Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 kwietnia 2013 r.
17:02
Edytuj ten wpis

Pociągi do Lubartowa korkują ul. Turystyczną. Szlaban w dół, Łęczna stoi

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 46 A A
Pociągi do Lubartowa korkują ul. Turystyczną (Maciej Kaczanowski)
Pociągi do Lubartowa korkują ul. Turystyczną (Maciej Kaczanowski)

Ruszyła linia kolejowa Lublin–Lubartów i... zaczęły się kłopoty kierowców. Każdy pociąg
to minimum 5 minut stania przed zaporami na przejeździe kolejowym na ul. Turystycznej w Lublinie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Trasa wjazdowa do Lublina z Łęcznej to jedna z najbardziej zakorkowanych ulic w mieście. – W piątki po południu zawsze się stoi na ul. Turystycznej. Jak nie światła koło Leclerca, to sygnalizacja w Wólce. Teraz jeszcze przejazd kolejowy, to już prawdziwy horror – mówi Jerzy Kołodyński z Lublina.

Kierowcy jeżdżący na trasie Łęczna–Lublin odczuli już skutki uruchomienia kolei do Lubartowa.

– Codziennie dojeżdżam autobusem z Lublina do pracy w Łęcznej. I jak każdy niepokoiłem się, że nowa linia kolejowa będzie następnym utrudnieniem na tej drodze. Niestety, nie myliłem się. Wczoraj wracałem po godz. 15 z pracy i na zamkniętym przejeździe autobus czekał minimum 5 minut. Od razu zrobił się korek – mówi Jacek Karczewski z Lublina.

Przejazd jest zamykany 10 razy w ciągu dnia.

– To w sumie daje aż 50 minut przestoju na ruchliwej "82” Lublin–Łęczna. Konsekwencje dla ruchu kołowego na tej trasie mogą być fatalne – dodaje Kołodyński.

Niestety, trudności będą coraz większe. Na wiosnę, gdy na drogach pojawi się więcej aut i zacznie się sezon wyjazdów nad jeziora, zaczną się też kłopoty. – Trzeba spodziewać się, że przejazd przez Turystyczną będzie wyzwaniem dla nerwów kierowców. Tam normalnie w godzinach szczytu są duże korki. Gdy dołączy się dwa, trzy popołudniowe przejazdy pociągu, to powstanie zator gigant. Przejazd od Leclerca do Wólki zajmie co najmniej pół godziny – przewiduje Jerzy Kołodyński.

Atmosferę uspokaja wójt gminy Wólka. – Przez miesiąc będziemy obserwować, jak ten przejazd wpłynie na przepustowość Turystycznej. W razie dużych problemów będziemy interweniować w Urzędzie Marszałkowskim – mówi Edwin Gortat, wójt gminy Wólka.

W obawie przed korkami kierowcy już wybierają objazd przejazdu kolejowego na Turystycznej. – Wolę nadłożyć parę metrów i pojechać Mełgiewską, skręcić w lewo na wiadukcie przed Ursusem i dalej w Kasprowicza. W efekcie, wyjeżdżam na drogę łęczyńską na światłach w Wólce – mówi Paweł Staszewski, mieszkaniec osiedla Borek. – W ten sposób omijam korek na Turystycznej.

Komentarze 46

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
vinopij / 22 kwietnia 2013 o 09:18
ale korek!!! 12 aut!!! hohooooooo!!!!!!
Avatar
aron / 14 kwietnia 2013 o 16:22
Chodzi o to że z pociągów w woj. lubelskim korzysta 100 razy mniej ludzi niż z dróg. Dlatego trzeba skończyć z przywilejami dla kolei na przejazdach. Niech pociąg czeka aż samochody przejadą.

