Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 sierpnia 2014 r.
14:00
Edytuj ten wpis

PO straci ścianę wschodnią? Niepokój w partii

20 32 A A

Władze Platformy Obywatelskiej obawiają się, że po jesiennych wyborach samorządowych mogą stracić władzę w połowie sejmików wojewódzkich. Na tej liście jest cała ściana wschodnia, w tym województwo lubelskie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wyniki wewnętrznych badań przeprowadzonych przed wyborami są dla partii Donalda Tuska bardzo niekorzystne. Jak podała "Gazeta Wyborcza”, premier boi się, że Platforma może stracić władzę nawet w siedmiu sejmikach - na Mazowszu, Podlasiu, w Małopolsce, a także w województwach: warmińsko-mazurskim, łódzkim, świętokrzyskim i lubelskim. Obecnie PO wspólnie z PSL rządzi we wszystkich województwach z wyjątkiem Podkarpacia, gdzie władzę ma PiS.

- Nie ulega wątpliwości, że ściana wschodnia jest miejscem, gdzie musimy bardzo mocno walczyć o swoją pozycję. Trudno mi się odnieść do doniesień na temat badań, bo takie są robione na różne potrzeby. Ale dopiero listopad pokaże, jaki jest stan faktyczny - komentuje Grzegorz Nowakowski, wiceprzewodniczący Zarządu Regionu PO.

Wiadomo jednak, że po niepowodzeniu w ostatnich wyborach do Parlamentu Europejskiego, kiedy to po raz pierwszy Platforma nie uzyskała mandatu z okręgu lubelskiego, wśród lokalnych działaczy pojawił się spory niepokój. - Sejmik stracony, PiS weźmie województwo - komentowano.

Nieco lepiej, niż w regionie sytuacja PO wygląda w samym Lublinie. Tu wysokie notowania ma prezydent Krzysztof Żuk, który udanie współpracuje w Radzie Miasta z radnymi ze swojej macierzystej partii oraz z klubem Wspólny Lublin, założonym przez radnych, którzy opuścili szeregi PiS. Mówi się, że oba ugrupowania w jesiennych wyborach mogą wystawić wspólne listy.

- Nie ma w ogóle takich pomysłów. To byłoby ze szkodą dla samych radnych Wspólnego Lublina, których rozpoznawalność i działania są na tyle mocne, że wystartują samodzielnie. Wierzę, że w kolejnej kadencji utworzymy koalicję w mieście - odpowiada Nowakowski.
Niezależnie od tych deklaracji, słabszą pozycję Platformy zamierza wykorzystać Prawo i Sprawiedliwość. - Błędy PO w ostatnich latach są bardzo widoczne i najwyższy czas, aby nastąpiła zmiana władzy, zarówno na szczeblach samorządowych, jak i krajowym. Jesteśmy na to przygotowani i pracujemy nad tym, żeby nasze listy były jak najsilniejsze - mówi poseł Krzysztof Michałkiewicz, szef PiS w województwie lubelskim.

Partia Jarosława Kaczyńskiego w wyborach samorządowych wystartuje z Solidarną Polską Zbigniewa Ziobry i Polską Razem Jarosława Gowina.
- Porozumienie ogólnokrajowe z tymi partiami dotyczy tylko sejmików, ale jesteśmy też otwarci na współpracę w innych samorządach - dodaje poseł Michałkiewicz.

Partia prowadzi też rozmowy z przedstawicielami innych środowisk. Z list PiS ma wystartować m. in. lider stronnictwa "Piast” Zdzisław Podkański.
Wybory samorządowe odbędą się 16 listopada 2014 roku.

Komentarze 32

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
konrad47 / 8 sierpnia 2014 o 00:43

PiS dobrze rządził w tym kraju i tak był szum w PL bo za rządów PiS wychodziły na jaw afery za rządów SLD. Tylko PiS jest w stanie sprawować władzę w kraju.

Avatar
Tomek / 5 sierpnia 2014 o 10:41

Jedna mała rada, jak ktoś chce głosować na Żuka, niech głosuje także na jego zaplecze. Z większością PiS w radzie miasta Żuk nic nie zwojuje. Zaczną się partyjne rozgrywki i o rozwoju takim jaki notuje od paru lat miasto, będzie można zapomnieć.

Chyba o rozwoju długu miasta Pan napisał...

Avatar
III / 5 sierpnia 2014 o 08:16

A czemu zaraz PO czy PIS? Nie ma w Lublinie jakichś niezależnych działaczy? 

Avatar
scyro_prowda / 5 sierpnia 2014 o 07:11

Do Edek:

Weż koło i pie....nij się w czoło - jak rządził pis już mieliśmy okazję się przekonać - tym panom dziękujemy!

