Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

12 listopada 2015 r.
16:56

Po pijanemu podpalił dom i żonę. Dostał 12 lat więzienia. "Żałuję. Przepraszam dzieci i rodzinę"

0 12 A A

12 lat więzienia – taki wyrok usłyszał w czwartek Andrzej W. z okolic Nałęczowa. Mężczyzna po pijanemu podpalił swój dom i żonę. Kobieta zmarła

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Żałuję. Bardzo przepraszam dzieci, rodzinę. Proszę o łagodną karę – łkał 60-latek tuż przed ogłoszeniem wyroku. – Zapewniał, że wcale nie chciał zabić żony.

Prokurator był innego zdania i domagał się skazania mężczyzny na 14 lat więzienia. Z kolei obrońca 60-latka wnioskował o uniewinnienie lub łagodną karę. Sąd Okręgowy w Lublinie ocenił, że Andrzej W. rzeczywiście nie planował zbrodni. Dopuszczał jednak możliwość, że jego żona zginie.

– Celowo rozlewał paliwo i rozprzestrzeniał ogień – wyjaśnił sędzia Andrzej Wach. – Musiał godzić się z tym, że skutkiem jego działania będzie śmierć żony. Nawet dziecko wie, jak niebezpieczna jest benzyna. Alkohol spowodował u Andrzeja W. zatarcie hamulców wewnętrznych. 

Bezrobotny Andrzej W. mieszkał z żoną w Bronicach niedaleko Nałęczowa. Para często sięgała po alkohol. Tak było również 19 kwietnia br. Bożena W. miała wtedy złamaną nogę, poruszała się o kulach. Między małżonkami doszło do awantury.

Kilka miesięcy wcześniej mężczyzna sprzedał pole za 55 tys. zł. Chciał za to odnowić dom, ale 40 tys. zł przekazał synowi. Zapłacił też ok. 5 tys. zł za leczenie małżonki, która nie była ubezpieczona. Jak wynika z akt sprawy, para pokłóciła się właśnie o pieniądze. W pewnym momencie Andrzej W. poszedł po kanister z benzyną. Rozlał paliwo w kuchni, pokoju i wokół odpoczywającej na wersalce żony. Podpalił dom i wyszedł na zewnątrz.

– Mówił, że miał dość, bo ona nie była ubezpieczona i musiał dużo za nią płacić – mówiła w śledztwie policjantka, która interweniowała w Bronicach.

Ciężko ranna Bożena W. zdołała wydostać się z domu. Świadkowie zapamiętali ją siedzącą na schodach. Była niemal naga. Miała spalone włosy i stopione ubranie. Kobieta trafiła do szpitala w Łęcznej. Mimo wysiłków lekarzy nie udało się jej uratować. Zmarła po pięciu dniach, a jej mężowi postawiono zarzut zabójstwa.

Podczas śledztwa Andrzej W. przyznawał się do winy. Później zmieniał zdanie. W czasie procesu zasłaniał się niepamięcią. Przekonywał, że do pożaru doszło przez przypadek. Bożena W. miała rzucić na podłogę niedopałek zapominając, że wcześniej 60-latek rozlał benzynę. Sąd nie uwierzył w tę wersję wydarzeń. Uznał, że to jedynie linia obrony 60-latka.

Mężczyźnie groziło od 8 do 15 lat więzienia po 25 lat lub dożywocie. – Wymierzona kara jest średnia – ocenił sędzia Wach. – Oskarżony nie planował morderstwa. Działał w gniewie podsyconym alkoholem. Zdał sobie jednak sprawę z tego, co uczynił. Wypierał te fakty nawet przed samym sobą.

Czwartkowy wyrok nie jest prawomocny.

Czytaj więcej o:

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Prawnik / 13 listopada 2015 o 14:49

Student prawa, mam nadzieję że skończysz przy zmywaku , wielki znawco prawa...Prawa dla złodziei i bandytów.

Słuchaj prostaku- jesteś bezmyślnym bezmózgowiem, które nie wie co pisze!  Zabierając głos trzeba mieć pojęcie o prawie obowiązującym w Polsce. Ty nie dostaniesz pracy nawet przy zmywaniu kibli u angoli !!!!!!!!!!!