A najlepiej to pociągi zlikwidować, bo w drogach dziury a marszałek bawi się w pociągi. Karetka pogotowia po torach nie pojedzie, a jak zgubi koło na dziurze to ktoś umrze.
Avatar
pop / 5 kwietnia 2013 o 17:20
[quote name='S Y L W E S T E R' timestamp='1365165427' post='755073']
------------------------WINNI SĄ URZĘDNICY WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO !!!------------------------- Pracownicy Urzędu Wojewódzkiego ze Swoimi Szefami dorównują "bałaganiarstwem" władzom miejs kim z Prezydentem Lublina na czele !. Ci "Winni" oczekują tylko przecięcia WSTĘG OTWARCIA , PREMII I HUCZNEGO PRZYJĘCIA OTWARCIA ! . A gdzie są konsultacje Architektow Profesjonalistów ? gdzie są rzeczywiste konsultacje środowiskowe ? . Wszystkie Inwestycje polegają TYLKO na wyliczeniu , ILE NA TYM MOŻNA ZAROBIĆ MILIONÓW I JAKI DADZĄ "ODSYP" "SPÓŁKI" które podpisały KONTRAKTY ? . Konta bankowe "pęcznieją" a reszta się nie liczy ! . Jeżeli Ludzie będą mocno PROTESTOWAĆ to znowu za MILIONY ułoży się "Plan naprawy" i ... OBY URZĘDASOM MIEJ SKO-WOJEWÓDZKIM ŻYŁO SIĘ LEPIEJ I OBY "PLATFORMA OSZUSTÓW" (PO) BYŁA JAK NAJDŁUŻEJ U WŁADZY !!!. A odnośnie tej "kolejki na torach" to Mieszkańcy Lubartowa pytają ; DLA KOGO ZBUDOWANO TĘ LINIĘ KOLEJOWĄ JEŻELI NIE MOGĄ Z NIEJ KORZYSTAĆ MIESZKAŃCY LUBARTOWA PRACUJĄCY W LUBLINIE ? . Jeżeli ta linia kolejowa będzie miała jeszcze 3 przystanki w Lubartowie to dojdzie do " bijatyki na pięści" między Mieszkańcami Lubartowa dojeżdżającymi do PRACY koleją a dojeżdżającymi PKS i własnymi środkami lokomocji WŁAŚNIE NA TEJ KRZYŻÓWCE !. Czego w konsekwencji mogą występować ZWOLNIENIA Z PRACY ZA NOTORYCZNE SPÓŻNIENIA !!! . Dlatego już dzisiaj muszą tam jechać inżynierowie i wybrać opcje wykonania WIADUKTU na który także czekają kierowcy przy Al.Racławickiej . Tak właśnie marnotrawi się MILIONY dla Miasta i Województwa lubelskiego ! . W przyszłych Wyborach będziemy wymagali od Kandydatów dowodów profesjonalizmu na przyszłym stanowisku . Nie może być tak jak w "rządzie" (PO) gdzie Ministrem Obrony Narodowej zostaje ... psychiatra z dyplomem (sic?).
[/quote]smierdzisz PISem sylwester
[quote name='S Y L W E S T E R' timestamp='1365165427' post='755073']
------------------------WINNI SĄ URZĘDNICY WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO !!!------------------------- Pracownicy Urzędu Wojewódzkiego ze Swoimi Szefami dorównują "bałaganiarstwem" władzom miejs kim z Prezydentem Lublina na czele !. Ci "Winni" oczekują tylko przecięcia WSTĘG OTWARCIA , PREMII I HUCZNEGO PRZYJĘCIA OTWARCIA ! . A gdzie są konsultacje Architektow Profesjonalistów... rozwiń
Avatar
buhahaha / 5 kwietnia 2013 o 16:04
Wam lubelaki nikt i nigdy nie dogodzi. Chcieliście kolei podmiejskiej - korki na ulicy , bo nie ma komu wiaduktu zbudować. Chcieliśta lotniska - samoloty nie lądują bo wolą do Warszawy albo Rzeszowa. Lepiej ten wasz cały Lublin zaorać i kartofle posadzić. U was zawsze było pod górkę i tak będzie bośta nieudaczniki.
Avatar
S Y L W E S T E R / 5 kwietnia 2013 o 15:23
-------------------------------------"ZAGUBIENI Z PRL-U "----------------------------------------------------------- Internauci "REM"--" mordy w kubeł" nieudaczników słuchać !------------"Obiektywny" -- "więcej rozsąd ku , oczywiście zdrowego "--------------" Mieszkanka Lubelszczyzny"--- " co zrobi władza (PO) dla Lub lina i Województwa lubelskiego ZAWSZE MUSI BYĆ DOBRE ! NIE DYSKUTOWAĆ ! WŁADZY SŁU CHAĆ CHOĆBY BYŁA NAWET NIEDOŁĘŻNA ! " . Czekamy na jeszcze jednego komucha który jak za "dawnych czasów" ... " jak Ci się towarzyszu nie podoba to zmień pracę czy miejsce zamiesz kania ". Ci wszyscy "wyrozumiali i tolerancyjni" zapominają , że te wszystkie BUBLE są "realizowane" z funduszy Naszych Podatków . Dlatego Właściciele tych pieniędzy mają prawo wiedzieć KTO BIE RZE BEZ ZGODY MILIONY Z ICH PODATKÓW I CO ZA TE MILIONY CHCE BUDOWAĆ ? !!! . Także to Wy komuchy "tolerancyjni" ZAMKNIJCIE SWOJE BUZIE !!! .
-------------------------------------"ZAGUBIENI Z PRL-U "----------------------------------------------------------- Internauci "REM"--" mordy w kubeł" nieudaczników słuchać !------------"Obiektywny" -- "więcej rozsąd ku , oczywiście zdrowego "--------------" Mieszkanka Lubelszczyzny"--- " co zrobi władza (PO) dla Lub lina i Województwa lubelskiego ZAWSZE MUSI BYĆ DOBRE ! NIE DYSKUTOWAĆ ! WŁADZY SŁU CHAĆ CHOĆBY BYŁA NAWET NIEDOŁ... rozwiń
