Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

12 sierpnia 2011 r.
16:57
Edytuj ten wpis

Podpalił golfa przy Dzierżawnej. Trafił do aresztu na 2 miesiące

0 7 A A
Podpalacz trafił za kratki (policja)
Podpalacz trafił za kratki (policja)

Mateusz K. po przesłuchaniu w komisariacie podpalił samochód człowieka, który oskarżył go o pobicie. Dziś podpalacz trafił za kratki.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Dotarliśmy do ustaleń śledztwa w sprawie podpalenia samochodu przy ul. Dzierżawnej w Lublinie. Policjanci zatrzymali 21-letniego Mateusza K. w czwartek. Mężczyzna przyznał się do podpalenia jednego z 26 samochodów, które w ostatnich miesiącach spłonęły w Lublinie.

W nocy z 18 na 19 kwietnia dwaj mężczyźni zostali zaatakowani na ulicy przez kilku napastników. Pobity został m.in. właściciel volkswagena, który znał z widzenia jednego z napastników.

7 lipca spotkał go na ulicy. Był to Mateusz K. Wówczas, jak twierdzi poszkodowany, usłyszał od niego groźbę, że "nie dożyje nocy”. Poszedł na policję. Powiedział, że rozpoznał napastnika, zeznał, że mu grożono.

9 lipca policjanci postawili Mateuszowi K. zarzut pobicia dwóch osób i grożenia jednej z nich. 21-latek nie przyznał się do winy, ale jednocześnie zadeklarował, że chce się dobrowolnie poddać karze. Wyrok miał być w zawieszeniu. Po przesłuchaniu został zwolniony do domu.

Wieczorem spłonął volkswagen należący do pobitego mężczyzny. Policjanci ustalali, z kim zadarł. W ten sposób dotarli do Mateusza K.

Prokuratura połączyła obydwa śledztwa: dotyczące podpalenia i pobicia. Mateusz K. ma postawione trzy zarzuty: podpalenia samochodu, pobicia dwóch osób i grożenia jednej z nich, żeby wpłynąć na jej zeznania. Prokuratura wystąpiła o jego aresztowanie. Uzasadniała to m.in. tym, że Mateusz K. może dalej wpływać na świadków i popełniać przestępstwa.

– Chcieliśmy aresztowania mężczyzny, by dać sygnał, że sprawcy takich przestępstw będą zdecydowanie ścigani – mówi Jerzy Gałka, zastępca szefa Prokuratury Rejonowej Lublin-Południe.

W piątek po południu sąd aresztował podpalacz na dwa miesiące.
Na wolność wyszli dwaj mężczyźni, którzy podpalili samochód przy Al. Warszawskiej. Schronili się w aucie przed deszczem. Zapalili papierosa, potem zaczęli przypalać tapicerkę. Za kratki nie trafił również 23-letnie mieszkaniec Lublina, który na ul. Młodej Polski podpalił volkswagena passata.

Mężczyzna dobrowolnie poddał się karze. Dostanie wyrok w zawieszeniu. Twierdził, że podpalił samochód, bo miał uraz do jego właściciela. Za to – jak stwierdził – że ten źle traktował swoją dziewczynę.