Avatar
antyżyczliwy / 13 listopada 2015 o 14:42

pozostaje mieć nadzieję, że jak kiedy twój zięć podpali twoją córkę i wnuki to dasz mu rozgrzeszenie bo był pijany w wku***ony na twoją córkę.

Obyś mógł sam sprawdzić jak działa litość nad mordercą

Takich życzliwych powinno zamykać si ę w psychiatrykach!

Avatar
Gość / 13 listopada 2015 o 11:30
5 dni leczenia nieubezpieczonej na oparzeniówce, ciekawe jaki to koszt i kto za to zapłaci.
Avatar
czas / 12 listopada 2015 o 20:07

 Wypędzam szatana w imię Chrystusa

Autor: ks. Andrzej Grefkowicz

Człowiek opętany przez demony, gdy przekracza próg świątyni, poci się, traci przytomność i ma napady lęku. Nie może patrzeć na święte obrazy. Medalik z Matką Boską wywołuje jego agresję. Parzy go woda święcona. Widzi diabelskie twarze, nękają go obsesyjne myśli. Rozmawiamy z ks. Andrzejem Grefkowiczem – egzorcystą w diecezji warszawsko-praskiej.


fragment

Wiele osób ma koszmary. Ja też.

Ale pewnie nie budzi się pan regularnie w nocy z wrażeniem, że ktoś siedzi na panu i dusi za gardło. Osoby, które do mnie trafiają, opowiadają, że budziły się z koszmarnego snu i w ciemnym pokoju czuły czyjąś obecność, czuły czyjś wzrok na sobie. Mogą pojawić się też poważniejsze znaki działania złego ducha: podmuchy zimna, przesuwanie mebli, otwieranie i zamykanie drzwi. Światło samo zapala się i gaśnie, wskazówki zegara zaczynają obracać się w odwrotną stronę, w domu pojawiają się różne przedmioty, których nigdy wcześniej tam nie było.

http://www.odnowa.jezuici.pl/szum/prowadzenie-spotkainmenu-33/modlitwa-o-uwolnienie-mainmenu-83/300-wypam-szatana-w-imihrystusa

 Wypędzam szatana w imię Chrystusa

Autor: ks. Andrzej Grefkowicz

Człowiek opętany przez demony, gdy przekracza próg świątyni, poci się, traci przytomność i ma napady lęku. Nie może patrzeć na święte obrazy. Medalik z Matką Boską wywołuje jego agresję. Par... rozwiń

Avatar
życzliwy / 12 listopada 2015 o 19:31

Dla Ciebie wysoki wyrok za brak znajomości prawa ! 

pozostaje mieć nadzieję, że jak kiedy twój zięć podpali twoją córkę i wnuki to dasz mu rozgrzeszenie bo był pijany w wku***ony na twoją córkę.

Obyś mógł sam sprawdzić jak działa litość nad mordercą

Avatar
usmażyć na wolnym ogniu / 12 listopada 2015 o 19:28

usmażyć na wolnym ogniu i zakopać ścierwo, by nawet lisy nie nzasmakowały

Avatar
Gość / 12 listopada 2015 o 19:26
Student prawa, mam nadzieję że skończysz przy zmywaku , wielki znawco prawa...Prawa dla złodziei i bandytów.
Avatar
Student prawa / 12 listopada 2015 o 19:20

wysoki sądzie, łaskawy sądzie. ile dostanę lat za zamordowanie kogoś z pańskiej rodziny

Dla Ciebie wysoki wyrok za brak znajomości prawa ! Zabierając głos na forum w powyższej sprawie powinno się mieć pojęcie o Kodeksie Karnym i KK Wykonawczym!! 

Avatar
Artur / 12 listopada 2015 o 19:16

mam nadzieję,że Ziobro zrobi oś z tak skandalicznym wyrokiem !!!!!

Już z Jarkiem zrobili Blidzie kuku!!!

Avatar
Gość / 12 listopada 2015 o 17:52
Wiecej grzechow nie pamietam, prosze o lagodna kare i rozgrzeszenie.
Avatar
Prawnik / 13 listopada 2015 o 14:49

Student prawa, mam nadzieję że skończysz przy zmywaku , wielki znawco prawa...Prawa dla złodziei i bandytów.

