Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

27 listopada 2015 r.
12:23

Poderżnął gardła dwóm osobom, nie wykazał cienia skruchy. Szczegóły morderstwa na Tatarach

0 41 A A
Piotr Cz. z Lublina
Piotr Cz. z Lublina

Piotr Cz. z Lublina odpowie za podwójne zabójstwo przy ul. Motorowej. W piątek 26-latek usłyszał zarzuty w tej sprawie. Zabił, bo jedna z ofiar nie chciała mu dać pieniędzy na alkohol

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Przesłuchany w charakterze podejrzanego Piotr Cz. przyznał się do dokonania zarzuconych mu czynów – mówi Beata Syk-Jankowska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie. – Złożył wyjaśnienia w których opisał przebieg zdarzeń z 20 listopada. 26-latek nie wykazał przy tym cienia skruchy. Ze spokojem opowiadał, jak zamordował swojego wujka i jego partnerkę.

Bezrobotny

Piotr Cz. to bezrobotny piekarz. Mieszkał razem z ofiarami przy ul. Motorowej. Wszyscy regularnie nadużywali alkoholu. Policja interweniowała tam kilkanaście razy. W ostatni piątek gospodarze również pili. Doszło do awantury. 48-letni Krzysztof S. nie chciał pożyczyć Piotrowi Cz. 100 zł na alkohol.

– 26-latek zadał mu więc kilkanaście ciosów nożem w okolicy szyi, powodując rany cięte i kłute – dodaje Syk-Jankowska.

Później Piotr Cz. rzucił się na 46-letnią Małgorzatę P. Zadał jej kilka ciosów w szyję.

Sam się zgłosił

Po wszystkim zabójca uciekł. Ciała zamordowanych z poderżniętymi gardłami znaleziono trzy dni później. Krzysztof S. leżał w kuchni, jego przyjaciółka w łazience.

W środę Piotr Cz. sam zgłosił się na policję. Został natychmiast zatrzymany. Z jego wyjaśnień wynika, że po zamordowaniu Krzysztofa S. i Małgorzaty P. nie próbował się ukrywać. Włóczył się po Lublinie, pojechał do Warszawy. Spał na dworcach. Wreszcie postanowił oddać się w ręce mundurowych.

Chciał zabić

Jak ustalili śledczy, Piotrowi Cz. nie chodziło tylko o wymuszenie pieniędzy na alkohol. Kiedy chwytał za nóż, chciał zamordować swoich współlokatorów.

– Działał w bezpośrednim zamiarze pozbawienia życia – przyznaje Syk-Jankowska.

Piotr Cz. musi się liczyć z karą od 8 do 15 lat więzienia lub z dożywotnim pozbawieniem wolności. Grozić może mu też 25 lat. Śledczy zwrócili się już do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie mężczyzny na trzy miesiące.

Komentarze 41

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 3 grudnia 2015 o 09:44
"musi się liczyć z karą od 8 do 15 lat więzienia lub z dożywotnim pozbawieniem wolności. Grozić może mu też 25 lat" - to jakaś kpina, czy co?
Avatar
Gość / 3 grudnia 2015 o 08:43
Wyrwać chwasta
Avatar
Gość / 30 listopada 2015 o 16:15
zggnij w więźieniu
Avatar
Gość / 28 listopada 2015 o 20:31

Rodzina, patologiczne otoczenie niczego nie usprawiedliwia. Gdyby każdy, kto miał trudne dzieciństwo mordował - nie byłoby tu większości z nas... To żadna wymówka. Znałam go od małego, mówił mi cześć. W jego rodzinie nikt nie pracuje, nikomu  się nie chce. Rodzństwo cioteczne, mieszka u rodziców... Siostra nie opiekuje się dziećmi, prawa do opieki przejęła babcia... Z tego żyją. Każdy z nich miał jakąś kryminalną przeszłość ale nigdy w tak dużym stopniu. Jego matka zmarła dawno temu, jako młoda kobieta, wcześniej pracowała jako pani do towarzystwa w Niemczech. Wychowywał się u ojca, bił go niejednokrotnie, z tego powodu wyleciał i tym razem z domu. Szkoda mi tylko ojca, który swojemu jedynemu dziecku, mimo wszystko, chciał stworzyć chociaż zarys domu.

