Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

16 maja 2017 r.
20:30

PO atakuje PiS w Lublinie. Jest odpowiedź

Autor: Zdjęcie autora Daniel Drob
0 36 A A
We wtorek lubelscy politycy PO zwołali konferencję prasową, na której ostro krytykowali rządy PiS<br />
We wtorek lubelscy politycy PO zwołali konferencję prasową, na której ostro krytykowali rządy PiS

Politycy PO podsumowują 1,5 roku rządów PiS. Surowo oceniają zmiany w sądach i prokuraturze, reformę edukacji czy politykę zagraniczną Polski. – Międzynarodowa pozycja Polski została zrujnowana – mówi Joanna Mucha

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Wydaje się, że to jest dobry okres, żeby powiedzieć: koniec z odwoływaniem się do odpowiedzialności za osiem lat rządów Platformy Obywatelskiej – mówi poseł Włodzimierz Karpiński, były minister skarbu.
Na wtorkowej konferencji prasowej w Lublinie politycy opozycji odnieśli się do działań rządu w poszczególnych dziedzinach. Joanna Mucha nie zostawiła suchej nitki na polityce zagranicznej PiS.

– Przez ostatnie 1,5 roku międzynarodowa pozycja Polski została zrujnowana. Relacje z krajami, z którymi współpracowaliśmy są bardzo złe, w wielu przypadkach najgorsze od dziesięcioleci – mówi posłanka. – Myślę, że najlepszym przykładem naszej dzisiejszej pozycji w Europie jest ta niewytłumaczalna pozycja polskiego rządu, który jako jedyny nie poparł Polaka Donalda Tuska na II kadencję w Radzie Europejskiej.

Mucha krytykuje też reformę edukacji. – Ta „deforma” jest nieprzygotowana i wprowadzana wbrew rodzicom i nauczycielom – stwierdza.

Poseł Stanisław Żmijan wytyka opóźnienia w budowie dróg i torów. – Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa w rządzie PiS nie ogłosiło ani jednego przetargu na realizację zadań ani w zakresie infrastruktury drogowej, ani kolejowej. To, że cokolwiek jest budowane, to efekt naszej determinacji – przekonuje polityk. – Przetarg na odcinek Lublin-Kraśnik ogłosiliśmy we wrześniu 2015 r. Minęło ponad 600 dni i kolejnych etapów tego postępowania nie ma.

Członkowie największej partii opozycyjnej krytykują też zmiany w sądownictwie i prokuraturze. – Zwyciężyła koncepcja podporządkowania prokuratury ministrowi sprawiedliwości. Mało tego, ustawa została zmieniona w taki sposób, że prokurator może wpływać na tok każdego śledztwa. To całkowite upolitycznienie prokuratury – podnosi poseł i były wojewoda Wojciech Wilk.

– Najlepszą odpowiedzią na te zarzuty są najnowsze dane GUS o wzroście PKB o 4 proc. – komentuje zarzuty opozycji Sylwester Tułajew, poseł PiS. – To pokazuje jak mocno Polska się rozwija. Przez skuteczne uszczelnienie systemu podatkowego mamy dużo wyższe wpływy do budżetu. A bezrobocie - na poziomie 7,7 proc. - jest najniższe od lat.

Według posła, nietrafiona jest też krytyka działań w infrastrukturze. – Jeśli Platforma Obywatelska pyta, dlaczego nie realizujemy tego, co zaplanowali, to dlaczego nie zostawili na to pieniędzy? Gdybym ja miał ocenić działania totalnej opozycji, to powiedziałbym, że przez cały ten czas jedynie kłamali i straszyli – kończy poseł.

Quiz: Jakie funkcje pełnią lubelscy politycy?