Avatar
prosto_w _oczy / 5 kwietnia 2013 o 14:44
[quote name='S Y L W E S T E R' timestamp='1365165427' post='755073']
------------------------WINNI SĄ URZĘDNICY WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO !!!------------------------- Pracownicy Urzędu Wojewódzkiego ze Swoimi Szefami dorównują "bałaganiarstwem" władzom miejs kim z Prezydentem Lublina na czele !. Ci "Winni" oczekują tylko przecięcia WSTĘG OTWARCIA , PREMII I HUCZNEGO PRZYJĘCIA OTWARCIA ! . A gdzie są konsultacje Architektow Profesjonalistów ? gdzie są rzeczywiste konsultacje środowiskowe ? . Wszystkie Inwestycje polegają TYLKO na wyliczeniu , ILE NA TYM MOŻNA ZAROBIĆ MILIONÓW I JAKI DADZĄ "ODSYP" "SPÓŁKI" które podpisały KONTRAKTY ? . Konta bankowe "pęcznieją" a reszta się nie liczy ! . Jeżeli Ludzie będą mocno PROTESTOWAĆ to znowu za MILIONY ułoży się "Plan naprawy" i ... OBY URZĘDASOM MIEJ SKO-WOJEWÓDZKIM ŻYŁO SIĘ LEPIEJ I OBY "PLATFORMA OSZUSTÓW" (PO) BYŁA JAK NAJDŁUŻEJ U WŁADZY !!!. A odnośnie tej "kolejki na torach" to Mieszkańcy Lubartowa pytają ; DLA KOGO ZBUDOWANO TĘ LINIĘ KOLEJOWĄ JEŻELI NIE MOGĄ Z NIEJ KORZYSTAĆ MIESZKAŃCY LUBARTOWA PRACUJĄCY W LUBLINIE ? . Jeżeli ta linia kolejowa będzie miała jeszcze 3 przystanki w Lubartowie to dojdzie do " bijatyki na pięści" między Mieszkańcami Lubartowa dojeżdżającymi do PRACY koleją a dojeżdżającymi PKS i własnymi środkami lokomocji WŁAŚNIE NA TEJ KRZYŻÓWCE !. Czego w konsekwencji mogą występować ZWOLNIENIA Z PRACY ZA NOTORYCZNE SPÓŻNIENIA !!! . Dlatego już dzisiaj muszą tam jechać inżynierowie i wybrać opcje wykonania WIADUKTU na który także czekają kierowcy przy Al.Racławickiej . Tak właśnie marnotrawi się MILIONY dla Miasta i Województwa lubelskiego ! . W przyszłych Wyborach będziemy wymagali od Kandydatów dowodów profesjonalizmu na przyszłym stanowisku . Nie może być tak jak w "rządzie" (PO) gdzie Ministrem Obrony Narodowej zostaje ... psychiatra z dyplomem (sic?).
[/quote]Idź się lecz, oczywiście na głowę.Twoja choroba jest, jak obserwuję, długotrwała i ciężka. Nawiasem mówiąc, twoje imię kojarzy mi się z pewnym działaczem... . Czyżbym się nie mylił?
[quote name='S Y L W E S T E R' timestamp='1365165427' post='755073']
------------------------WINNI SĄ URZĘDNICY WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO !!!------------------------- Pracownicy Urzędu Wojewódzkiego ze Swoimi Szefami dorównują "bałaganiarstwem" władzom miejs kim z Prezydentem Lublina na czele !. Ci "Winni" oczekują tylko przecięcia WSTĘG OTWARCIA , PREMII I HUCZNEGO PRZYJĘCIA OTWARCIA ! . A gdzie są konsultacje Architektow Profesjonalistów... rozwiń
Avatar
S Y L W E S T E R / 5 kwietnia 2013 o 14:37
------------------------WINNI SĄ URZĘDNICY WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO !!!------------------------- Pracownicy Urzędu Wojewódzkiego ze Swoimi Szefami dorównują "bałaganiarstwem" władzom miejs kim z Prezydentem Lublina na czele !. Ci "Winni" oczekują tylko przecięcia WSTĘG OTWARCIA , PREMII I HUCZNEGO PRZYJĘCIA OTWARCIA ! . A gdzie są konsultacje Architektow Profesjonalistów ? gdzie są rzeczywiste konsultacje środowiskowe ? . Wszystkie Inwestycje polegają TYLKO na wyliczeniu , ILE NA TYM MOŻNA ZAROBIĆ MILIONÓW I JAKI DADZĄ "ODSYP" "SPÓŁKI" które podpisały KONTRAKTY ? . Konta bankowe "pęcznieją" a reszta się nie liczy ! . Jeżeli Ludzie będą mocno PROTESTOWAĆ to znowu za MILIONY ułoży się "Plan naprawy" i ... OBY URZĘDASOM MIEJ SKO-WOJEWÓDZKIM ŻYŁO SIĘ LEPIEJ I OBY "PLATFORMA OSZUSTÓW" (PO) BYŁA JAK NAJDŁUŻEJ U WŁADZY !!!. A odnośnie tej "kolejki na torach" to Mieszkańcy Lubartowa pytają ; DLA KOGO ZBUDOWANO TĘ LINIĘ KOLEJOWĄ JEŻELI NIE MOGĄ Z NIEJ KORZYSTAĆ MIESZKAŃCY LUBARTOWA PRACUJĄCY W LUBLINIE ? . Jeżeli ta linia kolejowa będzie miała jeszcze 3 przystanki w Lubartowie to dojdzie do " bijatyki na pięści" między Mieszkańcami Lubartowa dojeżdżającymi do PRACY koleją a dojeżdżającymi PKS i własnymi środkami lokomocji WŁAŚNIE NA TEJ KRZYŻÓWCE !. Czego w konsekwencji mogą występować ZWOLNIENIA Z PRACY ZA NOTORYCZNE SPÓŻNIENIA !!! . Dlatego już dzisiaj muszą tam jechać inżynierowie i wybrać opcje wykonania WIADUKTU na który także czekają kierowcy przy Al.Racławickiej . Tak właśnie marnotrawi się MILIONY dla Miasta i Województwa lubelskiego ! . W przyszłych Wyborach będziemy wymagali od Kandydatów dowodów profesjonalizmu na przyszłym stanowisku . Nie może być tak jak w "rządzie" (PO) gdzie Ministrem Obrony Narodowej zostaje ... psychiatra z dyplomem (sic?).
