Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

29 grudnia 2010 r.
15:24
Edytuj ten wpis

Pociąg-chłodnia z Wrocławia do Lublina. Pasażerowie wymusili zmianę składu

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 28 A A

Pięć godzin w zimnym pociągu jechali pasażerowie dziś z Wrocławia do Lublina. Do innego, sprawnego składu zostali przesadzeni dopiero po tym, jak niemal zlinczowali konduktorów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Udostępnij na Facebook



O fatalnych warunkach w pociągu zaalarmowali nas jadący nim pasażerowie. Po jego przyjeździe na dworzec w Lublinie podróżni mówili zgodnie: to skandal!

– Wiele lat przeżyłam, ale takiej podróży jeszcze nie – bulwersuje się pani Maria, która jechała feralnym pociągiem z Wrocławia. – Nie dość, że były drewniane ławki jak za króla Ćwieczka, to jeszcze nie było ogrzewania, para buchała nam z ust – dodaje.

Chodzi o pociąg interREGIO, który wyruszył z Wrocławia o godz. 6.26. Tego rodzaju pociągi obsługiwane są przez tzw. elektryczne zespoły trakcyjne, w których nie ma przedziałów, używane zazwyczaj do obsługi pociągów osobowych.

– Jechało się jak w lodówce, szyby były cały czas zamarznięte – mówi Marek Kucharzewski. – Nie daj Boże jechać znów takim pociągiem przy tej temperaturze. Coś okropnego – skarży się Anna Mróz.

Narzeka na podróż, choć dosiadła się dopiero w Sosnowcu, gdy inni pasażerowie mieli za sobą już trzy godziny jazdy w skandalicznych warunkach. – Ludzie interweniowali u kierownika pociągu.
Po pięciu godzinach jazdy skład dotarł do Kielc. Tam pasażerowie zostali przeprowadzeni do innego, ogrzewanego składu.

– Dopiero po tym jak pasażerowie niemal zlinczowali Bogu ducha winnych konduktorów – opowiada Grzegorz Rogiński, jeden z pasażerów. – W tym drugim pociągu było ciepło, ale zacinały się drzwi. Ludzie nie mieli jak wysiąść, biegali z walizkami – dodaje pani Maria.

Co na to kolejarze? Pociąg należy do spółki Przewozy Regionalne. W trasę wysłał go Dolnośląski Zakład Przewozów Regionalnych (DZPR) z Wrocławia. Ale tam… nic o sprawie nie wiedzą. – Z moich informacji nie wynika nawet to, żeby była jakakolwiek przesiadka w Kielcach – mówi Andrzej Piech z DZPR Wrocław.

– Pociągi nie są monitorowane i ja nie wiem, czy pociąg wyjechał ze zdefektowanym ogrzewaniem.
• Ktoś go sprawdzał przed wysłaniem w trasę?
– Nie umiem odpowiedzieć.

Za takie komfortowe warunki jazdy z Wrocławia do Lublina trzeba było zapłacić 51 zł. Niezadowoleni mogą domagać się zwrotu pieniędzy za bilet składając reklamację w dowolnym oddziale spółki Przewozy Regionalne. Reklamację rozpatrzy zakład we Wrocławiu, o ile będzie znał losy feralnego pociągu.

