Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 sierpnia 2012 r.
17:43
Edytuj ten wpis

Plantacja konopi obok komisariatu w Lublinie. Policja: "Mogliśmy coś przeoczyć"

0 30 A A
Policjanci wycięli rośliny i przekazali do badań. (Wojciech Nieśpiałowski)
Policjanci wycięli rośliny i przekazali do badań. (Wojciech Nieśpiałowski)

O uprawie konopi indyjskich przy ul. Spacerowej w Lublinie poinformował nas wczoraj Czytelnik. – Rosną w pobliżu III Komisariatu Policji.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Pojedyncze rośliny rosły na widocznym z ulicy zapuszczonym trawniku – kilka minut spacerem od komisariatu policji. Główna część uprawy była zasłonięta ogrodzeniem posesji. Niektóre rośliny sięgały ok. 2 metrów. Na ścianie domu po drugiej stronie ulicy ktoś napisał: "Palcie zioło”.

Gdy wczoraj w południe dotarliśmy na miejsce, byli już tam policjanci. Zaczynali właśnie wycinać konopie. – Było tam ok. 50 roślin. Musimy je zabezpieczyć, żeby nikt ich nie ściął i nie sporządził z nich narkotyku. Czy to na swój użytek, czy do sprzedaży – tłumaczył nam później Paweł Szuster, zastępca komendanta III Komisariatu Policji w Lublinie.

Konopie rosły kilkaset metrów od komisariatu. Ale od zastępcy komendanta nie dowiedzieliśmy się, czy policjanci zauważyli je sami, czy ktoś im wskazał uprawę. Jak to możliwe, że zaczęli wycinać rośliny dopiero wtedy, kiedy urosły tak duże?

– Kiedy mamy 20 karteczek z ważnymi informacjami na lodówce, może się zdarzyć, że zapomnimy o wizycie u lekarza zapisanej na jednej z nich. Możliwe, że w natłoku pracy, mogliśmy coś przeoczyć. Najważniejsze, że te rośliny nie trafią już na rynek – mówił Szuster.

Zajmie się nimi biegły. Określi zawartość substancji psychoaktywnych w konopiach. Od tego zależy, czy będą traktowane jak narkotyk, czy jak konopie przemysłowe.

Wtorek był bogaty w doniesienia o konopiach indyjskich. Rośliny te rosły również na działce przy ul. Robotniczej w Lublinie. Pierwsi zauważyli je młodzi mężczyźni, którzy postanowili je ukraść. Żeby nikt ich nie rozpoznał, założyli kominiarki. W nocy przeskoczyli przez płot i zerwali "zioło”. Przechodzień zobaczył zamaskowanych ludzi i zadzwonił po policję. Patrol zatrzymał ich przy ul. Wojennej. Znaleziono przy nich woreczek z amfetaminą, a przy pobliskim śmietniku leżały trzy foliowe worki z zielem konopi.

Z kolei konopie warte ponad 50 tys. zł wyhodował 30-letni mieszkaniec Kraśnika. Uprawiał je w piwnicy swego domu. Pomieszczenie wyposażył w lampy i wentylację. Uprawy doglądał również jego ojciec. W poniedziałek policja przeszukała dom. Znalazła 2 kg roślin, w tym ponad 500 gram gotowego do sprzedaży suszu.

Komentarze 30

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Johny / 29 sierpnia 2012 o 23:39
Przeciez siedzac na dyzurce w komisariacie musieli cos przypalac a teraz wielkie halo. A co wode mieli ciagle pic?
Avatar
chacki / 29 sierpnia 2012 o 19:57
"Szanowny Panie redaktorze" !!! Nie pisze się 500 gram, tylko 500 gramów !!! chyba kończył "Pan" jakąś szkołę dla sołtysów
Avatar
czytacz / 29 sierpnia 2012 o 18:43
[quote name='fiej' timestamp='1346217998' post='668471']
Po co nam policja która zajmuje się koszeniem łąk?
Kto na to płaci? A jak się okaże, że to przemysłowe to posadzą ponownie?
[/quote]
Co to za przepisy, prawo, ktore zmusza naszych policjantow do robienia z siebie wariatow i narazanie sie na smiesznosc nie w pelni swiadomych, sfrustrowanych obywateli
Avatar
miejscowa / 29 sierpnia 2012 o 18:42
ha ha jak zawsze najciemniej pod latarnią
Avatar
spooniasty / 29 sierpnia 2012 o 16:56
[quote name='pacjent' timestamp='1346225535' post='668498']
To jest Pański pogląd. Zapewniam Pana, że wielu ludzi jest zupełnie innego zdania. Prawo w Polsce jest jakie jest, ale trzeba go przestrzegać. Anarchia wcale nie jest lepsza. Gdyby każdy robił to co chce nie zważając na prawo, nie mógłby pan czuć się bezpiecznie.
[/quote]

