piątek, 23 marca 2018 r.

Lublin

Podziękowali Gallantowi

  Edytuj ten wpis
Dodano: 8 stycznia 2008, 16:40
Autor: Rafał Panas

Jacek Gallant (SdPl) straci po siedmiu latach posadę szefa Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

Zdecyduje o tym na najbliższym posiedzeniu zarząd województwa (PiS-PO). Dzisiaj dostał pozytywną opinię Wojewódzkiej Rady Zatrudnienia.

Gallanta pogrążyły wyniki kolejnych kontroli w WUP. Odkryły szereg nieprawidłowości finansowych m. in. 50 pracowników zarabiało mniej niż powinna, a dyrektor mimo zaleceń nie wyrównał wszystkim wynagrodzenia. Ostatnio kontrolerzy weszli do urzędu po tym jak w listopadzie ubiegłego roku "Dziennik Wschodni” opisał jednodniowe spotkanie polskich i ukraińskich przedsiębiorców w Chełmie z czerwca 2007. WUP zapłacił prywatnej firmie Pierrot aż 35 tys. zł za wynajęcie sali. Sprawę bada prokuratura.

Wczoraj zdecydowana większość Wojewódzkiej Rady Zatrudnienia poparła wniosek zarządu województwa o odwołanie Gallanta. - Nie wyobrażam sobie, żeby dalej kierował WUP - mówi Jarosław Szymczyk wiceprzewodniczący Wojewódzkiej Rady Zatrudnienia. - Nie mam nic do powiedzenia - ucina Jacek Gallant.
Decyzja o odwołaniu szefa WUP zapadnie na najbliższym posiedzeniu zarządu województwa, być może jeszcze dzisiaj.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
rocky
mak
Do maka
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

rocky
rocky (10 stycznia 2008 o 21:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Panasa żona pracuje w Urzędzie Marszałkowskim, chodzi na pasku PiS .. ot rzetelność lubelskiego środowiska dziennikarskiego.
Rozwiń
mak
mak (10 stycznia 2008 o 06:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Do maka napisał:
mak jesteś dobrze poinformowany może jesteś kierownikiem P.a do tych 5 złotych to dziwne że niektórym naliczono więcej niż można było.W tym gronie same dobre znajome i znajomi dyrektora G.

