Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

6 listopada 2009 r.
20:36
Edytuj ten wpis

Poczta upomni się o abonament. Nawet za 5 lat

0 41 A A

Poczta ściga tych, którzy nie płacą abonamentu radiowo-telewizyjnego. Wyłapywanie spóźnialskich ułatwił elektroniczny system przyjmowania opłat.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Tradycyjne książeczki, z których korzystaliśmy płacąc abonament zniknęły w połowie grudnia ubiegłego roku. Od tamtej pory abonenci mogą się rejestrować przez Internet lub na poczcie. Każdy otrzymuje własny numer konta. Informacje o płatnościach trafiają do jednej bazy danych. Dzięki temu można łatwo sprawdzić, kto i ile płaci.

– Są osoby, które kiedyś zarejestrowały odbiornik, a przestały regulować abonament – mówi Michał Dziewulski z biura prasowego Poczty Polskiej. – Takim osobom wysyłamy upomnienia i wezwania do zapłaty. Muszą uregulować zaległy abonament wraz z odsetkami.

Takie długi mogą być ściągane nawet pięć lat po terminie. Kontrolerzy wyłapują nie tylko zarejestrowanych widzów. Szukają osób, które korzystają z radia i telewizora bez rejestracji. Jeśli udowodnią taki proceder, przyłapanemu grozi kara w wysokości 510 zł. Tłumaczenia, że np. korzystamy z telewizji satelitarnej nic nie dadzą.

– Zgodnie z prawem płacimy za posiadanie odbiornika, a nie za oglądanie telewizji – wyjaśnia Dziewulski.

Przedsiębiorcy i urzędy muszą płacić za każdy odbiornik. Osoby prywatne – tylko za jeden telewizor, nawet jeśli w domu jest ich kilka.

W województwie lubelskim mamy blisko 700 tys. zarejestrowanych abonentów, z czego 200 tys. jest zwolnionych z opłat. Reszta z 2 mln mieszkańców teoretycznie nie ma ani radia, ani telewizora.