no to pan c z y ż e w s k i (ojciec Piotra Cz.) nie mial z kim wpasc, tylk oz jakąs d.u.podajką?

piotrek czyżewski mieszkał na czubach, w szkole średniej wyniosl sie z domu. siostra wrobila w "ojcostwo" przypadkowego goscia, ktorego matka teraz pelni role pieczy zastepczej i ciagna kase od panstwa na zycie de facto calej rodziny a nie malucha.

no to pan c z y ż e w s k i (ojciec Piotra Cz.) nie mial z kim wpasc, tylk oz jakąs d.u.podajką?

piotrek czyżewski mieszkał na czubach, w szkole średniej wyniosl sie z domu. siostra wrobila w "ojcostwo" przypadkowego goscia, ktorego matka teraz pelni role pieczy zastepczej i ciagna kase od panstwa na zycie de facto calej rodziny a nie malucha.

rozwiń
Avatar
Sprawiedliwość / 28 listopada 2015 o 20:20

Niestety. Powinien zapracować sobie na pobyt w tym sanatorium.

Dokładnie. Dzieci w szpitalach nie mają czasem takich warunków i jedzenia jak kryminalista w więzieniu.

Avatar
xyz / 28 listopada 2015 o 09:03

Rodzina, patologiczne otoczenie niczego nie usprawiedliwia. Gdyby każdy, kto miał trudne dzieciństwo mordował - nie byłoby tu większości z nas... To żadna wymówka. Znałam go od małego, mówił mi cześć. W jego rodzinie nikt nie pracuje, nikomu  się nie chce. Rodzństwo cioteczne, mieszka u rodziców... Siostra nie opiekuje się dziećmi, prawa do opieki przejęła babcia... Z tego żyją. Każdy z nich miał jakąś kryminalną przeszłość ale nigdy w tak dużym stopniu. Jego matka zmarła dawno temu, jako młoda kobieta, wcześniej pracowała jako pani do towarzystwa w Niemczech. Wychowywał się u ojca, bił go niejednokrotnie, z tego powodu wyleciał i tym razem z domu. Szkoda mi tylko ojca, który swojemu jedynemu dziecku, mimo wszystko, chciał stworzyć chociaż zarys domu.

Rodzina, patologiczne otoczenie niczego nie usprawiedliwia. Gdyby każdy, kto miał trudne dzieciństwo mordował - nie byłoby tu większości z nas... To żadna wymówka. Znałam go od małego, mówił mi cześć. W jego rodzinie nikt nie pracuje, nikomu  się nie chce. Rodzństwo cioteczne, mieszka u rodziców... Siostra nie opiekuje się dziećmi, prawa do opieki przejęła babcia... Z tego żyją. Każdy z nich miał jakąś kryminalną przeszłość ale nigdy w tak dużym stopniu. Jego matka zmarła dawno temu, jako młoda kobieta, wcześniej pracowała jako pani ... rozwiń

