Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

6 kwietnia 2017 r.
11:26

Podawał się za policjanta. Starsza kobieta wypłaciła 50 tys. zł i mu przekazała

Autor: Zdjęcie autora jsz
76 12 A A

Kryminalni z Lublin zatrzymali 29-latka, który podawał się za policjanta. Mężczyzna wyłudzał dzięki temu pieniądze od starszych ludzi. Został zatrzymany, kiedy przeliczał skradzioną gotówkę.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Oszustwa metodą „na policjanta” to jedna z ulubionych metod przestępców, którzy obierają na cel starszych ludzi. Ofiary przekazują rzekomym policjantom pieniądze sądząc, że uczestniczą w akcji wymierzonej przeciwko oszustom. Są przekonani, że pomagają policji. Podobny scenariusz rozegrał się w środę w Lublinie. 64-letnia mieszkanka miasta odebrała telefon od człowieka, podającego się za policjanta z CBŚP.

– Prosił o pomoc przy zatrzymaniu oszustów. Pytał, czy kobieta ma oszczędności. 64-latka zgodnie ze wskazówkami oszusta udała się do banku, z konta wypłaciła 50 tys. zł – wyjaśnia nadkom. Renata Laszczka – Rusek, rzecznik lubelskiej policji.

64-latka zostawiła pieniądze pod kontenerem na śmieci, przy ul. Dolnej Panny Marii. Pieniądze odebrał 29-latek. Mężczyzna został później zatrzymany w taksówce, kiedy liczył gotówkę. – Fałszywy funkcjonariusz w przeszłości wchodził już w konflikt z prawem. Był notowany za przestępstwa przeciwko mieniu i narkotyki – dodaje nadkom. Laszczka – Rusek.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Policjanci odzyskali wszystkie wyłudzone pieniądze. Sprawą 29-latka zajmie się Prokuratura Rejonowa Lublin – Północ.