za komuny tez trzeba było przestrzegac prawa bo 'jest takie jakie jest'??? pomysl troche spojrz na inne cywilizowane kraje, wiesz ze jesli chodzi o marihuane to w europie tylko Bialorus ma ostrzejsze kary ni ż w Polsce?? Czlowieku zastanow sie i nie wypowiadaj sie na tematy o ktorych nie masz pojecia!
[quote name='pacjent' timestamp='1346225535' post='668498']
To jest Pański pogląd. Zapewniam Pana, że wielu ludzi jest zupełnie innego zdania. Prawo w Polsce jest jakie jest, ale trzeba go przestrzegać. Anarchia wcale nie jest lepsza. Gdyby każdy robił to co chce nie zważając na prawo, nie mógłby pan czuć się bezpiecznie.
[/quote]

za komuny tez trzeba było przestrzegac prawa bo 'jest takie jakie jest'??? pomysl troche spojrz na inne cywilizowane kraje, wiesz ze jesli chodzi o marihuane... rozwiń
Avatar
spooniasty / 29 sierpnia 2012 o 16:51
POLICJA DO ROBOTY!!! Zamykajcie PRAWDZIWYCH przestepców a nie ludzi ktorzy hoduja sobie rosliny. Nize zgadzam sie zeby policja za MOJE PIENIADZE z podatkow wylapywala niewinnych ludzi!!! Ilu gwalcicieli, mordercow i chuliganów chodzi na wolnosci bo latwoij zamknac kogos kto na swojej posesji hoduje kilka krzakow a w statystykach podają ze zamkneli niebezpiecznego dilera!! Koniec tego hipokryci, sami na komisariatach wciagaja amfetaminę i sa oplacani przez mafie ktore zatruwaja ziolo jakims syfem, żeby było cięzsze na wadze i uzależniające a wylapuja tych ktorzy hoduja dla siebie na wlasny uzytek. Taka jest prawda ale szara masa o tym nie wie! Miej oczy szeroko otwarte, podwazaj autorytety i mysl samodzielnie!!!
POLICJA DO ROBOTY!!! Zamykajcie PRAWDZIWYCH przestepców a nie ludzi ktorzy hoduja sobie rosliny. Nize zgadzam sie zeby policja za MOJE PIENIADZE z podatkow wylapywala niewinnych ludzi!!! Ilu gwalcicieli, mordercow i chuliganów chodzi na wolnosci bo latwoij zamknac kogos kto na swojej posesji hoduje kilka krzakow a w statystykach podają ze zamkneli niebezpiecznego dilera!! Koniec tego hipokryci, sami na komisariatach wciagaja amfetaminę i sa oplacani przez mafie ktore zatruwaja ziolo jakims syfem, żeby było cię... rozwiń
Avatar
xD / 29 sierpnia 2012 o 16:33
hahaha co za konfidenci hahahaha
Avatar
no wlaśnie / 29 sierpnia 2012 o 15:44
Państwo Redaktorzy - nie

konopi


tylko konopii.
Pozdrawiam.
Avatar
Prawilny / 29 sierpnia 2012 o 13:36
[media]http://www.youtube.com/watch?v=H6ME03p3CD8[/media]
Avatar
TylkoPrawdaLiczySięWTejGrz / 29 sierpnia 2012 o 13:35
[url="http://www.youtube.com/watch?v=H6ME03p3CD8"]http://www.youtube.com/watch?v=H6ME03p3CD8[/url]
Avatar
Johny / 29 sierpnia 2012 o 23:39
Przeciez siedzac na dyzurce w komisariacie musieli cos przypalac a teraz wielkie halo. A co wode mieli ciagle pic?
Avatar
chacki / 29 sierpnia 2012 o 19:57
"Szanowny Panie redaktorze" !!! Nie pisze się 500 gram, tylko 500 gramów !!! chyba kończył "Pan" jakąś szkołę dla sołtysów
Avatar
czytacz / 29 sierpnia 2012 o 18:43
[quote name='fiej' timestamp='1346217998' post='668471']
Po co nam policja która zajmuje się koszeniem łąk?
Kto na to płaci? A jak się okaże, że to przemysłowe to posadzą ponownie?
[/quote]
Co to za przepisy, prawo, ktore zmusza naszych policjantow do robienia z siebie wariatow i narazanie sie na smiesznosc nie w pelni swiadomych, sfrustrowanych obywateli
Avatar
miejscowa / 29 sierpnia 2012 o 18:42
ha ha jak zawsze najciemniej pod latarnią
Avatar
spooniasty / 29 sierpnia 2012 o 16:56
[quote name='pacjent' timestamp='1346225535' post='668498']
To jest Pański pogląd. Zapewniam Pana, że wielu ludzi jest zupełnie innego zdania. Prawo w Polsce jest jakie jest, ale trzeba go przestrzegać. Anarchia wcale nie jest lepsza. Gdyby każdy robił to co chce nie zważając na prawo, nie mógłby pan czuć się bezpiecznie.
[/quote]