Komentarze 28

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Iwa . / 12 lutego 2011 o 23:03
cześć . Moglibyście napisać na tej stronie ... o której w czwartki są pociągi z Wrocławia do Lublina i jaki jest koszt biletów ? .
Avatar
crx / 30 grudnia 2010 o 09:29
Postsolidaruchowe porządki,jakość i odpowiedzialność.......Ale za to macie kolejne święto w kalendarzu............!!!
Avatar
quest / 30 grudnia 2010 o 08:04
Należy powołać nowe spółki w PKP: jedna od ogrzewania wagonów i kolejna od konserwacji drzwi. Wtedy będzie wiadomo kto jest odpowiedzialny.
Avatar
cinek / 29 grudnia 2010 o 22:55
[quote name='joo' timestamp='1293655118' post='413494']
Fakt, pociag TLK jedzie - mój błąd, co nie zmienia faktu, ze z lublina kiepsko się wydostac gdziekolwiek, bo i pociagi kiepskie i busy ciasne i drogi dziurawe. Taki trójkat bermudzki - jak sie tu człowiek dostanie to sie nie wydostanie bo nie ma czym a i czas się na PRLu zatrzymał.
[/quote]
Akurat na szczęście z Lublina da się w większość miejsc pociągiem dojechać. Pociągi są jakie są, to nie wina Lublina (no poza kibelkami EZT). I ja już wolę marznąć w takim pociągu, niż siedzieć w busie ze staruchami, które muszą bagaże posadzić i w ogóle to one kupiły bilet i są wielkie panie i dlaczego ten kierowca tak pomału jedzie (to nic, że leje deszcz i jest ślisko na drodze).
[quote name='joo' timestamp='1293655118' post='413494']
Fakt, pociag TLK jedzie - mój błąd, co nie zmienia faktu, ze z lublina kiepsko się wydostac gdziekolwiek, bo i pociagi kiepskie i busy ciasne i drogi dziurawe. Taki trójkat bermudzki - jak sie tu człowiek dostanie to sie nie wydostanie bo nie ma czym a i czas się na PRLu zatrzymał.
[/quote]
Akurat na szczęście z Lublina da się w większość miejsc pociągiem dojechać. Pociągi są jakie są, to nie wina Lublina (no poza kibelkami EZT). I ja już wolę ... rozwiń
Avatar
joo / 29 grudnia 2010 o 21:38
Fakt, pociag TLK jedzie - mój błąd, co nie zmienia faktu, ze z lublina kiepsko się wydostac gdziekolwiek, bo i pociagi kiepskie i busy ciasne i drogi dziurawe. Taki trójkat bermudzki - jak sie tu człowiek dostanie to sie nie wydostanie bo nie ma czym a i czas się na PRLu zatrzymał.
Avatar
joo / 29 grudnia 2010 o 21:33
[quote name='Gość' timestamp='1293651262' post='413440']
[Radze sprawdzć rozkład jazdy: TLK (11:00) Wrocław Główny - (13:50) Karowice - (19:05) Lublin
[/quote]
Avatar
Gość / 29 grudnia 2010 o 21:09
[quote name='joo' timestamp='1293649633' post='413397']
Niestety TLK juz nie jeżdzi do Lublina - jedyna mozliwosc dostania sie bezposrednim pociagiem np. z Katowic do Lublina to własnie Inter Regio. wczoraj miałem niewatpliwą nieprzyjemniść jechania własnie tym pociagiem - ciasno, smierdzaco i niewygodnie, jedynie dwie działajace ale brudne toalety na cały pociąg, brak miejsca na bagaże... i cała droga siedzenia w zasadzie na baczność aby nie kopać pasazera z naprzeciwka... raz ogrzewanie podkrecone na maksa a zaraz potem lodowate zimno... ja rozumiem że jest troche taniej - ale puscic taki rozpadajacy się skład na około dziesiecio godzinną drogę z wrocławia do Lublina to po prostu skandal
[/quote]