Avatar
olo / 5 sierpnia 2014 o 06:20

Kiedys na National Geographic leciał film naukowy o uśmiechu. Mówili tam jak rozpoznac sztuczny uśmiech. Bardziej sztucznego od tego jaki odwaliła ta pani Lipińska z plakatu w artykule nie widziałem. Generalnie PO szczerzy zęby przy wyborach, a POtem..... kasa co miesiąc i co się przejmować....

Avatar
lustrator / 5 sierpnia 2014 o 00:41

Rozdać kamienice za grosze było można , ale rządzić w Ratuszu już trudniej , tak jak i dostać się do Parlamentu Europejskiego . Nie , proszę pani ?

Avatar
Zorro / 4 sierpnia 2014 o 23:33
Smutny ten kraj w którym nie kompetencja tylko ukladanki polityczne niszczą wszystko co jest i moze byc dobre i skuteczne ...z tego rozliczajmy tych na których sie głosuje ...każda władza ktora trwa długo rozleniwia i usypia ...Panowie z PiS i ich chęć zemsty politycznej jesteście niewiarygodni i na was głosować to będzie masakra Platforma ktora sie kłóci i wyglada jak sciernisko to tez ryzyko ...ale ludzie z niej w tym obecny prezydent to juz jest jakaś propozycja wspomagany przez lokalne inicjatywy ,społeczne ,to im powinno dac sie szanse na dokończenie rozpoczętych projektów i wytyczenie kierunków na następne lata ,,,,,przy założeniu ze publicznie zadeklaruja ze to będzie ich odstatnia kadencja żeby nie przyzwyczajać sie do władzy i stołka ...
Smutny ten kraj w którym nie kompetencja tylko ukladanki polityczne niszczą wszystko co jest i moze byc dobre i skuteczne ...z tego rozliczajmy tych na których sie głosuje ...każda władza ktora trwa długo rozleniwia i usypia ...Panowie z PiS i ich chęć zemsty politycznej jesteście niewiarygodni i na was głosować to będzie masakra Platforma ktora sie kłóci i wyglada jak sciernisko to tez ryzyko ...ale ludzie z niej w tym obecny prezydent to juz jest jakaś propozycja wspomagany przez lokalne inicjatywy ,społeczne ,to im powinno dac sie szanse ... rozwiń
Avatar
niezrzeszony / 4 sierpnia 2014 o 23:13

Partia rządząca straci władzę wcześniej czy później, to pewne; bo człowiek potrzebuje odmiany, tak jak chleba i igrzysk.

Gdyby jeszcze była sensowna alternatywa...Pozostaje wiara, że każda zmiana będzie lepsza, a nóż pojawi się jakiś cudotwórca, który sprawi że wszystkim będzie lepiej.

Avatar
Edek / 4 sierpnia 2014 o 22:55

To chyba dobrze że PO straci władzę - oby wszędzie i jak najszybciej - bo dziennikarze piszą artykuł jakby się martwili zamiast cieszyć,że w końcu jest realna szansa  aby PO odprawić ... :)

Martwić się ewentualnie można bo pozostawią wszystko w ruinie... 

no w sumie tak

Avatar
Arek / 4 sierpnia 2014 o 22:54

To chyba dobrze że PO straci władzę - oby wszędzie i jak najszybciej - bo dziennikarze piszą artykuł jakby się martwili zamiast cieszyć,że w końcu jest realna szansa  aby PO odprawić ... :)

Martwić się ewentualnie można bo pozostawią wszystko w ruinie... 

Avatar
konrad47 / 8 sierpnia 2014 o 00:43

PiS dobrze rządził w tym kraju i tak był szum w PL bo za rządów PiS wychodziły na jaw afery za rządów SLD. Tylko PiS jest w stanie sprawować władzę w kraju.

Avatar
Tomek / 5 sierpnia 2014 o 10:41

Jedna mała rada, jak ktoś chce głosować na Żuka, niech głosuje także na jego zaplecze. Z większością PiS w radzie miasta Żuk nic nie zwojuje. Zaczną się partyjne rozgrywki i o rozwoju takim jaki notuje od paru lat miasto, będzie można zapomnieć.

Chyba o rozwoju długu miasta Pan napisał...

Avatar
III / 5 sierpnia 2014 o 08:16

A czemu zaraz PO czy PIS? Nie ma w Lublinie jakichś niezależnych działaczy? 

Avatar
scyro_prowda / 5 sierpnia 2014 o 07:11

Do Edek:

Weż koło i pie....nij się w czoło - jak rządził pis już mieliśmy okazję się przekonać - tym panom dziękujemy!

