niedziela, 18 lutego 2018 r.

Lublin

Plan inwestycji na najbliższe 7 lat przyjęty

  Edytuj ten wpis
Autor: Dominik Smaga

Lublin. Rada Miasta Lublin przyjęła właśnie listę najważniejszych inwestycji do 2015 r. Bez żadnego głosu sprzeciwu radni poparli prezydencki projekt.

Dzisiaj radni dostali od prezydenta poprawioną wersję Wieloletniego Planu Inwestycyjnego. Zgodnie z sugestiami radnych PiS plan nie jest już tak szczegółowy, jak poprzednio.

Mający większość głosów w radzie klub PiS, choć nazywa plan "bardziej czytelnym" nadal mocno go krytykuje.

- Brak jest wizji, gdzie mają być nowe szkoły, nowe przedszkola i nowe żłobki. A to powinno być - twierdzi Zdzisław Drozd, radny PiS.

- Brakuje mi tu głosu mieszkańców - wtóruje mu Piotr Kowalczyk, szef klubu.

A jego kolega z ławy, Mariusz Banach, zarzuca prezydentowi, że chce wydać pieniądze nie na te drogi, które są najbardziej potrzebne. Jako przykład podaje przedłużenie ul. Krańcowej, które na razie nie pójdzie w parze z przebudową ul. Wrotkowskiej.

- Wydanie tych pieniędzy jedynie przesunie korek z ul. Mickiewicza na nową Krańcową, a nie poprawi komunikacji w mieście - podkreśla Banach.

Także lewica wytykała błędy. - Dwadzieścia nowych mieszkań komunalnych rocznie to tak jakby tej pozycji w planie w ogóle nie było - oburza się Jan Gąbka, radny lewicy.

- Nie ma słowa o tym, co zrobić ze skrzyżowaniem al. Solidarności, al. Sikorskiego i ul. Ducha - dodaje Dariusz Sadowski (SdPl). - Nie możemy tego zamieść pod dywan, mówiąc że nie ma problemu.

Swoje poparcie dla planu deklarował klub Platformy Obywatelskiej, z której to partii wywodzi się prezydent miasta Adam Wasilewski. Sam prezydent zapewnia, że Wieloletni Plan Inwestycyjny może się jeszcze zmienić.

- Proszę, żeby nie traktować tego planu w sposób sztywny - mówi Wasilewski. - Pewne projekty europejskie mogą się dla nas nie zakończyć sukcesem i będziemy musieli modyfikować plan. Będziemy musieli elastycznie reagować na sytuację.

Więcej informacji wkrótce.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Ja
Ja
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Ja
Ja (17 października 2008 o 08:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nom nom , dobrze dobrze z archiwum fotka ale zawsze to właściwa fotka. Pozdrawim.
Rozwiń
Ja
Ja (16 października 2008 o 14:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
dobrze dobrze ale zdjęcie to mogło by być z obrad Rady Miasta Lublin a nie, bodajże z obrad Sejmiku Województwa. Więcej dbałości o szczegóły, profesjonalizmu
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!