piątek, 23 marca 2018 r.

Lublin

Płatności za wywóz śmieci co miesiąc czy co kwartał?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 24 maja 2013, 20:32
Autor: (jsz)

 (sxc.hu)
(sxc.hu)

Spółdzielnie mieszkaniowe mogą mieć kłopot z płaceniem za wywóz śmieci. Pieniądze od mieszkańców dostają co miesiąc. Tymczasem opłata dla Ratusza naliczana jest za kwartał z góry.

Takie zasady wejdą w życie z początkiem lipca. Spółdzielnie mieszkaniowe zgłaszały już władzom miasta, że regulowanie rachunków co kwartał nie jest dla nich korzystne. Zdążą bowiem zebrać pieniądze od mieszkańców tylko za jeden miesiąc. Brakującą kwotę trzeba będzie pokrywać z własnych środków lub brać kredyt.

– Chcemy, żeby miasto nie zbierało opłat od spółdzielni z góry, ale do piętnastego dnia następnego miesiąca. To logiczne – przekonuje radny Sylwester Tułajew (PiS). Podczas czwartkowej sesji radni PiS próbowali przeforsować uchwałę w tej sprawie. Bezskutecznie. Miasto wysłało już bowiem do mieszkańców tzw. "deklaracje śmieciowe”.

– Zmiana sposobu pobierania opłat wymagałaby korekty deklaracji i ponownego ich wypełnienia – przekonuje Krzysztof Żuk, prezydent Lublina. – Nowe zasady mogłyby wejść w życie, ale wcześniej potrzebna jest opinia prawna.

Część mieszkańców odesłała już wypełnione deklaracje. Poza tym, jak przekonuje Ratusz, wszelkie dokumenty związane z nowymi zasadami odbioru śmieci muszą być ze sobą zgodne.

– Jeśli jest jakiś błąd, to go poprawimy. Myślę że 1 stycznia przyszłego roku to dobry termin odniesienia – dodaje Żuk.

Na razie radni będą zajmować się sprawą w komisjach. Można się więc spodziewać, że projekt zmian w zasadach płatności wróci podczas kolejnych sesji Rady Miasta.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
renat-ka24
Stach
Whistleblower
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

renat-ka24
renat-ka24 (26 maja 2013 o 18:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Najciekawsze wydarzenia w Lublinie

http://pulsmiast.pl/pl/lublin/artykuly/index.html
Rozwiń
Stach
Stach (26 maja 2013 o 18:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Spółdzielnie Mieszkaniowe pobierają za wywóz śmieci opłatę co miesiąc w czynszu w rubryce opłaty eksploatacyjne, więc niech nie udają głupich że nie będą mieli pieniędzy na opłatę dla Gminy. Ciekawe czy gdy wejdą nowe opłaty za wywóz śmieci Spółdzielnia zmniejszy czynsz???????????????. Może koś tym by się zainteresował ??????
Rozwiń
Whistleblower
Whistleblower (25 maja 2013 o 21:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[color=#ff8c00][size=6]Operatorzy do kręcenia lodów na odpadach już są rozgrzani... -[/size][/color][color=#800080][size=6] [url="http://dolnyslask24.info.pl/index.php/aktualnosci/137-przekreca-nas-na-smieciach.html"]czytać tutaj[/url][/size][/color]
Rozwiń
Lch
Lch (25 maja 2013 o 20:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Najpierw usługa a później zapłata, bo inaczej to spółdzielnia a wałściwie mieszkańcy bloków zapłacą za usługe, która nie wiadaomo jak będzie wyglądała i jak często będzie wykonywana, czyli to jest normalny podatek smieciowy.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!