Słuchaj prostaku- jesteś bezmyślnym bezmózgowiem, które nie wie co pisze!  Zabierając głos trzeba mieć pojęcie o prawie obowiązującym w Polsce. Ty nie dostaniesz pracy nawet przy zmywaniu kibli u angoli !!!!!!!!!!!

Avatar
antyżyczliwy / 13 listopada 2015 o 14:42

pozostaje mieć nadzieję, że jak kiedy twój zięć podpali twoją córkę i wnuki to dasz mu rozgrzeszenie bo był pijany w wku***ony na twoją córkę.

Obyś mógł sam sprawdzić jak działa litość nad mordercą

Takich życzliwych powinno zamykać si ę w psychiatrykach!

Avatar
Gość / 13 listopada 2015 o 11:30
5 dni leczenia nieubezpieczonej na oparzeniówce, ciekawe jaki to koszt i kto za to zapłaci.
Avatar
czas / 12 listopada 2015 o 20:07

 Wypędzam szatana w imię Chrystusa

Autor: ks. Andrzej Grefkowicz

Człowiek opętany przez demony, gdy przekracza próg świątyni, poci się, traci przytomność i ma napady lęku. Nie może patrzeć na święte obrazy. Medalik z Matką Boską wywołuje jego agresję. Parzy go woda święcona. Widzi diabelskie twarze, nękają go obsesyjne myśli. Rozmawiamy z ks. Andrzejem Grefkowiczem – egzorcystą w diecezji warszawsko-praskiej.


fragment

Wiele osób ma koszmary. Ja też.

Ale pewnie nie budzi się pan regularnie w nocy z wrażeniem, że ktoś siedzi na panu i dusi za gardło. Osoby, które do mnie trafiają, opowiadają, że budziły się z koszmarnego snu i w ciemnym pokoju czuły czyjąś obecność, czuły czyjś wzrok na sobie. Mogą pojawić się też poważniejsze znaki działania złego ducha: podmuchy zimna, przesuwanie mebli, otwieranie i zamykanie drzwi. Światło samo zapala się i gaśnie, wskazówki zegara zaczynają obracać się w odwrotną stronę, w domu pojawiają się różne przedmioty, których nigdy wcześniej tam nie było.

http://www.odnowa.jezuici.pl/szum/prowadzenie-spotkainmenu-33/modlitwa-o-uwolnienie-mainmenu-83/300-wypam-szatana-w-imihrystusa

 Wypędzam szatana w imię Chrystusa

Autor: ks. Andrzej Grefkowicz

Człowiek opętany przez demony, gdy przekracza próg świątyni, poci się, traci przytomność i ma napady lęku. Nie może patrzeć na święte obrazy. Medalik z Matką Boską wywołuje jego agresję. Par... rozwiń

Avatar
życzliwy / 12 listopada 2015 o 19:31

Dla Ciebie wysoki wyrok za brak znajomości prawa ! 

pozostaje mieć nadzieję, że jak kiedy twój zięć podpali twoją córkę i wnuki to dasz mu rozgrzeszenie bo był pijany w wku***ony na twoją córkę.

Obyś mógł sam sprawdzić jak działa litość nad mordercą

Avatar
usmażyć na wolnym ogniu / 12 listopada 2015 o 19:28

usmażyć na wolnym ogniu i zakopać ścierwo, by nawet lisy nie nzasmakowały

Avatar
Gość / 12 listopada 2015 o 19:26
Student prawa, mam nadzieję że skończysz przy zmywaku , wielki znawco prawa...Prawa dla złodziei i bandytów.
Avatar
Student prawa / 12 listopada 2015 o 19:20

wysoki sądzie, łaskawy sądzie. ile dostanę lat za zamordowanie kogoś z pańskiej rodziny

Dla Ciebie wysoki wyrok za brak znajomości prawa ! Zabierając głos na forum w powyższej sprawie powinno się mieć pojęcie o Kodeksie Karnym i KK Wykonawczym!! 

Avatar
Artur / 12 listopada 2015 o 19:16

mam nadzieję,że Ziobro zrobi oś z tak skandalicznym wyrokiem !!!!!

Już z Jarkiem zrobili Blidzie kuku!!!

Avatar
Gość / 12 listopada 2015 o 17:52
Wiecej grzechow nie pamietam, prosze o lagodna kare i rozgrzeszenie.