Komentarze 41

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
jan / 1 marca 2010 o 17:51
[size=5]"– Zgodnie z prawem płacimy za posiadanie odbiornika, a nie za oglądanie"
W takim razie jest to nic innego jak [color="#FF0000"]złodziejski podatek[/color]. Sami sobie płaćcie abonament za te gnioty nadawane w telewizji + wielotysięczne miesięczne honoraria tzw. celebrytów (pusty śmiech ogarnia). Ja oglądam tylko (legalne) filmy DVD i telewizję mam tam, gdzie jeszcze podatek nie dociera. A oglądam na monitorze LCD komputera.[/size]
Avatar
ewelka / 12 stycznia 2010 o 12:22
Mnie zastanawia dlaczego TVP, czy moze poczta (bo ja juz tego nie ogarniam) na sile chce sciagnac zaleglosci z tytulu oplat abonamentowych od osoby zmarlej 2 lata temu :| sprawa wyglada tak.... moja ciocia oplacala abonament RTV regularnie. zmarla, wiec powiadomilismy o jej smierci wszystkie instytucje, od roku dostajemy listy - adresowane na nia - ostatnio od firm windykacyjnych, ze nie oplaca abonamentu (od momentu smierci)! Do kazdej z tych firm wysylalismy informacje ze ciocia nie zyje (ksero aktu zgonu), kolejny list przychodzil od INNEJ firmy windykacyjnej.... ostatnio juz nawet nie otwieram tych listow tylko odsylam z informacja na kopercie ze adresat nie zyje od dnia.....
Czy to naprawde tak trudno zrozumiec, ze osoba nie zyjaca nie ma mozliwosci oplacenia abonamentu??? jakos inne instytucje potrafia to zrozumiec (telefonia komorkowa, TP, NETIA, kablowka - nikt nie robil problemow, umowy byly anulowane z dniem zgonu), a za abonament na sile chca sciagac :/
w d.... mam takia instytucje, nie odladam TV, moze kiedys jak zaczna pokazywac w niej sensowne programy.....
Mnie zastanawia dlaczego TVP, czy moze poczta (bo ja juz tego nie ogarniam) na sile chce sciagnac zaleglosci z tytulu oplat abonamentowych od osoby zmarlej 2 lata temu :| sprawa wyglada tak.... moja ciocia oplacala abonament RTV regularnie. zmarla, wiec powiadomilismy o jej smierci wszystkie instytucje, od roku dostajemy listy - adresowane na nia - ostatnio od firm windykacyjnych, ze nie oplaca abonamentu (od momentu smierci)! Do kazdej z tych firm wysylalismy informacje ze ciocia nie zyje (ksero aktu zgonu), kolejny list przychodzil od ... rozwiń
Avatar
ola / 11 stycznia 2010 o 16:32
telewizor kupiłam za swoje pieniądze i jeszcze mam płacić haracz????
Avatar
LL49 / 8 listopada 2009 o 19:41
Wszyscy którzy udzielają obecnie rad jak głosować w przyszłych wyborach zaczynają mnie wkurzać.Chyba macie zbyt mało lat,bo nie pamiętacie historii /najnowszej/.Wszystkie partie były już przy władzy-Czy zrobiła któraś coś dobrego dla kraju,dla społeczństwa?Po każdych wyborach zaczyna się dzielenie "schedy"(podział stanowisk-Przy udziale kłotni i awantur).Póżniej już pozałatwieniu tego "patriotycznego zadania"-zaczyna się ustalanie wynagrodzeń.Następnie biorą się za tematy tzw.dyżurne zktórych nigdy nic nie wynika,a społeczeństwo doskonale może bez nich funkcjonować i tak minie półmetek i tzeba zaczynać nową kampanię wyborczą.W międzyczasie dojdzie jakaś aferka.Więc cały czas mają ciężką pracę.Tak jest już od lat 20-tu.Więc nie dawaj mi jeden z drugim wskazówek na jaką partię mam głosować.Nie biorę udziału w wyborach już od lat 6-ciu.Wszyskie partie jakie były przy władzy prowadziły działania antypolskie (zawsze prywata na pierwszym miejscu).
Wszyscy którzy udzielają obecnie rad jak głosować w przyszłych wyborach zaczynają mnie wkurzać.Chyba macie zbyt mało lat,bo nie pamiętacie historii /najnowszej/.Wszystkie partie były już przy władzy-Czy zrobiła któraś coś dobrego dla kraju,dla społeczństwa?Po każdych wyborach zaczyna się dzielenie "schedy"(podział stanowisk-Przy udziale kłotni i awantur).Póżniej już pozałatwieniu tego "patriotycznego zadania"-zaczyna się ustalanie wynagrodzeń.Następnie biorą się za tematy tzw.dyżurne zktórych nigdy nic nie wynika,a społec... rozwiń
Avatar
CZESIUNIO / 8 listopada 2009 o 13:35
wyrejestrujcie telewizory! 2 lata już nie płacę po wyrejestrowaniu i jestem bardzo szczęśliwa że nie dokładam do tego chłamu i prezesowskich pensji!
Avatar
mareks / 8 listopada 2009 o 07:54
A co z tymi,którzy w ogóle nie zarejestrowali odbiorników RTV - a mają po trzy telewizory i radia w domu????
Avatar
D.K. / 8 listopada 2009 o 07:02
To, że obecnie płacimy podatek rtv to wina PiSu i wina ludzi którzy głosowali na tą partię. Żeby nie mieć żalu, to należy w przyszłości uważnie głosować w wyborach do żłobu.
Avatar
cd / 8 listopada 2009 o 00:40
gh napisał:
On chciał płacic prosto z kasy panstwowej np.tak jak nauczycielom i strazakom. I wtedy by kupił sobie telewizje publiczno tak jak teraz ma Tusk Vision Network. Tak wiemy na kogo głosować . Nara


Kandyduj gh - zagłosuję na Ciebie. Nara.
Avatar
gh / 8 listopada 2009 o 00:26
niepłacący napisał:
Tusk chciał zlikwidować abonament, ale przeciwstawiło się SLD, PiS i przede wszystkim prezydent Kaczyński. Czy teraz już wiecie na kogo głosować?