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Ja / 12 sierpnia 2011 o 23:15
Normalnie ręce opadają....
Avatar
abc / 12 sierpnia 2011 o 20:29
heh, odkryłeś właśnie, że system nie jest idealny,
a życie wcale nie takie kolorowe jak się wydaje [:
racja, pewne kwestie należałoby pozmieniać.
Avatar
gość / 12 sierpnia 2011 o 20:02
I co im po tym roku w zawiasach? Gówno sobie z tego robią. Oni dalej będą podpalać samochody choćby miał minąć rok czekania. Im się to spodobało a przy tak łagodnych karach to sami sobie wychowujemy przestępców. Za jaja powiesić albo obciąć by trochę im testosteronu opuścić skoro takie kozaki. Tak niskie kary pokazują jakie chujowe jest w Polsce prawo a za jazdę po pijaku na rowerze to wrzucają na 5 lat do wiezienia; gdzie tu logika? Te gnojki powinni odrobić sprzątając lublin za 2,50 zł na godzinę i całą zarobioną w ten sposób kasę oddać pełną wartość spalonego samochodu jego właścicielowi. Chore jest nasze prawo. Dzisiaj lepiej być przestępcą z głową niż porządnym obywatelem. Jak mnie ktoś wku*** to też sobie podpalę samochód danej osoby policja albo mnie znajdzie albo nie a jak znajdzie to dostanę też rok w zawiasach bo jestem osobą nie karaną poddam się dobrowolnie karze a o komorniku to mogą zapomnieć bo jestem osobą nie pracującą więc za przeproszeniem z chuja mogą ściągnąć w takim wypadku. Gdzie tu logika w tym posranym prawie?
I co im po tym roku w zawiasach? Gówno sobie z tego robią. Oni dalej będą podpalać samochody choćby miał minąć rok czekania. Im się to spodobało a przy tak łagodnych karach to sami sobie wychowujemy przestępców. Za jaja powiesić albo obciąć by trochę im testosteronu opuścić skoro takie kozaki. Tak niskie kary pokazują jakie chujowe jest w Polsce prawo a za jazdę po pijaku na rowerze to wrzucają na 5 lat do wiezienia; gdzie tu logika? Te gnojki powinni odrobić sprzątając lublin za 2,50 zł na godzinę i całą zarobioną w ten sposób kasę oddać pe... rozwiń
Avatar
abc / 12 sierpnia 2011 o 20:00
[quote name='gibownik' timestamp='1313162195' post='513999']
Dziwny ten Golf... Wygląda jak klon Seata Ibizy Albo Rovera serii 200.
[/quote]
Policjanci szukają jeszcze sprawców podpalenia 23 aut.
...a to pewno jedno z nich, albo jeszcze jakieś inne [:
Avatar
ktosiek / 12 sierpnia 2011 o 19:55
Jest to ciekawe, ale jeżeli przez chwilkę się zastanowić, to wygląda na to, że oto siedzimy tu i wymieniamy zdania na ten temat, a ktoś z nas w tym samym czasie dla zabawy naciska parę klawiszy i zarabia 800 tys. zł - http://######/site/7770news - uważam, że miał niesamowitego farta, ale i tak bardzo mu zazdroszczę, przecież chłopak ma tylko 19 lat i tu taka kasa!
Avatar
sebson / 12 sierpnia 2011 o 19:21
seat raczej nie ale ROVER jak najbardziej!!
Avatar
gibownik / 12 sierpnia 2011 o 17:16
Dziwny ten Golf... Wygląda jak klon Seata Ibizy Albo Rovera serii 200.
Avatar
Ja / 12 sierpnia 2011 o 23:15
Normalnie ręce opadają....
Avatar
abc / 12 sierpnia 2011 o 20:29
heh, odkryłeś właśnie, że system nie jest idealny,
a życie wcale nie takie kolorowe jak się wydaje [:
racja, pewne kwestie należałoby pozmieniać.
Avatar
gość / 12 sierpnia 2011 o 20:02
I co im po tym roku w zawiasach? Gówno sobie z tego robią. Oni dalej będą podpalać samochody choćby miał minąć rok czekania. Im się to spodobało a przy tak łagodnych karach to sami sobie wychowujemy przestępców. Za jaja powiesić albo obciąć by trochę im testosteronu opuścić skoro takie kozaki. Tak niskie kary pokazują jakie chujowe jest w Polsce prawo a za jazdę po pijaku na rowerze to wrzucają na 5 lat do wiezienia; gdzie tu logika? Te gnojki powinni odrobić sprzątając lublin za 2,50 zł na godzinę i całą zarobioną w ten sposób kasę oddać pełną wartość spalonego samochodu jego właścicielowi. Chore jest nasze prawo. Dzisiaj lepiej być przestępcą z głową niż porządnym obywatelem. Jak mnie ktoś wku*** to też sobie podpalę samochód danej osoby policja albo mnie znajdzie albo nie a jak znajdzie to dostanę też rok w zawiasach bo jestem osobą nie karaną poddam się dobrowolnie karze a o komorniku to mogą zapomnieć bo jestem osobą nie pracującą więc za przeproszeniem z chuja mogą ściągnąć w takim wypadku. Gdzie tu logika w tym posranym prawie?
I co im po tym roku w zawiasach? Gówno sobie z tego robią. Oni dalej będą podpalać samochody choćby miał minąć rok czekania. Im się to spodobało a przy tak łagodnych karach to sami sobie wychowujemy przestępców. Za jaja powiesić albo obciąć by trochę im testosteronu opuścić skoro takie kozaki. Tak niskie kary pokazują jakie chujowe jest w Polsce prawo a za jazdę po pijaku na rowerze to wrzucają na 5 lat do wiezienia; gdzie tu logika? Te gnojki powinni odrobić sprzątając lublin za 2,50 zł na godzinę i całą zarobioną w ten sposób kasę oddać pe... rozwiń
Avatar
abc / 12 sierpnia 2011 o 20:00
[quote name='gibownik' timestamp='1313162195' post='513999']
Dziwny ten Golf... Wygląda jak klon Seata Ibizy Albo Rovera serii 200.
[/quote]
Policjanci szukają jeszcze sprawców podpalenia 23 aut.
...a to pewno jedno z nich, albo jeszcze jakieś inne [:
Avatar
ktosiek / 12 sierpnia 2011 o 19:55
Jest to ciekawe, ale jeżeli przez chwilkę się zastanowić, to wygląda na to, że oto siedzimy tu i wymieniamy zdania na ten temat, a ktoś z nas w tym samym czasie dla zabawy naciska parę klawiszy i zarabia 800 tys. zł - http://######/site/7770news - uważam, że miał niesamowitego farta, ale i tak bardzo mu zazdroszczę, przecież chłopak ma tylko 19 lat i tu taka kasa!
Avatar
sebson / 12 sierpnia 2011 o 19:21
seat raczej nie ale ROVER jak najbardziej!!
Avatar
gibownik / 12 sierpnia 2011 o 17:16
Dziwny ten Golf... Wygląda jak klon Seata Ibizy Albo Rovera serii 200.
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi 0 0

