Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

1 września 2017 r.
17:08

Pobicie Ukrainki w Lublinie. Paulina J. nie przyznaje się do winy

Autor: Zdjęcie autora jsz
3 8 A A

Kobieta zatrzymana w związku z pobiciem Ukrainki w Lublinie usłyszała zarzuty. Paulina J. nie przyznaje się do napaści. Policjanci nadal poszukują jej kompanów

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

28-latka została zatrzymana w czwartek przed południem w Sopocie. Pracuje tam w jednym z hoteli. Została przewieziona do Lublina. W piątek stanęła przed prokuratorem.

Usłyszała zarzuty dotyczące użycia przemocy i znieważenia na tle narodowościowym - informuje Agnieszka Kępka, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie. - Nie przyznała się do zarzutów. Składała wyjaśnienia sprzeczne z naszymi ustaleniami.

Paulina J. została zwolniona. Jest pod dozorem policji. Będzie musiała co tydzień meldować się na trójmiejskim komisariacie.

Z relacji kobiety wynika, że to ona miała zostać zaatakowana przez Ukrainkę. Jak ustaliliśmy nieoficjalnie, ofiara napaści miała ze sobą gaz i sięgnęła po niego po tym, jak została zaczepiona przez grupę młodych ludzi.

Doszło do tego 13-sierpnia nad ranem. 23-letnia Daria P. wracała dwiema koleżankami z klubu przy ul. Hempla. Kobiety głośno rozmawiały po ukraińsku. Przy pl. Lecha Kaczyńskiego zaczepiła je grupa młodych ludzi. Napastnicy zaczęli obrażać kobiety. Krzyczeli „Polska dla Polaków”. Daria P. podeszła do jednej z koboet siedzących na placu.

Jak ustalili policjanci, doszło wówczas do sprzeczki, która szybko przerodziła się w szarpaninę. Młodzi ludzie zaczęli bić i kopać Darię. W pewnej chwili jeden z mężczyzn podbiegł do niej i uderzył ją w głowę butelką piwa. Lekarze stwierdzili później u kobiety uszkodzenie kości ciemieniowej.

Całe zajście zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu. Dokładne okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci. Nadal poszukują dwóch mężczyzn, którzy uczestniczyli w awanturze. Mają oni około 25 lat. Informacje można przekazywać pod numerami tel. 81-535-53-12, 696-881-241 bądź 997.

Napad w centrum Lublina. Policja szuka napastników

Czytaj więcej o:

