Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

23 czerwca 2017 r.
15:31

PO do PiS: Nie chcieliście stadionu i przebudowy pl. Litewskiego. Przyznacie się do błędu?

Autor: Zdjęcie autora drs
85 85 A A
Radni PO na piątkowej konferencji prasowej
Radni PO na piątkowej konferencji prasowej (fot. Dominik Smaga)

Byliście przeciw budowie stadionu i przebudowie pl. Litewskiego – wypominają radni PO opozycyjnym radnym PiS. Wytykają im także pozowanie do zdjęć na stadionie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Ostatni tydzień był najlepszym w historii Lublina – oznajmił dziennikarzom Michał Krawczyk, miejski radny PO. Razem z kolegami z klubu przekonywał na dzisiejszej konferencji prasowej, że miasto świętuje sukcesy dzięki inwestycjom, którym przeciwni byli opozycyjni radni PiS. Do tych sukcesów zalicza mecze mistrzostw EURO U 21 na stadionie Arena Lublin oraz tłumy na odnowionym pl. Litewskim.

– Mecz otwarcia transmitowano do 39 krajów. Trzy mecze oglądało na stadionie ponad 40 tys. kibiców. Mecze Polaków w Polsacie i Polsacie Sport obejrzało 7 mln widzów – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, radna PO. Danymi dotyczącymi placu chwali się inny radny PO, Piotr Dreher: – 6 tys. mieszkańców było na otwarciu pl. Litewskiego i oglądało pokaz fontanny. W ciągu tygodnia pokazy obejrzało ponad 20 tys. osób.

Na dowód tego, że opozycja nie chciała stadionu i krytykowała przebudowę placu, działacze Platformy przywołują choćby zjazd okręgowy PiS z maja 2013 r.

– Członkowie tej partii podjęli uchwałę sprzeciwiającą się budowie stadionu – przypomina Jarosław Pakuła, miejski radny PO. Po tym zjeździe poseł Sylwester Tułajew, ówczesny radny PiS, a dziś poseł tej partii pytał „czy w ogóle będzie miał kto przychodzić na stadion”.

– Ze zdumieniem obserwuję jak radni PiS dzielą się zdjęciami ze stadionu – komentuje Bartosz Margul, radny PO. A radny Krawczyk wprost pyta opozycyjnych radnych „czy są w stanie przyznać, że popełnili błąd głosując przeciw tym inwestycjom”.

Do przewodniczącego klubu radnych PiS, mimo wielu prób, jak dotąd nie udało nam się dodzwonić.

