Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

15 lipca 2008 r.
21:33
Edytuj ten wpis

Podyskutuj o stadionie

0 11 A A

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji rozpoczął konsultacje społeczne na temat budowy stadionu przy Al. Zygmuntowskich.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Projekt planowanego obiektu od wczoraj leży w siedzibie MOSiR przy ul. Filaretów 44. Ewentualne uwagi przez trzy najbliższe tygodnie trzeba wysyłać mailem do ośrodka.

- Wszystkie uzasadnione wnioski na pewno skonsultujemy z projektantami i weźmiemy pod uwagę przy planowaniu - zapewnia Robert Pływacz z MOSiR. - Takie konsultacje są jednym z wymogów przy inwestycjach współfinansowanych ze środków unijnych. A dla nas mogą być dobrą okazją do poznania ciekawych opinii.

Nowy stadion piłkarsko-żużlowy przy Al. Zygmuntowskich ma powstać na bazie istniejącego tam obiektu. Obecne trybuny zostaną zastąpione nowoczesną konstrukcją, na której znajdzie się 17800 krzesełek.

Obok (w miejscu hali Start) stanie budynek z zapleczem dla zawodników, gabinetami lekarskimi, hotelem, restauracją i studiem TV. Przy stadionie powstanie też zadaszony parking na 260 aut. Po drugiej stronie Bystrzycy - na Rusałce - będzie drugi, odkryty parking, na 250 aut osobowych i 19 autokarów. Tam powstaną też dwa oświetlone boiska treningowe.
(mb)