------------------------WINNI SĄ URZĘDNICY WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO !!!------------------------- Pracownicy Urzędu Wojewódzkiego ze Swoimi Szefami dorównują "bałaganiarstwem" władzom miejs kim z Prezydentem Lublina na czele !. Ci "Winni" oczekują tylko przecięcia WSTĘG OTWARCIA , PREMII I HUCZNEGO PRZYJĘCIA OTWARCIA ! . A gdzie są konsultacje Architektow Profesjonalistów ? gdzie są rzeczywiste konsultacje środowiskowe ? . Wszystkie Inwestycje polegają TYL... rozwiń
Avatar
COOLejaż / 5 kwietnia 2013 o 14:22
...tak to jest, jeśli chce się mieć "domek za miastem, ciszę, spokój i świże powietrze" Ale niestety: domek za miastem ma też i swoje wady -między innymi czekanie przed przejazdem i korki, bo w Centrum korków na przejazdach nie ma... Bo jeszcze nie widziałem aby zamknęli szlabany na: Al.Tysiąclecia,ul.Mełgiewskiej,Kunickiego,Wrotkowskiej albo Dr.Męcz.Majdanka z powodu przejeżdżającego szynobusa...
Avatar
Radny / 5 kwietnia 2013 o 14:20
[quote name='Gość' timestamp='1365163447' post='755056']
Niech wybudują kładkę dla samochodów nad przejazdem i będzie spokój.. Bez kolizyjne i bez postojowe.. albo przejazd pod torami.. bo chyba tańszy będzie w budowie.
[/quote]Żadnych kładek,priorytet i w pierwsze kolejności foto-radary,one potem zarobią na kładki,nawet te pozłacane.
Avatar
obiektywny / 5 kwietnia 2013 o 14:14
Niejaki "Aron" się zaciął. Kto mu pomoże? Mówiąc poważnie, zgadzam się z Romkiem. Zatrudnieni w DW (słowo "dziennikarze" jakoś mi nie chce przejśc przez usta) specjalizują się w takiej pisaninie na temat inwestycji w mieście i wokół niego. Lotnisko - złe, za drogie, brzydkie. Szynobus do Lubartowa - też źle. Bo korki, CO2, bo trzeba kilka minut odczekac, bo kilku malkontentów z magla rodem bije pianę. Taki jest poziom "dziennikarstwa" w DW. Pisałem o tym już nieraz. Zamiast rzeczowej informacji mamy dezinformację oraz pół- i cwiercprawdy. Zamiast objaśniania zawiłości świata, rządzenia, inwestowania, obowiązujących praw i procedur, jest podjudzanie, podpuszczanie, rozpalanie negatywnych emocji. Wiem, objaśnianie jest mało atrakcyjne, wymaga trudu od piszących i czytających. Ale dzięki temu może z czasem zbudowalibyśmy tzw. społeczeństwo obywatelskie - rozumiejące świat, świadome swych obowiązków i praw, kierujące się dobrem wspólnym, a nie, jak teraz, egoizmem i partykularyzmem, umiejące mądrze korzystac z zasad demokracji. Niestety, dzięki takim "redaktorom" marzenie o tym się nie spełni. Nie ma na to szans, bo górę wzięła głupota, schlebianie publice i intelektualne lenistwo.
P.S. A wójt Wólki niech nie daje obietnic bez pokrycia. Bo co to znaczy, że będzie interweniował w Urzędzie Marszałkowskim?! Wstrzyma ruch kolejowy do Lubartowa? Zablokuje tory? A może zażąda wybudowania w trybie pilnym wiaduktu na Turystycznej? Nie dziwię się ludziom, Panie Wójcie, bo oni są w pewnych kwestiach dyletantami, ale od Pana, jako urzędnika wymagałbym więcej rozsądku, oczywiście zdrowego. Pozdrawiam pasażerów i aut, i szynobusu. Uwierzcie mi, świat jest naprawdę większy niż wam się zdaje! Wystarczy na nim miejsca dla jednych i drugich.
Niejaki "Aron" się zaciął. Kto mu pomoże? Mówiąc poważnie, zgadzam się z Romkiem. Zatrudnieni w DW (słowo "dziennikarze" jakoś mi nie chce przejśc przez usta) specjalizują się w takiej pisaninie na temat inwestycji w mieście i wokół niego. Lotnisko - złe, za drogie, brzydkie. Szynobus do Lubartowa - też źle. Bo korki, CO2, bo trzeba kilka minut odczekac, bo kilku malkontentów z magla rodem bije pianę. Taki jest poziom "dziennikarstwa" w DW. Pisałem o tym już nieraz. Zamiast rzeczowej informacji mamy dezinformacj... rozwiń
Avatar
vinopij / 22 kwietnia 2013 o 09:18
ale korek!!! 12 aut!!! hohooooooo!!!!!!
Avatar
aron / 14 kwietnia 2013 o 16:22
Chodzi o to że z pociągów w woj. lubelskim korzysta 100 razy mniej ludzi niż z dróg. Dlatego trzeba skończyć z przywilejami dla kolei na przejazdach. Niech pociąg czeka aż samochody przejadą.

