Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

11 lutego 2011 r.
10:49
Edytuj ten wpis

Pogrzeb arcybiskupa Życińskiego w przyszłą sobotę

0 10 A A
Abp Józef Życiński zmarł wczoraj w Rzymie. Miał 62 lata.  (Maciej Kaczanowski)
Abp Józef Życiński zmarł wczoraj w Rzymie. Miał 62 lata. (Maciej Kaczanowski)

Arcybiskup zostanie pochowany najprawdopodobniej w przyszłą sobotę o godz. 11 - poinformował bp Mieczysław Cisło, który został tymczasowym administratorem diecezji lubelskiej. Podał też przyczynę śmierci metropolity lubelskiego. Według lekarzy był to zawał.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Już wiadomo na pewno, że abp Józef Życiński spocznie w podziemiach lubelskiej katedry. W swoim testamencie metropolita lubelski nie wspomina słowem, że chciałby być pochowany gdzie indziej.

- Dziękuję Bogu za dar życia - napisał w testamencie arcybiskup. Dziękuje też swoim najbliższym współpracownikom, a swoje rzeczy osobiste jak książki i komputer przekazuje lubelskiemu seminarium.

Po dzisiejszym posiedzeniu rady konsultorów w lubelskiej kurii poinformowano, że trumna z ciałem hierarchy podczas transportu z Watykanu, zostanie wystawiona między innymi w Tarnowie, prawdopodobnie w Chełmie (tamtejsza Bazylika była częstym celem pielgrzymek duszpasterskich arcybiskupa), a także w Lublinie: w kościele akademickim, seminaryjnym i katedrze.

W siedzibie Kurii Metropolitalnej przy ul. Wyszyńskiego w Lublinie wyłożona jest księga kondolencyjna. Już przychodzą pierwsi lublinianie, aby się wpisać. Księga ma być też wyłożona w katedrze.

O godz. 11 w lubelskiej Archikatedrze rozpoczęła się msza w intencji zmarłego arcybiskupa. Odprawia ją bp Mieczysław Cisło, który decyzją kolegium konsultorów został administratorem archidiecezji lubelskiej. Będzie sprawował ten urząd do czasu, aż papież powoła nowego arcybiskupa.

- Niewiele osób znało cierpienia osobiste arcybiskupa jak lekarze z Kliniki Onkologii PSK4 w Lublinie. Niestety zabrakło ich na rzymskiej ziemi - mówił podczas homilii bp Cisło. - Problemy z krążeniem, nadciśnienie i zmęczenie spowodowały, że serce bez lekarskiej opieki nie radziło sobie i zgasło.

O godz. 16 Radio Er wyemituje "Pasterski kwadrans". Program z udziałem abp Życińskiego gościł na antenie katolickiego radia w każdą sobotę i niedzielę. Ostatni jego odcinek wyjątkowo będzie można usłyszeć dziś.

Znana jest też przyczyna śmierci arcybiskupa. Według lekarzy był to zawał, a nie jak podawano wczoraj wylew krwi do mózgu.

ABP Życiński pojechał do Rzymu na sesję plenarną Kongregacji ds. Wychowania Katolickiego, której był członkiem. W trakcie obrad metropolita lubelski przedstawił ogólny projekt dokumentu o roli Internetu w nauce w seminariach. We wtorek metropolita lubelski miał osobistą audiencję u papieża Benedykta XVI.

W piątek o zrezygnowanie z udziału i organizowania imprez masowych zaapelowała wojewoda Genowefa Tokarska.

- Łączę się w żalu z osobami, które przeżywają przygnębienie i poczucie straty. Apeluję również do wszystkich mieszkańców województwa lubelskiego, w tym do organizatorów i uczestników imprez masowych, by rozważyli możliwość zrezygnowania w najbliższych dniach z działań, które mogłyby ranić uczucia osób, pogrążonych w smutku i żałobie - czytamy w oświadczeniu.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
m / 14 lutego 2011 o 06:39
Przykro mi, ale biskup Zyciński jest już w piekle !

