Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

26 września 2017 r.
16:35

Podawał się za amerykańskiego generała. Lublinianka straciła w sumie 65 tys. zł

186 23 A A

65 tys. zł straciła lublinianka, która korespondowała z mężczyzną podającym się za generała amerykańskiej armii. Kobieta kilkukrotnie przelała pieniądze m.in. na szybsze zakończenie jego misji w Afganistanie, czy na podróż samolotem do Polski.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Jak ustalili policjanci lublinianka dwa miesiące temu poznała przez internet mężczyznę. Nieznajomy przedstawił się jako William i podał, że jest generałem amerykańskiej armii aktualnie przebywającym na misji w Afganistanie. Korespondencja pomiędzy nimi przebiegała w języku angielskim.

Wirtualna znajomość z rzekomym generałem po krótkim czasie „nabrała tempa”, bowiem wysoko postawiony oficer zaproponował szybszy powrót z misji i złożenie wizyty w Polsce. Aby jednak móc urzeczywistnić plany wobec lublinianki, konieczne było uzyskanie zgody samego szefa sztabu generalnego amerykańskiej armii. Jak się jednak okazało, zgoda wiązała się z koniecznością zapłaty sporej gotówki oraz wypełnienia odpowiedniego kwestionariusza.

46-latka spełniła oba te wymagania. W dalszej korespondencji mailowej otrzymywanej od samego „szefa sztabu…” kobieta nawet otrzymała listę samolotów do Polski, którymi „generał„ mógłby przylecieć do Polski. Wybór samolotu również wiązał się z dokonaniem kolejnej opłaty.

Kiedy zdawać by się mogło, że podróż amerykańskiego wojskowego do Polski zbliża się wielkimi krokami, wówczas, okazało się, że wizyta w naszym kraju nie nastąpi tak szybko, jak to było w planie. Nadzieje prysły z powodu tajnej misji, jaką generał miał do wykonania.

Ale i w tym przypadku, pojawiła się alternatywa. Istniała szansa, by to tajne zlecenie mógł wykonać ktoś inny, jednak za przelaniem gotówki. Tak też się stało w tym przypadku.

W sumie lublinianka przelała ponad 65 tys. zł. „Generał” obiecywał, że odda wszystkie pieniądze, bowiem niebawem otrzyma kilka milionów dolarów odszkodowania za postrzelenie go na misji.

Niestety, żadne pieniądze do 46-latki do tej pory nie dotarły, a amerykański wojskowy „rozpłynął się”.

