poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Lublin

Podejrzenie popełnienia przestępstwa. Marszałek zawiadamia prokuraturę

Dodano: 15 lipca 2016, 19:20
Autor: toma

Centrum Onkologii Ziemi  Lubelskiej
Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej

Kolejne zawiadomienie do prokuratury przeciwko prof. Elżbiecie Starosławskiej złożył zarząd województwa lubelskiego. Tym razem chodzi o podejrzenie popełnienie przez byłą szefową Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej przestępstwa związanego z naruszeniem ustawy o ochronie danych osobowych.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

Sprawa dotyczy nieprawidłowości wykazanej podczas kontroli, jaką w COZL przeprowadzili urzędnicy marszałka. W czasie pełnienia funkcji przez prof. Starosławską w ogłoszeniach o zamówieniach publicznych zawarto dane wrażliwe pacjentów wraz z ich numerami PESEL oraz lekami, jakie były im podawane i opisem efektów leczenia. Stwierdzono 127 takich przypadków.

To nie pierwsze zawiadomienie do prokuratury, jakie przeciwko byłej dyrektor złożyły władze województwa. Pierwsze, wysłane w kwietniu, dotyczyło składania fałszywych oświadczeń o braku przeciwwskazań do udziału prof. Starosławskiej w postępowaniach przetargowych. Sprawą zajmują się śledczy z Białej Podlaskiej.

W wyniku opublikowanego we wtorek wystąpienia pokontrolnego marszałek Sławomir Sosnowski złożył też zawiadomienie do rzecznika dyscypliny publicznych. Dotyczy ono nieprawidłowości przy przetargach na obsługę prawną COZL i usługi transportowe.

Z prof. Starosławską nie udało nam się wczoraj skontaktować. Nie odbierała telefonu.

obywatel
szer
Użytkownik niezarejestrowany
(27) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

obywatel
obywatel (18 lipca 2016 o 10:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
w centrum onkologii konsultantem był pan z pis więc może jego należy pociągnąć do odpowiedzialności,!, marszałek to człowiek z ogromną wiedzą nie tak jak dobra zmiana. Zamiast się cieszyć że lubelszczyzna ma takiego gospodarza to go jeszcze oczerniacie . W pis zbiorowisko jest fajne nawet ludzie pzpr ,więc jak tacy ludzie mogą innych oczerniac .Cieszyć się należy że to sosnowski jest marszałkiem bo dba o nasz region.Głupotą jest myslenie że marszałek wie co w każdej placówce się dzieje ,taka instytucją zarzadza dyrektor .pani staroslawskiej broni pis i ojciec rydzyk zastanawia mnie w jakim celu.ludzie pis nie piszcie tych hejtow bo już pokazaliscie dobra zmianę janowie ,jakich to macie ludzi i kompetentnych .
Rozwiń
szer
szer (16 lipca 2016 o 16:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ok, ujawniono przekręty lub może nieudolność, ale co robił Departament Zdrowia, Departament Mienia i Inwestycji szczególnie Departament Kontroli i Audytu Wewnętrznego. Dlaczego w 2014 - 2015 r nie zaplanowano kontroli budowanej inwestycji tylko jakieś bzdetne tematy. Niech Pan Marszałek rozliczy swoich podwładnych to Oni Pana oszukiwali nie realizując swoich obowiązków, a Pan im rozdawał nagrody w dziesiątkach tysięcy zł.
Rozwiń
Gość
Gość (16 lipca 2016 o 14:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ok, ujawniono przekręty lub może nieudolność, ale co robił Departament Zdrowia, Departament Mienia i Inwestycji szczególnie Departament Kontroli i Audytu Wewnętrznego. Dlaczego w 2014 - 2015 r nie zaplanowano kontroli budowanej inwestycji tylko jakieś bzdetne tematy. Niech Pan Marszałek rozliczy swoich podwładnych to Oni Pana oszukiwali nie realizując swoich obowiązków.
Rozwiń
Gość
Gość (16 lipca 2016 o 12:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Chore na RAKA ZSL (PSL) , W przyrodzie nic nie ginie a wraca ze zdwojoną siłą , gdyby ten pan uczył się historii , a nie kolesiostwa to by wiedział jak żyć i postępować.
Rozwiń
Gość
Gość (16 lipca 2016 o 08:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Oni donoszenie mają chyba w genach przekazane - służby, prokuraturę, urzędy traktują jak oręż do zwalczania przeciwników politycznych. Mam nadzieję, że to już ich końcówka, że ich zdelegalizują.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (27)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!