Pan Jezus:
NIECH SIĘ ŚWIĘCI IMIĘ TWOJE.
W NIEBIE JEST KRÓLESTWO TWOJE,
PROSIMY CIĘ PRZYNIEŚ KRÓLESTWO TWOJE NA ZIEMIĘ.
BĄDŹ WOLA TWOJA TERAZ I NA WIEKI.

Modlitwa „Ojcze nasz…” musi być odmawiana jak was nauczyłem. Przez te wszystkie wieki obrażacie Ojca Mego i zmieniacie Moje słowa, a nie tylko w tej modlitwie. KOŚCIÓŁ Mój jest waszym kościołem, a nie tylko Watykanu. Mało kto z Watykanu pytał Mnie o zdanie. To prości ludzie, tacy jak ty i tobie podobni zobaczyliście błędy uczonych w piśmie. Jeden chce być mądrzejszy przez drugiego. Ponakładali sobie na głowy, przeróżne wieże, turbany i korony , a na Mojej głowie zostawili koronę cierniową, abym dalej cierpiał. No cóż, taka Moja rola w waszym życiu- cierpieć za wasze nieskończone, wyrafinowane i wymyślone grzechy. Ale każdy z was stanie przede Mną nagi, jak wasz biskup który stracił życie ziemskie. Przez swoją pychę na ziemi - stracił życie wieczne. Ja przywitałem go bez korony - tak jak chciał, i zobaczył Mnie jako sługę – tak jak chciał, ale tylko zobaczył Mnie bo dalej potoczyły się jego losy według jego planów oraz jego pana Lucyfera. Nikt nie może służyć dwóm bogom. Dlatego też poszedł do swojego pana u którego będzie najgorszym sługą. Tak, wszystkiemu złemu winien jest Mój KOŚCIÓŁ. Ja przychodzę do Mojego KOŚCIOŁA - proszę, błagam i płaczę a urzędnicy w Moim KOŚCIELE dekorują swoje piersi, dekorują swoje głowy oraz ubiór, natomiast - Mnie Boga zostawiają nagiego na Krzyżu z koroną cierniową. W waszym dniu role odwracają się. Ja stoję przed wami w koronie wiecznej chwały i w stroju królewskim, a wy przede Mną wijecie się nadzy. Tylko jest ta różnica: Ja w waszym świecie dla każdego jestem nagi pewną ilość lat, a wy jesteście nadzy całą wieczność.
Mieczysławo - pisz, pisz jak mówiłem w ORĘDZIU NOWOROCZNYM - ZEZWALAM NA GŁOSZENIE CHWAŁY MOJEJ RÓŻNYMI SPOSOBAMI, A WY LUDZIE WIELE ZYSKALIBYŚCIE GDYBYM ZOSTAŁ WASZYM KRÓLEM UKORONOWANYM OFICJALNIE PRZEZ WŁADZE KOŚCIELNE I ŚWIECKIE. Wtedy powiedzielibyście: O TO KRÓL KTÓRY ZAPROWADZI POKÓJ NA ZIEMI. Ja będę Królem niewymagającym służby. Ja będę Królem pośród Moich braci i sióstr. Tak wam dopomóż Bóg.
Jezus Chrystus Król Wszechświata."

Nawracajcie się ludzie bo to ostatni rok nadzieji, módlcie się za księży, a wy duchowni zacznijcie w końcu słuchać i pytać Boga i papieża co jest słuszne!!!
Przykro mi, ale biskup Zyciński jest już w piekle !

Pan Jezus:
NIECH SIĘ ŚWIĘCI IMIĘ TWOJE.
W NIEBIE JEST KRÓLESTWO TWOJE,
PROSIMY CIĘ PRZYNIEŚ KRÓLESTWO TWOJE NA ZIEMIĘ.
BĄDŹ WOLA TWOJA TERAZ I NA WIEKI.

