sobota, 17 lutego 2018 r.

Lublin

Po 20 latach odwołali prezesa Lubelskiej Izby Rolniczej. "To są ludzie nastawieni przez PiS"

Dodano: 14 grudnia 2015, 21:02

Poniedziałkowe obrady Lubelskiej Izby Rolniczej przebiegały w nerwowej atmosferze<br />
Poniedziałkowe obrady Lubelskiej Izby Rolniczej przebiegały w nerwowej atmosferze

Momentami było tak głośno i nerwowo, że protokolantka nie nadążała notować. A jeden z gości – przewodniczący sejmowej komisji rolnictwa Jarosław Sachajko (Kukiz’15) – musiał czekać pod drzwiami. W takiej atmosferze został wczoraj odwołany Robert Jakubiec, wieloletni prezes Lubelskiej Izby Rolniczej

Walne Zgromadzenie jest najwyższym organem Lubelskiej Izby Rolniczej. Na początku wczorajszych obrad wiceprezes LIR Gustaw Jędrzejek złożył wniosek o odwołanie prezesa Jakubca, który pełni tę funkcję od 20 lat. Jakubiec nie pozostał dłużny i złożył wniosek dotyczący odwołania zarówno wiceprezesa jak też członków zarządu LIR.

– Do prezesa nie mamy zastrzeżeń, a tu nagle ten przewrót. Dobrze, że nie w nocy – komentował na gorąco Jan Magnuszewski, delegat z powiatu hrubieszowskiego. – Po co ten pośpiech?

– Ten wniosek jest złożony w złym momencie – przed świętami – przekonywał z kolei Jan Gryn, inny delegat z powiatu hrubieszowskiego. I dodał: Chyba, że pan prezes jest albo złodziejem, albo komunistą.

– Jak będziemy dzielić się opłatkiem, jak teraz będziemy skakać sobie do oczu i pluć? – pytał Jacek Semeniuk z powiatu chełmskiego.

Ze zgłoszonych wniosków większość zyskał jedynie ten dotyczący odwołania prezesa. Zamieszaniu nie było końca. Sekretarz Walnego Zgromadzenia nie nadążał liczyć, a protokolantka gubiła się w notowaniu wszystkiego, co delegaci mówili. W ferworze walki zapomniano nawet o gościach. Jeden z nich – przewodniczący sejmowej komisji rolnictwa Jarosław Sachajko (Kukiz’15) nie od razu został zaproszony na salę obrad. Czekał przed drzwiami.

W tym czasie członkowie zarządu nawzajem przerzucali się oskarżeniami. – Jeśli jest to skok na kasę, to beze mnie – denerwował się Jakubiec. – Były trzy kontrole NIK, pięć z Urzędu Kontroli Skarbowej. Jako jedyna izba w kraju nie mamy ze strony kontrolerów zastrzeżeń.

W tajnym głosowaniu został jednak odwołany. Zdaniem Jakubca zdecydowała o tym polityka. – Ja nic nie zawiniłem – mówił Jakubiec. – To są ludzie nastawieni przez PiS.

– Na pewno to nie sprawy polityczne zdecydowały, tylko to, że zarząd czteroosobowy był sobie, a prezes sobie. Nie było współpracy – odpierał zarzuty wiceprezes Jędrzejek. – Niedemokratycznie, bez naszych ustaleń, były podejmowane pewne decyzje.

Nowym prezesem LIR został wybrany Piotr Burek, delegat z powiatu opolskiego. – Na pewno postaram się spełnić państwa oczekiwania – zapewniał delegatów.

Użytkownik niezarejestrowany
Gość
Gość
(40) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (8 września 2016 o 18:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Izby Rolnicze to siedlisko pijaków i komuchów . Wiem co mówie . Powinno byc w statucie ,ze kadencja prezesa i rady oraz komisji rewizyjnej ma trwać max dwie kadencje a nie dożywotnio
Rozwiń
Gość
Gość (20 kwietnia 2016 o 12:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Co robił Jakubiec 20 lat temu gdy rozkradano polską ziemię i niszczono na siłę PGR.
Rozwiń
Gość
Gość (15 grudnia 2015 o 16:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Cała ta izba to jedna wielka farsa. Bo jak to określić inaczej, kiedy jesienią w Garbowie mandat zdobył kandydat, na którego zagłosowało ok. 1,7% ogólnej liczby uprawnionych w tej gminie do głosowania w wyborach do Lubelskiej Izby Rolniczej?!!! Chodzi o pana Gustawa Jędrejka, który udowodnił, że nie potrzeba żadnego poparcia od rolników, aby dostać się do izby ROLNICZEJ, a nawet zasiąść w fotelu wiceprezesa. Wystarczy tylko opanować do perfekcji sztukę koszenia… kontrkandydatów.
Rozwiń
Gość
Gość (15 grudnia 2015 o 15:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
tylko 20 lat i już go odwołali,co za ludzie.
Rozwiń
Gość
Gość (15 grudnia 2015 o 14:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Trzeba zlikwidować ten pis i to bardzo szybko!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (40)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!