A najlepiej to pociągi zlikwidować, bo w drogach dziury a marszałek bawi się w pociągi. Karetka pogotowia po torach nie pojedzie, a jak zgubi koło na dziurze to ktoś umrze.
Avatar
pop / 5 kwietnia 2013 o 17:20
[quote name='S Y L W E S T E R' timestamp='1365165427' post='755073']
------------------------WINNI SĄ URZĘDNICY WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO !!!------------------------- Pracownicy Urzędu Wojewódzkiego ze Swoimi Szefami dorównują "bałaganiarstwem" władzom miejs kim z Prezydentem Lublina na czele !. Ci "Winni" oczekują tylko przecięcia WSTĘG OTWARCIA , PREMII I HUCZNEGO PRZYJĘCIA OTWARCIA ! . A gdzie są konsultacje Architektow Profesjonalistów ? gdzie są rzeczywiste konsultacje środowiskowe ? . Wszystkie Inwestycje polegają TYLKO na wyliczeniu , ILE NA TYM MOŻNA ZAROBIĆ MILIONÓW I JAKI DADZĄ "ODSYP" "SPÓŁKI" które podpisały KONTRAKTY ? . Konta bankowe "pęcznieją" a reszta się nie liczy ! . Jeżeli Ludzie będą mocno PROTESTOWAĆ to znowu za MILIONY ułoży się "Plan naprawy" i ... OBY URZĘDASOM MIEJ SKO-WOJEWÓDZKIM ŻYŁO SIĘ LEPIEJ I OBY "PLATFORMA OSZUSTÓW" (PO) BYŁA JAK NAJDŁUŻEJ U WŁADZY !!!. A odnośnie tej "kolejki na torach" to Mieszkańcy Lubartowa pytają ; DLA KOGO ZBUDOWANO TĘ LINIĘ KOLEJOWĄ JEŻELI NIE MOGĄ Z NIEJ KORZYSTAĆ MIESZKAŃCY LUBARTOWA PRACUJĄCY W LUBLINIE ? . Jeżeli ta linia kolejowa będzie miała jeszcze 3 przystanki w Lubartowie to dojdzie do " bijatyki na pięści" między Mieszkańcami Lubartowa dojeżdżającymi do PRACY koleją a dojeżdżającymi PKS i własnymi środkami lokomocji WŁAŚNIE NA TEJ KRZYŻÓWCE !. Czego w konsekwencji mogą występować ZWOLNIENIA Z PRACY ZA NOTORYCZNE SPÓŻNIENIA !!! . Dlatego już dzisiaj muszą tam jechać inżynierowie i wybrać opcje wykonania WIADUKTU na który także czekają kierowcy przy Al.Racławickiej . Tak właśnie marnotrawi się MILIONY dla Miasta i Województwa lubelskiego ! . W przyszłych Wyborach będziemy wymagali od Kandydatów dowodów profesjonalizmu na przyszłym stanowisku . Nie może być tak jak w "rządzie" (PO) gdzie Ministrem Obrony Narodowej zostaje ... psychiatra z dyplomem (sic?).
[/quote]smierdzisz PISem sylwester
[quote name='S Y L W E S T E R' timestamp='1365165427' post='755073']
------------------------WINNI SĄ URZĘDNICY WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO !!!------------------------- Pracownicy Urzędu Wojewódzkiego ze Swoimi Szefami dorównują "bałaganiarstwem" władzom miejs kim z Prezydentem Lublina na czele !. Ci "Winni" oczekują tylko przecięcia WSTĘG OTWARCIA , PREMII I HUCZNEGO PRZYJĘCIA OTWARCIA ! . A gdzie są konsultacje Architektow Profesjonalistów... rozwiń
Avatar
buhahaha / 5 kwietnia 2013 o 16:04
Wam lubelaki nikt i nigdy nie dogodzi. Chcieliście kolei podmiejskiej - korki na ulicy , bo nie ma komu wiaduktu zbudować. Chcieliśta lotniska - samoloty nie lądują bo wolą do Warszawy albo Rzeszowa. Lepiej ten wasz cały Lublin zaorać i kartofle posadzić. U was zawsze było pod górkę i tak będzie bośta nieudaczniki.
Avatar
S Y L W E S T E R / 5 kwietnia 2013 o 15:23
-------------------------------------"ZAGUBIENI Z PRL-U "----------------------------------------------------------- Internauci "REM"--" mordy w kubeł" nieudaczników słuchać !------------"Obiektywny" -- "więcej rozsąd ku , oczywiście zdrowego "--------------" Mieszkanka Lubelszczyzny"--- " co zrobi władza (PO) dla Lub lina i Województwa lubelskiego ZAWSZE MUSI BYĆ DOBRE ! NIE DYSKUTOWAĆ ! WŁADZY SŁU CHAĆ CHOĆBY BYŁA NAWET NIEDOŁĘŻNA ! " . Czekamy na jeszcze jednego komucha który jak za "dawnych czasów" ... " jak Ci się towarzyszu nie podoba to zmień pracę czy miejsce zamiesz kania ". Ci wszyscy "wyrozumiali i tolerancyjni" zapominają , że te wszystkie BUBLE są "realizowane" z funduszy Naszych Podatków . Dlatego Właściciele tych pieniędzy mają prawo wiedzieć KTO BIE RZE BEZ ZGODY MILIONY Z ICH PODATKÓW I CO ZA TE MILIONY CHCE BUDOWAĆ ? !!! . Także to Wy komuchy "tolerancyjni" ZAMKNIJCIE SWOJE BUZIE !!! .
-------------------------------------"ZAGUBIENI Z PRL-U "----------------------------------------------------------- Internauci "REM"--" mordy w kubeł" nieudaczników słuchać !------------"Obiektywny" -- "więcej rozsąd ku , oczywiście zdrowego "--------------" Mieszkanka Lubelszczyzny"--- " co zrobi władza (PO) dla Lub lina i Województwa lubelskiego ZAWSZE MUSI BYĆ DOBRE ! NIE DYSKUTOWAĆ ! WŁADZY SŁU CHAĆ CHOĆBY BYŁA NAWET NIEDOŁ... rozwiń
