letalne i inne wady, które rujnują życie dziecka i jego rodziny rosły tylko i wyłącznie w Waszych brzuchach i brzuchach Waszych kobiet. Wszyscy będziemy wtedy szczęśliwi a Wy będziecie rodzić i płakać ze szczęścia, że to Wy mogliście wydać na świat to dziecko i dzięki Wam żyje, albo sobie właśnie szczęśliwie umiera tuż po bolesnym porodzie- w przypadku wady letalnej. NIE MACIE O NICZYM POJECIA, pokazujecie zdjęcia z podziemia aborcyjnego, którego nie popiera nikt o zdrowych zmysłach, ALE ŻYCZĘ WAM ŻEBYŚCIE SIĘ DOWIEDZIELI, PRZEKONALI NA WŁASNYCH SKÓRACH.
Rozwiń
Gość
Gość (13 października 2017 o 16:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pracuję od dawna na UMCS, bardzo daleko mi do lewicowych partii w przeszłości i teraźniejszości i NA PEWNO "czerwoną hołotą" nie jestem. Już tylko to przeczy bezpodstawnym oskarżeniom, a takich przykładów jest na UMCS znacznie więcej. Tak więc, łatwo opluwającym lubelską Uczelnię zalecałbym więcej respektu. Jakże wielu było zasłużonych w walce o niepodległość działaczy "Solidarności" wywodzących się z UMCS!!!
Rozwiń
Gość
Gość (10 października 2017 o 16:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
UMCS najwieksze triumfy święcił na polu pseudonauki marksizmu-leninizmu, dzisiaj na topie są studia gender. W tych przypadkach brak podstaw naukowych nikogo nie razi?
Rozwiń
Szkiełko i oko
Szkiełko i oko (10 października 2017 o 15:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
undefined napisał:
Cały UMCS to czerwona hołota. A ty mądry inaczej od szkiełka i oka nie ośmieszaj się takimi bzdurami. Poczytaj poszukaj a potem otwieraj buzię. Ci prawdziwi naukowcy to rozumiem z UMCS.
 Czytałem, szukałem i nie znalazłem dowodów na Wasze tezy. Artykuły ze stron internetowych to żaden dowód. Nie rozumiem czemu się denerwujesz i mnie obrażasz tylko z tego powodu, że śmiem opierać swoje zdanie na faktach naukowych a nie ideologii.
Rozwiń
Gość
Gość (10 października 2017 o 14:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ci co chcą oglądać takie arcydzieła sztuki religijnej i światopoglądzie pisowym niech wieszają takie obrazki w swoich domach albo kościołach. ile dzieci upośledzonych zaadoptował przeciwnik przerywania ciąż obarczonyvh wadami genetycznymi. jesteście mocni tylko w jadaczce. życzę wam aby wasze córki, żony itp. urodziły wam dziecko upośledzone
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (16)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!