On chciał płacic prosto z kasy panstwowej np.tak jak nauczycielom i strazakom. I wtedy by kupił sobie telewizje publiczno tak jak teraz ma Tusk Vision Network. Tak wiemy na kogo głosować . Nara
Avatar
Gość / 7 listopada 2009 o 21:19
ciekawi mnie, czy Media Markt płaci za kazdy "odbiornik" ....
Avatar
jan / 1 marca 2010 o 17:51
[size=5]"– Zgodnie z prawem płacimy za posiadanie odbiornika, a nie za oglądanie"
W takim razie jest to nic innego jak [color="#FF0000"]złodziejski podatek[/color]. Sami sobie płaćcie abonament za te gnioty nadawane w telewizji + wielotysięczne miesięczne honoraria tzw. celebrytów (pusty śmiech ogarnia). Ja oglądam tylko (legalne) filmy DVD i telewizję mam tam, gdzie jeszcze podatek nie dociera. A oglądam na monitorze LCD komputera.[/size]
Avatar
ewelka / 12 stycznia 2010 o 12:22
Mnie zastanawia dlaczego TVP, czy moze poczta (bo ja juz tego nie ogarniam) na sile chce sciagnac zaleglosci z tytulu oplat abonamentowych od osoby zmarlej 2 lata temu :| sprawa wyglada tak.... moja ciocia oplacala abonament RTV regularnie. zmarla, wiec powiadomilismy o jej smierci wszystkie instytucje, od roku dostajemy listy - adresowane na nia - ostatnio od firm windykacyjnych, ze nie oplaca abonamentu (od momentu smierci)! Do kazdej z tych firm wysylalismy informacje ze ciocia nie zyje (ksero aktu zgonu), kolejny list przychodzil od INNEJ firmy windykacyjnej.... ostatnio juz nawet nie otwieram tych listow tylko odsylam z informacja na kopercie ze adresat nie zyje od dnia.....
Czy to naprawde tak trudno zrozumiec, ze osoba nie zyjaca nie ma mozliwosci oplacenia abonamentu??? jakos inne instytucje potrafia to zrozumiec (telefonia komorkowa, TP, NETIA, kablowka - nikt nie robil problemow, umowy byly anulowane z dniem zgonu), a za abonament na sile chca sciagac :/
w d.... mam takia instytucje, nie odladam TV, moze kiedys jak zaczna pokazywac w niej sensowne programy.....
Mnie zastanawia dlaczego TVP, czy moze poczta (bo ja juz tego nie ogarniam) na sile chce sciagnac zaleglosci z tytulu oplat abonamentowych od osoby zmarlej 2 lata temu :| sprawa wyglada tak.... moja ciocia oplacala abonament RTV regularnie. zmarla, wiec powiadomilismy o jej smierci wszystkie instytucje, od roku dostajemy listy - adresowane na nia - ostatnio od firm windykacyjnych, ze nie oplaca abonamentu (od momentu smierci)! Do kazdej z tych firm wysylalismy informacje ze ciocia nie zyje (ksero aktu zgonu), kolejny list przychodzil od ... rozwiń
Avatar
ola / 11 stycznia 2010 o 16:32
telewizor kupiłam za swoje pieniądze i jeszcze mam płacić haracz????
Avatar
LL49 / 8 listopada 2009 o 19:41
Wszyscy którzy udzielają obecnie rad jak głosować w przyszłych wyborach zaczynają mnie wkurzać.Chyba macie zbyt mało lat,bo nie pamiętacie historii /najnowszej/.Wszystkie partie były już przy władzy-Czy zrobiła któraś coś dobrego dla kraju,dla społeczństwa?Po każdych wyborach zaczyna się dzielenie "schedy"(podział stanowisk-Przy udziale kłotni i awantur).Póżniej już pozałatwieniu tego "patriotycznego zadania"-zaczyna się ustalanie wynagrodzeń.Następnie biorą się za tematy tzw.dyżurne zktórych nigdy nic nie wynika,a społeczeństwo doskonale może bez nich funkcjonować i tak minie półmetek i tzeba zaczynać nową kampanię wyborczą.W międzyczasie dojdzie jakaś aferka.Więc cały czas mają ciężką pracę.Tak jest już od lat 20-tu.Więc nie dawaj mi jeden z drugim wskazówek na jaką partię mam głosować.Nie biorę udziału w wyborach już od lat 6-ciu.Wszyskie partie jakie były przy władzy prowadziły działania antypolskie (zawsze prywata na pierwszym miejscu).
Wszyscy którzy udzielają obecnie rad jak głosować w przyszłych wyborach zaczynają mnie wkurzać.Chyba macie zbyt mało lat,bo nie pamiętacie historii /najnowszej/.Wszystkie partie były już przy władzy-Czy zrobiła któraś coś dobrego dla kraju,dla społeczństwa?Po każdych wyborach zaczyna się dzielenie "schedy"(podział stanowisk-Przy udziale kłotni i awantur).Póżniej już pozałatwieniu tego "patriotycznego zadania"-zaczyna się ustalanie wynagrodzeń.Następnie biorą się za tematy tzw.dyżurne zktórych nigdy nic nie wynika,a społec... rozwiń
Avatar
CZESIUNIO / 8 listopada 2009 o 13:35
wyrejestrujcie telewizory! 2 lata już nie płacę po wyrejestrowaniu i jestem bardzo szczęśliwa że nie dokładam do tego chłamu i prezesowskich pensji!
Avatar
mareks / 8 listopada 2009 o 07:54
A co z tymi,którzy w ogóle nie zarejestrowali odbiorników RTV - a mają po trzy telewizory i radia w domu????
Avatar
D.K. / 8 listopada 2009 o 07:02
To, że obecnie płacimy podatek rtv to wina PiSu i wina ludzi którzy głosowali na tą partię. Żeby nie mieć żalu, to należy w przyszłości uważnie głosować w wyborach do żłobu.
Avatar
cd / 8 listopada 2009 o 00:40
gh napisał:
On chciał płacic prosto z kasy panstwowej np.tak jak nauczycielom i strazakom. I wtedy by kupił sobie telewizje publiczno tak jak teraz ma Tusk Vision Network. Tak wiemy na kogo głosować . Nara