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Lef / 27 września 2017 o 15:37
na każdym portalu randkowym pełno takich rosjanek,ja dostałem takich listów już kilkanaście. Ciekawe ilu dało sie oszukać na wysłanie kasy "ja z biedna kraj,u nas bić kobieta,ja dobra uszcześliwiam zycie moj mezczyzna i cie kocham" buahahahahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Avatar
Gość / 27 września 2017 o 14:20
buhahahahahahahhaha buahahahhahahahhha poprawa humoru w 3 sekundy :D:D:D tępa baba !!!
Avatar
Gość / 27 września 2017 o 13:31
Nie wiem jak mocno trzeba być ograniczonym umysłowo by to łyknąć. I nie wiem skąd miała tyle pieniędzy ale wiem jedno na pewno nie zapracowała na nie bo nie sądzę by z klepką i mózgiem było u niej wszystko ok
Avatar
bolo2 / 27 września 2017 o 11:43
do myślenia wykorzystywała inny organ ciała - nie zwalajcie na mózg
Avatar
Russia / 27 września 2017 o 09:09
WEg napisał:
Ha ha ha napisał:
Rozumiem na generala z torunia to i owszem ale na jankesa chyba plaszczynski z antkiem go weryfikowali
Ty prostaku jeden może twój ulubieniec z Brukseli.
  Ty Mośku Twoj Ulubieniec będzie sądzony za zdradę na rzecz Rosji Maciar zdrajca
Avatar
Gość / 27 września 2017 o 08:54
Świetna historia i jaka romantyczna... amerykańskim generałem wszystkie zawistne koleżanki można zgasić, niech zielenieją z zazdrości
Avatar
Gość / 27 września 2017 o 07:52
tak dla ciekawości , jakie miała wykształcenie ?
Avatar
Gość / 26 września 2017 o 23:51
Ja się zastanawiam skąd takie puste babsztyle mają takie pieniądze do stracenia ? Jak trzeba być pustym i oderwanym od rzeczywistego świata aby w takie coś uwierzyć ? Nic mi jej nie żal
Avatar
generał US / 26 września 2017 o 23:30
Jestem w totalnym szoku. A mówią, że bez mózgu nie można żyć. Ten przypadek potwierdza, że jest to naprawdę możliwe. Bezmózgowe debile chodzą po tej ziemi, nawet mieszkają w naszym mieście.
Avatar
WEg / 26 września 2017 o 23:28
Ha ha ha napisał:
Rozumiem na generala z torunia to i owszem ale na jankesa chyba plaszczynski z antkiem go weryfikowali
 Ty prostaku jeden może twój ulubieniec z Brukseli.
Avatar
Lef / 27 września 2017 o 15:37
na każdym portalu randkowym pełno takich rosjanek,ja dostałem takich listów już kilkanaście. Ciekawe ilu dało sie oszukać na wysłanie kasy "ja z biedna kraj,u nas bić kobieta,ja dobra uszcześliwiam zycie moj mezczyzna i cie kocham" buahahahahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Avatar
Gość / 27 września 2017 o 14:20
buhahahahahahahhaha buahahahhahahahhha poprawa humoru w 3 sekundy :D:D:D tępa baba !!!
Avatar
Gość / 27 września 2017 o 13:31
Nie wiem jak mocno trzeba być ograniczonym umysłowo by to łyknąć. I nie wiem skąd miała tyle pieniędzy ale wiem jedno na pewno nie zapracowała na nie bo nie sądzę by z klepką i mózgiem było u niej wszystko ok
Avatar
bolo2 / 27 września 2017 o 11:43
do myślenia wykorzystywała inny organ ciała - nie zwalajcie na mózg
Avatar
Russia / 27 września 2017 o 09:09
WEg napisał:
Ha ha ha napisał:
Rozumiem na generala z torunia to i owszem ale na jankesa chyba plaszczynski z antkiem go weryfikowali
Ty prostaku jeden może twój ulubieniec z Brukseli.
  Ty Mośku Twoj Ulubieniec będzie sądzony za zdradę na rzecz Rosji Maciar zdrajca
Avatar
Gość / 27 września 2017 o 08:54
Świetna historia i jaka romantyczna... amerykańskim generałem wszystkie zawistne koleżanki można zgasić, niech zielenieją z zazdrości
Avatar
Gość / 27 września 2017 o 07:52
tak dla ciekawości , jakie miała wykształcenie ?
Avatar
Gość / 26 września 2017 o 23:51
Ja się zastanawiam skąd takie puste babsztyle mają takie pieniądze do stracenia ? Jak trzeba być pustym i oderwanym od rzeczywistego świata aby w takie coś uwierzyć ? Nic mi jej nie żal
Avatar
generał US / 26 września 2017 o 23:30
Jestem w totalnym szoku. A mówią, że bez mózgu nie można żyć. Ten przypadek potwierdza, że jest to naprawdę możliwe. Bezmózgowe debile chodzą po tej ziemi, nawet mieszkają w naszym mieście.
Avatar
WEg / 26 września 2017 o 23:28
Ha ha ha napisał:
Rozumiem na generala z torunia to i owszem ale na jankesa chyba plaszczynski z antkiem go weryfikowali
 Ty prostaku jeden może twój ulubieniec z Brukseli.
Zobacz wszystkie komentarze 23

Skomentuj

Komentujesz jako Gość
Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Przeciek w delegaturze CBA w Lublinie? Chodziło o asystenta lubelskiej posłanki PiS

Przeciek w delegaturze CBA w Lublinie? Chodziło o asystenta lubelskiej posłanki PiS 3 0

CBA zatuszowało przeciek o tajnej operacji – twierdzi były szef lubelskiej delegatury Biura. Akcja CBA była wymierzona w asystenta lubelskiej posłanki PiS. Funkcjonariusz, który wykrył skandal, stracił pracę.

Puławskie Azoty notują wzrost sprzedaży

Puławskie Azoty notują wzrost sprzedaży 0 0

Według najnowszych danych, łączny przychód spółek należących do Grupy Azoty przekroczył 9,6 mld, a zysk osiągnął prawie 490 mln zł. To dane znacznie lepsze od ubiegłorocznych. Filarem grupy kapitałowej pozostaje puławska spółka.

Uczniowie z SP 24 w redakcji Dziennika Wschodniego

Uczniowie z SP 24 w redakcji Dziennika Wschodniego 0 0

We wtorek naszą redakcję odwiedzili wyjątkowo mili goście – uczniowie klasy III „a” ze Szkoły Podstawowej nr 24 w Lublinie.

Lublin: Powstaną dwie nowe sale gimnastyczne przy szkołach

Lublin: Powstaną dwie nowe sale gimnastyczne przy szkołach 0 0

Nowe sale gimnastyczne mają powstać przy III Liceum Ogólnokształcącym oraz Zespole Szkół Ekonomicznych im. Vetterów.