Avatar
Gość / 28 listopada 2015 o 03:44
WLIZŚKIF
Avatar
Gość / 27 listopada 2015 o 17:35
" musi się liczyć z karą od 8 do 15 lat więzienia lub z dożywotnim pozbawieniem wolności. Grozić może mu też 25 lat. Śledczy zwrócili się już do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie mężczyzny na trzy miesiące". Niestety jak zawsze poziom dziennikarstwa nie za wysoki
Avatar
Gość / 27 listopada 2015 o 17:32
Cała jego rodzinka to kryminały nie ma osoby która by kratek nie widziała PATOLOGIA
Avatar
Gość / 27 listopada 2015 o 16:43
Za czyje pieniądze resort sprawiedliwości certoli się z tymbestialskiim ścierwem? Podatników?
Avatar
Gość / 3 grudnia 2015 o 09:44
"musi się liczyć z karą od 8 do 15 lat więzienia lub z dożywotnim pozbawieniem wolności. Grozić może mu też 25 lat" - to jakaś kpina, czy co?
Avatar
Gość / 3 grudnia 2015 o 08:43
Wyrwać chwasta
Avatar
Gość / 30 listopada 2015 o 16:15
zggnij w więźieniu
Avatar
Gość / 28 listopada 2015 o 20:31

Rodzina, patologiczne otoczenie niczego nie usprawiedliwia. Gdyby każdy, kto miał trudne dzieciństwo mordował - nie byłoby tu większości z nas... To żadna wymówka. Znałam go od małego, mówił mi cześć. W jego rodzinie nikt nie pracuje, nikomu  się nie chce. Rodzństwo cioteczne, mieszka u rodziców... Siostra nie opiekuje się dziećmi, prawa do opieki przejęła babcia... Z tego żyją. Każdy z nich miał jakąś kryminalną przeszłość ale nigdy w tak dużym stopniu. Jego matka zmarła dawno temu, jako młoda kobieta, wcześniej pracowała jako pani do towarzystwa w Niemczech. Wychowywał się u ojca, bił go niejednokrotnie, z tego powodu wyleciał i tym razem z domu. Szkoda mi tylko ojca, który swojemu jedynemu dziecku, mimo wszystko, chciał stworzyć chociaż zarys domu.

no to pan c z y ż e w s k i (ojciec Piotra Cz.) nie mial z kim wpasc, tylk oz jakąs d.u.podajką?

piotrek czyżewski mieszkał na czubach, w szkole średniej wyniosl sie z domu. siostra wrobila w "ojcostwo" przypadkowego goscia, ktorego matka teraz pelni role pieczy zastepczej i ciagna kase od panstwa na zycie de facto calej rodziny a nie malucha.

no to pan c z y ż e w s k i (ojciec Piotra Cz.) nie mial z kim wpasc, tylk oz jakąs d.u.podajką?

piotrek czyżewski mieszkał na czubach, w szkole średniej wyniosl sie z domu. siostra wrobila w "ojcostwo" przypadkowego goscia, ktorego matka teraz pelni role pieczy zastepczej i ciagna kase od panstwa na zycie de facto calej rodziny a nie malucha.

rozwiń
Avatar
Sprawiedliwość / 28 listopada 2015 o 20:20

Niestety. Powinien zapracować sobie na pobyt w tym sanatorium.

Dokładnie. Dzieci w szpitalach nie mają czasem takich warunków i jedzenia jak kryminalista w więzieniu.

Avatar
xyz / 28 listopada 2015 o 09:03

Rodzina, patologiczne otoczenie niczego nie usprawiedliwia. Gdyby każdy, kto miał trudne dzieciństwo mordował - nie byłoby tu większości z nas... To żadna wymówka. Znałam go od małego, mówił mi cześć. W jego rodzinie nikt nie pracuje, nikomu  się nie chce. Rodzństwo cioteczne, mieszka u rodziców... Siostra nie opiekuje się dziećmi, prawa do opieki przejęła babcia... Z tego żyją. Każdy z nich miał jakąś kryminalną przeszłość ale nigdy w tak dużym stopniu. Jego matka zmarła dawno temu, jako młoda kobieta, wcześniej pracowała jako pani do towarzystwa w Niemczech. Wychowywał się u ojca, bił go niejednokrotnie, z tego powodu wyleciał i tym razem z domu. Szkoda mi tylko ojca, który swojemu jedynemu dziecku, mimo wszystko, chciał stworzyć chociaż zarys domu.

