Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

12 marca 2018 r.
7:18

Pociągi coraz bardziej się spóźniają

Autor: Zdjęcie autora drs
1 4 A A
(fot. Maciej Kaczanowski)

Spada punktualność pociągów pasażerskich – tak wynika ze statystyk opublikowanych przez Urząd Transportu Kolejowego. Najświeższe dane są podsumowaniem ostatniego kwartału ubiegłego roku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Mało powodów do zadowolenia ma spółka PKP Intercity, która obsługuje połączenia dalekobieżne. Zaledwie 69 proc. jej pociągów dojeżdżało do celu na czas. Jest to wynik gorszy od tego z trzeciego kwartału (86 proc.).

W przypadku spółki Przewozy Regionalne na czas dowożeni byli pasażerowie niemal 86 proc. pociągów, ale również ten przewoźnik odnotował spadek punktualności (w trzecim kwartale miał wynik ponad 89 proc.).

Dodajmy, że pociągami opóźnionymi są według Urzędu Transportu Kolejowego tylko te, które do stacji docelowej dotarły więcej niż 5 minut po czasie. Pozostałe uznawane są za punktualne.

Komentarze 4

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 12 marca 2018 o 10:01
To są normalnie jaja: według Urzędu Transportu Kolejowego spóźnione są te pociągi, które przyjeżdżają po planowym czasie więcej niż 5 minut?!?!?! Albo są w planowym czasie na stacji, albo nie. Ale w kraju, który ciągle stoi w rozkroku pomiędzy Europą a Azją, takie nienormalne rzeczy staja się normalnością i prawem. Brawo Polska dobrej zmiany.
Avatar
Gość / 12 marca 2018 o 09:38
"Dobra" zmiana....
Avatar
.... .. / 12 marca 2018 o 08:37
Dalekobieżny pociąg ekspresowy wjeżdża na stację. Pasażer do zawiadowcy: - ten pociąg to prawie pół godziny przed czasem przyjechał!*** Zawiadowca: - panie, to wczorajszy . . . :)
Avatar
Gość / 12 marca 2018 o 08:27
Powinni "po rządowemu" zmienić definicję punktualności na studencki kwadrans i od razu wyniki wzrosną.
Avatar
Gość / 12 marca 2018 o 10:01
To są normalnie jaja: według Urzędu Transportu Kolejowego spóźnione są te pociągi, które przyjeżdżają po planowym czasie więcej niż 5 minut?!?!?! Albo są w planowym czasie na stacji, albo nie. Ale w kraju, który ciągle stoi w rozkroku pomiędzy Europą a Azją, takie nienormalne rzeczy staja się normalnością i prawem. Brawo Polska dobrej zmiany.
Avatar
Gość / 12 marca 2018 o 09:38
"Dobra" zmiana....
Avatar
.... .. / 12 marca 2018 o 08:37
Dalekobieżny pociąg ekspresowy wjeżdża na stację. Pasażer do zawiadowcy: - ten pociąg to prawie pół godziny przed czasem przyjechał!*** Zawiadowca: - panie, to wczorajszy . . . :)
Avatar
Gość / 12 marca 2018 o 08:27
Powinni "po rządowemu" zmienić definicję punktualności na studencki kwadrans i od razu wyniki wzrosną.
Zobacz wszystkie komentarze 4

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Stwórz komiks na festiwal. Jak było "100 lat temu w Białej”?

Stwórz komiks na festiwal. Jak było "100 lat temu w Białej”? 0 0

"100 lat temu w Białej” - pod tym hasłem Miejska Biblioteka Publiczna zachęca młodzież do udziału w konkursie na komiks. Ma to związek z 100. rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę.

25. Święto Roweru w Lubartowie. Zapisy i program
24 czerwca 2018, 8:00

25. Święto Roweru w Lubartowie. Zapisy i program 0 0

Kochasz jazdę na rowerze? Zarejestruj się na stronie internetowej 25. Święta Roweru. Start 24 czerwca w Lubartowie.

Lublin: 11-letnia dziewczynka potrącona na przejściu, rowerzysta potrącony na ścieżce

Lublin: 11-letnia dziewczynka potrącona na przejściu, rowerzysta potrącony na ścieżce 1 0

Do dwóch potrąceń przez kierujących samochodami doszło w poniedziałek rano w Lublinie. W jednym przypadku poszkodowany jest rowerzysta, w drugim piesza dziewczynka.

