poniedziałek, 26 lutego 2018 r.

Lublin

Po ostrych słowach o o. Rydzyku: "To nie jest stanowisko całego zakonu"

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 marca 2013, 16:01

O. Ludwik Wiśniewski
O. Ludwik Wiśniewski

To nie jest stanowisko całej Polskiej Prowincji Zakonu Kaznodziejskiego. Tak komentuje dwuczęściowy artykuł o. Ludwika Wiśniewskiego OP w "Tygodniku Powszechnym”, prowincjał dominikanów – o. Krzysztof Popławski OP. Ojciec Wiśniewski skrytykował dyrektora Radia Maryja i TV Trwam.

W czwartek na stronie internetowej dominikanów opublikowano oświadczenie prowincjała tego zakonu – o. Krzysztofa Popławskiego OP.

"W związku z opublikowaniem przez Tygodnik Powszechny dwuczęściowego artykułu o. Ludwika Wiśniewskiego OP ("Kto niszczy polski Kościół cz. I", Nr 9(3321) - 3 marca 2013 r.; "Kto niszczy polski Kościół cz. II", Nr 10(3322) - 10 marca 2013 r.) chciałbym oświadczyć, iż przedstawione w nim tezy nie wyrażają stanowiska całej Polskiej Prowincji Zakonu Kaznodziejskiego – pisze o. Popławski. – Mając na względzie dobro Kościoła w Polsce zachęcam do podjęcia dialogu oraz otwartej, pełnej szacunku dyskusji na temat tej publikacji. Niech św. Tomasz, którego w naszym Zakonie dzisiaj uroczyście wspominamy, wspiera nas w poszukiwaniu prawdy o Bogu, o Kościele i o nas samych."

W przytoczonej publikacji o. Wiśniewski stwierdził, że o. Tadeusz Rydzyk. często rozmija się z prawdą, posługuje się półprawdami, a nawet rzuca oszczerstwa i lży. Duchowny podkreślał, że ma prawo tak mówić, bo jest stałym słuchaczem Radia Maryja i widzem TV Trwam.

– Radiomaryjny "karnawał” trwa w najlepsze: przez Polskę jak tajfun przechodzi akcja nacisków, która ma doprowadzić do przyznania miejsca na multipleksie TV Trwam – napisał o. Wiśniewski w "Tygodniku Powszechnym”. – Wiele osób ma wątpliwości, czy rzeczywiście głównym celem tej "zadymy” jest uzyskanie koncesji na multipleksie: może chodzi raczej o to, aby "gonić króliczka”?

Lubelski dominikanin w swoim artykule odniósł się też krytycznie do organizowanych w całej Polsce marszy w obronie TV Trwam, określając je jako "lekcje uczące, jak zniszczyć Ojczyznę i Kościół”.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
DR FERDYNAND FROISSART
robert
kaj
(9) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