Komentarze 85

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
jerzy / 23 czerwca 2017 o 16:19
+1
Gonić tych pisowskich dziadów
Avatar
Gość / 23 czerwca 2017 o 16:16
+1
Brawo! Punktować tych hipokrytów z partii Populizm i Slogany!
Avatar
Gość / 23 czerwca 2017 o 16:07
+1
Dziady i tyle może na tym miejscu już by stał pomnik smoleński albo nadajnik Rydzyka ludzi o pamietajcie się i przegoncie ten PiS Sadurska chyba sama zaczęła łapać o co chodzi i uciekła od dudy
Avatar
Gość / 27 czerwca 2017 o 17:15
skandalicznie drogi stadion i barany cieszące się z raptem trzech meczów !!!! to oszołomskie peło iogromne długi miasta
Avatar
Gość / 26 czerwca 2017 o 13:52
to nie błąd!! w Kielcach za nie gorszy stadion zapłacono 48mln a za Lubelski 155 mln a fontanna bubel i plac łysonia też nie był tani
Avatar
Gość / 26 czerwca 2017 o 09:06
Niech w końcu nasze cudowne władze usprawnią ruch w mieście a nie chwalą się niepotrzebnym stadionem na którym nie ma kto grać. Mosty w Lublinie się walą a my cieszymy się z nowej fontanny.
Avatar
JWK / 25 czerwca 2017 o 09:32
Czy pan radny Krawczyk szykuje już pokój dla imigrantów ekonomicznych z Erytrei? Czy może słowa Schetyny dotyczą osiedlania migrantów poza osiedlami, na których mieszka "elita" z PO?
Avatar
Gość / 24 czerwca 2017 o 23:12
Lublinianie!!! Don schetiono obiecał wam uchodzcow po wyborach. Juz mozecie podawac adresy waszych mieszkan do relokacji.
Avatar
Gość / 24 czerwca 2017 o 21:54
Stadion za około 300 milionów na trzy mecze juniorów. Co roku trzeba dopłacać kilkanaście milionów do eksploatacji. Lublin bogatszy od Kataru.
Avatar
Gość / 24 czerwca 2017 o 20:48
Radiowoz przetestowal fontanny. test failed
Avatar
Gość / 27 czerwca 2017 o 17:15
skandalicznie drogi stadion i barany cieszące się z raptem trzech meczów !!!! to oszołomskie peło iogromne długi miasta
Avatar
Gość / 26 czerwca 2017 o 13:52
to nie błąd!! w Kielcach za nie gorszy stadion zapłacono 48mln a za Lubelski 155 mln a fontanna bubel i plac łysonia też nie był tani
Avatar
Gość / 26 czerwca 2017 o 09:06
Niech w końcu nasze cudowne władze usprawnią ruch w mieście a nie chwalą się niepotrzebnym stadionem na którym nie ma kto grać. Mosty w Lublinie się walą a my cieszymy się z nowej fontanny.
Avatar
JWK / 25 czerwca 2017 o 09:32
Czy pan radny Krawczyk szykuje już pokój dla imigrantów ekonomicznych z Erytrei? Czy może słowa Schetyny dotyczą osiedlania migrantów poza osiedlami, na których mieszka "elita" z PO?
Avatar
Gość / 24 czerwca 2017 o 23:12
Lublinianie!!! Don schetiono obiecał wam uchodzcow po wyborach. Juz mozecie podawac adresy waszych mieszkan do relokacji.
Avatar
Gość / 24 czerwca 2017 o 21:54
Stadion za około 300 milionów na trzy mecze juniorów. Co roku trzeba dopłacać kilkanaście milionów do eksploatacji. Lublin bogatszy od Kataru.
Avatar
Gość / 24 czerwca 2017 o 20:48
Radiowoz przetestowal fontanny. test failed
Avatar
Gość / 24 czerwca 2017 o 20:35
Stadion pusty zamiast cukrowni. Angela i truncker - JA JA GU GUT
Avatar
Anna / 24 czerwca 2017 o 13:50
Lepiej było fundować wycieczki Pruszkowskiemu, budować pomniki i przejażdżki bryczką 11 listopada niż budować obwodnicę, aqua arenę, piękne obiekty sportowe, porządkować Ogród Saski, budować ścieżki rowerowe, remontować ulicę i wiaduktem, nie wspomnę o teatrze w budowie. Ludzie podjęło Was! Cały ten PiS i jego zwolennicy po prostu kłamią, mamią, oszukują.
Avatar
Gość / 24 czerwca 2017 o 11:42
ja tez nie chciałem ani stadionu ani wiejskiego placu pytanie-kto będzie placil z z utrzymanie?czy nie ja?zbedne inwestycje
Zobacz wszystkie komentarze 85

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Rozebrany mężczyzna na torach. Trzeba było go gonić

Rozebrany mężczyzna na torach. Trzeba było go gonić 0 0

W środę nad ranem 36-letni mężczyzna biegał po torach w Białej Podlaskiej. – Przez tę sytuację został zatrzymany cały skład i były trudności w ruchu – informuje nasz czytelnik.

Pieszy Lublin dostaje z Warszawy argumenty!
Wiersze między newsami

Pieszy Lublin dostaje z Warszawy argumenty! 0 0

O wyższości chodzenia na piechotę pisał poeta już pół wieku temu. Miron Białoszewski o chodzeniu i…pluciu

Sokoły zamieszkały na kominie elektrociepłowni. Doczekały się 5 piskląt. "Ewenement"
galeria

Sokoły zamieszkały na kominie elektrociepłowni. Doczekały się 5 piskląt. "Ewenement" 4 1

To ewenement na ogólnopolską skalę. Para sokołów wędrownych, która kilka lat temu zagnieździła się na kominie Elektrociepłowni Lublin Wrotków doczekała się aż pięciu piskląt – trzech samiczek i dwóch samców. Jak dotąd w Polsce tak licznego lęgu tego gatunku ptaków jeszcze nie udokumentowano.

Nie zauważył, że ktoś go wyprzedza. Porsche dachowało

Nie zauważył, że ktoś go wyprzedza. Porsche dachowało 0 7

Nieostrożny kierowca peugeota wjechał w wyprzedzające go porsche. Dwie osoby trafiły do szpitala.