Rodzina, patologiczne otoczenie niczego nie usprawiedliwia. Gdyby każdy, kto miał trudne dzieciństwo mordował - nie byłoby tu większości z nas... To żadna wymówka. Znałam go od małego, mówił mi cześć. W jego rodzinie nikt nie pracuje, nikomu  się nie chce. Rodzństwo cioteczne, mieszka u rodziców... Siostra nie opiekuje się dziećmi, prawa do opieki przejęła babcia... Z tego żyją. Każdy z nich miał jakąś kryminalną przeszłość ale nigdy w tak dużym stopniu. Jego matka zmarła dawno temu, jako młoda kobieta, wcześniej pracowała jako pani ... rozwiń

Avatar
Gość / 28 listopada 2015 o 03:44
WLIZŚKIF
Avatar
Gość / 27 listopada 2015 o 17:35
" musi się liczyć z karą od 8 do 15 lat więzienia lub z dożywotnim pozbawieniem wolności. Grozić może mu też 25 lat. Śledczy zwrócili się już do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie mężczyzny na trzy miesiące". Niestety jak zawsze poziom dziennikarstwa nie za wysoki
Avatar
Gość / 27 listopada 2015 o 17:32
Cała jego rodzinka to kryminały nie ma osoby która by kratek nie widziała PATOLOGIA
Avatar
Gość / 27 listopada 2015 o 16:43
Za czyje pieniądze resort sprawiedliwości certoli się z tymbestialskiim ścierwem? Podatników?
Zobacz wszystkie komentarze 41

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kolejni terytorialsi składali przysięgę. Będą służyć w Lublinie i w Chełmie [zdjęcia]
galeria

Kolejni terytorialsi składali przysięgę. Będą służyć w Lublinie i w Chełmie [zdjęcia] 0 0

W niedzielę na placu Zamkowym zgromadziło się ponad 600 żołnierzy 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej, a 72 z nich złożyło przysięgę. Nowo zaprzysiężeni żołnierze już niebawem rozpoczną służbę w batalionach w Lublinie i Chełmie.

Fireshow na dziedzińcu KUL [zdjęcia]
galeria

Fireshow na dziedzińcu KUL [zdjęcia] 0 0

Koncerty przed CSK to nie wszystkie atrakcje tegorocznych KULturaliów. W sobotę na dziedzińcu Gmachu Głównego KUL (al. Racławickie 14) odbył się widowiskowy pokaz fireshow.

Górnik – Raków 2:1. Losy utrzymania rozstrzygną się w Katowicach

Górnik – Raków 2:1. Losy utrzymania rozstrzygną się w Katowicach 2 0

PIŁKARSKA NICE I LIGA Górnik Łęczna pokonał na swoim stadionie Raków Częstochowa 2:1, ale wciąż nie może być pewny utrzymania na zapleczu Lotto Ekstraklasy. Losy zielono-czarnych rozstrzygną się w ostatniej kolejce. Kibice poza meczem łęcznian będą także nasłuchiwać wieści z Częstochowy i Głogowa

Pierwsza w regionie wypożyczalnia trójkołowych rowerów. "Sposób na poprawę sprawności"

Pierwsza w regionie wypożyczalnia trójkołowych rowerów. "Sposób na poprawę sprawności" 2 0

Pierwszą na Lubelszczyźnie darmową wypożyczalnię trójkołowych rowerów uruchomiły Warsztaty Terapii Zajęciowej przy parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Chełmie. Pięć takich pojazdów przekazała im Fundacja Eco Textil

Główny Inspektorat Transportu Drogowego ogłasza nabór. Można znaleźć pracę

Główny Inspektorat Transportu Drogowego ogłasza nabór. Można znaleźć pracę 6 9

Główny Inspektorat Transportu Drogowego ogłosił właśnie kolejny nabór pracowników do wydziału w Białej Podlaskiej. Do końca tego roku ma tu pracować 120 osób.

