niedziela, 25 marca 2018 r.

Lublin

Po aferze powołają naczelnego Radia Centrum

  Edytuj ten wpis
Dodano: 22 kwietnia 2013, 17:57
Autor: (mb, drs)

 (Archiwum)
(Archiwum)

UMCS ogłosił konkurs na redaktora naczelnego Akademickiego Radia Centrum. Uczelnia tłumaczy to reorganizacją.

Tyle że ta zbiega się w czasie z zakończeniem audytu prowadzonego w rozgłośni po tym, jak wyciekło z niej wulgarne nagranie.

Przypomnijmy: dwóch (byłych już) dziennikarzy sportowych wmontowało obsceniczne pytania w nagranie z rozmowy z kandydatem do pracy w radiu. Nagranie, które traktowali jako żart środowiskowy, nie było znane poza stacją, dopóki ktoś go nie rozesłał do mediów.

Nadawca e-maila skierowanego również do naszej redakcji nie tylko wymienił autorów nagrania, ale twierdził też, że kierujący rozgłośnią Maciej Lachowicz od kilku miesięcy wiedział o istnieniu takiego nagrania i wielu mu podobnych, ale bagatelizował ten fakt.

Szef radia zaprzeczał tym zarzutom. To, że nie znał nagrania potwierdzali też autorzy "rozmowy”. Uczelnia od razu pożegnała się z dwójką dziennikarzy sportowych i wysłała kontrolę do radia. – Nie wykazała ona winy pana Lachowicza za to, co się stało, a samo nagranie było incydentalnym przypadkiem.

Audyt nie wypadł źle, konkurs ma związek z reorganizacją rozgłośni – mówiła na naszych łamach Magdalena Kozak-Siemińska, rzeczniczka UMCS. – Pan Lachowicz ma kierować radiem do rozstrzygnięcia konkursu, a później nadal będzie pracował na uczelni.

Lachowicz nie był formalnie redaktorem naczelnym, ale koordynatorem Akademickiej Grupy Medialnej (której częścią jest radio). Określenie "naczelny” – jak przekonuje uczelnia – było pewnym uproszczeniem.
Takie stanowisko znajdzie się dopiero w nowej strukturze, kiedy radio przeniesie się do nowo utworzonego Inkubatora Medialno-Artystycznego.

Do zadań redaktora naczelnego – jak czytamy w ogłoszeniu o konkursie – będzie należał m.in. "nadzór merytoryczny nad redakcjami radiowymi, w tym kontrola formalnoprawna przygotowywanych treści”.

Oferty należy składać do 10 maja. Rozstrzygnięcie konkursu – 15 maja.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!