ROZMOWA Z Grzegorzem Bronowickim, byłym reprezentantem Polski

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce 0 0

Lubelska klasa okręgowa Ponad 200 kibiców oglądało w Drzewcach pierwszy mecz barażowy. W starciu dwóch wicemistrzów klasy A lepszy okazał się LKS Stróża

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej 0 1

Zmiany w lubelskich parafiach ogłosił w środę metropolita lubelski abp. Stanisław Budzik

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko"
film

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko" 0 1

– Artur powiedział mi, że się zakochał. Chciał ułożyć sobie z nią życie – opowiadał w środę przed sądem krewny Artura S. 47-latek odpowiada przed sądem za uduszenie swojej dziewczyny. Przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami ukrytymi w wersalce

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu!

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu! 0 4

Unieważniony został zakaz wprowadzania psów do Ogrodu Saskiego. Taki wyrok wydał w środę Naczelny Sąd Administracyjny. Uznał, że radni nie mieli prawa zabronić spacerów z psem po zabytkowym parku. To koniec czteroletniego sporu między władzami Lublina a dwoma mieszkańcami miasta

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia]
galeria

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia] 0 0

Na Wydziale Artystycznym UMCS rozpoczęły się prace przy nowym filmie promocyjnym uczelni. Do zdjęć potrzeba kilkudziesięciu statystów

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo 0 0

MUNDIAL 2018 Urugwaj pokonał 1:0 Arabię Saudyjską i obok Rosji wywalczył awans do 1/8 finału. O tym która z drużyn zajmie pierwsze miejsce w grupie A zadecyduje bezpośredni mecz pomiędzy gospodarzami, a zespołem z Ameryki Południowej

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina
galeria

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina 4 8

Na sprzedaż trafił miejski autobus rozbity w kwietniu w głośnym wypadku na ul. Narutowicza. Jelcz nie nadaje się do jazdy, ma zatrzymany dowód rejestracyjny, ale spółka liczy na to, że znajdzie kupca. Pojazd ma 1,3 mln km przebiegu.

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy 58 13

Do nietypowej interwencji policji doszło w powiecie łukowskim, gdzie policjant z nieoznakowanego radiowozu, zatrzymał inny nieoznakowany radiowóz

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach?

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach? 5 0

W środę umowy z lubelskim klubem podpisało dwóch kolejnych młodych zawodników. To Jakub Buczek i Rafał Dobrzyński, którzy w rundzie wiosennej debiutowali w III lidze. Wiadomo już także, że do ekipy żółto-biało-niebieskich po wypożyczeniu wraca Michał Paluch

Kanada zalegalizowała marihuanę

Kanada zalegalizowała marihuanę 0 1

Kanadyjski parlament zalegalizował rekreacyjne używanie marihuany. Obywatele Kanady będą mogli posadzić sobie w domu do czterech krzaczków

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym
22 czerwca 2018, 21:15

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym 0 0

Restauracja Stara Łaźnia w Kazimierzu Dolnym (ul. Senatorska 21) zaprasza na kolejną odsłonę kina plenerowego. W piątek, 22 czerwca ok. godz. 21.15 zobaczymy film Uwikłanie, z kolei dzień później o tej samej porze kultowe Kochaj albo rzuć.

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu 0 0

Resort cyfryzacji zachęca do załatwiania spraw urzędowych online. To pomoże m.in. zaoszczędzić czas przed wyjazdem na urlop. 

MUNDIAL 2018. Portugalia – Maroko 1:0. Ronaldo zrobił różnicę

MUNDIAL 2018. Portugalia – Maroko 1:0. Ronaldo zrobił różnicę 1 0

MUNDIAL 2018 W meczu o wszystko zespół z Afryki przegrał z Portugalią 0:1 po golu niezawodnego Cristiano Ronaldo. Lwy Atlasu miały więcej sytuacji od rywali, ale byli nieskuteczni i po trzech meczach grupowych zawodnicy Herve Renarda wrócą do domów

Urodziny Teatru Osterwy. Można rezerwować miejsca
23 czerwca 2018, 10:00

Urodziny Teatru Osterwy. Można rezerwować miejsca 0 0

Teatr dramatyczny zaprasza w sobotę do wspólnego świętowania 133. rocznicy urodzin swojego patrona, Juliusza Osterwy. Trwa rezerwacja miejsc i dystrybucja wejściówek.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!