piątek, 26 maja 2017 r.

Lublin

Podpalone akta

Dodano: 24 lipca 2002, 21:45
Autor: (er)

W kontenerze na śmieci przed budynkiem Sądu Rejonowego w Lublinie były nocą palone sądowe dokumenty – ujawniła wczoraj prokuratura, która zajmuje się tą sprawą.

Pod koniec kwietnia pracownicy sądu zauważyli ogień w kontenerze na sądowym placu. Okazało się, że pali się sterta dokumentów z sądowymi pieczęciami. Ogień został ugaszony i część dokumentów zachowała się. Wezwano policję, która wszczęła w tej sprawie dochodzenie. Czynności są prowadzone pod ścisłym nadzorem prokuratury. W grę wchodzi naruszenie ustawy o ochronie danych osobowych i przestępstwo bezprawnego niszczenie dokumentów. – Ustalamy jaki był obieg dokumentów, jak doszło do zdarzenia i kto jest za nie odpowiedzialny – mówi Andrzej Wasiak, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie.
Po wpadce z paleniem akt w lubelskim sądzie kupiono nowe niszczarki – akta sądowe są archiwizowane, a niepotrzebne egzemplarze dokumentów powinny zostać zniszczone, tak żeby nie można było ich odczytać i wykorzystać – mówi Sławomir Boratyński, wiceprezes Sądu Rejonowego w Lublinie. – Nie niszczymy dokumentów przez spalenie.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24