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 1 września 2017 o 21:47
za dużo tej wschodniej dziczy na naszych ulicach w lublinie ,niech spadają ,nikt ich tu nie zaprasza ,wypad na stepy
Avatar
Gość / 1 września 2017 o 21:01
A co na Ukrainie. Pojechali nasi, zostali pobici na oczach milicji ukraińskiej, która w ogóle nie reagowała. Wręcz widać było na ich twarzach radość z pobicia Polaków. Więc nie dziwmy się, że nasi też leją kraińców. Krew za krew. Krew nigdy nie wysycha, pamiętajmy o Wołyniu, Małopolsce Wschodniej, Polesiu i nie zapominajmy o 1939 roku. Krew nie wysycha nigdy.
Avatar
Gość / 1 września 2017 o 19:31
no proszę a myślałem że nasi szeryfi nie potrafią tak szybko namierzać szaraczkow a znaleźli w Sopocie, no to myślę że będą równie sprawnie działać z przestępstwami wobec Polaków
Avatar
Gość / 1 września 2017 o 19:02
Dlaczego nikt i nic nie napisze jak biją i opluwają Polaków na Ukrainie?
Avatar
Gość / 1 września 2017 o 18:38
Jakim debilem i śmieciem bezwartościowym śmieciem trzeba być żeby atakować przechodzacych ulicą ludzi !
Avatar
blazen / 1 września 2017 o 17:49
ty debilu co ma tu wspólnego historia,nikomu nie wolno napadać na inego,takich damskich bokserów powinno się utylizować z tego ścierwa już nic nie będzie,twoja opinia świadczy je jesteś identiko.
Avatar
Gość / 1 września 2017 o 17:39
dlaczego nie areszt? skoro nie wydała kolegów ? mam nadzieję że Ziobro się przyjrzy sprawie
Avatar
Gość / 1 września 2017 o 17:19
Zobaczcie jak te wszystkie żydowskie i folksdojczowe media biorą czynny udział w judzeniu i propagandzie ukrów w Polsce! Rzekomy ataka Polaka na ukrę = 20 artykułow. Atak ukry na Polaka = 1 artykuł. Do tego podczepiają się ukrowskie trolle i inne polskojęzyczne pożyteczne idioty. I tak mielą i judzą. Dlaczego PIS tak mocno wspiera ukrów? - daje im mld $$$, 500+, zasiłki, pomoce, opłaty na studiach, służbę zdrowia, lokale, niedługo również emerytury! Jednocześnie PIS blokuje zakaz propagowania banderyzmu!! .... Pamiętajcie o historii polsko-ukraińskiej! pamiętajcie o Wołyniu! Niestety, historia lubi się powtarzać.
Zobaczcie jak te wszystkie żydowskie i folksdojczowe media biorą czynny udział w judzeniu i propagandzie ukrów w Polsce! Rzekomy ataka Polaka na ukrę = 20 artykułow. Atak ukry na Polaka = 1 artykuł. Do tego podczepiają się ukrowskie trolle i inne polskojęzyczne pożyteczne idioty. I tak mielą i judzą. Dlaczego PIS tak mocno wspiera ukrów? - daje im mld $$$, 500+, zasiłki, pomoce, opłaty na studiach, służbę zdrowia, lokale, niedługo również emerytury! Jednocześnie PIS blokuje zakaz propagowania banderyzmu!! .... Pamiętajcie o historii polsko... rozwiń
Avatar
Gość / 1 września 2017 o 21:47
za dużo tej wschodniej dziczy na naszych ulicach w lublinie ,niech spadają ,nikt ich tu nie zaprasza ,wypad na stepy
Avatar
Gość / 1 września 2017 o 21:01
A co na Ukrainie. Pojechali nasi, zostali pobici na oczach milicji ukraińskiej, która w ogóle nie reagowała. Wręcz widać było na ich twarzach radość z pobicia Polaków. Więc nie dziwmy się, że nasi też leją kraińców. Krew za krew. Krew nigdy nie wysycha, pamiętajmy o Wołyniu, Małopolsce Wschodniej, Polesiu i nie zapominajmy o 1939 roku. Krew nie wysycha nigdy.
Avatar
Gość / 1 września 2017 o 19:31
no proszę a myślałem że nasi szeryfi nie potrafią tak szybko namierzać szaraczkow a znaleźli w Sopocie, no to myślę że będą równie sprawnie działać z przestępstwami wobec Polaków
Avatar
Gość / 1 września 2017 o 19:02
Dlaczego nikt i nic nie napisze jak biją i opluwają Polaków na Ukrainie?
Avatar
Gość / 1 września 2017 o 18:38
Jakim debilem i śmieciem bezwartościowym śmieciem trzeba być żeby atakować przechodzacych ulicą ludzi !
Avatar
blazen / 1 września 2017 o 17:49
ty debilu co ma tu wspólnego historia,nikomu nie wolno napadać na inego,takich damskich bokserów powinno się utylizować z tego ścierwa już nic nie będzie,twoja opinia świadczy je jesteś identiko.
Avatar
Gość / 1 września 2017 o 17:39
dlaczego nie areszt? skoro nie wydała kolegów ? mam nadzieję że Ziobro się przyjrzy sprawie
Avatar
Gość / 1 września 2017 o 17:19
Zobaczcie jak te wszystkie żydowskie i folksdojczowe media biorą czynny udział w judzeniu i propagandzie ukrów w Polsce! Rzekomy ataka Polaka na ukrę = 20 artykułow. Atak ukry na Polaka = 1 artykuł. Do tego podczepiają się ukrowskie trolle i inne polskojęzyczne pożyteczne idioty. I tak mielą i judzą. Dlaczego PIS tak mocno wspiera ukrów? - daje im mld $$$, 500+, zasiłki, pomoce, opłaty na studiach, służbę zdrowia, lokale, niedługo również emerytury! Jednocześnie PIS blokuje zakaz propagowania banderyzmu!! .... Pamiętajcie o historii polsko-ukraińskiej! pamiętajcie o Wołyniu! Niestety, historia lubi się powtarzać.
Zobaczcie jak te wszystkie żydowskie i folksdojczowe media biorą czynny udział w judzeniu i propagandzie ukrów w Polsce! Rzekomy ataka Polaka na ukrę = 20 artykułow. Atak ukry na Polaka = 1 artykuł. Do tego podczepiają się ukrowskie trolle i inne polskojęzyczne pożyteczne idioty. I tak mielą i judzą. Dlaczego PIS tak mocno wspiera ukrów? - daje im mld $$$, 500+, zasiłki, pomoce, opłaty na studiach, służbę zdrowia, lokale, niedługo również emerytury! Jednocześnie PIS blokuje zakaz propagowania banderyzmu!! .... Pamiętajcie o historii polsko... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne"