Jakie funkcje pełnią lubelscy politycy?
Czytaj więcej o:

Komentarze 36

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 17 maja 2017 o 17:48
Mucha już nie masz 20-latek - odejdź..................................
Avatar
Gość / 17 maja 2017 o 17:46
Mucha oddaj 6 baniek.............. pamiętamy; p. Żmijan zdenerwował się bo syncio nie jest już z-ca dyrektora GDDKiA i pamiętamy jak p. chciał wprowadzić ekspresówki płatne dla nas; p. Karpiński pamiętamy prywatyzację i chu....... z tą Polską wschodnią; p. Wilk pamiętamy te koperty które p. nosił i nie wiedział co w nich jest; p. Żuk i dług............... itd. itp
Avatar
Gość / 17 maja 2017 o 15:50
Konieczne są głębokie zmiany w sądach i KRS - sądownictwo powinno nawet być tworzone od podstaw
Avatar
Gość / 17 maja 2017 o 13:44
Panie Wilk odwiedza Pan swojego guru w sanatorium? Nie długo z niego wyjdzie szykujecie mu już dywan na powitanie?
Avatar
Gość / 17 maja 2017 o 11:26
Politycy PO ja zapytam tak po prostu. Macie trochę rozumu? Panie Hetman, Pan podpisał wraz z kumplem Lewandowskim i innymi zdrajcami znane wystąpienie przeciwko Polsce. Nie ma Pan moralnego prawa otwierać gęby w sprawach oceny innych. Pańska obecność w koalicji z PO, długa bo 8 - letnia doprowadziła do spustoszenia kraju i ogromnego zadłużenia. Co chciałby Pan, podobnie Jak Pani Mucha, śpiewaczka i Pan Karpiński, aby w ciągu 1,5 roku ten bałagan posprzątać? Wstyd przyznawać się do takich "polityków".
Avatar
jaaaaa / 17 maja 2017 o 10:59
ja się zastanwiam kto może na takich głosować i czy zwykłej ludziej przyzwoitości nie ma? Jak ich widzę, efekty ich pracy, słowa, którmyi się posługiwali to niedobrze mi się robi. KTO to jest Mucha? co ona zrobiła dobrego? KTO to jest Karpiński? to akurat większość mogła usłyszeć jak powiedział o mieszkańcach i ogólnie naszym regionie "Polski Wschodniej"? I jest jeszcze ktoś kto na nich zagłosuje? Jak odpowie pozytywnie to powinien niezwłocznie udać się do psychiatry, bo mnie słowa takiego obywatela Karpińskiego obraziły i to bardzo. Za to zapamiętam tę jego twarz do końca życia. Myślicie, że taki się przejmuje Waszym losem? Sprzedał Polskę Wschodnią za posadkę i kropka. Z pozostałymi nie jest lepiej a jak będzie okazja to zrobi to kolejny raz. A my tu szczaw będziemy wcinać. Przykład s19 w planach po przegranych wyborach w 2007 r. droga miała być ukończona ok 2015-16 r. i TYLKO dzięki PiS-owi będziemy ją mieli w całości ok 2022. Bez tej drogi nie będzie rozwoju naszego regionu, a platfusy praktycznie zablokowały to wszystko przez 8 lat dopiero teraz, po zmianie rządu znowu sprawnie ruszyło.
ja się zastanwiam kto może na takich głosować i czy zwykłej ludziej przyzwoitości nie ma? Jak ich widzę, efekty ich pracy, słowa, którmyi się posługiwali to niedobrze mi się robi. KTO to jest Mucha? co ona zrobiła dobrego? KTO to jest Karpiński? to akurat większość mogła usłyszeć jak powiedział o mieszkańcach i ogólnie naszym regionie "Polski Wschodniej"? I jest jeszcze ktoś kto na nich zagłosuje? Jak odpowie pozytywnie to powinien niezwłocznie udać się do psychiatry, bo mnie słowa takiego obywatela Karpińskiego obraziły i to bardz... rozwiń
Avatar
Gość / 17 maja 2017 o 10:46
PANI MUCHA TO DAWNO POWINNA ODEJŚĆ Z POLITYKI - PO PROSTU JEST NIEWIARYGODNA ANI JAKO MATKA ANI POLITYK !!!!!!!!!.
Avatar
Gość / 17 maja 2017 o 09:54
Jestem z pulaw i juz kto jak kto ale karpinski powinien zamknac gebe i nic nie mowic.niewiele brakowalo a sprzedalby azoty ruskim.siedzi wszedzie gdzie sie tylko da.najlepszy przyklad dzialan platformy.
Avatar
Gość / 17 maja 2017 o 09:19
Pani Mucho zrujnowana jest pani rodzina przez panią. Jeżeli tak jest pani uczciwa w polityce jak prywatnie to i pisanie książek nie pozwoli żeby zmienić zdanie o pani zakłamaniu.
Avatar
Gość / 17 maja 2017 o 09:13
Mucha to niech spada na szczaw,razem ze swoim kolegą Niesiołowskim,chyba że woli na kupę usiąść,chociaż ona już dawno w nią weszła.
