czwartek, 22 lutego 2018 r.

Lublin

PO: Czy to sPiSek?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 28 września 2005, 21:56

Firma Andrzeja D., aresztowanego wczoraj szefa Rady Nadzorczej Polskiego Radia, szkoliła lubelskich kandydatów PO do Sejmu. Doradzała im też, jak się skutecznie promować.
Andrzej D. jest podejrzany o oszustwa związane z obrotem fikcyjnymi fakturami VAT. Wyprowadzone w ten sposób ze spółki pieniądze oszacowano na ponad 2 mln zł. Skarb Państwa stracił na tym ponad 300 tys. zł.
– Znam Andrzeja D., ale nie miałem pojęcia o niczym, co zarzuca mu prokuratura – zapewnia Janusz Palikot, lider lubelskiej Platformy Obywatelskiej. – Zresztą jeszcze nie wiadomo, czy rzeczywiście złamał prawo. Dopóki sąd go nie skaże, jest niewinny.
Co łączy lubelską PO i Janusza Palikota z podejrzanym? Palikot zetknął się z nim, gdy prywatyzowano i wprowadzano na giełdę Polmos Lublin. Wówczas firma Andrzeja D. – Cross Media – prowadziła w Polmosie szkolenia z wizerunku medialnego.
– Jego szkolenia były dobre i skuteczne – twierdzi Palikot, wtedy przewodniczący Rady Nadzorczej Polmosu. – Dlatego, kiedy okazało się, że będę startował do Sejmu, postanowiłem, że zatrudnię firmę Cross Media. Szkoliła naszych kandydatów. Pierwsze szkolenie odbyło się w lipcu w Kazimierzu Dolnym. Ot, i cała znajomość. Ale dzisiaj, wiedząc o ewentualnych zatargach z prawem Andrzeja D., nie chciałbym już z nim współpracować.
Niektórzy lubelscy działacze platformy podejrzewają tymczasem, że zatrzymanie szefa Rady Nadzorczej Polskiego Radia tuż po wyborach nie było przypadkowe. Uważają, że za tym faktem oraz za informacjami o znajomości podejrzanego z Palikotem stoi PiS. Ich zdaniem pisowcy chcą w ten sposób skompromitować PO i jej liderów, by nie wchodzić z nimi w koalicję.
Temu stanowczo zaprzecza Kazimierz Ujazdowski, wiceprezes PiS. – To jakieś obłąkane teorie. Jeszcze nie wiadomo, czy ten człowiek jest w ogóle winny, a już wygłasza się spiskowe tezy. Nikt z naszych działaczy nie przyłożył ręki ani do aresztowania Andrzeja D., ani tym bardziej nie chce skompromitowania PO i jej liderów.
Prezes Ujazdowski zapewnia, że PiS chce wspólnego rządu z PO.
Katarzyna Pasieczna, (pap)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!