Dni Puław 2018: Koncerty, spektakl, spotkania
25 maja 2018, 15:00

Dni Puław 2018: Koncerty, spektakl, spotkania 4 4

W dniach 25-27 maja odbędzie się tegoroczna edycja rodzinnej imprezy Dni Puław. Na mieszkańców czekają atrakcje w postaci koncertów, spektakli i animacji dla całych rodzin.

Burze i grad. IMGW wydało ostrzeżenie dla woj. lubelskiego

Burze i grad. IMGW wydało ostrzeżenie dla woj. lubelskiego 20 0

W Lubelskiem mogą pojawić się burze z gradem - ostrzegają meteorolodzy.

Opole Lubelskie: Testowali system zraszania murawy na stadionie

Opole Lubelskie: Testowali system zraszania murawy na stadionie 2 3

Trwają prace na stadionie przy ul. Kolejowej w Opolu Lubelskim. Właśnie zamontowano i oddano do użytku automatyczny system zraszania murawy. Ułożona jest też warstwa wegetacyjna, lada dzień posiana zostanie trawa. Pozostaje tylko pytanie, czy miejscowa drużyna dostosuje się do poziomu boiska.

Jak działa wirtualne biuro

Jak działa wirtualne biuro 0 0

Przez korzystanie z usług wirtualnego biura rozumie się wynajmowanie od niego adresu do korespondencji, kierowanej do naszej firmy, miejsca do spotkań z naszymi klientami i sali konferencyjnej. Ale to nie jedyne korzyści, wynikające z użytkowania wirtualnego biura!

Azoty podsumowują kwartał. Spadły przychody i zyski

Azoty podsumowują kwartał. Spadły przychody i zyski 4 1

O ponad 90 milionów złotych spadła wysokość przychodów Zakładów Azotowych „Puławy” i spółek zależnych w pierwszym kwartale tego roku. Spadł też zysk, marża i produkcja nawozów. Podobne dane spłynęły z Polic i Kędzierzyna.

Nowe 5 zł na sto lat odzyskania niepodległości. Tyle monet ile Polaków

Nowe 5 zł na sto lat odzyskania niepodległości. Tyle monet ile Polaków 52 3

„100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości” to szczególna moneta o nominale 5 zł, którą Narodowy Bank Polski wprowadził do obiegu 22 maja. Bank wybił tyle monet, ilu jest Polaków – 38 424 000 sztuk.

Kto dokończy bibliotekę? Budowa przerwana, wykonawca zbankrutował
Alarm 24

Kto dokończy bibliotekę? Budowa przerwana, wykonawca zbankrutował 1 0

– Przerwano budową biblioteki w Ludwinie. Budynek, który miał być wizytówką gminy i całego pojezierza, stoi i niszczeje – alarmuje nasz Czytelnik. – Wszystko jest pod kontrolą – uspokaja wójt gminy.

Wysokie zaprasza na weekend. Dzień Samorządu Terytorialnego i Dzień Muzealnika
27 maja 2018, 14:00

Wysokie zaprasza na weekend. Dzień Samorządu Terytorialnego i Dzień Muzealnika 1 0

W podzamojskiej wsi Wysokie przy tamtejszej Regionalnej Izbie Pamięci Gminy Zamość już w najbliższy weekend odbędzie się Dzień Samorządu Terytorialnego połączony z XII edycją festynu z okazji Dnia Muzealnika.

Co dalej z Parkiem Ludowym? Prezydent prosi o dodatkowe pieniądze. PiS: Brakuje na szkoły

Co dalej z Parkiem Ludowym? Prezydent prosi o dodatkowe pieniądze. PiS: Brakuje na szkoły 0 19

W czwartek Rada Miasta zdecyduje o losach parku Ludowego, którego odnowa będzie kosztować więcej niż pierwotnie zakładano. Prezydent prosi radnych o dodatkowe pieniądze i nie chce rezygnować z prac w parku. Za to opozycyjni radni PiS nie rezygnują z namawiania prezydenta, by na razie dał sobie spokój.

Nie udzielił pierwszeństwa. Obaj kierowcy trafili do szpitala

Nie udzielił pierwszeństwa. Obaj kierowcy trafili do szpitala 1 0

Dwóch kierowców trafiło do szpitala po tym jak doszło do zderzenia samochodów w Wohyniu.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!