Avatar
Gość / 17 maja 2017 o 17:48
Mucha już nie masz 20-latek - odejdź..................................
Avatar
Gość / 17 maja 2017 o 17:46
Mucha oddaj 6 baniek.............. pamiętamy; p. Żmijan zdenerwował się bo syncio nie jest już z-ca dyrektora GDDKiA i pamiętamy jak p. chciał wprowadzić ekspresówki płatne dla nas; p. Karpiński pamiętamy prywatyzację i chu....... z tą Polską wschodnią; p. Wilk pamiętamy te koperty które p. nosił i nie wiedział co w nich jest; p. Żuk i dług............... itd. itp
Avatar
Gość / 17 maja 2017 o 15:50
Konieczne są głębokie zmiany w sądach i KRS - sądownictwo powinno nawet być tworzone od podstaw
Avatar
Gość / 17 maja 2017 o 13:44
Panie Wilk odwiedza Pan swojego guru w sanatorium? Nie długo z niego wyjdzie szykujecie mu już dywan na powitanie?
Avatar
Gość / 17 maja 2017 o 11:26
Politycy PO ja zapytam tak po prostu. Macie trochę rozumu? Panie Hetman, Pan podpisał wraz z kumplem Lewandowskim i innymi zdrajcami znane wystąpienie przeciwko Polsce. Nie ma Pan moralnego prawa otwierać gęby w sprawach oceny innych. Pańska obecność w koalicji z PO, długa bo 8 - letnia doprowadziła do spustoszenia kraju i ogromnego zadłużenia. Co chciałby Pan, podobnie Jak Pani Mucha, śpiewaczka i Pan Karpiński, aby w ciągu 1,5 roku ten bałagan posprzątać? Wstyd przyznawać się do takich "polityków".
Avatar
jaaaaa / 17 maja 2017 o 10:59
ja się zastanwiam kto może na takich głosować i czy zwykłej ludziej przyzwoitości nie ma? Jak ich widzę, efekty ich pracy, słowa, którmyi się posługiwali to niedobrze mi się robi. KTO to jest Mucha? co ona zrobiła dobrego? KTO to jest Karpiński? to akurat większość mogła usłyszeć jak powiedział o mieszkańcach i ogólnie naszym regionie "Polski Wschodniej"? I jest jeszcze ktoś kto na nich zagłosuje? Jak odpowie pozytywnie to powinien niezwłocznie udać się do psychiatry, bo mnie słowa takiego obywatela Karpińskiego obraziły i to bardzo. Za to zapamiętam tę jego twarz do końca życia. Myślicie, że taki się przejmuje Waszym losem? Sprzedał Polskę Wschodnią za posadkę i kropka. Z pozostałymi nie jest lepiej a jak będzie okazja to zrobi to kolejny raz. A my tu szczaw będziemy wcinać. Przykład s19 w planach po przegranych wyborach w 2007 r. droga miała być ukończona ok 2015-16 r. i TYLKO dzięki PiS-owi będziemy ją mieli w całości ok 2022. Bez tej drogi nie będzie rozwoju naszego regionu, a platfusy praktycznie zablokowały to wszystko przez 8 lat dopiero teraz, po zmianie rządu znowu sprawnie ruszyło.
ja się zastanwiam kto może na takich głosować i czy zwykłej ludziej przyzwoitości nie ma? Jak ich widzę, efekty ich pracy, słowa, którmyi się posługiwali to niedobrze mi się robi. KTO to jest Mucha? co ona zrobiła dobrego? KTO to jest Karpiński? to akurat większość mogła usłyszeć jak powiedział o mieszkańcach i ogólnie naszym regionie "Polski Wschodniej"? I jest jeszcze ktoś kto na nich zagłosuje? Jak odpowie pozytywnie to powinien niezwłocznie udać się do psychiatry, bo mnie słowa takiego obywatela Karpińskiego obraziły i to bardz... rozwiń
Avatar
Gość / 17 maja 2017 o 10:46
PANI MUCHA TO DAWNO POWINNA ODEJŚĆ Z POLITYKI - PO PROSTU JEST NIEWIARYGODNA ANI JAKO MATKA ANI POLITYK !!!!!!!!!.
Avatar
Gość / 17 maja 2017 o 09:54
Jestem z pulaw i juz kto jak kto ale karpinski powinien zamknac gebe i nic nie mowic.niewiele brakowalo a sprzedalby azoty ruskim.siedzi wszedzie gdzie sie tylko da.najlepszy przyklad dzialan platformy.
Avatar
Gość / 17 maja 2017 o 09:19
Pani Mucho zrujnowana jest pani rodzina przez panią. Jeżeli tak jest pani uczciwa w polityce jak prywatnie to i pisanie książek nie pozwoli żeby zmienić zdanie o pani zakłamaniu.
Avatar
Gość / 17 maja 2017 o 09:13
Mucha to niech spada na szczaw,razem ze swoim kolegą Niesiołowskim,chyba że woli na kupę usiąść,chociaż ona już dawno w nią weszła.
Zobacz wszystkie komentarze 36