W ciągu ostatnich dwóch dni w Lublinie doszło do czterech prób wyłudzenia pieniędzy metodą na tzw. policjanta. Potencjalne ofiary nie uwierzyły oszustom.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 7 kwietnia 2017 o 07:57
a ja się pytam.. skąd ci starzy ludzie maja tyle zaoszczędzonej kasy??????????? bo my w wieku produkcyjnym posiadamy tylko kredyty...... ciekawostka, co?????????? może ubeckie emeryturki...?????
Avatar
Gość / 6 kwietnia 2017 o 20:53
Eh zeby ten wymiar sprawiedliwosci dzialal tak sprawnie do tych bydlakow w rzadzie
Avatar
Gość / 6 kwietnia 2017 o 18:15
bravo
Avatar
Henio / 6 kwietnia 2017 o 16:08
No to miała starowinka szczęście, że mężczyzna podający się za policjanta został zatrzymany przez policjanta podającego się za taksówkarza.
Avatar
moher / 6 kwietnia 2017 o 14:08
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Wniosek z tego, że Polacy maja za dużo gotówki i nie mają pomysłu co z nią zrobić. Najpierw kosztem zdrowia i rodziny zdobywają każdy grosz, a potem bezmyślnie oddają pierwszemu lepszemu łachudrze. Polacy nie mają ikry i instynktu samozachowawczego. Ale cóż wymagać od pokolenia Tuska i jego zwolenników. Pół głupie, pół ślepe. Idą na każdy lep.///.. Spojrzał bym na to z innej strony. Część obecnego pokolenia to osobniki leniwe, bez honoru, pragnące okraść, wyrwać, nawet zabić. Ci to mają ikrę i instynkt samozachowawczy. Wcale nie głupie i nie ślepe i też "idą na każdy lep", np; drobne kradzieże w sklepach. Myślisz, że jak masz komputer to już jesteś wybitnie mundry- możesz obrażać wszystkich, zwłaszcza starszych. Idż do DDK i kup trochę szacunku i kultury dla drugiego człowieka. 
rozwiń
Avatar
Gość / 6 kwietnia 2017 o 13:31
Wniosek z tego, że Polacy maja za dużo gotówki i nie mają pomysłu co z nią zrobić. Najpierw kosztem zdrowia i rodziny zdobywają każdy grosz, a potem bezmyślnie oddają pierwszemu lepszemu łachudrze. Polacy nie mają ikry i instynktu samozachowawczego. Ale cóż wymagać od pokolenia Tuska i jego zwolenników. Pół głupie, pół ślepe. Idą na każdy lep.
Avatar
Gość / 6 kwietnia 2017 o 13:25
Teraz to należałoby ustalić w jaki spoób dostał namiary na tę kobietę.
Avatar
v / 6 kwietnia 2017 o 13:22
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Teraz tylko zostaje ustalić skad tyle kobieta posiadała pieniędzy i czy zdobyła je legalnie !!///.
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Weż się za robotę innym nie zaglądaj do "kieszeni", nie zazdrość!.Naucz się oszczędać. Nie wydawaj na imprezki, prochy, alkohol, panienki. Jak nazbierasz to może i ciebie okradną.
rozwiń
Avatar
Gość / 6 kwietnia 2017 o 13:20
Teraz tylko zostaje ustalić skad tyle kobieta posiadała pieniędzy i czy zdobyła je legalnie !!"KRETYN
Avatar
Maro / 6 kwietnia 2017 o 12:34
Teraz tylko zostaje ustalić skad tyle kobieta posiadała pieniędzy i czy zdobyła je legalnie !! Przestań p...!  Miała,  ho całe życie oszczędzala. Pilnuj swego portfela i nie zakładaj innym. Zazdrośniku. Jak rządy okradaja Cie na miliardy to nie pytasz skąd mają.... 
Avatar
Gość / 7 kwietnia 2017 o 07:57
a ja się pytam.. skąd ci starzy ludzie maja tyle zaoszczędzonej kasy??????????? bo my w wieku produkcyjnym posiadamy tylko kredyty...... ciekawostka, co?????????? może ubeckie emeryturki...?????
Avatar
Gość / 6 kwietnia 2017 o 20:53
Eh zeby ten wymiar sprawiedliwosci dzialal tak sprawnie do tych bydlakow w rzadzie
Avatar
Gość / 6 kwietnia 2017 o 18:15
bravo
Avatar
Henio / 6 kwietnia 2017 o 16:08
No to miała starowinka szczęście, że mężczyzna podający się za policjanta został zatrzymany przez policjanta podającego się za taksówkarza.
Avatar
moher / 6 kwietnia 2017 o 14:08
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Wniosek z tego, że Polacy maja za dużo gotówki i nie mają pomysłu co z nią zrobić. Najpierw kosztem zdrowia i rodziny zdobywają każdy grosz, a potem bezmyślnie oddają pierwszemu lepszemu łachudrze. Polacy nie mają ikry i instynktu samozachowawczego. Ale cóż wymagać od pokolenia Tuska i jego zwolenników. Pół głupie, pół ślepe. Idą na każdy lep.///.. Spojrzał bym na to z innej strony. Część obecnego pokolenia to osobniki leniwe, bez honoru, pragnące okraść, wyrwać, nawet zabić. Ci to mają ikrę i instynkt samozachowawczy. Wcale nie głupie i nie ślepe i też "idą na każdy lep", np; drobne kradzieże w sklepach. Myślisz, że jak masz komputer to już jesteś wybitnie mundry- możesz obrażać wszystkich, zwłaszcza starszych. Idż do DDK i kup trochę szacunku i kultury dla drugiego człowieka. 
rozwiń
Avatar
Gość / 6 kwietnia 2017 o 13:31
Wniosek z tego, że Polacy maja za dużo gotówki i nie mają pomysłu co z nią zrobić. Najpierw kosztem zdrowia i rodziny zdobywają każdy grosz, a potem bezmyślnie oddają pierwszemu lepszemu łachudrze. Polacy nie mają ikry i instynktu samozachowawczego. Ale cóż wymagać od pokolenia Tuska i jego zwolenników. Pół głupie, pół ślepe. Idą na każdy lep.
Avatar
Gość / 6 kwietnia 2017 o 13:25
Teraz to należałoby ustalić w jaki spoób dostał namiary na tę kobietę.
Avatar
v / 6 kwietnia 2017 o 13:22
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Teraz tylko zostaje ustalić skad tyle kobieta posiadała pieniędzy i czy zdobyła je legalnie !!///.
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Weż się za robotę innym nie zaglądaj do "kieszeni", nie zazdrość!.Naucz się oszczędać. Nie wydawaj na imprezki, prochy, alkohol, panienki. Jak nazbierasz to może i ciebie okradną.
rozwiń
Avatar
Gość / 6 kwietnia 2017 o 13:20
Teraz tylko zostaje ustalić skad tyle kobieta posiadała pieniędzy i czy zdobyła je legalnie !!"KRETYN
Avatar
Maro / 6 kwietnia 2017 o 12:34
Teraz tylko zostaje ustalić skad tyle kobieta posiadała pieniędzy i czy zdobyła je legalnie !! Przestań p...!  Miała,  ho całe życie oszczędzala. Pilnuj swego portfela i nie zakładaj innym. Zazdrośniku. Jak rządy okradaja Cie na miliardy to nie pytasz skąd mają.... 
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie
galeria