Avatar
olo / 5 sierpnia 2014 o 06:20

Kiedys na National Geographic leciał film naukowy o uśmiechu. Mówili tam jak rozpoznac sztuczny uśmiech. Bardziej sztucznego od tego jaki odwaliła ta pani Lipińska z plakatu w artykule nie widziałem. Generalnie PO szczerzy zęby przy wyborach, a POtem..... kasa co miesiąc i co się przejmować....

Avatar
lustrator / 5 sierpnia 2014 o 00:41

Rozdać kamienice za grosze było można , ale rządzić w Ratuszu już trudniej , tak jak i dostać się do Parlamentu Europejskiego . Nie , proszę pani ?

Avatar
Zorro / 4 sierpnia 2014 o 23:33
Smutny ten kraj w którym nie kompetencja tylko ukladanki polityczne niszczą wszystko co jest i moze byc dobre i skuteczne ...z tego rozliczajmy tych na których sie głosuje ...każda władza ktora trwa długo rozleniwia i usypia ...Panowie z PiS i ich chęć zemsty politycznej jesteście niewiarygodni i na was głosować to będzie masakra Platforma ktora sie kłóci i wyglada jak sciernisko to tez ryzyko ...ale ludzie z niej w tym obecny prezydent to juz jest jakaś propozycja wspomagany przez lokalne inicjatywy ,społeczne ,to im powinno dac sie szanse na dokończenie rozpoczętych projektów i wytyczenie kierunków na następne lata ,,,,,przy założeniu ze publicznie zadeklaruja ze to będzie ich odstatnia kadencja żeby nie przyzwyczajać sie do władzy i stołka ...
Smutny ten kraj w którym nie kompetencja tylko ukladanki polityczne niszczą wszystko co jest i moze byc dobre i skuteczne ...z tego rozliczajmy tych na których sie głosuje ...każda władza ktora trwa długo rozleniwia i usypia ...Panowie z PiS i ich chęć zemsty politycznej jesteście niewiarygodni i na was głosować to będzie masakra Platforma ktora sie kłóci i wyglada jak sciernisko to tez ryzyko ...ale ludzie z niej w tym obecny prezydent to juz jest jakaś propozycja wspomagany przez lokalne inicjatywy ,społeczne ,to im powinno dac sie szanse ... rozwiń
Avatar
niezrzeszony / 4 sierpnia 2014 o 23:13

Partia rządząca straci władzę wcześniej czy później, to pewne; bo człowiek potrzebuje odmiany, tak jak chleba i igrzysk.

Gdyby jeszcze była sensowna alternatywa...Pozostaje wiara, że każda zmiana będzie lepsza, a nóż pojawi się jakiś cudotwórca, który sprawi że wszystkim będzie lepiej.

Avatar
Edek / 4 sierpnia 2014 o 22:55

To chyba dobrze że PO straci władzę - oby wszędzie i jak najszybciej - bo dziennikarze piszą artykuł jakby się martwili zamiast cieszyć,że w końcu jest realna szansa  aby PO odprawić ... :)

Martwić się ewentualnie można bo pozostawią wszystko w ruinie... 

no w sumie tak

Avatar
Arek / 4 sierpnia 2014 o 22:54

To chyba dobrze że PO straci władzę - oby wszędzie i jak najszybciej - bo dziennikarze piszą artykuł jakby się martwili zamiast cieszyć,że w końcu jest realna szansa  aby PO odprawić ... :)

Martwić się ewentualnie można bo pozostawią wszystko w ruinie... 

Zobacz wszystkie komentarze 32

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko 0 1

Warto będzie wybrać się w sobotę na stadion w Chełmie. Piłkarze Artura Bożyka podejmują Motor Lublin. Jeżeli wygrają, to na dobre wrócą do walki o awans. Jednocześnie mogą zamknąć drogę do II ligi rywalom. Bardzo ciekawe derby rozpoczną się o godz. 17

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc
galeria
film

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc 0 2

Alicja Mazurek z Lublina potrzebuje pomocy. Po tragicznym wypadku trafiła do kliniki "Budzik", rodzina i przyjaciele zbierają pieniądze na jej leczenie i rehabilitację

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób 0 4

26-letni mieszkaniec Świdnika aresztowany. Grozi mu do 8 lat więzienia

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód 0 2

Motocyklista z gminy Urzędów uderzył w krawężnik. Od jednośladu oderwało się przednie koło i uderzyło w jadący z przeciwka samochód

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista 0 1

35-latek zginął w wypadku w miejscowości Fiukówka w powiecie łukowskim

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie?

