Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

19 kwietnia 2011 r.
19:36
Edytuj ten wpis

Podwójna kara za złe parkowanie w Lublinie

0 29 A A
Źle zaparkowane uta są wywożone na odległe od centrum Lublina parkingi. (Archiwum)
Źle zaparkowane uta są wywożone na odległe od centrum Lublina parkingi. (Archiwum)

Gdzie indziej płacisz za holowanie, gdzie indziej mandat, a jeszcze gdzie indziej musisz pokazać miejskim strażnikom dowody tych wpłat. Żeby odzyskać w Lublinie źle zaparkowany samochód, trzeba mieć czas i stalowe nerwy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– W zeszłym tygodniu zaparkowałem pod Trybunałem. Kiedy wróciłem, samochodu już nie było – opowiada pan Michał, który jako mieszkaniec ul. jezuickiej ma pozwolenie na wjazd na na Ster Miasto. Auto odholowano za nieprzepisowe parkowanie.

– Trafiło na parking na Czechowie. Tam zapłaciłem za holowanie i parking – tłumaczy. Wrócił do centrum, by na poczcie zapłacić mandat.

Z potwierdzeniem poszedł do Ratusza, do siedziby Straży Miejskiej. Dopiero wtedy dostał od strażników "pozwolenie na odbiór pojazdu”. Z nim udał się z powrotem na parking.

Załatwienie wszystkich formalności i jeżdżenie taksówkami zajęło panu Michałowi prawie 3 godziny. – Dlaczego nie można załatwić tego wszystkiego w jednym miejscu? Sam mandat nie jest już wystarczającą karą, potrzebna jest dodatkowa? – zastanawia się nasz Czytelnik.

Identyczne problemy miała pani Beata. – To jakaś głupota. Wiem, że zawiniłam złym parkowaniem, ale by odzyskać auto, straciłam kilka godzin. Urzędy powinny usprawniać kontakty z petentami, a tu jest wręcz odwrotnie – irytuje się.

O nieżyciowe przepisy spytaliśmy Ryszardę Bańkę, rzecznika Straży Miejskiej w Lublinie. Stwierdziła, że konieczność płacenia w dwóch miejscach wynika z ustawy i nie można tego zmienić na poziomie samorządu. W Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji twierdzą co innego. Według Małgorzaty Woźniak z MSWiA, to od samorządu zależy, czy umożliwi zapłacenie obu należności w jednym miejscu, np. w banku albo na poczcie.

Gdy jeszcze raz zapytaliśmy o to rzeczniczkę lubelskiej Straży Miejskiej, odesłała nas do Ratusza. – Te procedury mogą być odbierane jako nadmiernie uciążliwe – przyznaje Mirosław Kalinowski z biura prasowego Urzędu Miasta w Lublinie.

A odpowiedzialny za wyłonienie firmy odholowującej auta dyrektor miejskiego Wydziału Dróg i Mostów deklaruje, że zajmie się sprawą. – Sprawdzimy, co można zrobić – zapewnia Eugeniusz Janicki.