Modlitwa „Ojcze nasz…” musi być odmawiana jak was nauczyłem. Przez te wszystkie wieki obrażacie Ojca Mego i zmieniacie Moje słowa, a nie tylko w tej modlitwie. KOŚCIÓŁ Mój jest waszym kościołem, a nie tylko Watykanu. Mało kto z Watykanu pytał Mnie o zdanie. To prości ludzie, tacy jak ty... rozwiń
Avatar
andrzej / 12 lutego 2011 o 22:08
Nie mógł przezyć rady ks Pawlowskiego z Izraela-honiorowego goscia Dnia Judaizmu 17 01 br w sali seminarium dla umiłowanego Grossa by zajął sie policjantami żydowskimi z gett jacy wydali kryjówke jego rodziny. Gross powinien przyjechać na pogrzeb i odśpiewać pieśń wybranych z lubelskich gett "...Śmigły Rydz nie nauczył nas nic, przyszedl Hitler Złoty nauczył roboty"
Avatar
siomik / 12 lutego 2011 o 04:14
[quote name='Gość' timestamp='1297433728' post='436273']
odszedł człowiek, który był wizytówką lublina. wielka strata dla miasta
[/quote]
Avatar
Gość / 11 lutego 2011 o 15:15
odszedł człowiek, który był wizytówką lublina. wielka strata dla miasta
Avatar
Jezus Chrystus / 11 lutego 2011 o 13:56
[size="7"] [url="http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20110105/SANOK/938789734"]Możesz pomóc. Zbudujmy podjazd dla niepełnosprawnego Adriana[/url]. [/size]
Avatar
internauta / 11 lutego 2011 o 13:34
Byłeś dobrym człowiekiem. Lublin żegna swego Arcypasterza, do zobaczenia znów...
Avatar
gj / 11 lutego 2011 o 12:58
o co chodzi z chełmem
Avatar
gracja / 11 lutego 2011 o 12:27
Na Wawel ,....
Avatar
kubeba / 11 lutego 2011 o 11:57
[quote name='kubeba' timestamp='1297421618' post='436181']
IPSA SUA MELIOR FAMA....a myślałem że spocznie w Rzymie a na grobie skaże sobie napisać
"INGRATA PATRIA,NE OSSA QUIDEM HABEBIS "
[/quote]
(poprawka przeliterowania HABEBIS/BABEBIS)
Avatar
kubeba / 11 lutego 2011 o 11:53
IPSA SUA MELIOR FAMA....a myślałem że spocznie w Rzymie a na grobie skaże sobie napisać
"INGRATA PATRIA,NE OSSA QUIDEM BABEBIS "
Avatar
m / 14 lutego 2011 o 06:39
Przykro mi, ale biskup Zyciński jest już w piekle !

Pan Jezus:
NIECH SIĘ ŚWIĘCI IMIĘ TWOJE.
W NIEBIE JEST KRÓLESTWO TWOJE,
PROSIMY CIĘ PRZYNIEŚ KRÓLESTWO TWOJE NA ZIEMIĘ.
BĄDŹ WOLA TWOJA TERAZ I NA WIEKI.