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie? 0 0

Najbliższy weekend upłynie kibicom z województwa lubelskiego pod znakiem derbów. W Chełmie gra Motor, a w Radzyniu Podlaskim zmierzą się tamtejsze Orlęta Spomlek i Podlasie (godz. 17). Punktów niby bardziej potrzebują podopieczni Tomasza Złomańczuka jednak gospodarze też mają o co grać

Kiedy skończy się przebudowa deptaka w Lublinie? Miasto ustaliło nowy termin zakończenia prac

Kiedy skończy się przebudowa deptaka w Lublinie? Miasto ustaliło nowy termin zakończenia prac 0 21

Po niedzieli zacznie się układanie kamiennych płyt na odnawianym deptaku. Najpierw pojawią się między ul. Kapucyńską i Staszica. Na całej długości powinny być ułożone do końca czerwca. Taki jest nowy termin ustalony przez miasto z wykonawcą prac, które miały się zakończyć do połowy maja

Czwartek na KULturaliach w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Czwartek na KULturaliach w Lublinie [zdjęcia] 0 1

W Lublinie trwają KULturalia. Koncerty odbywają się na pl. Teatralnym przed CSK. Wczoraj wystąpili Vestige, Lilly Hates Roses, Ted Nemeth, Smolik // Kev Fox i Krzysztof Zalewski. Dzisiaj odbędą się koncerty zespołów Pasażer, Kamp!, Myslovitz, The Dumplings i Voo Voo

Goły mężczyzna na schodach i awantura domowa

Goły mężczyzna na schodach i awantura domowa 0 0

Do zrozumienia tej porannej przygody jaka wydarzyła się w jednym z bloków, potrzebna jest wiedza o zasadach dystrybucji mleka w czasach PRL i działaniu zamków zatrzaskowych w drzwiach

Lublin: Wojska Obrony Terytorialnej złożą przysięgę na pl. Zamkowym. Będzie też piknik

Lublin: Wojska Obrony Terytorialnej złożą przysięgę na pl. Zamkowym. Będzie też piknik 0 2

Żołnierze 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora” złożą przysięgę w najbliższą niedzielę o godz. 14. na placu Zamkowym w Lublinie. Uroczystość będzie połączona ze świętem lubelskiej brygady. Po ceremonii zaplanowano piknik rodzinny.

Premiera "Hana Solo"! Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie (25-27.05)
25 maja 2018, 9:00

Premiera "Hana Solo"! Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie (25-27.05) 0 0

Co Gdzie Kiedy. To jedna z najgorętszych premier tego roku. Na ekrany lubelskich kin wkracza kolejna odsłona sagi Gwiezdnych Wojen - Han Solo, przedstawiająca młodzieńcze losy słynnego przemytnika. To jednak nie jedyna ciekawa premiera filmowa nadchodzącego weekendu. Ponadto lubelskie placówki oferują interesujące koncerty i spektakle. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Sondaż wyborczy w Lublinie, Chełmie i Zamościu. Kto ma szanse na fotel prezydenta?

Sondaż wyborczy w Lublinie, Chełmie i Zamościu. Kto ma szanse na fotel prezydenta? 0 9

W Lublinie Krzysztof Żuk, w Chełmie Agata Fisz, a w Zamościu Andrzej Wnuk mają największe szanse na zwycięstwo w zbliżających się wyborach samorządowych

Osak ograł Sawczuka na otwarcie sezonu

Osak ograł Sawczuka na otwarcie sezonu 0 0

TENIS ZIEMNY Na kortach MOSiR w Parczewie odbył się otwarty turniej na otwarcie sezonu

Przebudowa Al. Racławickich w Lublinie. Na nową drogę trzeba jeszcze poczekać

Przebudowa Al. Racławickich w Lublinie. Na nową drogę trzeba jeszcze poczekać 2 24

Nie będzie tego lata utrudnień spowodowanych przebudową Al. Racławickich i ul. Lipowej. Roboty nie zaczną się wcześniej niż pod koniec roku. Dotąd nie ogłoszono nawet przetargu, który wyłoni wykonawcę prac, a sam przetarg może potrwać wiele miesięcy

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem"

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem" 3 29

To jest igranie z panem Bogiem. To komentarz jednego z kraśnickich radnych odnośnie odległości, w jakiej mają być usytuowane punkty sprzedaży i podawania alkoholu od kościołów. W Kraśniku odległość ta musi być co najmniej 20-metrowa. Dyskusja w temacie sprzedaży alkoholu w mieście i ewentualnego nocnego ograniczenia tej sprzedaży była burzliwa. Ostatecznie żadne decyzje nie zapadły. 

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!