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
dj czesio / 17 lipca 2008 o 10:16
Stadion jaki proponuje miasto to nieporozumienie,tam nie ma miejsca na nowoczesny stadion,nie mowiac o blokowaniu jednej z glownych ulic miasta .Hale na globusie juz spartoczyli,nie pozwolmy schrzanic kolejnej inwestycji,pokazmy ze ktos mysli w tym smutnym miescie.
Avatar
tomasz2304 / 16 lipca 2008 o 13:15
myślisz - hala powstała w epoce Gomułki. Sam pamiętam obchody w niej w 1968 roku w listopadzie 50-lecia powstania rządu Daszyńskiego (zamiast Niepodległości...)
Avatar
KK / 16 lipca 2008 o 12:35
URZęDNICY PRZESTAńCIE GADAć ZACZNIJCIE ROBIć A NIE POZOROWAć żE COś ROBICIE
Avatar
nikoś / 16 lipca 2008 o 11:10
To nie jest kwestia narzekania. Tylko szerszego spojrzenia w przyszłość. Przypomnijcie sobie postać inż. Kwiatkowskiego – tego od Gdyni i COP-u. do dzisiaj korzystamy z jego działań. U nas niestety kwitnie miernota i krótkowzroczność. Po co wpychać stadion na ciasne tereny podmokłe, bez perspektywy rozwoju, gdzie w godzinach szczytu trudno przejechać, a co dopiero jak będzie impreza na 18 tyś ludzi? Gdzie tu jest myślenie?
Avatar
PRZYSTOJNY ROB / 16 lipca 2008 o 10:43
miasto powinno miec 30 tys typowo pilkarski na obrzezac miata przy dobrym wyjezdzie,ten przy zygmuntowskich jest dobry tylko dla zuzla ze wzgledu na luki
Avatar
Ala / 16 lipca 2008 o 10:31
wlodarze miasta chca taki stadion i taki zbuduja! pamietajmy ze to nie jest stadion motoru tylko stadion miejski... on nie musi byc duzy!
Avatar
abc123 / 16 lipca 2008 o 10:30
Malkontenci maja racje co do MINIstadionu ja dopisuje do tego jeszcze MINI parkingi.
Avatar
Cuma / 16 lipca 2008 o 10:12
Czy artykuły komentują wyłącznie pierdzieleni malkontenci? Marzy wam się Maracana? Dla kogo? Kopaczy z Motoru? Ludzie!!! Ledwie dopuszczono stadion Motoru do rozgrywek. Czego oczekujecie? Zechciejcie docenić że szykuje się nowy spory jak na nasze mozliwości obiekt. Chcecie większy? Zaangażujcie wolne środki, albo składajcie się na wyjazdy poz Lublin. Najbliższy kierunek - Kielce.
Avatar
dyskutant / 16 lipca 2008 o 09:53
Przyznam szczezre, że mam już dość tej krótkowzroczności. Co to za stadion, który ma pomiescic tylko i wuyłącznie ok. 18000 osób. Czemu nikt z naszych ie potrafi przewidziec , iz taki stadion za 2-4 lat w Europie nie będzie się w ogóole liczył. Postawimy sobie i będziemy chodzić tylko i wyłącznie na zebranie jechowych, bo nikt inny na tak małym stadionie nie bedzie chciał nic organizować. Panowie pseudo prezesi ruszcie swoimi zatwardziałymi i krótkowzrocznymi głowami i zaplanujcie go tak , by spełniał wszystkie normy dotycz. niezbędnej pojemności do organizacji mistrzostw europy czy tez świata. Wszystko jedno czy się odbęda czy też nie! Nie bądźmy specjalistami od działań doraźych, bo znowu obudzimy sie z ręka w nocniku. tak jhak w przypadku hali Globus. POWODZENIA
Przyznam szczezre, że mam już dość tej krótkowzroczności. Co to za stadion, który ma pomiescic tylko i wuyłącznie ok. 18000 osób. Czemu nikt z naszych ie potrafi przewidziec , iz taki stadion za 2-4 lat w Europie nie będzie się w ogóole liczył. Postawimy sobie i będziemy chodzić tylko i wyłącznie na zebranie jechowych, bo nikt inny na tak małym stadionie nie bedzie chciał nic organizować. Panowie pseudo prezesi ruszcie swoimi zatwardziałymi i krótkowzrocznymi głowami i zaplanujcie go tak , by spełniał wszystkie normy dotycz. niezbędnej pojem... rozwiń
Avatar
Fang / 16 lipca 2008 o 08:26
Mamy już mini halę na Globusie gdzie nie można urządzać międzynarodowych imprez sportowych.Teraz będzie mini stadion.Brawo.Tak trzymać to na pewno Lublin będzie mini metropolią.
Avatar
dj czesio / 17 lipca 2008 o 10:16
Stadion jaki proponuje miasto to nieporozumienie,tam nie ma miejsca na nowoczesny stadion,nie mowiac o blokowaniu jednej z glownych ulic miasta .Hale na globusie juz spartoczyli,nie pozwolmy schrzanic kolejnej inwestycji,pokazmy ze ktos mysli w tym smutnym miescie.
Avatar
tomasz2304 / 16 lipca 2008 o 13:15
myślisz - hala powstała w epoce Gomułki. Sam pamiętam obchody w niej w 1968 roku w listopadzie 50-lecia powstania rządu Daszyńskiego (zamiast Niepodległości...)
Avatar
KK / 16 lipca 2008 o 12:35
URZęDNICY PRZESTAńCIE GADAć ZACZNIJCIE ROBIć A NIE POZOROWAć żE COś ROBICIE
Avatar
nikoś / 16 lipca 2008 o 11:10
To nie jest kwestia narzekania. Tylko szerszego spojrzenia w przyszłość. Przypomnijcie sobie postać inż. Kwiatkowskiego – tego od Gdyni i COP-u. do dzisiaj korzystamy z jego działań. U nas niestety kwitnie miernota i krótkowzroczność. Po co wpychać stadion na ciasne tereny podmokłe, bez perspektywy rozwoju, gdzie w godzinach szczytu trudno przejechać, a co dopiero jak będzie impreza na 18 tyś ludzi? Gdzie tu jest myślenie?
Avatar
PRZYSTOJNY ROB / 16 lipca 2008 o 10:43
miasto powinno miec 30 tys typowo pilkarski na obrzezac miata przy dobrym wyjezdzie,ten przy zygmuntowskich jest dobry tylko dla zuzla ze wzgledu na luki
Avatar
Ala / 16 lipca 2008 o 10:31
wlodarze miasta chca taki stadion i taki zbuduja! pamietajmy ze to nie jest stadion motoru tylko stadion miejski... on nie musi byc duzy!
Avatar
abc123 / 16 lipca 2008 o 10:30
Malkontenci maja racje co do MINIstadionu ja dopisuje do tego jeszcze MINI parkingi.
Avatar
Cuma / 16 lipca 2008 o 10:12
Czy artykuły komentują wyłącznie pierdzieleni malkontenci? Marzy wam się Maracana? Dla kogo? Kopaczy z Motoru? Ludzie!!! Ledwie dopuszczono stadion Motoru do rozgrywek. Czego oczekujecie? Zechciejcie docenić że szykuje się nowy spory jak na nasze mozliwości obiekt. Chcecie większy? Zaangażujcie wolne środki, albo składajcie się na wyjazdy poz Lublin. Najbliższy kierunek - Kielce.
Avatar
dyskutant / 16 lipca 2008 o 09:53
Przyznam szczezre, że mam już dość tej krótkowzroczności. Co to za stadion, który ma pomiescic tylko i wuyłącznie ok. 18000 osób. Czemu nikt z naszych ie potrafi przewidziec , iz taki stadion za 2-4 lat w Europie nie będzie się w ogóole liczył. Postawimy sobie i będziemy chodzić tylko i wyłącznie na zebranie jechowych, bo nikt inny na tak małym stadionie nie bedzie chciał nic organizować. Panowie pseudo prezesi ruszcie swoimi zatwardziałymi i krótkowzrocznymi głowami i zaplanujcie go tak , by spełniał wszystkie normy dotycz. niezbędnej pojemności do organizacji mistrzostw europy czy tez świata. Wszystko jedno czy się odbęda czy też nie! Nie bądźmy specjalistami od działań doraźych, bo znowu obudzimy sie z ręka w nocniku. tak jhak w przypadku hali Globus. POWODZENIA
Przyznam szczezre, że mam już dość tej krótkowzroczności. Co to za stadion, który ma pomiescic tylko i wuyłącznie ok. 18000 osób. Czemu nikt z naszych ie potrafi przewidziec , iz taki stadion za 2-4 lat w Europie nie będzie się w ogóole liczył. Postawimy sobie i będziemy chodzić tylko i wyłącznie na zebranie jechowych, bo nikt inny na tak małym stadionie nie bedzie chciał nic organizować. Panowie pseudo prezesi ruszcie swoimi zatwardziałymi i krótkowzrocznymi głowami i zaplanujcie go tak , by spełniał wszystkie normy dotycz. niezbędnej pojem... rozwiń
Avatar
Fang / 16 lipca 2008 o 08:26
Mamy już mini halę na Globusie gdzie nie można urządzać międzynarodowych imprez sportowych.Teraz będzie mini stadion.Brawo.Tak trzymać to na pewno Lublin będzie mini metropolią.