za komuny tez trzeba było przestrzegac prawa bo 'jest takie jakie jest'??? pomysl troche spojrz na inne cywilizowane kraje, wiesz ze jesli chodzi o marihuane to w europie tylko Bialorus ma ostrzejsze kary ni ż w Polsce?? Czlowieku zastanow sie i nie wypowiadaj sie na tematy o ktorych nie masz pojecia!
[quote name='pacjent' timestamp='1346225535' post='668498']
To jest Pański pogląd. Zapewniam Pana, że wielu ludzi jest zupełnie innego zdania. Prawo w Polsce jest jakie jest, ale trzeba go przestrzegać. Anarchia wcale nie jest lepsza. Gdyby każdy robił to co chce nie zważając na prawo, nie mógłby pan czuć się bezpiecznie.
[/quote]

za komuny tez trzeba było przestrzegac prawa bo 'jest takie jakie jest'??? pomysl troche spojrz na inne cywilizowane kraje, wiesz ze jesli chodzi o marihuane... rozwiń
Avatar
spooniasty / 29 sierpnia 2012 o 16:51
POLICJA DO ROBOTY!!! Zamykajcie PRAWDZIWYCH przestepców a nie ludzi ktorzy hoduja sobie rosliny. Nize zgadzam sie zeby policja za MOJE PIENIADZE z podatkow wylapywala niewinnych ludzi!!! Ilu gwalcicieli, mordercow i chuliganów chodzi na wolnosci bo latwoij zamknac kogos kto na swojej posesji hoduje kilka krzakow a w statystykach podają ze zamkneli niebezpiecznego dilera!! Koniec tego hipokryci, sami na komisariatach wciagaja amfetaminę i sa oplacani przez mafie ktore zatruwaja ziolo jakims syfem, żeby było cięzsze na wadze i uzależniające a wylapuja tych ktorzy hoduja dla siebie na wlasny uzytek. Taka jest prawda ale szara masa o tym nie wie! Miej oczy szeroko otwarte, podwazaj autorytety i mysl samodzielnie!!!
POLICJA DO ROBOTY!!! Zamykajcie PRAWDZIWYCH przestepców a nie ludzi ktorzy hoduja sobie rosliny. Nize zgadzam sie zeby policja za MOJE PIENIADZE z podatkow wylapywala niewinnych ludzi!!! Ilu gwalcicieli, mordercow i chuliganów chodzi na wolnosci bo latwoij zamknac kogos kto na swojej posesji hoduje kilka krzakow a w statystykach podają ze zamkneli niebezpiecznego dilera!! Koniec tego hipokryci, sami na komisariatach wciagaja amfetaminę i sa oplacani przez mafie ktore zatruwaja ziolo jakims syfem, żeby było cię... rozwiń
Avatar
xD / 29 sierpnia 2012 o 16:33
hahaha co za konfidenci hahahaha
Avatar
no wlaśnie / 29 sierpnia 2012 o 15:44
Państwo Redaktorzy - nie

konopi


tylko konopii.
Pozdrawiam.
Avatar
Prawilny / 29 sierpnia 2012 o 13:36
[media]http://www.youtube.com/watch?v=H6ME03p3CD8[/media]
Avatar
TylkoPrawdaLiczySięWTejGrz / 29 sierpnia 2012 o 13:35
[url="http://www.youtube.com/watch?v=H6ME03p3CD8"]http://www.youtube.com/watch?v=H6ME03p3CD8[/url]
Zobacz wszystkie komentarze 30

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Chłopiec podczas zabawy w chowanego zatrzasnął się w pralce. Nie udało się go uratować
film

Chłopiec podczas zabawy w chowanego zatrzasnął się w pralce. Nie udało się go uratować 0 0

Mały chłopiec bawił się w chowanego z pięcioletnią siostrą. Schował się w pralce, w której się zatrzasnął. Dziecko znalazł jego ojciec.

Pierwszy dzień lata będzie burzowy. Ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego
film

Pierwszy dzień lata będzie burzowy. Ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego 0 0

21 czerwca 2018. Astronomiczne lato może się rozpocząć burzowo. IMGW wydało ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego.

Cuatro Manos wystąpi w Akwareli
22 czerwca 2018, 20:00

Cuatro Manos wystąpi w Akwareli 0 0

Co Gdzie Kiedy. Akwarela Cafe (Rynek 6) zaprasza na koncert duetu Cuatro Manos. Artyści wystąpi w kawiarni już 22 czerwca o godz. 20.

