poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Lublin

Po ofercie został kac

  Edytuj ten wpis
Dodano: 29 lutego 2008, 19:38

Fantasy Park w lubelskim Centrum Plaza zachęca uczniów, by spędzili u nich Dzień Wagarowicza.

Razem z ofertą przesyła do szkół plakat, na którym biją po oczach ceny serwowanego tam piwa. - To skandal - grzmią nauczyciele.

- Demoralizują młodzież w biały dzień i jeszcze chcą to zrobić za pośrednictwem szkoły - mówi oburzony Krzysztof Szulej, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4 przy ul. Tumidajskiego w Lublinie. - To zachęcanie młodzieży, żeby przyszła napić się piwa w Dzień Wagarowicza. Takie działanie uważam za niedopuszczalne. To łamanie prawa. Wszyscy nauczyciele są oburzeni ofertą.

- Nie życzę sobie, żeby zachęcano do picia alkoholu moją córkę. To jakiś chory pomysł - denerwuje się pani Anna B., mama 14-letniej Oli.

Szkoła, w której uczą się licealiści, gimnazjaliści i dzieci z podstawówki, dostała maila od Fantasy Park w Lublinie. Czytamy w nim: "Przesyłam ofertę, którą Fantasy Park przygotował z myślą o szkołach i pierwszym dniu wiosny. Posiadamy też atrakcyjną ofertę dla szkół ważną od poniedziałku do piątku. W razie jakichś wątpliwości służę pomocą”. - I pod tą krótką informacją widnieje ogromny plakat, z którego dowiadujemy się, że piwo jest po 5 zł, a wstęp zawsze za darmo - rozkłada ręce dyr. Szulej.

Fantasy Park przyznaje, że wysłał takie pisma do wielu lubelskich szkół. - Zaproponowaliśmy uczniom ciekawą ofertę na pierwszy dzień wiosny, m.in. grę w bilard, kręgle, na automatach do gier video. W treści maila nie było mowy o piciu czy sprzedaży alkoholu. Po prostu nieopatrznie wysłaliśmy również standardową stopkę promującą nasz lokal. Nie pomyśleliśmy, że może to być w ten sposób odebrane - tłumaczy Michał Korba, specjalista ds. marketingu w Fantasy Park w Lublinie. Zapewnia, że do żadnej szkoły nie trafi już plakat z cenami piwa. - Usuniemy go z naszej oferty dla szkół - obiecuje.

- Zaproszenie dla młodzieży i zachęta picia alkoholu nie powinny iść w parze. To złamanie ustawy o wychowaniu w trzeźwości - uważa Iwona Mialik, kierownik Wojewódzkiego Ośrodka Terapii Uzależnień od Alkoholu i Współuzależnień w Lublinie.

Ofertą zniesmaczone jest również lubelskie Kuratorium Oświaty. - Pracownik, który to wysłał był bardzo nierozważny. Tu chodzi o młodzież. Rozumiem, że popełnił błąd, ale popełnił też dużą niezręczność - kwituje Marek Błaszczak, lubelski kurator oświaty.
(ns)

Dla Dziennika

Magdalena Parcheta - pedagog szkolny

Oferta zachęcająca do gry w kręgle czy bilard nie jest zła, ale w żadnym razie nie powinna się w niej znaleźć nawet przypadkowa wzmianka o piciu alkoholu. Wręcz przeciwnie, organizator powinien zapewnić dyrektorów szkół, że w czasie imprezy bar będzie zamknięty i alkohol nie będzie podawany innym klientom. Plakat sugeruje, że picie alkoholu na imprezach szkolnych jest dopuszczalne.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
J.S.
bum
(12) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (3 marca 2008 o 13:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nieźle to już piwo za 5 zeta to taka wspaniała promocja.
Rozwiń
J.S.
J.S. (3 marca 2008 o 08:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Oczywiście. I wyczytałeś też, że poza wtorkami i czwartkami piwo jest po złotówce, a wstęp łączy się z wykupieniem biletu. Szulej nie daj się propagandzistom najętym przez Fantasy Park!!!!!!!!!! Kasa ponad wszystko, a najlepiej smakuje ściągnięta z kieszonkowego małolata.
Rozwiń
bum
bum (3 marca 2008 o 02:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ktoś tu chyba chciał zaistnieć w mediach - szkoda, że w taki sposób. Widać, niektórym nie przeszkadza nieznajomość dni tygodnia i funkcjonowania poczty elektronicznej. Za to za wszelką cenę kreuje sie na świetnego pedagoga. - Oferta z plakatu - (nie odrębnej oferty dla szkół, tylko podpisu - stopki z maila) dotyczy jasno i wyraźnie studentów we wtorki i czwartki, a dniem wagarowicza i związaną z nim promocją dla uczniów w Fantasy jest piątek!!!!!!!!!!!!!!! ............. piątka z plusem za spostrzegawczość dla dyrektora szkoły. No i w końcu gdzie w artykule jakakolwiek wzmianka o samej ofercie dla uczniów - ale no tak, przecież to mało interesujące. Bo po co promować czynne spędzanie czasu, lepiej napisać o tym, że się nie zna dni tygodnia...............Tak czy inaczej reklama całkiem niezła
Rozwiń
~ona~
~ona~ (2 marca 2008 o 21:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
tak odnosząc się do treści posta kolegi deejay... nie wiem czy byłeś kiedyś w FP kiedy to plac zabaw (kids play) jest czynny ... a jeżeli byłeś to na pewno nie zauważyłeś że naprzeciw placu zabaw jest kategoryczny zakaz palenia w godzinach kiedy to jest on czynny a jeżeli znajdzie się osoba, która tak jak Ty nie zauważył tego zakazu panie z placu natychmiastowo reagują na taką sytuacje i przeganiają stamtąd palaczy ... !! więc zanim zaczniesz coś takiego pisać to najpierw sprawdź czy piszesz prawdę ... a tak poza tym jak zwykle DW czepia się a dyrektor zrobił z siebie "błazna"
Rozwiń
deejay
deejay (2 marca 2008 o 19:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Idąc za ciosem pana redaktora trzeba KATEGORYCZNIE ZAPROTESTOWAĆ przeciw przebywaniu za dnia w FP małych dzieci. Nie wszyscy wiedzą ale FP oferuje także najmłodszym Kids Play (taki plac zabaw). No a obok przecież dorośli piją i palą (a dym szkodzi, a po alkoholu to agresor sie ludziom włącza).
Wracając do plakatu to gdzie jest napisane na nim, że PIWO 5zł dla młodzieży w dniu wagarowicza??? Faktycznie DW ma beznadziejne artykuły, szczególnie te o imprezach gdzie językiem: "super fajne" czy "bombowe" opisywane są imprezy techno i drumNbass ...
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (12)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!