DR FERDYNAND FROISSART
DR FERDYNAND FROISSART (13 marca 2013 o 12:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
PAMIĘTAM, ŻE NA SPOTKANIU FORMACYJNYM, NA KTÓRYM KSIĄDZ OMAWIAŁ ,,KSIĘGĘ RODZAJU" WIELU SŁUCHACZY BYŁO PRZEKONANYCH O TYM, ŻE SCENY BIBLIJNE NALEŻY PRZYJMOWAĆ DOSŁOWNIE. TRZEBA BYŁO ZE STRONY PROWADZĄCEGO NIEZWYKŁEGO TAKTU ABY ZMINIMALIZOWAĆ U ZASKOCZONYCH OSÓB SYGNALIZOWANY NIEPOKÓJ. WIDAĆ Z TEGO JAK ŁATWO MOŻNA MANIPULOWAĆ WARSTWAMI SPOŁECZNYMI PREZENTUJĄCYMI RÓŻNE POZIOMY INTELEKTUALNE W CELU OSIĄGNIĘCIA ZAŁOŻONEGO CELU. MAM NADZIEJĘ, ŻE OWE DWA ODWAŻNE ARTYKUŁY O. LUDWIKA WIŚNIEWSKIEGO ,, KTO NISZCZY POLSKI KOŚCIÓŁ" I ,,GDZIE MY JESTEŚMY" - NAPISANE W TROSCE O POLSKI KOŚCIÓŁ - ZAMIESZCZONE W TYGODNIKU POWSZECHNYM POBUDZĄ WRESZCIE INTELEKTUALNE POKŁADY KOŚCIOŁA DO OTWARTEGO DIALOGU DOTYCZĄCEGO POSZUKIWAŃ ODPOWIEDZI NA NOWE WYZWANIA WSPÓŁCZESNEGO ŻYCIA. NA ODWAŻNĄ DEBATĘ SZCZEGÓLNIE OCZEKUJE, SPOTYKAJĄCA SIĘ W CODZIENNEJ EGZYSTENCJI Z TRUDNYMI PROBLEMAMI NATURY TEOLOGICZNEJ I MORALNEJ, POLSKA INTELIGENCJA, A ZWŁASZCZA JEJ MŁODE POKOLENIE. TEN Z PEWNOŚCIĄ WYMAGAJĄCY WIELKIEJ ODWAGI DIALOG, UWZGLĘDNIAJĄCY PRZEDE WSZYSTKIM TO CO ŁĄCZY, POZWOLI WYPRACOWAĆ NOWE OTWARCIE OPARTE NA PRAWDZIE I TOLERANCJI DLA INNEGO MYŚLENIA.
[size=3]DR FERDYNAND FROISSART[/size]
Rozwiń
robert
robert (9 marca 2013 o 08:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
“Gorliwość o dom Twój pożera mnie” (J 2,17)

To co napisał Ojciec Ludwik Wiśniewski w opublikowanym w ubiegłym roku liście do Nuncjusza Apostolskiego w Polsce oraz w dwóch artykułach jakie mięliśmy szczęście przeczytać w Tygodniku wcale mnie nie zdziwiło. Każde słowo zawarte w tych tekstach jest głęboko przemyślane i omodlone. To, że z każdego zdania wyczytać można troskę o Kościół w Polsce dla mnie jest jasne jak słońce. Myśli tam zawarte i artykułowane obawy są zgodne z wyznawaną i prezentowaną nam przez O.Ludwika wizją Wiary, Polski i Kościoła. To nie jest nagła reakcja czy olśnienie ale owoc wieloletnich przemyśleń, doświadczeń i modlitwy.

Dziękuje Ojcu za te słowa i całą psługę duszpasterską

Robert Springwald
Rozwiń
kaj
kaj (8 marca 2013 o 22:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
O. Wiśniewki to jest fałszywy prorok.
Rozwiń
pol
pol (8 marca 2013 o 19:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
może ktoś w końcu weźmie się za tego RYdzyka. Co do stanowiska całego kościoła to szkoda żę nie jest. jestem gotów zagłosować nawet na palikota wzamian za "wysadzenie Rydzyka" ŻENADA CI BISKUPI I ICH DZIWNA TOLERANCJA DLA RASISTOWSKIEGO RYDZYKA. Tyle w temacie bo się denerwuję i przeklinam a to już grzech.
Rozwiń
POgromca komuchów
POgromca komuchów (8 marca 2013 o 17:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='tedy' timestamp='1362759809' post='742687']
największe szodniki kościoła to o.Wiśniewski nijaki ks.Sowa ,ks.boniecki,te osobniki w środku kościoła to zagrożenie dla jedności kościoła.Oni nie dorastają do pięt o.Rydzkowi wkrzewieniu nauki kościoła i robienia wielkich rzeczy dla kościoła.Oni tylko spotrafią pluć u stokrotki uranowej nijakiej olejnik ewentualnie na łamach gów.. wyborszego
[/quote]Rządzące komuchy ich opłacają,chcą wysadzić KOŚCIÓŁ od środka i ta za nasze pieniądze.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (9)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!