Avatar
prosto_w _oczy / 5 kwietnia 2013 o 14:44
[quote name='S Y L W E S T E R' timestamp='1365165427' post='755073']
------------------------WINNI SĄ URZĘDNICY WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO !!!------------------------- Pracownicy Urzędu Wojewódzkiego ze Swoimi Szefami dorównują "bałaganiarstwem" władzom miejs kim z Prezydentem Lublina na czele !. Ci "Winni" oczekują tylko przecięcia WSTĘG OTWARCIA , PREMII I HUCZNEGO PRZYJĘCIA OTWARCIA ! . A gdzie są konsultacje Architektow Profesjonalistów ? gdzie są rzeczywiste konsultacje środowiskowe ? . Wszystkie Inwestycje polegają TYLKO na wyliczeniu , ILE NA TYM MOŻNA ZAROBIĆ MILIONÓW I JAKI DADZĄ "ODSYP" "SPÓŁKI" które podpisały KONTRAKTY ? . Konta bankowe "pęcznieją" a reszta się nie liczy ! . Jeżeli Ludzie będą mocno PROTESTOWAĆ to znowu za MILIONY ułoży się "Plan naprawy" i ... OBY URZĘDASOM MIEJ SKO-WOJEWÓDZKIM ŻYŁO SIĘ LEPIEJ I OBY "PLATFORMA OSZUSTÓW" (PO) BYŁA JAK NAJDŁUŻEJ U WŁADZY !!!. A odnośnie tej "kolejki na torach" to Mieszkańcy Lubartowa pytają ; DLA KOGO ZBUDOWANO TĘ LINIĘ KOLEJOWĄ JEŻELI NIE MOGĄ Z NIEJ KORZYSTAĆ MIESZKAŃCY LUBARTOWA PRACUJĄCY W LUBLINIE ? . Jeżeli ta linia kolejowa będzie miała jeszcze 3 przystanki w Lubartowie to dojdzie do " bijatyki na pięści" między Mieszkańcami Lubartowa dojeżdżającymi do PRACY koleją a dojeżdżającymi PKS i własnymi środkami lokomocji WŁAŚNIE NA TEJ KRZYŻÓWCE !. Czego w konsekwencji mogą występować ZWOLNIENIA Z PRACY ZA NOTORYCZNE SPÓŻNIENIA !!! . Dlatego już dzisiaj muszą tam jechać inżynierowie i wybrać opcje wykonania WIADUKTU na który także czekają kierowcy przy Al.Racławickiej . Tak właśnie marnotrawi się MILIONY dla Miasta i Województwa lubelskiego ! . W przyszłych Wyborach będziemy wymagali od Kandydatów dowodów profesjonalizmu na przyszłym stanowisku . Nie może być tak jak w "rządzie" (PO) gdzie Ministrem Obrony Narodowej zostaje ... psychiatra z dyplomem (sic?).
[/quote]Idź się lecz, oczywiście na głowę.Twoja choroba jest, jak obserwuję, długotrwała i ciężka. Nawiasem mówiąc, twoje imię kojarzy mi się z pewnym działaczem... . Czyżbym się nie mylił?
[quote name='S Y L W E S T E R' timestamp='1365165427' post='755073']
------------------------WINNI SĄ URZĘDNICY WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO !!!------------------------- Pracownicy Urzędu Wojewódzkiego ze Swoimi Szefami dorównują "bałaganiarstwem" władzom miejs kim z Prezydentem Lublina na czele !. Ci "Winni" oczekują tylko przecięcia WSTĘG OTWARCIA , PREMII I HUCZNEGO PRZYJĘCIA OTWARCIA ! . A gdzie są konsultacje Architektow Profesjonalistów... rozwiń
Avatar
S Y L W E S T E R / 5 kwietnia 2013 o 14:37
------------------------WINNI SĄ URZĘDNICY WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO !!!------------------------- Pracownicy Urzędu Wojewódzkiego ze Swoimi Szefami dorównują "bałaganiarstwem" władzom miejs kim z Prezydentem Lublina na czele !. Ci "Winni" oczekują tylko przecięcia WSTĘG OTWARCIA , PREMII I HUCZNEGO PRZYJĘCIA OTWARCIA ! . A gdzie są konsultacje Architektow Profesjonalistów ? gdzie są rzeczywiste konsultacje środowiskowe ? . Wszystkie Inwestycje polegają TYLKO na wyliczeniu , ILE NA TYM MOŻNA ZAROBIĆ MILIONÓW I JAKI DADZĄ "ODSYP" "SPÓŁKI" które podpisały KONTRAKTY ? . Konta bankowe "pęcznieją" a reszta się nie liczy ! . Jeżeli Ludzie będą mocno PROTESTOWAĆ to znowu za MILIONY ułoży się "Plan naprawy" i ... OBY URZĘDASOM MIEJ SKO-WOJEWÓDZKIM ŻYŁO SIĘ LEPIEJ I OBY "PLATFORMA OSZUSTÓW" (PO) BYŁA JAK NAJDŁUŻEJ U WŁADZY !!!. A odnośnie tej "kolejki na torach" to Mieszkańcy Lubartowa pytają ; DLA KOGO ZBUDOWANO TĘ LINIĘ KOLEJOWĄ JEŻELI NIE MOGĄ Z NIEJ KORZYSTAĆ MIESZKAŃCY LUBARTOWA PRACUJĄCY W LUBLINIE ? . Jeżeli ta linia kolejowa będzie miała jeszcze 3 przystanki w Lubartowie to dojdzie do " bijatyki na pięści" między Mieszkańcami Lubartowa dojeżdżającymi do PRACY koleją a dojeżdżającymi PKS i własnymi środkami lokomocji WŁAŚNIE NA TEJ KRZYŻÓWCE !. Czego w konsekwencji mogą występować ZWOLNIENIA Z PRACY ZA NOTORYCZNE SPÓŻNIENIA !!! . Dlatego już dzisiaj muszą tam jechać inżynierowie i wybrać opcje wykonania WIADUKTU na który także czekają kierowcy przy Al.Racławickiej . Tak właśnie marnotrawi się MILIONY dla Miasta i Województwa lubelskiego ! . W przyszłych Wyborach będziemy wymagali od Kandydatów dowodów profesjonalizmu na przyszłym stanowisku . Nie może być tak jak w "rządzie" (PO) gdzie Ministrem Obrony Narodowej zostaje ... psychiatra z dyplomem (sic?).
