piątek, 28 kwietnia 2017 r.

Lublin

Po papieskiej gali

Dodano: 19 maja 2003, 21:12

Ks. prof. Andrzej Szostek rektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego

- W poniedziałek przed południem, w czasie spotkania papieża Jana Pawła II z uczestnikami Narodowej Pielgrzymki Polaków, prezydent Aleksander Kwaśniewski zaprosił Ojca Świętego do złożenia wizyty w Ojczyźnie. Myślę, że taka wizyta będzie dobrą okazją do zaproszenia papieża także do Lublina.


Andrzej Pruszkowski prezydent Lublina

Po niedzielnej gali koncertowej Lublin ogromnie zyskał. Wydarzenie odczytywane jest jako jedno z najlepszych widowisk telewizyjnych ostatnich lat. Zaprezentowanych zostało w nim sporo istotnych cech Lublina, o których mogli dowiedzieć się widzowie. Otrzymaliśmy mnóstwo gratulacji z calego kraju i z zagranicy.

Podinsp. Adam Mitkowski dowódca policyjnego zabezpieczenia gali koncertowej

Widowisko oglądało, według mnie, 12-13 tys. osób - o parę tysięcy za dużo jak na jego pojemność. Mimo to było w miarę spokojnie. Zatrzymaliśmy jednego pijanego. Już po imprezie miała miejsce bójka. Dwie osoby zostały odwiezione na I Komisariat.
Sebastian Karpiel Bułecka - lider kapeli góralskiej

Każdy występ dla papieża jest wielkim, niepowtarzalnym przeżyciem. Ciężko się o tym mówi, bo przeżywane wówczas odczucia trudno wyrazić słowami. Duży udział w takim przeżywaniu przez nas koncertu miała także wspaniała lubelska publiczność. •
Małgorzata Jaremek - Przedsiębiorstwo Piekarskie w Lublinie SA

Drożdżowe koziołki, które rozdawane były podczas kon- certu, piekły dwie zmiany naszej załogi, łącznie 14 osób, z piątku na sobotę i w sobotę. 3000 koziołków z maślanego ciasta o łącznej wadze ok. 120 kg rozeszło się w okamgnieniu.Not. (mbk)
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24