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pociąg z kontenerem z Polski do Chin. Zamojski przewoźnik testuje nową trasę

Pociąg z kontenerem z Polski do Chin. Zamojski przewoźnik testuje nową trasę 1 0

Nową trasę do Chin testuje zamojski przewoźnik kolejowy, który na próbę wysłał kontener do Urumczi.

Dwaj pomocnicy wracają do Górnika

Dwaj pomocnicy wracają do Górnika 9 1

PIŁKARSKA II LIGA Michał Zuber i Krystian Wójcik podpisali umowy z Górnikiem Łęczna. Dla obu zawodników jest to powrót do zespołu, w którym niegdyś występowali

Spore zmiany przy ul. Orkana w Lublinie. Nowe osiedle w planach

Spore zmiany przy ul. Orkana w Lublinie. Nowe osiedle w planach 3 3

Budowę bloków mieszkalnych przy ul. Orkana umożliwić ma nowy plan zagospodarowania terenu, nad którym w czwartek głosować będzie Rada Miasta. Bloki miałyby stanąć obok ośrodka spa, na gruntach zarezerwowanych dotąd pod budowę szkoły.

Łęczna: Zła jakość z kamer miejskiego monitoringu, zastrzeżenia policji

Łęczna: Zła jakość z kamer miejskiego monitoringu, zastrzeżenia policji 1 0

Policja z Łęcznej ma zastrzeżenia do jakości obrazu z kilku kamer analogowych pracujących w ramach systemu monitoringu. Miasto obiecuje sukcesywną wymianę sprzętu starszego typu.

Trąba powietrzna w polskim mieście. Siała spustoszenie [wideo]
film

Trąba powietrzna w polskim mieście. Siała spustoszenie [wideo] 27 1

Trąba powietrzna pojawiła się w Płocku w poniedziałek po godz. 15.

Nie żyje przewodnik Ryszard Bałabuch

Nie żyje przewodnik Ryszard Bałabuch 7 1

W niedzielę zmarł miłośnik turystyki pieszej, znany przewodnik Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, Ryszard Bałabuch. Miał 72 lata. W lipcu odbędzie się marsz ku czci jego pamięci.