Warsztaty kreatywne dla dzieci w DDK Czechów

Warsztaty kreatywne dla dzieci w DDK Czechów 1 0

Co Gdzie Kiedy. Dzielnicowy Dom Kultury Czechów (ul. Kiepury 5a) zaprasza dzieci w wieku 7-12 lat na kreatywne warsztaty literacko-plastyczno-teatralne, które będą się odbywały w czwartki o godz. 16.

Górnik Łęczna - Chrobry Głogów 1:0 [NA ŻYWO]

Górnik Łęczna - Chrobry Głogów 1:0 [NA ŻYWO] 4 1

Zielono-czarni w zaległym meczu Nice 1 Ligi podejmują na swoim stadionie drużynę Chrobrego Głogów. Czy łęcznianom uda się odnieść pierwsze od 16 kolejek zwycięstwo?

Sąd łaskawy dla „żołnierza i banderowca”

Sąd łaskawy dla „żołnierza i banderowca” 22 7

Sąd warunkowo umorzył sprawę Ukraińca oskarżonego o znieważanie Polaków na tle narodowościowym. Nazari K. groził im „powtórką z Wołynia”.

Międzyrzec Podlaski: Dzieci mają swój kącik w urzędzie miasta

Międzyrzec Podlaski: Dzieci mają swój kącik w urzędzie miasta 0 0

Kiedy mama załatwia sprawy w urzędzie, dziecko może pobawić się w kąciku dla najmłodszych. Takie miejsce utworzono właśnie w międzyrzeckim magistracie.

Sezon kąpielowy w Lublinie od 1 czerwca. Dwa kąpieliska

Sezon kąpielowy w Lublinie od 1 czerwca. Dwa kąpieliska 0 0

Dwa kąpieliska wyznaczone będą w Lublinie, oba na zalewie, jedno na Wrotkowie, drugie na Marinie.

Spektakl "Homo-Go!" w Centrum Kultury
26 kwietnia 2018, 19:00

Spektakl "Homo-Go!" w Centrum Kultury 1 0

Co Gdzie Kiedy. Z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca w czwartek, 26 kwietnia o godz. 19 w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) odbędzie się pokaz spektaklu muzycznego Homo-Go! w wykonaniu Grupy Tańca Współczesnego Politechniki Lubelskiej.

Unijne pieniądze dla "Fachowców z Brzeskiej". Jak szkoła korzysta z dofinansowania?

Unijne pieniądze dla "Fachowców z Brzeskiej". Jak szkoła korzysta z dofinansowania? 0 0

"Fachowcy z Brzeskiej" to projekt dofinansowany ze środków unijnych z którego korzysta ponad 190 uczniów ze Szkoły Zawodowej Nr 2 im. F. Żwirki i S. Wigury w Białej Podlaskiej. Właśnie są na półmetku.

Toksyczny amoniak w zakładach drobiarskich: Ewakuacja 150 osób, 7 jest w szpitalu

Toksyczny amoniak w zakładach drobiarskich: Ewakuacja 150 osób, 7 jest w szpitalu 3 0

Nie był to kolejny wyciek amoniaku, tylko najprawdopodobniej chwilowa emisja jego pozostałości w instalacji po niedzielnej awarii. Siedmiu pracowników trafiło do szpitala, a czternastu trzeba było udzielić pomocy. Ewakuowano ponad 150 osób

Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku - znamy mistrzów województwa lubelskiego

Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku - znamy mistrzów województwa lubelskiego 4 0

Dwa pełne sportowych emocji dni były potrzebne do wyłonienia najlepszych piłkarskich drużyn województwa lubelskiego w kategoriach wiekowych U-8, U-10 oraz U-12

Nowe lody zdobędą popularność? Lodziarnia i producent słodyczy zaczynają współpracę
galeria

Nowe lody zdobędą popularność? Lodziarnia i producent słodyczy zaczynają współpracę 69 2

Już w sobotę spróbować będzie można wyjątkowych lodów, które powstały dzięki współpracy dwóch lubelskich firm - Fabryki Cukierków „Pszczółka” oraz restauracji „Portofino”.

Padwa Zamość wygrałą z SMS Kielce dopiero po karnych

Padwa Zamość wygrałą z SMS Kielce dopiero po karnych 2 0

Po raz trzeci w obecnym sezonie Padwa Zamość rozstrzygnęła mecz po serii rzutów karnych. Tym razem zamościanie musieli po nie sięgać w spotkaniu z adeptami Szkoły Mistrzostwa Sportowego ZPRP Kielce zwyciężając 6:5, przy remisie w regulaminowym czasie 24:24

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!