piątek, 19 stycznia 2018 r.

Lublin

Pociągi do Lubartowa korkują ul. Turystyczną. Szlaban w dół, Łęczna stoi

  Edytuj ten wpis
Dodano: 4 kwietnia 2013, 17:02
Autor: Paweł Puzio

Pociągi do Lubartowa korkują ul. Turystyczną (Maciej Kaczanowski)
Pociągi do Lubartowa korkują ul. Turystyczną (Maciej Kaczanowski)

Ruszyła linia kolejowa Lublin–Lubartów i... zaczęły się kłopoty kierowców. Każdy pociąg
to minimum 5 minut stania przed zaporami na przejeździe kolejowym na ul. Turystycznej w Lublinie.

Trasa wjazdowa do Lublina z Łęcznej to jedna z najbardziej zakorkowanych ulic w mieście. – W piątki po południu zawsze się stoi na ul. Turystycznej. Jak nie światła koło Leclerca, to sygnalizacja w Wólce. Teraz jeszcze przejazd kolejowy, to już prawdziwy horror – mówi Jerzy Kołodyński z Lublina.

Kierowcy jeżdżący na trasie Łęczna–Lublin odczuli już skutki uruchomienia kolei do Lubartowa.

– Codziennie dojeżdżam autobusem z Lublina do pracy w Łęcznej. I jak każdy niepokoiłem się, że nowa linia kolejowa będzie następnym utrudnieniem na tej drodze. Niestety, nie myliłem się. Wczoraj wracałem po godz. 15 z pracy i na zamkniętym przejeździe autobus czekał minimum 5 minut. Od razu zrobił się korek – mówi Jacek Karczewski z Lublina.

Przejazd jest zamykany 10 razy w ciągu dnia.

– To w sumie daje aż 50 minut przestoju na ruchliwej "82” Lublin–Łęczna. Konsekwencje dla ruchu kołowego na tej trasie mogą być fatalne – dodaje Kołodyński.

Niestety, trudności będą coraz większe. Na wiosnę, gdy na drogach pojawi się więcej aut i zacznie się sezon wyjazdów nad jeziora, zaczną się też kłopoty. – Trzeba spodziewać się, że przejazd przez Turystyczną będzie wyzwaniem dla nerwów kierowców. Tam normalnie w godzinach szczytu są duże korki. Gdy dołączy się dwa, trzy popołudniowe przejazdy pociągu, to powstanie zator gigant. Przejazd od Leclerca do Wólki zajmie co najmniej pół godziny – przewiduje Jerzy Kołodyński.

Atmosferę uspokaja wójt gminy Wólka. – Przez miesiąc będziemy obserwować, jak ten przejazd wpłynie na przepustowość Turystycznej. W razie dużych problemów będziemy interweniować w Urzędzie Marszałkowskim – mówi Edwin Gortat, wójt gminy Wólka.

W obawie przed korkami kierowcy już wybierają objazd przejazdu kolejowego na Turystycznej. – Wolę nadłożyć parę metrów i pojechać Mełgiewską, skręcić w lewo na wiadukcie przed Ursusem i dalej w Kasprowicza. W efekcie, wyjeżdżam na drogę łęczyńską na światłach w Wólce – mówi Paweł Staszewski, mieszkaniec osiedla Borek. – W ten sposób omijam korek na Turystycznej.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
vinopij
aron
pop
(46) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

vinopij
vinopij (22 kwietnia 2013 o 09:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ale korek!!! 12 aut!!! hohooooooo!!!!!!
Rozwiń
aron
aron (14 kwietnia 2013 o 16:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Chodzi o to że z pociągów w woj. lubelskim korzysta 100 razy mniej ludzi niż z dróg. Dlatego trzeba skończyć z przywilejami dla kolei na przejazdach. Niech pociąg czeka aż samochody przejadą.