Jeżdżą TLK np. LBN-WRC
[media]http://i51.tinypic.com/1zbckcg.jpg[/media]
[quote name='joo' timestamp='1293649633' post='413397']
Niestety TLK juz nie jeżdzi do Lublina - jedyna mozliwosc dostania sie bezposrednim pociagiem np. z Katowic do Lublina to własnie Inter Regio. wczoraj miałem niewatpliwą nieprzyjemniść jechania własnie tym pociagiem - ciasno, smierdzaco i niewygodnie, jedynie dwie działajace ale brudne toalety na cały pociąg, brak miejsca na bagaże... i cała droga siedzenia w zasadzie na baczność aby nie kopać pasazera z naprzeciwka... raz ogrzewanie podkrecone na maksa a... rozwiń
Avatar
Gość / 29 grudnia 2010 o 20:34
[Radze sprawdzć rozkład jazdy: TLK (11:00) Wrocław Główny - (13:50) Karowice - (19:05) Lublin
Avatar
ja / 29 grudnia 2010 o 20:29
[quote name='joo' timestamp='1293649633' post='413397']
Niestety TLK juz nie jeżdzi do Lublina - jedyna mozliwosc dostania sie bezposrednim pociagiem np. z Katowic do Lublina to własnie Inter Regio. wczoraj miałem niewatpliwą nieprzyjemniść jechania własnie tym pociagiem - ciasno, smierdzaco i niewygodnie, jedynie dwie działajace ale brudne toalety na cały pociąg, brak miejsca na bagaże... i cała droga siedzenia w zasadzie na baczność aby nie kopać pasazera z naprzeciwka... raz ogrzewanie podkrecone na maksa a zaraz potem lodowate zimno... ja rozumiem że jest troche taniej - ale puscic taki rozpadajacy się skład na około dziesiecio godzinną drogę z wrocławia do Lublina to po prostu skandal
[/quote]
[quote name='joo' timestamp='1293649633' post='413397']
Niestety TLK juz nie jeżdzi do Lublina - jedyna mozliwosc dostania sie bezposrednim pociagiem np. z Katowic do Lublina to własnie Inter Regio. wczoraj miałem niewatpliwą nieprzyjemniść jechania własnie tym pociagiem - ciasno, smierdzaco i niewygodnie, jedynie dwie działajace ale brudne toalety na cały pociąg, brak miejsca na bagaże... i cała droga siedzenia w zasadzie na baczność aby nie kopać pasazera z naprzeciwka... raz ogrzewanie podkrecone na maksa a... rozwiń
Avatar
Ela / 29 grudnia 2010 o 20:08
Jak jedziecie w ciasnym , zimnym busie to nie płaczecie .
Avatar
Iwa . / 12 lutego 2011 o 23:03
cześć . Moglibyście napisać na tej stronie ... o której w czwartki są pociągi z Wrocławia do Lublina i jaki jest koszt biletów ? .
Avatar
crx / 30 grudnia 2010 o 09:29
Postsolidaruchowe porządki,jakość i odpowiedzialność.......Ale za to macie kolejne święto w kalendarzu............!!!
Avatar
quest / 30 grudnia 2010 o 08:04
Należy powołać nowe spółki w PKP: jedna od ogrzewania wagonów i kolejna od konserwacji drzwi. Wtedy będzie wiadomo kto jest odpowiedzialny.
Avatar
cinek / 29 grudnia 2010 o 22:55
[quote name='joo' timestamp='1293655118' post='413494']
Fakt, pociag TLK jedzie - mój błąd, co nie zmienia faktu, ze z lublina kiepsko się wydostac gdziekolwiek, bo i pociagi kiepskie i busy ciasne i drogi dziurawe. Taki trójkat bermudzki - jak sie tu człowiek dostanie to sie nie wydostanie bo nie ma czym a i czas się na PRLu zatrzymał.
[/quote]
Akurat na szczęście z Lublina da się w większość miejsc pociągiem dojechać. Pociągi są jakie są, to nie wina Lublina (no poza kibelkami EZT). I ja już wolę marznąć w takim pociągu, niż siedzieć w busie ze staruchami, które muszą bagaże posadzić i w ogóle to one kupiły bilet i są wielkie panie i dlaczego ten kierowca tak pomału jedzie (to nic, że leje deszcz i jest ślisko na drodze).
[quote name='joo' timestamp='1293655118' post='413494']
Fakt, pociag TLK jedzie - mój błąd, co nie zmienia faktu, ze z lublina kiepsko się wydostac gdziekolwiek, bo i pociagi kiepskie i busy ciasne i drogi dziurawe. Taki trójkat bermudzki - jak sie tu człowiek dostanie to sie nie wydostanie bo nie ma czym a i czas się na PRLu zatrzymał.
[/quote]
Akurat na szczęście z Lublina da się w większość miejsc pociągiem dojechać. Pociągi są jakie są, to nie wina Lublina (no poza kibelkami EZT). I ja już wolę ... rozwiń
Avatar
joo / 29 grudnia 2010 o 21:38
Fakt, pociag TLK jedzie - mój błąd, co nie zmienia faktu, ze z lublina kiepsko się wydostac gdziekolwiek, bo i pociagi kiepskie i busy ciasne i drogi dziurawe. Taki trójkat bermudzki - jak sie tu człowiek dostanie to sie nie wydostanie bo nie ma czym a i czas się na PRLu zatrzymał.
Avatar
joo / 29 grudnia 2010 o 21:33
[quote name='Gość' timestamp='1293651262' post='413440']
[Radze sprawdzć rozkład jazdy: TLK (11:00) Wrocław Główny - (13:50) Karowice - (19:05) Lublin
[/quote]
Avatar
Gość / 29 grudnia 2010 o 21:09
[quote name='joo' timestamp='1293649633' post='413397']
Niestety TLK juz nie jeżdzi do Lublina - jedyna mozliwosc dostania sie bezposrednim pociagiem np. z Katowic do Lublina to własnie Inter Regio. wczoraj miałem niewatpliwą nieprzyjemniść jechania własnie tym pociagiem - ciasno, smierdzaco i niewygodnie, jedynie dwie działajace ale brudne toalety na cały pociąg, brak miejsca na bagaże... i cała droga siedzenia w zasadzie na baczność aby nie kopać pasazera z naprzeciwka... raz ogrzewanie podkrecone na maksa a zaraz potem lodowate zimno... ja rozumiem że jest troche taniej - ale puscic taki rozpadajacy się skład na około dziesiecio godzinną drogę z wrocławia do Lublina to po prostu skandal
[/quote]

