niedziela, 18 lutego 2018 r.

Lublin

PO atakuje PiS w Lublinie. Jest odpowiedź

Dodano: 16 maja 2017, 20:30
Autor: Daniel Drob

We wtorek lubelscy politycy PO zwołali konferencję prasową, na której ostro krytykowali rządy PiS<br />
We wtorek lubelscy politycy PO zwołali konferencję prasową, na której ostro krytykowali rządy PiS

Politycy PO podsumowują 1,5 roku rządów PiS. Surowo oceniają zmiany w sądach i prokuraturze, reformę edukacji czy politykę zagraniczną Polski. – Międzynarodowa pozycja Polski została zrujnowana – mówi Joanna Mucha

– Wydaje się, że to jest dobry okres, żeby powiedzieć: koniec z odwoływaniem się do odpowiedzialności za osiem lat rządów Platformy Obywatelskiej – mówi poseł Włodzimierz Karpiński, były minister skarbu.
Na wtorkowej konferencji prasowej w Lublinie politycy opozycji odnieśli się do działań rządu w poszczególnych dziedzinach. Joanna Mucha nie zostawiła suchej nitki na polityce zagranicznej PiS.

– Przez ostatnie 1,5 roku międzynarodowa pozycja Polski została zrujnowana. Relacje z krajami, z którymi współpracowaliśmy są bardzo złe, w wielu przypadkach najgorsze od dziesięcioleci – mówi posłanka. – Myślę, że najlepszym przykładem naszej dzisiejszej pozycji w Europie jest ta niewytłumaczalna pozycja polskiego rządu, który jako jedyny nie poparł Polaka Donalda Tuska na II kadencję w Radzie Europejskiej.

Mucha krytykuje też reformę edukacji. – Ta „deforma” jest nieprzygotowana i wprowadzana wbrew rodzicom i nauczycielom – stwierdza.

Poseł Stanisław Żmijan wytyka opóźnienia w budowie dróg i torów. – Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa w rządzie PiS nie ogłosiło ani jednego przetargu na realizację zadań ani w zakresie infrastruktury drogowej, ani kolejowej. To, że cokolwiek jest budowane, to efekt naszej determinacji – przekonuje polityk. – Przetarg na odcinek Lublin-Kraśnik ogłosiliśmy we wrześniu 2015 r. Minęło ponad 600 dni i kolejnych etapów tego postępowania nie ma.

Członkowie największej partii opozycyjnej krytykują też zmiany w sądownictwie i prokuraturze. – Zwyciężyła koncepcja podporządkowania prokuratury ministrowi sprawiedliwości. Mało tego, ustawa została zmieniona w taki sposób, że prokurator może wpływać na tok każdego śledztwa. To całkowite upolitycznienie prokuratury – podnosi poseł i były wojewoda Wojciech Wilk.

– Najlepszą odpowiedzią na te zarzuty są najnowsze dane GUS o wzroście PKB o 4 proc. – komentuje zarzuty opozycji Sylwester Tułajew, poseł PiS. – To pokazuje jak mocno Polska się rozwija. Przez skuteczne uszczelnienie systemu podatkowego mamy dużo wyższe wpływy do budżetu. A bezrobocie - na poziomie 7,7 proc. - jest najniższe od lat.

Według posła, nietrafiona jest też krytyka działań w infrastrukturze. – Jeśli Platforma Obywatelska pyta, dlaczego nie realizujemy tego, co zaplanowali, to dlaczego nie zostawili na to pieniędzy? Gdybym ja miał ocenić działania totalnej opozycji, to powiedziałbym, że przez cały ten czas jedynie kłamali i straszyli – kończy poseł.

QUIZ

Jakie funkcje pełnią lubelscy politycy?

Czytaj więcej o: polityka PiS
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(36) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (17 maja 2017 o 17:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Mucha już nie masz 20-latek - odejdź..................................
Rozwiń
Gość
Gość (17 maja 2017 o 17:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Mucha oddaj 6 baniek.............. pamiętamy; p. Żmijan zdenerwował się bo syncio nie jest już z-ca dyrektora GDDKiA i pamiętamy jak p. chciał wprowadzić ekspresówki płatne dla nas; p. Karpiński pamiętamy prywatyzację i chu....... z tą Polską wschodnią; p. Wilk pamiętamy te koperty które p. nosił i nie wiedział co w nich jest; p. Żuk i dług............... itd. itp
Rozwiń
Gość
Gość (17 maja 2017 o 15:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Konieczne są głębokie zmiany w sądach i KRS - sądownictwo powinno nawet być tworzone od podstaw
Rozwiń
Gość
Gość (17 maja 2017 o 13:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Panie Wilk odwiedza Pan swojego guru w sanatorium? Nie długo z niego wyjdzie szykujecie mu już dywan na powitanie?
Rozwiń
Gość
Gość (17 maja 2017 o 11:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Politycy PO ja zapytam tak po prostu. Macie trochę rozumu? Panie Hetman, Pan podpisał wraz z kumplem Lewandowskim i innymi zdrajcami znane wystąpienie przeciwko Polsce. Nie ma Pan moralnego prawa otwierać gęby w sprawach oceny innych. Pańska obecność w koalicji z PO, długa bo 8 - letnia doprowadziła do spustoszenia kraju i ogromnego zadłużenia. Co chciałby Pan, podobnie Jak Pani Mucha, śpiewaczka i Pan Karpiński, aby w ciągu 1,5 roku ten bałagan posprzątać? Wstyd przyznawać się do takich "polityków".
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (36)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!