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie 0 1

Nie była ani szczupła, ani gruba. Ani wysoka, ani niska. Włosy? Ciemny blond. Chyba. Pani Maria. Maria Chomentowska. Mistrzyni skrytości. Perfekcyjna i pracowita. Architekt wnętrz, projektantka. Zaproponowane przez nią kilkadziesiąt lat temu rozwiązania, nadal są nowatorskie. I świetnie się sprawdzają. Jej życie zawodowe podzielone na kilka okresów, dopiero teraz doczekało się pierwszej monograficznej wystawy i opracowania. Życie prywatne zostanie prywatnym już chyba na zawsze. Gdy najbliżsi chcieli zacząć zadawać pytania, już nie miał kto odpowiadać. Znajomi nigdy nie pytali, bo czuli, że pytać nie powinni

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą 2 10

W przedostatniej kolejce rozgrywek drużyna z Puław podzieliła się punktami z Radomiakiem. Niestety, zdobyty w Radomiu punkt ma gorzki smak bo puławianie w przyszłym sezonie grać będą o szczebel niżej.

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich
wiersze między newsami

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich 0 0

Amerykanka, kolekcjonerka sztuki, przyjaciółka Picassa, Hemingway’a i Fitzgeralda pisała także wiersze. Na koniec naszej poetyckiej akcji – spotkanie z Gertrude Stein. Bądźcie dzielni

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie 5 3

Piłkarze ze Świdnika ponieśli pierwszą w rundzie wiosennej porażkę na swoim stadionie. Zespół trenera Dominika Bednarczyka przegrał z Podhalem Nowy Targ 1:4, choć jako pierwszy zdobył tego dnia bramkę

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi 31 6

Opromieniona awansem do III ligi Stal Kraśnik dokonała kolejnej egzekucji. Tym razem zespół trenera Daniela Szewca rozgromił w Rykach tamtejszy MKS aż 9:0, a cztery gole zdobył Filip Drozd

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia] 186 39

Do pikiety doszło przed dzisiejszym spotkaniem premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Lublina

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo)

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo) 2 13

Motor pokonał w sobotę Chełmiankę 2:0 i przedłużył nadzieje na awans do II ligi. Swój mecz wygrała jednak także Resovia i podopieczni trenera Piotra Zasady ciągle tracą do rywali cztery punkty.

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków"
galeria

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków" 52 55

Premier Mateusz Morawiecki przekazał klucze lokatorom Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej. – Tu rozpoczynamy program który jest alternatywą dla rzeczywistości która do tej pory panowała – powiedział szef rządu.

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 1 3

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 17 1

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 2

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 18 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu 42 11

Brutalny napad w Kraśniku. Aresztowano dwóch mężczyzn, którzy w Kraśniku wtargnęli do domu 20-latka, zabrali do lasu i dotkliwie pobili. Mężczyzna trafił do szpitala.

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty 0 2

Ponad 1,5 metra miały niektóre z roślin konopi które zabezpieczyli policjanci w domu 20-latka

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!