a nawet tam nie pracuję, wyobraź sobie, znajomym nie jestem, jedynie cholera mne bierze, kiedy bzdury ktos wypisuje. poinformowany? ależ o tym każdy, kto chce wiedzieć, wie!!!
Prze głupie kunktatorstwo i próżniactwo rządzących mamy rok opuźnienia we wdrażaniu EFS, chcesz dłużej jeszcze czekać? Pracowałem w Projektach i wiem jak jeest to rozliczane, kontrolowane i pusty śmiech mnie ogarnia jak czytam wypociny pana Panasa na temat wydatków, wg niego nadmiernych w projekcie zatwierdzonym i rozliczonym przez Instytucję Wdrażającą. Jeżeli nie wiesz, to powiem, że dostajesz pieniądze na konkretny cel, i na nic innego. Zobaczysz co się będzie działo, kiedy ruszy PO KL! Jakie stawki będą! Se popisze pan redaktor...
Rozwiń
Do maka
Do maka (9 stycznia 2008 o 21:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
mak jesteś dobrze poinformowany może jesteś kierownikiem P.a do tych 5 złotych to dziwne że niektórym naliczono więcej niż można było.W tym gronie same dobre znajome i znajomi dyrektora G.
Rozwiń
CV
CV (8 stycznia 2008 o 21:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Rzetelnośc niejakiego redaktora(sic) Panasa jest znana. Fakty sa takie:
1.Gallant jest juz ponad 8 lat dyrektorem ( I do czasu koalicji POPIS), żadna kontrola, nie wykazala tzw.nieprawidłowości
2.Rzetelnośc kontrolerów jest taka, że jeden już nie pracuje w Urz. Marszałkowskim, a reszta nie chciała przyjśc do WUP na kontrole, bo wiedzieli, ze to polityczna sprawa, więc z łapanki wzięli lizusow i Ci napisali co chcieli nie licząc się z faktami.
3. Wasza "afera" z Chełmem wykazała powiązania niejakiego członka (Zarządu) Grabczuka z właścielką "Pierota"(gdzie rzekomo nieprawidłwo wydano pieniądze nie przez Gallanta, a ludzi za to odpowiedzialnych), bowiem to P.Grabczuk wszystkie swoje " imprezy zakrapiane " robil w tym samym lokalu. Może prokuratura dorzuci kolejny zarzut nie WUP - owi a P.Grabczukowi. Bo ten czlowiek tak 'zagrabił" Chełm, ze teraz to nawet i osoby z PIS, PSL czy nawet z SLD oraz Ukraińcy go nie odgrabią.
4. Członek(Zarządu) Grabczuk i urzędnicy marszałka tak znaja prawo( a zwlaszcza taka jedna radczyni co to zna sie nawet na koniach), że namówli biednego Marsz. Zdrojkowskiego do rozszerzenioa Rady Zatrudnienia( aby móc odwołac tego lewicowca Gallanta) łamiąc prawo, bo poszerzyli sklad owej rady w trakcie jej kadencji,, czego robić nie wolno. Teraz pewnie Gallant pójdzie do sądu i wygra proces. Szkoda, że za te fanaberie prawno-polityczne nie zapłaci owa radczyni i sam członek z ramienia PO.
5. I tak oto miało być lepiej, a jest gorzej, bo teraz kolejny dyrektor (ciekawe pewnie z PSL - bo to oni podobno "sprzedali" Gallanta) zanim sie nauczy i pozbiera ludzi, to minie kolejne 2-3 lata. Fachowca, ale z LiD należało wyrzucić, bo był za mądry i nie przekupny i pewnie ludzie członka nie mieliby szans na projekty - bo lubelski WUP słynie z solidności wszędzie, a zwłaszcza w Wa- wie.
6.A wszystko dlatego,że PO , tak kocha fachowców - (jak koń owies - skąś to znamy) i bardzo szanuje poglądy innych. Tylko nie w Lublinie i nie na Lubelszczyźnie. I teraz, każdy, kto podpadnie ludziom członka będzie komtrolowany do imentu ( a zasady wszystkie watpliwości na korzyśc tzw. podejrzanego) u członka z ramiena PO i jego popleczników nie istnieją. Ciekawe skąd te zarzuty dla P.Grabczuka? Pewnie też polityka(sic).
7.I odwet wzięty. Teraz ogłosi członek tryumfalne zwycięstwo i w nagrodę - za zarzuty prokuratury - zostanie marsza.....
8.A Gallant, dzięki tym decyzjom w końcu powinien wyzwolić sie na mistrza i mieć w głęboko to wszystko co spotakło go za rzetelna pracę. W Polsce zrobi karierę. A w tym grajdołku nie kiszą sie członki i innej maści mali, ludzie( nie chodzi ty o wzrost).
Ech, łza się kręci nad tym wszystkim. Ludzie, ludziom zgotowali .....................
Rozwiń
mak
mak (8 stycznia 2008 o 18:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
eeeeeech! rzetelność dziennikarska to jest to! jakież to nieprawidłowości wykryto Panie Redaktorze? 50 osób zarabiało o 5 zł mniej niz w tabeli, prawdopodobnie przez pomyłkę pani kadrowej albo pracownika kadr! wiem, że naprawiono błąd! a Chełm już omawialiśmy przy okazji poprzednich artykułów, też się Państwo ciut pospieszyli z wyrokiem. Kiepsko, kochani kiepsko z rzemiosłem, Pan Melchior się w grobie przewraca...
To co, teraz za Kurczuka sie weźmiemy? Artpodgotowka zrobiona, jedzieemy....
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!