niedziela, 25 marca 2018 r.

Lublin

PO krytykuje wojewodę. "Ukryła się w urzędzie"

  Edytuj ten wpis
Dodano: 1 lipca 2012, 17:22
Autor: RAFAŁ PANAS

Jolanta Szołno-Koguc. 12 grudnia 2011 premier Donald Tusk powierzył jej stanowisko wojewody lubelski
Jolanta Szołno-Koguc. 12 grudnia 2011 premier Donald Tusk powierzył jej stanowisko wojewody lubelski

Platforma bierze na celownik wojewodę Jolantę Szołno-Koguc. Pretensje do niej mają też związkowcy

Szołno-Koguc od początku nie ma łatwo z częścią lokalnych działaczy PO. Kiedy w grudniu ub. roku premier Tusk wskazał na szerzej nieznaną profesor z UMCS, nie byli zachwyceni. Tym bardziej, że kandydatka na wojewodę nie miała partyjnej legitymacji. Doradzała za to Zycie Gilowskiej w czasach jej udziału w rządzie PiS. Minęło ponad pół roku urzędowania i emocje wracają.

– Wojewoda jest skutecznie ukryta w urzędzie. A powinna reprezentować rząd w terenie. Spotykać się z samorządowcami, uczestniczyć w życiu społecznym i kulturalnym – mówi nam jeden z ważnych działaczy PO z Lublina.

I podaje przykład: Posłanka Magdalena Gąsior-Marek zorganizowała w Lublinie pod koniec maja spotkanie informacyjne o reformie emerytalnej. Rząd chciał ugasić pożar wywołany pomysłem podwyższenia wieku emerytalnego kobiet. – Przyszedł marszałek województwa, był minister pracy. A wojewody nie było. To jak ona reprezentuje rząd w terenie, skoro nie przyszła na spotkanie o najważniejszej i najtrudniejszej reformie Tuska? – dziwi się nasz informator.

Szołno-Koguc nie chciała komentować zarzutów, rozmawialiśmy z jej rzecznikiem. – Wojewoda bardzo chciała wziąć udział w konferencji. Niestety, nie było to możliwe z powodu wcześniej zaplanowanego spotkania – tłumaczy Kamil Smerdel. Dodaje, że wojewoda bardzo się zaangażowała we współpracę z samorządami, spotyka się z ich przedstawicielami w biurze lub terenie. Jako okazję do współpracy podaje wojewódzką komisję dialogu społecznego, której przewodniczy.

– Nie mam kontaktu z panią wojewodą, więc trudno mi ją oceniać. A sygnały docierają różne. Proszę pytać przedsiębiorców i związkowców z wojewódzkiej komisji dialogu społecznego – stwierdza poseł Stanisław Żmijan, szef PO w regionie.

– Pani wojewoda traktuje nas jak uczniów w szkole. Mamy prowadzić dialog, a żadnego dialogu nie ma – mówi Wiesława Janczak, przewodnicząca OPZZ. Kolejny głos: – Konflikt między wojewodą i związkowcami jest niepokojący. Pani wojewoda nie ma wyczucia potrzebnego do zajmowania się sprawami społecznymi – uważa Dariusz Jodłowski, który zasiada w komisji w ramach Związku Prywatnych Pracodawców Lubelszczyzny "Lewiatan”.

– Pani wojewoda jest otwarta na kontakty zarówno z przedstawicielami związków zawodowych, jak i przedsiębiorców. Sygnały, które do Pana dotarły są subiektywnymi odczuciami, które nie mają żadnego związku ani z rzeczywistością, ani z definicją dialogu – stwierdza Smerdel i zapewnia o otwartości wojewody na wszelkie środowiska, którym leży na sercu dialog.


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
tez ciekawy
Re-gość
(18) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (8 listopada 2012 o 09:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='gosc' timestamp='1352234443' post='690447']
najlepiej wychodzi od roku obsadzanie swoimi stanowisk, bo dla Lublina nie zrobila nic !!!
[/quote]ŚITWA,ŚITWA,ŚITWA........
Rozwiń
tez ciekawy
tez ciekawy (7 listopada 2012 o 21:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
WOW !!! naprawde ? a co zrobila wojewoda w zakrese bezpieczenstwa ???
Rozwiń
Re-gość
Re-gość (7 listopada 2012 o 20:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Znalazł się świetnie poinformowany. A podstawowej wiedzy o społeczeństwie nie ma.
Do kompetencji wojewody nie należy robienie czegoś dla Lublina. Od tego jest prezydent oraz Rada Miasta. Wojewoda jest reprezentantem rządu w województwie i przede wszystkim realizuje zadania z zakresu bezpieczeństwa publicznego.
Rozwiń
gosc
gosc (6 listopada 2012 o 21:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
najlepiej wychodzi od roku obsadzanie swoimi stanowisk, bo dla Lublina nie zrobila nic !!!
Rozwiń
Femina
Femina (20 września 2012 o 16:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pani prof. dr hab. Jolanta Szołno-Koguc jest tam gdzie powinna i robi to co powinna, a PO się to nie podoba i tyle. Dzień jak codzień. Charakterek może ma ale jest kulturalna i to przekazuje dalej nie tylko swoim studentom ale i kolejnym pokoleniom.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (18)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!