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne" 0 0

O 545 zł brutto mniej będzie zarabiał od 1 lipca marszałek województwa lubelskiego. To efekt rządowego rozporządzenia, którego celem było zmniejszenie zarobków samorządowców o 20 proc. Ale obniżka w przypadku naszego marszałka będzie niższa niż zakładał PiS

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić 0 0

Zmienione mają być zasady przyznawania mieszkań od miasta. Ratusz chce wpuścić do kolejki po lokal osoby o nieco wyższych dochodach. Sama kolejka rządziłaby się nieco innymi prawami niż obecnie. Osoby, które samowolnie zajęły inny lokal, trafiałyby na dalsze miejsca, przez co dłużej czekałyby na klucze

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach 0 0

MKS Perła Lublin nie zagra w fazie grupowej. Podopieczne Roberta Lisa do elity będą musiały przebijać się przez turniej kwalifikacyjny. Losowanie eliminacji jest zaplanowane na 27 czerwca.

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna 0 1

Jedna osoba trafiła do szpitala po wypadku w Czemiernikach (pow. radzyński).

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy 1 0

MUNDIAL 2018 W pierwszym meczu grupy G Belgia nie bez problemów pokonała na stadionie w Soczi Panamę 3:0

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19 35 6

W poniedziałek podpisano trzy umowy na prawie 25-kilometrowy odcinek S19 Lasy Janowskie – Nisko Południe. Tym samym ekspresowe połączenie Lublina z Rzeszowem nabiera coraz bardziej realnych kształtów

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku"
20 czerwca 2018, 21:00

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku" 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 20 czerwca o godz. 21 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) w ramach cyklu Miasto movie analogowo zobaczymy film Ucieczka z Nowego Jorku.

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą 0 7

Będzie więcej kontroli owoców miękkich, w tym malin wjeżdżających do Polski zza wschodniej granicy – zapowiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. To reakcja na fatalną dla producentów malin sytuację na rynku i niskie ceny skupu tych owoców, które są zdecydowanie poniżej kosztów produkcji.

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca 0 4

Kolejny sezon i kolejne rozczarowanie w Lublinie. Motor po raz czwarty z rzędu nie wywalczył awansu do upragnionej II ligi. W lecie znowu zanosi się na zmiany w klubie. Wydaje się, że najbardziej prawdopodobny jest wariant z odmłodzeniem kadry zespołu

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia]
galeria

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia] 0 0

Za nami kolejna edycja Wielkiego Testu Języka Angielskiego „Challenge Accepted”.

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna
Lubelskie Ekstra

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna 0 0

Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna, aktualnych mistrzyń Polski.

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom
zdjęcia
galeria

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom 7 7

Ponad 4 tysiące kilometrów, kilkuset uczestników – peleton złożony z funkcjonariuszy policji i straży pożarnej przemierza Polskę, aby pomóc rannym kolegom. W poniedziałek dotarł do Lublina, a lubelska sztafeta wyjechała w trasę do Opola Lubelskiego.

Kolejny remont w klasztorze dominikanów w Lublinie. Powstanie klub

Kolejny remont w klasztorze dominikanów w Lublinie. Powstanie klub 1 2

U dominikanów rozpoczął się kolejny remont – tym razem w zachodnim skrzydle klasztoru. W wyremontowanych salach ma działać od przyszłego roku klub samopomocy.

Lublin: Dwie firmy chętne do remontu ul. Wielkopolskiej

Lublin: Dwie firmy chętne do remontu ul. Wielkopolskiej 0 0

Jest dwóch chętnych do remontu ul. Wielkopolskiej między Roztoczem a Małopolską. Ich oferty zostały wczoraj otwarte w Zarządzie Dróg i Mostów, który zakładał, że na odnowę jezdni wystarczy 470 tys. zł.