Sześć osób rannych w wypadku pod Lublinem. Droga krajowa nr 19 zablokowana

Sześć osób rannych w wypadku pod Lublinem. Droga krajowa nr 19 zablokowana 22 0

Sześć osób ucierpiało w wypadku w podlubelskich Trojaczkowicach na drodze krajowej nr 19.

Polonia Piła - Speed Car Motor Lublin 41:49 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]

Polonia Piła - Speed Car Motor Lublin 41:49 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 12 0

Lubelscy żużlowcy w niedzielę o godzinie 14:40 powalczą o obronę pozycji lidera Nice 1 Ligi Żużlowej w Pile przeciwko tamtejszej Polonii. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo

Pierwsza Komunia Święta w Parafii pw. Świętego Mikołaja (dużo zdjęć)
galeria

Pierwsza Komunia Święta w Parafii pw. Świętego Mikołaja (dużo zdjęć) 5 2

Do Pierwszej Komunii Świętej przystąpiły dzieci z Parafii pw. Świętego Mikołaja przy ulicy Słowikowskiego w Lublinie. Byliśmy na miejscu.

Lublin: Małe dziecko wypadło z trzeciego piętra

Lublin: Małe dziecko wypadło z trzeciego piętra 34 0

Półtoraroczne dziecko wypadło z trzeciego piętra bloku przy ulicy Górnej w Lublinie.

47-latek zginął w wypadku, drugi z mężczyzn był pijany. Kto kierował BMW?

47-latek zginął w wypadku, drugi z mężczyzn był pijany. Kto kierował BMW? 6 6

Tragiczny wypadek w Siennicy Królewskiej Dużej (pow. krasnostawski). Nie żyje 47-letni mężczyzna.

Inspiracje po lubelsku: o związkach i relacjach
30 maja 2018, 19:00

Inspiracje po lubelsku: o związkach i relacjach 1 0

Co Gdzie Kiedy. Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Inspiracje po lubelsku. W środę, 30 maja o godz. 19 odbędzie się spotkanie poświęcone związkom i relacjom.

Zaczęli słabo, ale jest poprawa. Bogdanka odrabia straty po pierwszym kwartale

Zaczęli słabo, ale jest poprawa. Bogdanka odrabia straty po pierwszym kwartale 0 0

Niezbyt dobrze zaczął się ten rok dla Bogdanki. W pierwszym kwartale przychody spadły o 14,3 proc., do 398,7 mln zł z 465,2 mln zł przed rokiem. Kopalnia na czysto zarobiła w tym okresie 23,2 mln zł.

Innymi Słowy Impro w Amnesii
30 maja 2018, 20:00

Innymi Słowy Impro w Amnesii 1 0

Co Gdzie Kiedy. 30 maja o godz. 20 w klubie Amnesia (al. Racławickie 6) wystąpi formacja Innymi Słowy. Artyści zaprezentują improwizowane szorty sceniczne.

Wydadzą ponad 2 miliony na przebudowę tej drogi. "Czy to prawda, że mieszka tam radny?"

Wydadzą ponad 2 miliony na przebudowę tej drogi. "Czy to prawda, że mieszka tam radny?" 18 7

Nieco ponad 2 miliony złotych zgodzili się przeznaczyć miejscy radni na budowę ul. Sosnowej. Ponieważ inwestycja nie była wcześniej wpisana do budżetu pieniądze zostały przesunięte z puli przeznaczonej na budowę basenów. Wybór akurat tej ulicy nie dla wszystkich jest jasny

Chciał wyprzedzić motocyklistę, ale go potrącił. 30-latek zmarł w szpitalu

Chciał wyprzedzić motocyklistę, ale go potrącił. 30-latek zmarł w szpitalu 31 2

Nie żyje 30-letni motocyklista potrącony przez busa w miejscowości Sumin (pow. tomaszowski).

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!