niedziela, 18 marca 2018 r.

Lublin

PO i PSL: Zamach PiS na samorządy. Chcemy sesji nadzwyczajnej

Dodano: 14 lutego 2017, 21:33
Autor: toma

Radna PO Bożena Lisowska obawia się, że PiS może zniweczyć 27 lat polskiej samorządności
Radna PO Bożena Lisowska obawia się, że PiS może zniweczyć 27 lat polskiej samorządności (fot. Dorota Awiorko)

Radni PO i PSL w sejmiku województwa chcą dyskusji o wprowadzanych przez PiS zmianach w samorządach. We wtorek złożyli wniosek o zwołanie nadzwyczajnej sesji sejmiku, na której planują przyjąć stanowisko w tej sprawie.

– Uważamy, że jest to kwestia fundamentalna, dlatego wymaga nadzwyczajnych metod. Na sesji zwyczajnej jest mnóstwo innych tematów, a my chcemy się skoncentrować na tym jednym problemie i o nim dyskutować – tłumaczy Marek Kos, przewodniczący klubu radnych PSL w sejmiku.

Wśród szkodzących samorządom działań PiS radni wymieniają m.in. przekazanie nadzoru nad ośrodkami doradztwa rolniczego wojewodom, zmiany w ordynacji wyborczej czy plany powiększenia Warszawy o okoliczne gminy. Mówią też o możliwym odebraniu kontroli m.in. nad powiatowymi urzędami pracy, wojewódzkimi ośrodkami ruchu drogowego i sanepidami.

– Chcemy wyjść z sygnałem do władzy, że nie w ten sposób tworzy się prawo w Polsce. Nasz samorząd terytorialny w całej Europie stawiany jest jako wzór. Wprowadzanie rewolucyjnych ustaw w szybkim tempie i krótkim czasie może zniweczyć 27 lat polskiej samorządności – dodaje radna PO Bożena Lisowska.

Nadzwyczajna sesja sejmiku odbędzie się w najbliższy poniedziałek.

Czytaj więcej o: Lublin PSL
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(51) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (24 lutego 2017 o 11:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Za rządów prawdziwego PSL Witosa, w czasach sanacji, urzędnik, który wziął łapówkę lub przywłaszczył państwowe mienie mógł zostać skazany nawet na karę śmierci. Kto z wierchuszki obecnego postkomunistycznego zsl ostałby się dzisiaj żywy?
Rozwiń
Gość
Gość (15 lutego 2017 o 14:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
towarzysze z ZSL broniąc koryt ,pomyślcie o rodzinie i znajomych.To was z pewnością zmobilizuje.
Rozwiń
Gość
Gość (15 lutego 2017 o 12:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
PSL to partia, przybudówka wielu partii, ale jaka zaborcza. Poobsadzali tyle stanowisk w samorządach, różnych instytucjach w całym kraju, a teraz płaczą, że je potracą! Gonić to towarzystwo. Nic dobrego nie zrobili, o rolnikach zapomnieli całkowicie, a nawet nazywali ich frajerami. Sprzeniewierzyli się jako ruch ludowy. To było w historii, nie zaprzeczam, ale teraz zeszli na manowce.
Rozwiń
Gość
Gość (15 lutego 2017 o 12:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jakich sesji nadzwyczajnych? Rządzi jeden rząd i on rządzi w całym kraju.Nie ma mowy o wybrykach PO i PSL,które przegrały.Ich petycje mogą być w sejmie,a nie poza sejmem. Poza sejmem jedyną władzą jest rząd wybrany większością głosów.I to on ustala kto,gdzie i kiedy. Moim zdaniem jedna ustawa i porządek w całej Polsce rządzi rząd ,jako partia PiS i nikt inny! We łbach się tym resztkom poprzewracało i uzurpują sobie samozwańczą władzę a o takim czymś mowy być nie może. PiS ma doprowadzić aby w każdym miejscu w Polsce na urzędach objęli urzędnicy z PiS ,wskazani od rządu.A pozostałym ,jak sie nie podoba mają prawo wnieść sprzeciw na piśmie do sejmu i czekać .Sprzeciw oczywiście z uzasadnieniem i jako mają do tego prawo.Mówie tu o tych niedobitkach z dawnego PO ,PSL itd.Żarty się już skończyły.A wszelkie sprzeciwy,bunt uznać to,jako zdradę stanu i postawić pod szybki sąd do ukarania.
Rozwiń
Gość
Gość (15 lutego 2017 o 12:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Są bardzo zaniepokojeni że Warszawa może wchłonąć np. Wojciechów?.Zmiany są potrzebne pomimo zdenerwowania klanów rodzinnych które od pokoleń są w uprzywilejowanej sytuacji.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (51)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!