A najlepiej to pociągi zlikwidować, bo w drogach dziury a marszałek bawi się w pociągi. Karetka pogotowia po torach nie pojedzie, a jak zgubi koło na dziurze to ktoś umrze.
Rozwiń
pop
pop (5 kwietnia 2013 o 17:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='S Y L W E S T E R' timestamp='1365165427' post='755073']
------------------------WINNI SĄ URZĘDNICY WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO !!!------------------------- Pracownicy Urzędu Wojewódzkiego ze Swoimi Szefami dorównują "bałaganiarstwem" władzom miejs kim z Prezydentem Lublina na czele !. Ci "Winni" oczekują tylko przecięcia WSTĘG OTWARCIA , PREMII I HUCZNEGO PRZYJĘCIA OTWARCIA ! . A gdzie są konsultacje Architektow Profesjonalistów ? gdzie są rzeczywiste konsultacje środowiskowe ? . Wszystkie Inwestycje polegają TYLKO na wyliczeniu , ILE NA TYM MOŻNA ZAROBIĆ MILIONÓW I JAKI DADZĄ "ODSYP" "SPÓŁKI" które podpisały KONTRAKTY ? . Konta bankowe "pęcznieją" a reszta się nie liczy ! . Jeżeli Ludzie będą mocno PROTESTOWAĆ to znowu za MILIONY ułoży się "Plan naprawy" i ... OBY URZĘDASOM MIEJ SKO-WOJEWÓDZKIM ŻYŁO SIĘ LEPIEJ I OBY "PLATFORMA OSZUSTÓW" (PO) BYŁA JAK NAJDŁUŻEJ U WŁADZY !!!. A odnośnie tej "kolejki na torach" to Mieszkańcy Lubartowa pytają ; DLA KOGO ZBUDOWANO TĘ LINIĘ KOLEJOWĄ JEŻELI NIE MOGĄ Z NIEJ KORZYSTAĆ MIESZKAŃCY LUBARTOWA PRACUJĄCY W LUBLINIE ? . Jeżeli ta linia kolejowa będzie miała jeszcze 3 przystanki w Lubartowie to dojdzie do " bijatyki na pięści" między Mieszkańcami Lubartowa dojeżdżającymi do PRACY koleją a dojeżdżającymi PKS i własnymi środkami lokomocji WŁAŚNIE NA TEJ KRZYŻÓWCE !. Czego w konsekwencji mogą występować ZWOLNIENIA Z PRACY ZA NOTORYCZNE SPÓŻNIENIA !!! . Dlatego już dzisiaj muszą tam jechać inżynierowie i wybrać opcje wykonania WIADUKTU na który także czekają kierowcy przy Al.Racławickiej . Tak właśnie marnotrawi się MILIONY dla Miasta i Województwa lubelskiego ! . W przyszłych Wyborach będziemy wymagali od Kandydatów dowodów profesjonalizmu na przyszłym stanowisku . Nie może być tak jak w "rządzie" (PO) gdzie Ministrem Obrony Narodowej zostaje ... psychiatra z dyplomem (sic?).
[/quote]smierdzisz PISem sylwester
Rozwiń
buhahaha
buhahaha (5 kwietnia 2013 o 16:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wam lubelaki nikt i nigdy nie dogodzi. Chcieliście kolei podmiejskiej - korki na ulicy , bo nie ma komu wiaduktu zbudować. Chcieliśta lotniska - samoloty nie lądują bo wolą do Warszawy albo Rzeszowa. Lepiej ten wasz cały Lublin zaorać i kartofle posadzić. U was zawsze było pod górkę i tak będzie bośta nieudaczniki.
Rozwiń
S Y L W E S T E R
S Y L W E S T E R (5 kwietnia 2013 o 15:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
-------------------------------------"ZAGUBIENI Z PRL-U "----------------------------------------------------------- Internauci "REM"--" mordy w kubeł" nieudaczników słuchać !------------"Obiektywny" -- "więcej rozsąd ku , oczywiście zdrowego "--------------" Mieszkanka Lubelszczyzny"--- " co zrobi władza (PO) dla Lub lina i Województwa lubelskiego ZAWSZE MUSI BYĆ DOBRE ! NIE DYSKUTOWAĆ ! WŁADZY SŁU CHAĆ CHOĆBY BYŁA NAWET NIEDOŁĘŻNA ! " . Czekamy na jeszcze jednego komucha który jak za "dawnych czasów" ... " jak Ci się towarzyszu nie podoba to zmień pracę czy miejsce zamiesz kania ". Ci wszyscy "wyrozumiali i tolerancyjni" zapominają , że te wszystkie BUBLE są "realizowane" z funduszy Naszych Podatków . Dlatego Właściciele tych pieniędzy mają prawo wiedzieć KTO BIE RZE BEZ ZGODY MILIONY Z ICH PODATKÓW I CO ZA TE MILIONY CHCE BUDOWAĆ ? !!! . Także to Wy komuchy "tolerancyjni" ZAMKNIJCIE SWOJE BUZIE !!! .
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (46)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!