Łukasz Rogulski (Azoty Puławy): Wiem kogo muszę zastąpić

Łukasz Rogulski (Azoty Puławy): Wiem kogo muszę zastąpić 0 0

ROZMOWA z Łukaszem Rogulskim, nowym piłkarzem ręcznym Azotów Puławy

Radzyń Podlaski: Zgarnij dotacje na lokalne działania

Radzyń Podlaski: Zgarnij dotacje na lokalne działania 0 0

Działaj lokalnie i zgarnij dotację. Nabór wniosków trwa do 24 czerwca.

Międzyrzec Podlaski: Upamiętnią Jana Kołkowicza

Międzyrzec Podlaski: Upamiętnią Jana Kołkowicza 0 0

W Międzyrzecu Podlaskim odsłonią rondo im. Jana Kołkowicza. Ten prozaik, dziennikarz, jeden z głównych współzałożycieli zrzeszenia Wolność i Niezawisłość, który zmarł w 2007 roku, pochodził z Międzyrzeca Podlaskiego.

Święto Dzielnicy Czuby Południowe
22 czerwca 2018, 16:00

Święto Dzielnicy Czuby Południowe 0 0

Co Gdzie Kiedy. DDK Czuby Południowe i Rada Dzielnicy zapraszają mieszkańców na pełne atrakcji Święto Dzielnicy. Wydarzenie dla dużych i małych lublinian odbędzie się 22 czerwca o godz. 16 w Parku Jana Pawła II.

Z nożem i młotkiem do urzędu. Groził pracownikom śmiercią i podpaleniem

Z nożem i młotkiem do urzędu. Groził pracownikom śmiercią i podpaleniem 0 2

49-latek nachodził pracowników ośrodka pomocy społecznej w Bychawie. Groził im śmiercią i podpaleniem. Mężczyzna wpadł na gorącym uczynku

PO chce kontroli wyborów samorządowych. Potrzeba 100 tysięcy osób

PO chce kontroli wyborów samorządowych. Potrzeba 100 tysięcy osób 0 8

Stu tysięcy osób w całej Polsce potrzebuje Platforma Obywatelska w celu kontrolowania jesiennych wyborów samorządowych. Politycy tej partii rozpoczęli akcję „Wolontariusze Wolnych Wyborów”.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 21 czerwca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 21 czerwca 2018 0 0

70 lat "Kaniorowców"! Jubileusz ZPiT Lublin
23 czerwca 2018, 18:00

70 lat "Kaniorowców"! Jubileusz ZPiT Lublin 0 0

Co Gdzie Kiedy. Zespołu Pieśni i Tańca LUBLIN im. Wandy Kaniorowej zaprasza na piękny Koncert Galowy z okazji Jubileuszu 70-lecia istnienia formacji. Ponad 700 artystów wystąpi 23 czerwca o godz. 18 w hali Targów Lublin (ul. Dworcowa 11).

Co pokaże Robert Lambert na zawodach w Wielkiej Brytani?

Co pokaże Robert Lambert na zawodach w Wielkiej Brytani? 0 0

Rodzynek w stawce cyklu Tauron SEC 2018 z Wielkiej Brytanii – człowiek, który konsekwentnie przebija się nie tylko do czołówki w swoim kraju, ale także coraz śmielej przedstawia się żużlowej publiczności na arenie międzynarodowej

Lublin: Powiększą klasy w popularnej prywatnej szkole. Rodzice zdziwieni
edukacja

Lublin: Powiększą klasy w popularnej prywatnej szkole. Rodzice zdziwieni 0 14

Klasy Prywatnej Szkoły Podstawowej Paderewski mają być bardziej liczne. Rodzice są oburzeni - podkreślają, że statut szkoły nie pozwala na przyjmowanie większej liczby dzieci. W odpowiedzi słyszą, że sytuacja jest wyjątkowa, a zmiany wymusza reforma oświaty

Z Nowego Jorku do Puław. Prezent dla Muzeum Czartoryskich

Z Nowego Jorku do Puław. Prezent dla Muzeum Czartoryskich 0 1

Pochodzący z 1764 roku osobisty modlitewnik królewny Marii Leszczyńskiej, żony króla Francji Ludwika XV, w poniedziałek trafił do Muzeum Czartoryskich w Puławach. To podarunek od nowojorskiej Fundacji Rodzinnej Blochów.

Słoneczny Wrotków. W sobotę otwarcie, planują odnowę basenów

Słoneczny Wrotków. W sobotę otwarcie, planują odnowę basenów 0 12

W sobotę otwarty ma być ośrodek Słoneczny Wrotków nad Zalewem Zemborzyckim. Ceny będą takie same jak w zeszłym sezonie. Kolejna dobra wiadomość jest taka, że zarządcy ośrodka w końcu udało się znaleźć firmę, która tuż po sezonie zabierze się za wymianę wszystkich znajdujących się tutaj basenów

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!