Komentarze 29

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
grzesiek / 10 września 2011 o 17:50
Około 5 wrzesnia o godzinie 15 pewien funkcjonariusz strazy miejskiej postanowil odholować samochód zaparkowany przy krakowskim przedmiesciu, w polowie drogi miedzy szopena na hempla. Laweta przez 20 minut blokowala jeden pas ruchu, zaden samochod nie przejechal w strone do hempla. Gratuluje pomyslowosci.
Avatar
Korektor / 20 kwietnia 2011 o 18:07
Panie Piotrze: "jezuicka"? "Ster Miasto"? Litości!
Avatar
Gość / 20 kwietnia 2011 o 17:16
Co do płacenia na poczcie czy w banku i za mandat i za holowanie: wpłata na konto jest przychodem ewidencjonowanym, a wpłata gotówką w kasie niekoniecznie. Proste?
Avatar
zeno / 20 kwietnia 2011 o 14:46
Cóż mówić o złym parkowaniu, swego czasu zaparkowałem na jednym z parkingów pod nosem U.W. i Miejskiej Dyrekcji Dróg, nie zauważyłem obwieszczenia o płatnym parkowaniu. Cieć siedzący na krzesełku znalazł miejsce, po godz. czasu podszedł z karteczka po pieniądze za parkowanie. Myślałem, ze jest wszystko ok. Za szyba żadnej kartki lub wezwania do uiszczenia opłaty. Po pół roku dostaję wezwanie do zapłaty w kwocie 50,0zł jako dopłatę do parkowania od M.Dyr.Dróg.
Po wykonaniu telefonu i rozmowie z urzędnikiem w/w firmy dowiedziałem się, że bezprawnie parkowałem, a cieć zbiera opłaty na lewo za dany parking, oni o tym wiedzą, znają tych ludzi i ich monitorują. Jednym słowem cyrk pod nosem urzędników !!! Nasuwa się tylko jedno pytanie kto tu kręci biznes pod samym nosem władz i z kim jest w zmowie ?
Cóż mówić o złym parkowaniu, swego czasu zaparkowałem na jednym z parkingów pod nosem U.W. i Miejskiej Dyrekcji Dróg, nie zauważyłem obwieszczenia o płatnym parkowaniu. Cieć siedzący na krzesełku znalazł miejsce, po godz. czasu podszedł z karteczka po pieniądze za parkowanie. Myślałem, ze jest wszystko ok. Za szyba żadnej kartki lub wezwania do uiszczenia opłaty. Po pół roku dostaję wezwanie do zapłaty w kwocie 50,0zł jako dopłatę do parkowania od M.Dyr.Dróg.
Po wykonaniu telefonu i rozmowie z urzędnikiem w/w firmy dowiedziałem się, że... rozwiń
Avatar
aaaaaaaaaaaaaaaa / 20 kwietnia 2011 o 13:23
[quote name='herbatnik' timestamp='1303286873' post='467700']
NIE WIDZĘ ŻADNEGO PROBLEMU. ktoś źle parkuje samochód i się jeszcze burzy, że mu się nie ułatwia jego odzyskania. powinno się go zatrzymywać na tydzień i kazać wszystkie opłaty przynosić w pięciozłotówkach!!! może to by nauczyło ludzi, żeby nie parkować tam, gdzie nie wolno.

i niech mi się tu nawet nikt nie odzywa, że mało miejsc parkingowych etc. miasto nie jest z gumy, a "kierowcy" nie urodzili się chyba wczoraj. do centrum zapraszamy rowerem, piechotą, na hulajnodze albo komunikacją miejską.
[/quote]


widzisz drogi przyjacielu, nie zawsze tak można robić, ja sam chętnie wskoczyłbym na rowerek, ale jadąc do pracy, muszę odwieźć dzieciaka do mojej teściowej, kilka kilometrów za lublin, nie dojeżdża tam komunikacja miejska (pętla odległa 4km a dziecko ma 2 latka), później owym samochodem muszę gdzieś w centrum zaparkować

powiecie niektórzy, zostaw samochód i dojedź autobusem - ok, a ja wam powiem - nie stać mnie, dojazd samochodem wychodzi mnie taniej niż autobusem, a dodatkowe 5 zł codziennie na bilety, to byłoby spore obciążenie dla naszego budżetu domowego

dodam tylko, że pracuję na ul. skłodowskiej, np pod jednostką wojskową jest placyk, gdzie z powodzeniem 8-10 samochodów mogłoby zaparkować...ale stoi tam zakaz, mimo, że parkujące na placyku samochody nie utrudniłyby ani wyjazdu z jednostki, ani przejazdu ulicą, masa baranów również parkuje tak, że zamiast 1 miejsca zajmują 2 lub nawet 3...jest np jeden czerwony samochodzik, z identyfikatorem sądu administracyjnego, którego kierowca - przy parkowaniu prostopadłym, tak mówią znaki, tak parkują inni kierowcy - potrafi stanąć równolegle, zajmując 3 miejsca i to na parkingu ogólnodostępnym, mimo, że sąd ma swój parking wydzielony - takimi "kierowcami" powinna zająć się straż miejska, a nie tymi, którzy owszem, czasem złamią zakaz, ale robiąc to nie utrudniają życia ani innym kierowcom, ani przechodniom
[quote name='herbatnik' timestamp='1303286873' post='467700']
NIE WIDZĘ ŻADNEGO PROBLEMU. ktoś źle parkuje samochód i się jeszcze burzy, że mu się nie ułatwia jego odzyskania. powinno się go zatrzymywać na tydzień i kazać wszystkie opłaty przynosić w pięciozłotówkach!!! może to by nauczyło ludzi, żeby nie parkować tam, gdzie nie wolno.