Jeżdżą TLK np. LBN-WRC
[media]http://i51.tinypic.com/1zbckcg.jpg[/media]
[quote name='joo' timestamp='1293649633' post='413397']
Niestety TLK juz nie jeżdzi do Lublina - jedyna mozliwosc dostania sie bezposrednim pociagiem np. z Katowic do Lublina to własnie Inter Regio. wczoraj miałem niewatpliwą nieprzyjemniść jechania własnie tym pociagiem - ciasno, smierdzaco i niewygodnie, jedynie dwie działajace ale brudne toalety na cały pociąg, brak miejsca na bagaże... i cała droga siedzenia w zasadzie na baczność aby nie kopać pasazera z naprzeciwka... raz ogrzewanie podkrecone na maksa a... rozwiń
Avatar
Gość / 29 grudnia 2010 o 20:34
[Radze sprawdzć rozkład jazdy: TLK (11:00) Wrocław Główny - (13:50) Karowice - (19:05) Lublin
Avatar
ja / 29 grudnia 2010 o 20:29
[quote name='joo' timestamp='1293649633' post='413397']
Niestety TLK juz nie jeżdzi do Lublina - jedyna mozliwosc dostania sie bezposrednim pociagiem np. z Katowic do Lublina to własnie Inter Regio. wczoraj miałem niewatpliwą nieprzyjemniść jechania własnie tym pociagiem - ciasno, smierdzaco i niewygodnie, jedynie dwie działajace ale brudne toalety na cały pociąg, brak miejsca na bagaże... i cała droga siedzenia w zasadzie na baczność aby nie kopać pasazera z naprzeciwka... raz ogrzewanie podkrecone na maksa a zaraz potem lodowate zimno... ja rozumiem że jest troche taniej - ale puscic taki rozpadajacy się skład na około dziesiecio godzinną drogę z wrocławia do Lublina to po prostu skandal
[/quote]
[quote name='joo' timestamp='1293649633' post='413397']
Niestety TLK juz nie jeżdzi do Lublina - jedyna mozliwosc dostania sie bezposrednim pociagiem np. z Katowic do Lublina to własnie Inter Regio. wczoraj miałem niewatpliwą nieprzyjemniść jechania własnie tym pociagiem - ciasno, smierdzaco i niewygodnie, jedynie dwie działajace ale brudne toalety na cały pociąg, brak miejsca na bagaże... i cała droga siedzenia w zasadzie na baczność aby nie kopać pasazera z naprzeciwka... raz ogrzewanie podkrecone na maksa a... rozwiń
Avatar
Ela / 29 grudnia 2010 o 20:08
Jak jedziecie w ciasnym , zimnym busie to nie płaczecie .
Zobacz wszystkie komentarze 28

Skomentuj

Komentujesz jako Gość
Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Samochód był wtedy szczytem marzeń. Jak podróżowaliśmy w PRL-u?
MAGAZYN

Samochód był wtedy szczytem marzeń. Jak podróżowaliśmy w PRL-u? 1 1

Przez wiele lat samochód był dla wielu Polaków szczytem marzeń. Władysław Gomułka uważał zresztą, że samochody są dla burżujów, dlatego stawiał na transport zbiorowy. I jeździliśmy stłoczeni w wagonowej toalecie lub na korytarzu albo byliśmy skazani na łaskę i niełaskę kierowcy PKS-u, który mógł nas nie wpuścić do autobusu. Dziś większość z nas korzysta z własnego samochodu. I stoimy w korkach...

Wystawa "Archipelag Wysp Przedziwnych" w DDK Węglin

Wystawa "Archipelag Wysp Przedziwnych" w DDK Węglin 1 0

Co Gdzie Kiedy. Dzielnicowy Dom Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) zaprasza na wernisaż wystawy prac nagrodzonych w V Miejskim Konkursie Plastycznym Archipelag Wysp Przedziwnych. Otwarcie ekspozycji już w poniedziałek, 23 kwietnia o godz. 17.

Pogoda na sobotę. W regionie zapowiada się ciepły dzień

Pogoda na sobotę. W regionie zapowiada się ciepły dzień 0 0

Zapowiada się piękny, wiosenny dzień w naszym regionie.