Kandyduj gh - zagłosuję na Ciebie. Nara.
Avatar
gh / 8 listopada 2009 o 00:26
niepłacący napisał:
Tusk chciał zlikwidować abonament, ale przeciwstawiło się SLD, PiS i przede wszystkim prezydent Kaczyński. Czy teraz już wiecie na kogo głosować?

On chciał płacic prosto z kasy panstwowej np.tak jak nauczycielom i strazakom. I wtedy by kupił sobie telewizje publiczno tak jak teraz ma Tusk Vision Network. Tak wiemy na kogo głosować . Nara
Avatar
Gość / 7 listopada 2009 o 21:19
ciekawi mnie, czy Media Markt płaci za kazdy "odbiornik" ....
Zobacz wszystkie komentarze 41

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki
galeria

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki 0 0

Dziś 26 maja, czyli Dzień Mamy. Przygotowaliśmy dla Was wierszyki i życzenia, które mogą Wam się dziś przydać

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć 3 1

Zostały już tylko dwa mecze, szanse na utrzymanie są bardzo małe, a na dodatek Wisła gra z zespołami, które mogą mieć jeszcze nadzieje na awans. Mimo wszystko puławianie chcą jeszcze powalczyć. W sobotę o godz. 17 czeka ich wyjazdowy mecz z Radomiakiem

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82 3 1

Do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło w Dominiczynie na drodze krajowej nr 82 między Łęczną a Włodawą

Kiermasz Klubu Twórców Ludowych w Puławach
27 maja 2018, 10:00

Kiermasz Klubu Twórców Ludowych w Puławach 0 0

W niedzielę, 27 maja o godz. 10 na Skwerze Niepodległości w Puławach odbędzie się Wiosenny Kiermasz Klubu Twórców Ludowych.

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze 24 16

Grzegorz Małys, ojciec 12-letniego Rafała, który zginął na przejściu dla pieszych wracając z zajęć na basenie, będzie mógł poznać opinie dotyczące pracy byłego już dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Zamościu. Sam domagał się ich ujawnienia. Prezydent Zamościa będzie musiał udostępnić te dokumenty

Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce od soboty w Lublinie

Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce od soboty w Lublinie 2 0

W ten weekend Lublin będzie gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski. Uroczyste otwarcie zaplanowano na sobotę, o godz. 17.30. Zawody oczywiście odbędą się na nowym stadionie przy Al. Piłsudskiego 22

Dlaczego trzeba wstawać rano? Krótka opinia pana Mirona

Dlaczego trzeba wstawać rano? Krótka opinia pana Mirona 0 0

Bez tytułu, bez nadmiaru strof. Ale z cennymi uwagami stołecznego poety. Akurat coś na sobotni poranek

Finał Ligi Mistrzów. Gdzie oglądać? Transmisja w TV i Internecie

Finał Ligi Mistrzów. Gdzie oglądać? Transmisja w TV i Internecie 1 0

W sobotę najważniejszy mecz klubowego sezonu. Punktualnie o 20.45 na stadionie w Kijowie w meczu finałowym zagrają Real Madryt i Liverpool

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama"
galeria

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama" 5 1

Rozmową z Natalią Voytsel z Fundacji „Gdy Liczy się Czas”, która już po raz trzeci zorganizowała charytatywną akcję „Piękna Mama” w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Akcja, w której uczestniczą stylistki, fryzjerki i masażysta jest adresowana do matek dzieci z oddziału Onkologii, Hematologii i Transplantologii.

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 1

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim
26 maja 2018, 11:00

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 11 na terenie Mariny nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się akcja W rytmie natury. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo] 16 5

Kilkaset par zatańczyło w piątek poloneza na placu Chopina w Puławach. Na koniec mieszkańcy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze
film

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze 202 22

– Totalne fiasko – tak pielęgniarki ze szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie oceniają dzisiejsze rozmowy z dyrekcją w sprawie podwyżek wynagrodzeń. Kilkadziesiąt pielęgniarek nadal jest na L4. Na poniedziałek zaplanowano kolejną turę rozmów.

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 2 1

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 3

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!