Żuk kontra Czarnek. Wojewoda opublikował uchwałę miasta, ale chce ją zaskarżyć

Żuk kontra Czarnek. Wojewoda opublikował uchwałę miasta, ale chce ją zaskarżyć 13 14

Wojewoda zdecydował, że nie unieważni majowej uchwały Rady Miasta Lublin zwiększającej pulę pieniędzy na dodatki motywacyjne dla nauczycieli. W poniedziałek po południu opublikował ją w Dzienniku Urzędowym Województwa Lubelskiego. Oznacza to, że po 14 dniach wejdzie ona w życie. W efekcie od 1 września nauczyciele będą mogli zarobić więcej.

MUNDIAL 2018. Urugwaj bezlitosny dla Rosji, Egipt przegrywa z Arabią Saudyjską

MUNDIAL 2018. Urugwaj bezlitosny dla Rosji, Egipt przegrywa z Arabią Saudyjską 0 0

Urugwaj pokonał Rosję 3:0 i zajął pierwsze miejsce w grupie A. Jednak porażka „Sbornej” nie musi martwić kibiców bo zespół Stanisława Czerczesowa również wywalczył awans do fazy pucharowej

Egzorcysta nowym przeorem klasztoru dominikanów

Egzorcysta nowym przeorem klasztoru dominikanów 3 4

Ojciec Krzysztof Modras jest nowym przeorem klasztoru ojców dominikanów w Lublinie. Dzisiaj prowincjał zatwierdził wybór wspólnoty klasztornej. Nowy przeor jest także egzorcystą archidiecezjalnym.

Lubelskie: IMGW ostrzega przed burzami z deszczem i silnym wiatrem

Lubelskie: IMGW ostrzega przed burzami z deszczem i silnym wiatrem 13 0

Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegają przed burzami z silnymi porywami wiatru i deszczem w woj. lubelskim

Kolejne pielęgniarki na zwolnieniach lekarskich. W SPSK4 odwołują planowe zabiegi

Kolejne pielęgniarki na zwolnieniach lekarskich. W SPSK4 odwołują planowe zabiegi 63 9

Praca jak na ostrym dyżurze i przełożone na inne terminy planowe zabiegi. W szpitalu klinicznym przy ul. Jaczewskiego w Lublinie ok. 40 procent pielęgniarek anestezjologicznych i instrumentariuszek od dzisiaj jest na zwolnieniu lekarskim. Podobna sytuacja jest też w innych szpitalach.

Budowlani Lublin – Ogniwo Sopot 16:34. Była walka, ale punktów brak

Budowlani Lublin – Ogniwo Sopot 16:34. Była walka, ale punktów brak 0 0

W zaległym spotkaniu Budowlani Lublin przegrali z Ogniwem Sopot 16:34

Poseł z Białej Podlaskiej rzecznikiem przedsiębiorców

Poseł z Białej Podlaskiej rzecznikiem przedsiębiorców 0 3

To już oficjalna wiadomość: Adam Abramowicz z Białej Podlaskiej został Rzecznikiem Małych i Średnich Przedsiębiorców i zrzekł się mandatu poselskiego oraz członkostwa w PiS. – Tego wymagało to stanowisko – mówi były już poseł

Be Active Tour. Ewa Chodakowska w Lublinie
30 czerwca 2018, 10:00

Be Active Tour. Ewa Chodakowska w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Już 30 czerwca w ramach trasy Be Active Tour do Lublina zawita znana propagatorka aktywnego stylu życia - Ewa Chodakowska. Gwiazda poprowadzi warsztaty na Arenie Lublin w godz. 10-17.30.

Agropokazy: Rolnicy bawili się w Końskowoli, zagrał Papa D. [zdjęcia]
galeria

Agropokazy: Rolnicy bawili się w Końskowoli, zagrał Papa D. [zdjęcia] 0 1

Były nowoczesne maszyny rolnicze, pokazy cięcia drzew, wystawy zwierząt hodowlanych, nagrody dla najlepszych rolników, a także dziesiątki kramów, wesołe miasteczko i koncerty zespołów muzycznych. Tegoroczne Agropokazy już za nami.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!