czwartek, 22 lutego 2018 r.

Lublin

Pogrzeb abp. Życińskiego: Utrudnienia w ruchu już od środy

  Edytuj ten wpis
Dodano: 16 lutego 2011, 15:20

Główne uroczystości odbędą się w sobotę. O godz. 11 w archikatedrze rozpocznie się uroczysta msza św
Główne uroczystości odbędą się w sobotę. O godz. 11 w archikatedrze rozpocznie się uroczysta msza św

Nawet 100 tys. osób spodziewa się policja na uroczystościach pogrzebowych abp. Józefa Życińskiego. Do Lublina przyjechać może 1500 VIP-ów.

Planowane utrudnienia w ruchu:

Środa, 16 lutego
• O godz. 20 zamknięta zostanie ul. Grottgera wraz z parkingiem. Będzie zarezerwowana dla gości późniejszych ceremonii
• Wieczorem podczas wjazdu konduktu mogą być krótkie utrudnienia na Wyszyńskiego i Królewskiej.

Czwartek, 17 lutego
• O 6 rano zamknięta zostanie
ul. Radziszewskiego od Łopacińskiego do Uniwersyteckiej
• Nadal zamknięta będzie Grottgera z parkingiem • Rano przy Krakowskim Przedmieściu staną zakazy parkowania, które obowiązywać mają w piątek.

Piątek, 18 lutego
• O godz. 8 rano wyłączone z ruchu zostaną ul. Wyszyńskiego, Królewska i Lubartowska od Bramy Krakowskiej do Bajkowskiego (dawnej Przystankowej). Bajkowskiego będzie przejezdna, ale z nakazem skrętu w lewo, w dół Lubartowskiej
• Rano Straż Miejska oczyści Krakowskie Przedmieście z aut stojących na zakazie
• Ze względu na kondukt o godz. 13.30 zamknięta będzie ul. Łopacińskiego, Al. Racławickie od Łopacińskiego do Lipowej i Krakowskie Przedmieście.
• O godz. 20 zamknięty zostanie pl. Zamkowy. Stanie się parkingiem dla delegacji • Do godz. 20 zamknięta będzie Grottgera i fragment Radziszewskiego.

Sobota, 19 lutego
• Królewska, Wyszyńskiego, fragment Lubartowskiej i skrajny prawy pas al. Unii Lubelskiej będą zamknięte do godz. 20.

MZK: W piątek i sobotę jedziemy inaczej

* Koło Archikatedry

Od piątkowego poranka (od godz. 8) do sobotniego wieczora (do godz. 20) zamknięte dla ruchu będą ul. Królewska i Wyszyńskiego. Kursujące tymi ulicami linie trafią na objazdy. Linie 1, 6, 17 i 23 pojadą przez Unii Lubelskiej. Linia 11 przez 3 Maja, a w trakcie konduktu przez Unii Lubelskiej. Linia 24 przez 3 Maja, ale w czasie konduktu z Lubartowskiej skręci w Biernackiego i stąd ruszy do Elizówki. Nocna linia N3 pojedzie Unii Lubelskiej i Zamojską. 156 i 160 będą w piątek zawieszone, w zamian ruszy 162 z Abramowic na Majdanek i zastępcza 956 (Chodźki–Ruska–Unii Lubelskiej–Fabryczna–Unii Lubelskiej–Ruska–Chodźki). W sobotę na trasę 156 i 160 wyjadą autobusy, które między Lubartowską a Fabryczną pojadą Ruską i Unii Lubelskiej.

* Na Racławickich

Al. Racławickie i Krakowskie Przedmieście będą zamknięte od godz. 13.30 w piątek do czasu przejścia konduktu żałobnego spod KUL do Archikatedry. Linie 150, 151, 152, 155 i 158 będą w tym czasie wstrzymane. Linie 2 i 4 pojadą ominą centrum Czechowską, pojadą nią też linie 5, 10, 18, 31 i 57 między Racławickimi a PKS, 7 i 55 dojadą do Narutowicza, 13 pojedzie z Dworca przez Unii Lubelskiej, PKS i Czechowską, 15 i 15b dojadą tylko pod KUL, linia 20 pojedzie Narutowicza, Głęboką i Kraśnicką, 26 z Racławickich przez Czechowską, 32 i 39 Unii Lubelskiej i Zamojską, 40 i 44 z Nadbystrzyckiej przez Zana, Sowińskiego i Długosza, a 56 przez Lipową, Okopową i Rusałkę. (DRS)
Szczegółowy wykaz zmian w JUTRZEJSZYM Magazynie.

Pogrzeb abp. Życińskiego w Lublinie: Plan uroczystości
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
pavvel
bemka
czepialski
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

pavvel
pavvel (17 lutego 2011 o 11:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A ja chciałbym poprosić redakcję - nie tylko DW, ale innych lubelskich gazet też - o czytanie tekstu przed publikacją. Po pierwsze nie ma i nie było w Lublinie MZK. Jest za to ZTM będący organizatorem komunikacji, który zapewne poinformował redakcję o zmianach w kursowaniu komunikacji miejskiej. Rozumiem, że osoba pisząca artykuł może pochodzić z Zamościa lub Puław i takie nazewnictwo to kwestia przyzwyczajenia, ale chyba raczej nie powinno mieć to miejsca w publikacji prasowej. Przyzwolenie na to prowadziłoby do kuriozalnej sytuacji, w której komunikacja miejska mogłaby być nazywana również emką, czerwonym autobusem, itp.
Po drugie część artykułu o zmianach komunikacji miejskiej na pewno nie została nawet raz przeczytana po napisaniu. Brakuje przecinków, składnia zdań jest całkowicie niezrozumiała co powoduje, że tekst czyta się trudno.
Podsumowując bardzo proszę o to, by artykuły były bardziej żetelne i profesjinalnie napisane, a nie "aby było". W przeciwnym razie szkoda Państwa pracy i naszych oczu.
Pozdrawiam i proszę o wyedytowanie tekstu artykułu.
Rozwiń
bemka
bemka (17 lutego 2011 o 09:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
PARALIŻ istny paraliż miasta. całe centrum zamknięte! czy "oni" naprawdę muszą ciągnąć ciało arcybiskupa przez całe miasto (i to nie tylko Lublin, był też Chełm i inne)? Ja bym sobie nie życzyła żeby mnie (moje ciało) tak ciągać po całym kraju. Pochowaliby człowieka w spokoju i tyle. a tu jakieś kondukty żałobne i wielkie zamykanie centrum!!!!
Rozwiń
czepialski
czepialski (17 lutego 2011 o 08:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Bizancjum wynika raczej z wymagań Jaśnie Wielmożnego "My, z Bożej łaski" lokatora Pałacu Namiestnikowskiego.
Rozwiń
agnieszka
agnieszka (16 lutego 2011 o 23:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
zero szacunku i zrozumienia...
Rozwiń
LSW
LSW (16 lutego 2011 o 21:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Co za Bizancjum! Nie mogli go sobie w Watykanie pochowac i tam zamykać miasto?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!