Lubelskie: Ostrzeżenie pogodowe. Nadchodzą burze z gradem

Lubelskie: Ostrzeżenie pogodowe. Nadchodzą burze z gradem 3 0

Synoptycy ostrzegają przed burzami z gradem, które pojawić mają się po południu w części woj. lubelskiego

Kompletnie pijany wiózł 11-latka. Zderzył się z samochodem

Kompletnie pijany wiózł 11-latka. Zderzył się z samochodem 0 0

Ponad trzy promile alkoholu w organizmie miał motorowerzysta, który w miejscowości Przytoczno (pow. lubartowski) zderzył się z Oplem.

Replika Festiwalu Etiuda&Anima w Lublinie
20 czerwca 2018, 18:00

Replika Festiwalu Etiuda&Anima w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Najstarszy festiwal filmowy w Polsce Etiuda&Anima po raz kolejny zawita do Lublina w formie repliki. Już 20 czerwca o godz. 18 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) zobaczymy najciekawsze festiwalowe produkcje.

Chory martwy dzik zawieszony wysoko na drzewie? Dziwna plotka wśród rolników i myśliwych

Chory martwy dzik zawieszony wysoko na drzewie? Dziwna plotka wśród rolników i myśliwych 5 1

Znaleziony martwy, chory dzik w miejscowości Wygnańce (pow. chełmski) był zawieszony wysoko na drzewie – taką plotkę podają miejscowi rolnicy i myśliwi. Kłopot w tym, że stanowczo zaprzeczają temu służby weterynaryjne.

Jacek Sarna: Szymajda będzie miał okazję do rewanżu

Jacek Sarna: Szymajda będzie miał okazję do rewanżu 1 0

ROZMOWA Z Jackiem Sarną, organizatorem gali Thunderstrike Fight League 14 „Akpol Night” w Kraśniku

Islandia. Wakacje w kraju innym niż wszystkie [co warto zobaczyć]
galeria

Islandia. Wakacje w kraju innym niż wszystkie [co warto zobaczyć] 0 0

Islandia jest jak z innej planety. Wulkaniczne plaże, gejzery, pola lawy i niezwykłe wodospady. Kto był tu raz, z pewnością będzie chciał wrócić.

Wypadek na DK17. KIA dachowała w Żyrzynie [zdjęcia]
galeria

Wypadek na DK17. KIA dachowała w Żyrzynie [zdjęcia] 7 2

Do wypadku doszło rano w Żyrzynie na drodze krajowej nr 17. Dachował samochód marki KIA.

Lublin: Trolejbusy pojadą dalej. Przedłużą trakcję na ul. Mełgiewskiej

Lublin: Trolejbusy pojadą dalej. Przedłużą trakcję na ul. Mełgiewskiej 0 0

Trolejbusy, które dzisiaj kończą trasę na pętli Mełgiewska WSEI będą mogły pojechać o wiele dalej, aż do zajezdni MPK.

Lublin: Mistrzostwa Polski w Koszykówce Ulicznej i Duńczyk Cup

Lublin: Mistrzostwa Polski w Koszykówce Ulicznej i Duńczyk Cup 2 0

Duża dawka sportowych atrakcji czeka w tym tygodniu kibiców koło stadionu Arena Lublin. I nie chodzi tylko o wielki ekran z meczami mundialu. Na stadionie zagrają młodzieżowe drużyny z najlepszych akademii piłkarskich, a tuż obok popatrzymy na eliminacje do Mistrzostw Polski w ulicznej koszykówce.

Spektakl "Krzesiwo" Grupy Teatralnej DYNKS w DDK Węglin
18 czerwca 2018, 19:00

Spektakl "Krzesiwo" Grupy Teatralnej DYNKS w DDK Węglin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek, 18 czerwca o godz. 19 w Dzielnicowym Domu Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) odbędzie się pokaz spektaklu Krzesiwo w wykonaniu Grupy Teatralnej DYNKS.

Pędził 142 km/h w terenie zabudowanym

Pędził 142 km/h w terenie zabudowanym 2 7

32-letni kierowca audi przekroczył w terenie zabudowanym prędkość o 92 km/h. Policjanci apelują o rozwagę. Na drodze odpowiadamy nie tylko za siebie, ale również za innych użytkowników dróg - przypominają

Rocznie dostają 170 tys. zł. Na co posłowie wydają nasze pieniądze? [lista]
galeria

Rocznie dostają 170 tys. zł. Na co posłowie wydają nasze pieniądze? [lista] 3 2

170 tysięcy 400 złotych rocznie dostaje każdy poseł na prowadzenie swoich biur. Nie wszystkim to wystarcza, ale są i tacy, którzy sporo zaoszczędzili i teraz mogą wydać więcej. Tak zrobił np. Sylwester Tułajew, kandydat PiS na prezydenta Lublina

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!