i niech mi się tu nawet nikt nie odzywa, że mało miejsc parkingowych etc. miasto nie jest z gumy, a "kierowcy" nie urodzili się chyba wczoraj. ... rozwiń
Avatar
Hubi / 20 kwietnia 2011 o 12:25
Szkoda tylko że wpisy większości ludzi na tym forum to wpisy biedaków, którzy nigdy nie mieli samochodu i co najwyzej trajtkiem mogą podrózowac po mieście.. Co Wy możecie wiedziec o parkowaniu...? Żal Was...
Avatar
Hubert85 / 20 kwietnia 2011 o 12:16
Zobaczcie z lewej strony na podpis pod zdjęciem: Źle zaparkowane uta są.... troche analfabetyzm się szerzy
Avatar
Marysia / 20 kwietnia 2011 o 11:21
Brawo, zapraszam na Muzyczną! Może w końcu będzie porządek.
Avatar
Leon H / 20 kwietnia 2011 o 11:17
Jak zwykle polaczek-cwaniaczek robi z siebie poszkodowanego i ma pretensje do całego świata, sobie oczywiście nie mając nic do zarzucenia. Powinno się takim matołom jeszcze bardziej uprzykrzyć życie!
Avatar
dd / 20 kwietnia 2011 o 10:54
Nie wiem tylko po co jechać najpierw na parking, dostaję mandat idę płacić pokazuję strażnikowi jadę na parking odbieram samochód i załatwiam wszystko w godzinę
Avatar
grzesiek / 10 września 2011 o 17:50
Około 5 wrzesnia o godzinie 15 pewien funkcjonariusz strazy miejskiej postanowil odholować samochód zaparkowany przy krakowskim przedmiesciu, w polowie drogi miedzy szopena na hempla. Laweta przez 20 minut blokowala jeden pas ruchu, zaden samochod nie przejechal w strone do hempla. Gratuluje pomyslowosci.
Avatar
Korektor / 20 kwietnia 2011 o 18:07
Panie Piotrze: "jezuicka"? "Ster Miasto"? Litości!
Avatar
Gość / 20 kwietnia 2011 o 17:16
Co do płacenia na poczcie czy w banku i za mandat i za holowanie: wpłata na konto jest przychodem ewidencjonowanym, a wpłata gotówką w kasie niekoniecznie. Proste?
Avatar
zeno / 20 kwietnia 2011 o 14:46
Cóż mówić o złym parkowaniu, swego czasu zaparkowałem na jednym z parkingów pod nosem U.W. i Miejskiej Dyrekcji Dróg, nie zauważyłem obwieszczenia o płatnym parkowaniu. Cieć siedzący na krzesełku znalazł miejsce, po godz. czasu podszedł z karteczka po pieniądze za parkowanie. Myślałem, ze jest wszystko ok. Za szyba żadnej kartki lub wezwania do uiszczenia opłaty. Po pół roku dostaję wezwanie do zapłaty w kwocie 50,0zł jako dopłatę do parkowania od M.Dyr.Dróg.
Po wykonaniu telefonu i rozmowie z urzędnikiem w/w firmy dowiedziałem się, że bezprawnie parkowałem, a cieć zbiera opłaty na lewo za dany parking, oni o tym wiedzą, znają tych ludzi i ich monitorują. Jednym słowem cyrk pod nosem urzędników !!! Nasuwa się tylko jedno pytanie kto tu kręci biznes pod samym nosem władz i z kim jest w zmowie ?
Cóż mówić o złym parkowaniu, swego czasu zaparkowałem na jednym z parkingów pod nosem U.W. i Miejskiej Dyrekcji Dróg, nie zauważyłem obwieszczenia o płatnym parkowaniu. Cieć siedzący na krzesełku znalazł miejsce, po godz. czasu podszedł z karteczka po pieniądze za parkowanie. Myślałem, ze jest wszystko ok. Za szyba żadnej kartki lub wezwania do uiszczenia opłaty. Po pół roku dostaję wezwanie do zapłaty w kwocie 50,0zł jako dopłatę do parkowania od M.Dyr.Dróg.
Po wykonaniu telefonu i rozmowie z urzędnikiem w/w firmy dowiedziałem się, że... rozwiń
Avatar
aaaaaaaaaaaaaaaa / 20 kwietnia 2011 o 13:23
[quote name='herbatnik' timestamp='1303286873' post='467700']
NIE WIDZĘ ŻADNEGO PROBLEMU. ktoś źle parkuje samochód i się jeszcze burzy, że mu się nie ułatwia jego odzyskania. powinno się go zatrzymywać na tydzień i kazać wszystkie opłaty przynosić w pięciozłotówkach!!! może to by nauczyło ludzi, żeby nie parkować tam, gdzie nie wolno.