Motor gra z ostatnim w tabeli JKS Jarosław

Motor gra z ostatnim w tabeli JKS Jarosław 5 1

Jak nie z JKS, to z kim? Motor w sobotę o godz. 17 zagra na wyjeździe z ostatnim zespołem w tabeli. Po raz pierwszy po zwolnieniu Marcina Sasala rolę pierwszego trenera będzie pełnił Piotr Zasada, który we wtorek zastąpił dotychczasowego szko-leniowca.

Kierowcy rozjeżdżają żółwie. " To gatunek narażony na wyginięcie"

Kierowcy rozjeżdżają żółwie. " To gatunek narażony na wyginięcie" 10 1

- Prosimy o rozważną jazdę na drogach, ponieważ żółwie błotne (samce) rozpoczęły swoją migrację - apeluje Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Lublinie

Wystawa "Mój Świat" w Galerii Krańcowej
21 kwietnia 2018, 12:00

Wystawa "Mój Świat" w Galerii Krańcowej 1 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Krańcowa (DDK Bronowice, ul. Krańcowa 106) zaprasza na wernisaż wystawy pokonkursowej XXIII Międzynarodowego Konkursu Plastycznego Mój Świat. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 21 kwietnia o godz. 12.

Działkowicze wrócili nad jeziora, a śmieci do lasu
PROBLEM

Działkowicze wrócili nad jeziora, a śmieci do lasu 0 11

Gmina Ludwin Jak co roku, wrócił problem śmieci nad jeziorami. Nie wszyscy właściciele działek rekreacyjnych podpisali umowy na wywóz odpadów, więc śmieci wyrzucają do lasów i rowów.

GKS Tychy – Górnik Łęczna 2:0. Rzut karny podciął im skrzydła

GKS Tychy – Górnik Łęczna 2:0. Rzut karny podciął im skrzydła 10 10

PIŁKARSKA NICE I LIGA Zespół trenera Bogusława Baniaka mimo dobrej gry i kilku dogodnych okazji do zdobycia bramki przegrał w Tychach z tamtejszym GKS. Katem „zielono-czarnych” okazał się Kamil Zapolnik, który zdobył obie bramki dla gospodarzy

Przebudowa ważnego ronda stanęła pod znakiem zapytania. Poszło o pieniądze

Przebudowa ważnego ronda stanęła pod znakiem zapytania. Poszło o pieniądze 28 19

Pod znakiem zapytania stanęła przebudowa ronda przy Gali wraz z mostem na ul. Fabrycznej. W piątek okazało się, że w miejskiej kasie jest za mało pieniędzy na tę inwestycję. Najtańsza firma zażyczyła sobie prawie dwa razy więcej pieniędzy, niż ma do wydania Ratusz

Do menu wprowadza je coraz więcej restauracji. Modne makarony
KUCHNIA

Do menu wprowadza je coraz więcej restauracji. Modne makarony 7 0

Coraz więcej restauracji wprowadza makarony do menu. Na talerzach pojawiły się nowe, intrygujące gatunki. Od wspaniałego casarecce, przez rozkoszne pizzi po strozapretti

Program TV: Filmowy weekend 20 - 22 kwietnia. Co warto zobaczyć?

Program TV: Filmowy weekend 20 - 22 kwietnia. Co warto zobaczyć? 1 0

Co Gdzie Kiedy. Horrory, ciekawe dramaty, widowiskowe kino akcji, filmy familijne. W ten weekend każdy powinien znaleźć coś dla siebie w ramówce naziemnych stacji telewizyjnych. Przedstawiamy subiektywny wybór kilku filmów, które warto zobaczyć w tych dniach w telewizji.

Sprawdzili jakość paliw. Nie jest źle, ale może być lepiej

Sprawdzili jakość paliw. Nie jest źle, ale może być lepiej 4 6

Inspekcja Handlowa zakwestionowała w ubiegłym roku 2,34 proc. skontrolowanych próbek paliw płynnych u wybranych losowo przedsiębiorców. To minimalnie mniej niż w 2016 r.

Kolejna przysięga "terytorialsów" już w ten weekend

Kolejna przysięga "terytorialsów" już w ten weekend 0 10

W najbliższą niedzielę 54 ochotników Wojsk Obrony Terytorialnej złoży uroczystą przysięgę w Biłgoraju. Będą służyć w 2 Lubelskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej im. mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora”