piątek, 23 marca 2018 r.

Lublin

PO chce wyrzucić z partii radnego Podgórskiego

  Edytuj ten wpis
Dodano: 1 czerwca 2014, 12:10
Autor: (pab)

Radny Stanisław Podgórski zostanie wykluczony z Platformy Obywatelskiej? Domagają się tego lubelscy działacze tej partii. Chodzi o ostatnią sesję Rady Miasta na której Podgórski podpisem poświadczył obecność na początku obrad, choć dotarł na sam koniec sesji.

W piątek wieczorem lubelscy działacze PO powiadomili o wniosku o wykluczenie Podgórskiego z partii. - Informuję, że zarząd powiatu Platformy Obywatelskiej w Lublinie przekazał w dniu dzisiejszym uchwałę zawierającą wniosek do regionalnego sądu koleżeńskiego PO w regionie lubelskim o wykluczenie Stanisława Podgórskiego z Platformy Obywatelskiej - poinformował Michał Krawczyk, sekretarz zarządu powiatu PO w Lublinie.

Wniosek ma związek z ostatnią sesją Rady Miasta Lublin. Radny Stanisław Podgórski (PO) dotarł na sam koniec obrad, już po wszystkich głosowaniach. Podpisał się na liście, na której radni podpisują się na początku sesji oraz na drugiej, na której robią to po zakończeniu. Tylko podpisanie obu list gwarantuje radnemu, że dostanie dietę w pełnej wysokości (ok. 2500 zł). Jeśli na jednej z list brakuje parafki, wtedy dietę zmniejsza się o 30 proc.

Szef struktur PO w Lublinie Grzegorz Nowakowski w rozmowie z "Radiem Lublin" określił zachowanie radnego mianem nieetycznego. - Jeśli kogoś nie ma na sesji nie powinien brać za to pieniędzy - stwierdził Nowakowski tłumacząc w ten sposób wniosek o wykluczenie Podgórskiego z partii.

Wcześniej zawiadomienie do prokuratury ws. radnego Podgórskiego złożył przewodniczący Rady Miasta Lublin Piotr Kowalczyk. - Dotyczy dwóch spraw. Pierwsza to poświadczenie nieprawdy na dokumencie urzędowym. Lista obecności wykładana na początku sesji jest podstawą do wypłaty diety i w naszym rozumieniu stanowi dokument księgowy. Radny poświadczył, że był na początku sesji, choć to nieprawda. Druga sprawa to próba wyłudzenia części diety. Dzięki temu, że zachowanie radnego zostało zauważone, do tego wyłudzenia nie dojdzie, bo diety w pełnej wysokości mu nie wypłacę - tłumaczył w rozmowie z nami Kowalczyk.

Stanisław Podgórski komentował wówczas wniosek do prokuratury jako działanie polityczne. - To próba zdyskredytowania mnie obliczona na to, że ukaże się szereg negatywnych publikacji na mój temat. Ale na koniec i tak się wszystko wyjaśni - mówił Podgórski.
  Edytuj ten wpis
Gość
Gość
apam
(15) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (1 czerwca 2014 o 19:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

I to ma być radny? Bez jaj... Kawał uja reszta dziada

Radny który nie ma czasu na posiedzenia RM, śmiech na sali.

Rozwiń
Gość
Gość (1 czerwca 2014 o 19:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

I to ma być radny? Bez jaj... Kawał uja reszta dziada

Rozwiń
apam
apam (1 czerwca 2014 o 19:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

niech wyrzucają, wyłudza pieniądze więc się należy kara

Rozwiń
wiKJ
wiKJ (1 czerwca 2014 o 19:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

bezczelny darmozjad jeszcze sie tlumaczy zalosne

Rozwiń
max
max (1 czerwca 2014 o 19:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Tacy ludzie jak Podgórski powinni być usuwani natychmiastowo, jak można tak bezczelnie wyłudzać pieniądze?????

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (15)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!