i niech mi się tu nawet nikt nie odzywa, że mało miejsc parkingowych etc. miasto nie jest z gumy, a "kierowcy" nie urodzili się chyba wczoraj. do centrum zapraszamy rowerem, piechotą, na hulajnodze albo komunikacją miejską.
[/quote]


widzisz drogi przyjacielu, nie zawsze tak można robić, ja sam chętnie wskoczyłbym na rowerek, ale jadąc do pracy, muszę odwieźć dzieciaka do mojej teściowej, kilka kilometrów za lublin, nie dojeżdża tam komunikacja miejska (pętla odległa 4km a dziecko ma 2 latka), później owym samochodem muszę gdzieś w centrum zaparkować

powiecie niektórzy, zostaw samochód i dojedź autobusem - ok, a ja wam powiem - nie stać mnie, dojazd samochodem wychodzi mnie taniej niż autobusem, a dodatkowe 5 zł codziennie na bilety, to byłoby spore obciążenie dla naszego budżetu domowego

dodam tylko, że pracuję na ul. skłodowskiej, np pod jednostką wojskową jest placyk, gdzie z powodzeniem 8-10 samochodów mogłoby zaparkować...ale stoi tam zakaz, mimo, że parkujące na placyku samochody nie utrudniłyby ani wyjazdu z jednostki, ani przejazdu ulicą, masa baranów również parkuje tak, że zamiast 1 miejsca zajmują 2 lub nawet 3...jest np jeden czerwony samochodzik, z identyfikatorem sądu administracyjnego, którego kierowca - przy parkowaniu prostopadłym, tak mówią znaki, tak parkują inni kierowcy - potrafi stanąć równolegle, zajmując 3 miejsca i to na parkingu ogólnodostępnym, mimo, że sąd ma swój parking wydzielony - takimi "kierowcami" powinna zająć się straż miejska, a nie tymi, którzy owszem, czasem złamią zakaz, ale robiąc to nie utrudniają życia ani innym kierowcom, ani przechodniom
[quote name='herbatnik' timestamp='1303286873' post='467700']
NIE WIDZĘ ŻADNEGO PROBLEMU. ktoś źle parkuje samochód i się jeszcze burzy, że mu się nie ułatwia jego odzyskania. powinno się go zatrzymywać na tydzień i kazać wszystkie opłaty przynosić w pięciozłotówkach!!! może to by nauczyło ludzi, żeby nie parkować tam, gdzie nie wolno.

i niech mi się tu nawet nikt nie odzywa, że mało miejsc parkingowych etc. miasto nie jest z gumy, a "kierowcy" nie urodzili się chyba wczoraj. ... rozwiń
Avatar
Hubi / 20 kwietnia 2011 o 12:25
Szkoda tylko że wpisy większości ludzi na tym forum to wpisy biedaków, którzy nigdy nie mieli samochodu i co najwyzej trajtkiem mogą podrózowac po mieście.. Co Wy możecie wiedziec o parkowaniu...? Żal Was...
Avatar
Hubert85 / 20 kwietnia 2011 o 12:16
Zobaczcie z lewej strony na podpis pod zdjęciem: Źle zaparkowane uta są.... troche analfabetyzm się szerzy
Avatar
Marysia / 20 kwietnia 2011 o 11:21
Brawo, zapraszam na Muzyczną! Może w końcu będzie porządek.
Avatar
Leon H / 20 kwietnia 2011 o 11:17
Jak zwykle polaczek-cwaniaczek robi z siebie poszkodowanego i ma pretensje do całego świata, sobie oczywiście nie mając nic do zarzucenia. Powinno się takim matołom jeszcze bardziej uprzykrzyć życie!
Avatar
dd / 20 kwietnia 2011 o 10:54
Nie wiem tylko po co jechać najpierw na parking, dostaję mandat idę płacić pokazuję strażnikowi jadę na parking odbieram samochód i załatwiam wszystko w godzinę
Zobacz wszystkie komentarze 29

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko 0 3

Warto będzie wybrać się w sobotę na stadion w Chełmie. Piłkarze Artura Bożyka podejmują Motor Lublin. Jeżeli wygrają, to na dobre wrócą do walki o awans. Jednocześnie mogą zamknąć drogę do II ligi rywalom. Bardzo ciekawe derby rozpoczną się o godz. 17

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc
galeria
film

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc 0 2

Alicja Mazurek z Lublina potrzebuje pomocy. Po tragicznym wypadku trafiła do kliniki "Budzik", rodzina i przyjaciele zbierają pieniądze na jej leczenie i rehabilitację

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób 0 4

26-letni mieszkaniec Świdnika aresztowany. Grozi mu do 8 lat więzienia

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód 0 4

Motocyklista z gminy Urzędów uderzył w krawężnik. Od jednośladu oderwało się przednie koło i uderzyło w jadący z przeciwka samochód

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista 0 1

35-latek zginął w wypadku w miejscowości Fiukówka w powiecie łukowskim

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie?