------------------------WINNI SĄ URZĘDNICY WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO !!!------------------------- Pracownicy Urzędu Wojewódzkiego ze Swoimi Szefami dorównują "bałaganiarstwem" władzom miejs kim z Prezydentem Lublina na czele !. Ci "Winni" oczekują tylko przecięcia WSTĘG OTWARCIA , PREMII I HUCZNEGO PRZYJĘCIA OTWARCIA ! . A gdzie są konsultacje Architektow Profesjonalistów ? gdzie są rzeczywiste konsultacje środowiskowe ? . Wszystkie Inwestycje polegają TYL... rozwiń
Avatar
COOLejaż / 5 kwietnia 2013 o 14:22
...tak to jest, jeśli chce się mieć "domek za miastem, ciszę, spokój i świże powietrze" Ale niestety: domek za miastem ma też i swoje wady -między innymi czekanie przed przejazdem i korki, bo w Centrum korków na przejazdach nie ma... Bo jeszcze nie widziałem aby zamknęli szlabany na: Al.Tysiąclecia,ul.Mełgiewskiej,Kunickiego,Wrotkowskiej albo Dr.Męcz.Majdanka z powodu przejeżdżającego szynobusa...
Avatar
Radny / 5 kwietnia 2013 o 14:20
[quote name='Gość' timestamp='1365163447' post='755056']
Niech wybudują kładkę dla samochodów nad przejazdem i będzie spokój.. Bez kolizyjne i bez postojowe.. albo przejazd pod torami.. bo chyba tańszy będzie w budowie.
[/quote]Żadnych kładek,priorytet i w pierwsze kolejności foto-radary,one potem zarobią na kładki,nawet te pozłacane.
Avatar
obiektywny / 5 kwietnia 2013 o 14:14
Niejaki "Aron" się zaciął. Kto mu pomoże? Mówiąc poważnie, zgadzam się z Romkiem. Zatrudnieni w DW (słowo "dziennikarze" jakoś mi nie chce przejśc przez usta) specjalizują się w takiej pisaninie na temat inwestycji w mieście i wokół niego. Lotnisko - złe, za drogie, brzydkie. Szynobus do Lubartowa - też źle. Bo korki, CO2, bo trzeba kilka minut odczekac, bo kilku malkontentów z magla rodem bije pianę. Taki jest poziom "dziennikarstwa" w DW. Pisałem o tym już nieraz. Zamiast rzeczowej informacji mamy dezinformację oraz pół- i cwiercprawdy. Zamiast objaśniania zawiłości świata, rządzenia, inwestowania, obowiązujących praw i procedur, jest podjudzanie, podpuszczanie, rozpalanie negatywnych emocji. Wiem, objaśnianie jest mało atrakcyjne, wymaga trudu od piszących i czytających. Ale dzięki temu może z czasem zbudowalibyśmy tzw. społeczeństwo obywatelskie - rozumiejące świat, świadome swych obowiązków i praw, kierujące się dobrem wspólnym, a nie, jak teraz, egoizmem i partykularyzmem, umiejące mądrze korzystac z zasad demokracji. Niestety, dzięki takim "redaktorom" marzenie o tym się nie spełni. Nie ma na to szans, bo górę wzięła głupota, schlebianie publice i intelektualne lenistwo.
P.S. A wójt Wólki niech nie daje obietnic bez pokrycia. Bo co to znaczy, że będzie interweniował w Urzędzie Marszałkowskim?! Wstrzyma ruch kolejowy do Lubartowa? Zablokuje tory? A może zażąda wybudowania w trybie pilnym wiaduktu na Turystycznej? Nie dziwię się ludziom, Panie Wójcie, bo oni są w pewnych kwestiach dyletantami, ale od Pana, jako urzędnika wymagałbym więcej rozsądku, oczywiście zdrowego. Pozdrawiam pasażerów i aut, i szynobusu. Uwierzcie mi, świat jest naprawdę większy niż wam się zdaje! Wystarczy na nim miejsca dla jednych i drugich.
Niejaki "Aron" się zaciął. Kto mu pomoże? Mówiąc poważnie, zgadzam się z Romkiem. Zatrudnieni w DW (słowo "dziennikarze" jakoś mi nie chce przejśc przez usta) specjalizują się w takiej pisaninie na temat inwestycji w mieście i wokół niego. Lotnisko - złe, za drogie, brzydkie. Szynobus do Lubartowa - też źle. Bo korki, CO2, bo trzeba kilka minut odczekac, bo kilku malkontentów z magla rodem bije pianę. Taki jest poziom "dziennikarstwa" w DW. Pisałem o tym już nieraz. Zamiast rzeczowej informacji mamy dezinformacj... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 46

