piątek, 26 maja 2017 r.

Lublin

Podpisy z sufitu

Dodano: 23 maja 2002, 20:35
Autor: (er)

Ponad tysiąc mieszkańców Kraśnika, których nazwiska umieszczono na listach popierających wniosek o przeprowadzenie referendum w sprawie odwołania Rady Miejskiej, podpisało się w rzeczywistości pod zupełnie innymi petycjami.

Kraśnicka prokuratura zakończyła właśnie w tej sprawie dochodzenie i oskarżyła miejscowego społecznika o nadużycia przy przygotowaniach do referendum.
Mieszkańcowi Kraśnika nie podobała się działalność władz miasta. Postanowił zorganizować referendum, w którym wyborcy głosowaliby nad odwołaniem władz miasta. Latem 2000 roku złożył do wojewódzkiego komisarza wyborczego wniosek o przeprowadzenie referendum. Dołączył do niego ponad trzy tysiące podpisów. Wniosek nie został przyjęty i referendum się nie odbyło. Sprawą zainteresowała się za to prokuratura, którą burmistrz Kraśnika zawiadomił o nieprawidłowościach przy przygotowaniach do referendum.
– Zostali przesłuchani wszyscy, którzy byli na liście – mówi Małgorzata Samoń, prokurator rejonowy w Kraśniku. – Pytaliśmy ich, pod czym się podpisywali.
Okazało się, że ponad tysiąc osób podpisało się pod zupełnie innymi inicjatywami, np. za likwidacją MPK, czy protestem przeciwko zmianie nazwy ulicy. A podpisy 55 mieszkańców Kraśnika zostały podrobione.
Społecznik nie przyznaje się do winy. Grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności. Sprawę rozpatrzy Sąd Rejonowy w Kraśniku.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

26-28 maja
komentarze (0)0
polubienia (0)0
25-05-2017

26-28 maja

Alarm 24