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie? 0 0

Najbliższy weekend upłynie kibicom z województwa lubelskiego pod znakiem derbów. W Chełmie gra Motor, a w Radzyniu Podlaskim zmierzą się tamtejsze Orlęta Spomlek i Podlasie (godz. 17). Punktów niby bardziej potrzebują podopieczni Tomasza Złomańczuka jednak gospodarze też mają o co grać

Kiedy skończy się przebudowa deptaka w Lublinie? Miasto ustaliło nowy termin zakończenia prac

Kiedy skończy się przebudowa deptaka w Lublinie? Miasto ustaliło nowy termin zakończenia prac 0 23

Po niedzieli zacznie się układanie kamiennych płyt na odnawianym deptaku. Najpierw pojawią się między ul. Kapucyńską i Staszica. Na całej długości powinny być ułożone do końca czerwca. Taki jest nowy termin ustalony przez miasto z wykonawcą prac, które miały się zakończyć do połowy maja

Czwartek na KULturaliach w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Czwartek na KULturaliach w Lublinie [zdjęcia] 0 1

W Lublinie trwają KULturalia. Koncerty odbywają się na pl. Teatralnym przed CSK. Wczoraj wystąpili Vestige, Lilly Hates Roses, Ted Nemeth, Smolik // Kev Fox i Krzysztof Zalewski. Dzisiaj odbędą się koncerty zespołów Pasażer, Kamp!, Myslovitz, The Dumplings i Voo Voo

Goły mężczyzna na schodach i awantura domowa

Goły mężczyzna na schodach i awantura domowa 0 0

Do zrozumienia tej porannej przygody jaka wydarzyła się w jednym z bloków, potrzebna jest wiedza o zasadach dystrybucji mleka w czasach PRL i działaniu zamków zatrzaskowych w drzwiach

Lublin: Wojska Obrony Terytorialnej złożą przysięgę na pl. Zamkowym. Będzie też piknik

Lublin: Wojska Obrony Terytorialnej złożą przysięgę na pl. Zamkowym. Będzie też piknik 0 2

Żołnierze 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora” złożą przysięgę w najbliższą niedzielę o godz. 14. na placu Zamkowym w Lublinie. Uroczystość będzie połączona ze świętem lubelskiej brygady. Po ceremonii zaplanowano piknik rodzinny.

Premiera "Hana Solo"! Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie (25-27.05)
25 maja 2018, 9:00

Premiera "Hana Solo"! Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie (25-27.05) 0 0

Co Gdzie Kiedy. To jedna z najgorętszych premier tego roku. Na ekrany lubelskich kin wkracza kolejna odsłona sagi Gwiezdnych Wojen - Han Solo, przedstawiająca młodzieńcze losy słynnego przemytnika. To jednak nie jedyna ciekawa premiera filmowa nadchodzącego weekendu. Ponadto lubelskie placówki oferują interesujące koncerty i spektakle. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Sondaż wyborczy w Lublinie, Chełmie i Zamościu. Kto ma szanse na fotel prezydenta?

Sondaż wyborczy w Lublinie, Chełmie i Zamościu. Kto ma szanse na fotel prezydenta? 0 9

W Lublinie Krzysztof Żuk, w Chełmie Agata Fisz, a w Zamościu Andrzej Wnuk mają największe szanse na zwycięstwo w zbliżających się wyborach samorządowych

Osak ograł Sawczuka na otwarcie sezonu

Osak ograł Sawczuka na otwarcie sezonu 0 0

TENIS ZIEMNY Na kortach MOSiR w Parczewie odbył się otwarty turniej na otwarcie sezonu

Przebudowa Al. Racławickich w Lublinie. Na nową drogę trzeba jeszcze poczekać

Przebudowa Al. Racławickich w Lublinie. Na nową drogę trzeba jeszcze poczekać 2 24

Nie będzie tego lata utrudnień spowodowanych przebudową Al. Racławickich i ul. Lipowej. Roboty nie zaczną się wcześniej niż pod koniec roku. Dotąd nie ogłoszono nawet przetargu, który wyłoni wykonawcę prac, a sam przetarg może potrwać wiele miesięcy

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem"

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem" 3 31

To jest igranie z panem Bogiem. To komentarz jednego z kraśnickich radnych odnośnie odległości, w jakiej mają być usytuowane punkty sprzedaży i podawania alkoholu od kościołów. W Kraśniku odległość ta musi być co najmniej 20-metrowa. Dyskusja w temacie sprzedaży alkoholu w mieście i ewentualnego nocnego ograniczenia tej sprzedaży była burzliwa. Ostatecznie żadne decyzje nie zapadły. 

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!