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Rok temu usunęli prawie 30 ton azbestu. Czas na kolejną akcję

Rok temu usunęli prawie 30 ton azbestu. Czas na kolejną akcję 0 0

Od poniedziałku (21 maja) mieszkańcy Kraśnika będą mogli składać wnioski o dofinansowanie do usuwania wyrobów zawierających azbest. Nabór potrwa do 8 czerwca.

Spotkanie literackie w Puławach
22 maja 2018, 12:00

Spotkanie literackie w Puławach 1 0

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Puławach (ul. 6 Sierpnia 5) zaprasza na kolejne spotkanie w ramach Powiatowego Klubu Książki, które odbędzie się 22 maja o godz. 12.

Pierwsza Komunia Święta w Kościele Garnizonowym (zdjęcia)
galeria

Pierwsza Komunia Święta w Kościele Garnizonowym (zdjęcia) 4 1

Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Lublinie i ze Szkoły Podstawowej nr 27 w Lublinie przystąpiły dziś do I Komunii Świętej. Uroczystość odbyła się w Kościele Garnizonowym.

"Opaski życia" działają. Będzie ich więcej. Kolejne samorządy są zainteresowane

"Opaski życia" działają. Będzie ich więcej. Kolejne samorządy są zainteresowane 6 0

Opaska - dzięki której seniorzy są pod stałą opieką medyczną, i  telefon – przez który mogą kontaktować się ze swoimi opiekunami. Z takiej pomocy korzysta już ponad 130 osób z terenu powiatu kraśnickiego. Inne samorządy też są tym urządzeniem zainteresowane

Giełda Minerałów i Biżuterii w Lublinie
26 maja 2018, 10:00

Giełda Minerałów i Biżuterii w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. W dniach 26-27 maja w Lublinie przy ulicy Akademickiej 15 odbędzie się 49 edycja Giełdy Minerałów i Biżuterii Skarby Ziemi. Start w sobotę o godz. 10.

Pijany 14-latek na rowerze wjechał w samochód. Pisał SMS-a

Pijany 14-latek na rowerze wjechał w samochód. Pisał SMS-a 29 5

14-latek na rowerze wjechał w samochód. Tłumaczył, że nie zauważył auta bo pisał SMS-a. Miał promil alkoholu w organizmie.

Wjechał w ciężarówkę, która cofała. 19-latek w szpitalu

Wjechał w ciężarówkę, która cofała. 19-latek w szpitalu 3 2

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło na trasie Chełm - Rejowiec. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem marki Ford Focus uderzył w cofający na drodze samochód ciężarowy marki Daf.

Noc Muzeów w Puławach: Gwardziści zatańczyli na dziedzińcu [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Noc Muzeów w Puławach: Gwardziści zatańczyli na dziedzińcu [zdjęcia, wideo] 10 2

W sobotę do północy, za darmo można było zwiedzać sale wystawowe Pałacu Czartoryskich, Świątynię Sybilli, czy Domek Aleksandryjski. Z tej możliwości skorzystały setki mieszkańców miasta i regionu. Na dziedzińcu cztery spektakle pokazała wrocławska Gwardia Gryfa.

Sezon na młode ziemniaki. Które wybrać? Co ugotować? [przepisy]
galeria

Sezon na młode ziemniaki. Które wybrać? Co ugotować? [przepisy] 3 2

Nie ma lepszej rzeczy niż młode ziemniaki z masłem, koperkiem i kwaśnym mlekiem. Czy na pewno? Młode ziemniaki można zapiec w ziołach na patelni. Albo zasmażyć z młodymi listkami szpinaku. W dodatku wcale nie trzeba ich obierać. Z młodych ziemniaków udają się także świetne zapiekanki.

Żyrzyn świętuje dwustulecie swojej oświaty
galeria

Żyrzyn świętuje dwustulecie swojej oświaty 3 1

Pierwsza izba szkolna w Żyrzynie zaczęła działać już w 1818 roku, co oznacza, że była jedną z pierwszych szkół w powiecie. W piątkowych uroczystościach rocznicowych wzięli udział obecni i byli pracownicy placówki im. Adama Mickiewicza oraz samorządowcy wszystkich szczebli.

"Lewiatan" w Miasto movie
30 maja 2018, 19:00

"Lewiatan" w Miasto movie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatni majowy pokaz filmowy w ramach cyklu Miasto movie w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 30 maja o godz. 19 zobaczymy film Lewiatan.

Pierwsze grzyby w Lasach Kozłowieckich

Pierwsze grzyby w Lasach Kozłowieckich 25 1

- Informuję, że po majowych deszczach pojawiły się już pierwsze grzyby w Lasach Kozłowieckich - napisał Czytelnik Bernard i przysłał zdjęcie pięknych okazów.

Koniec darmowego biegania na stadionie. Jakie będą ceny?

Koniec darmowego biegania na stadionie. Jakie będą ceny? 3 15

Niebawem, żeby skorzystać z akcji „Biegaj z MOSiR-em” puławscy biegacze będą musieli płacić. To efekt nowej uchwały, która ma pozwolić uchronić miasto przed koniecznością zwrotu 13 mln złotych.

Na kilka godzin zamkną Al. Zygmuntowskie. Przez mecz

Na kilka godzin zamkną Al. Zygmuntowskie. Przez mecz 30 10

W niedzielę od godz. 17.30 do 22 zamknięte mają być Al. Zygmuntowskie z powodu meczu żużlowego na pobliskim stadionie.

Tak ma wyglądać pomnik rektora KUL

Tak ma wyglądać pomnik rektora KUL 0 6

Od zgody radnych zależy to, czy obok Al. Racławickich stanie pomnik pierwszego rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, ks. Idziego Radziszewskiego. Projekt jest już gotowy, jego opracowanie zleciła uczelnia, która w tym roku obchodzi 100-lecie swojego powstania.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!