Modlitwa „Ojcze nasz…” musi być odmawiana jak was nauczyłem. Przez te wszystkie wieki obrażacie Ojca Mego i zmieniacie Moje słowa, a nie tylko w tej modlitwie. KOŚCIÓŁ Mój jest waszym kościołem, a nie tylko Watykanu. Mało kto z Watykanu pytał Mnie o zdanie. To prości ludzie, tacy jak ty i tobie podobni zobaczyliście błędy uczonych w piśmie. Jeden chce być mądrzejszy przez drugiego. Ponakładali sobie na głowy, przeróżne wieże, turbany i korony , a na Mojej głowie zostawili koronę cierniową, abym dalej cierpiał. No cóż, taka Moja rola w waszym życiu- cierpieć za wasze nieskończone, wyrafinowane i wymyślone grzechy. Ale każdy z was stanie przede Mną nagi, jak wasz biskup który stracił życie ziemskie. Przez swoją pychę na ziemi - stracił życie wieczne. Ja przywitałem go bez korony - tak jak chciał, i zobaczył Mnie jako sługę – tak jak chciał, ale tylko zobaczył Mnie bo dalej potoczyły się jego losy według jego planów oraz jego pana Lucyfera. Nikt nie może służyć dwóm bogom. Dlatego też poszedł do swojego pana u którego będzie najgorszym sługą. Tak, wszystkiemu złemu winien jest Mój KOŚCIÓŁ. Ja przychodzę do Mojego KOŚCIOŁA - proszę, błagam i płaczę a urzędnicy w Moim KOŚCIELE dekorują swoje piersi, dekorują swoje głowy oraz ubiór, natomiast - Mnie Boga zostawiają nagiego na Krzyżu z koroną cierniową. W waszym dniu role odwracają się. Ja stoję przed wami w koronie wiecznej chwały i w stroju królewskim, a wy przede Mną wijecie się nadzy. Tylko jest ta różnica: Ja w waszym świecie dla każdego jestem nagi pewną ilość lat, a wy jesteście nadzy całą wieczność.
Mieczysławo - pisz, pisz jak mówiłem w ORĘDZIU NOWOROCZNYM - ZEZWALAM NA GŁOSZENIE CHWAŁY MOJEJ RÓŻNYMI SPOSOBAMI, A WY LUDZIE WIELE ZYSKALIBYŚCIE GDYBYM ZOSTAŁ WASZYM KRÓLEM UKORONOWANYM OFICJALNIE PRZEZ WŁADZE KOŚCIELNE I ŚWIECKIE. Wtedy powiedzielibyście: O TO KRÓL KTÓRY ZAPROWADZI POKÓJ NA ZIEMI. Ja będę Królem niewymagającym służby. Ja będę Królem pośród Moich braci i sióstr. Tak wam dopomóż Bóg.
Jezus Chrystus Król Wszechświata."

Nawracajcie się ludzie bo to ostatni rok nadzieji, módlcie się za księży, a wy duchowni zacznijcie w końcu słuchać i pytać Boga i papieża co jest słuszne!!!
Przykro mi, ale biskup Zyciński jest już w piekle !

Pan Jezus:
NIECH SIĘ ŚWIĘCI IMIĘ TWOJE.
W NIEBIE JEST KRÓLESTWO TWOJE,
PROSIMY CIĘ PRZYNIEŚ KRÓLESTWO TWOJE NA ZIEMIĘ.
BĄDŹ WOLA TWOJA TERAZ I NA WIEKI.

Modlitwa „Ojcze nasz…” musi być odmawiana jak was nauczyłem. Przez te wszystkie wieki obrażacie Ojca Mego i zmieniacie Moje słowa, a nie tylko w tej modlitwie. KOŚCIÓŁ Mój jest waszym kościołem, a nie tylko Watykanu. Mało kto z Watykanu pytał Mnie o zdanie. To prości ludzie, tacy jak ty... rozwiń
Avatar
andrzej / 12 lutego 2011 o 22:08
Nie mógł przezyć rady ks Pawlowskiego z Izraela-honiorowego goscia Dnia Judaizmu 17 01 br w sali seminarium dla umiłowanego Grossa by zajął sie policjantami żydowskimi z gett jacy wydali kryjówke jego rodziny. Gross powinien przyjechać na pogrzeb i odśpiewać pieśń wybranych z lubelskich gett "...Śmigły Rydz nie nauczył nas nic, przyszedl Hitler Złoty nauczył roboty"
Avatar
siomik / 12 lutego 2011 o 04:14
[quote name='Gość' timestamp='1297433728' post='436273']
odszedł człowiek, który był wizytówką lublina. wielka strata dla miasta
[/quote]
Avatar
Gość / 11 lutego 2011 o 15:15
odszedł człowiek, który był wizytówką lublina. wielka strata dla miasta
Avatar
Jezus Chrystus / 11 lutego 2011 o 13:56
[size="7"] [url="http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20110105/SANOK/938789734"]Możesz pomóc. Zbudujmy podjazd dla niepełnosprawnego Adriana[/url]. [/size]
Avatar
internauta / 11 lutego 2011 o 13:34
Byłeś dobrym człowiekiem. Lublin żegna swego Arcypasterza, do zobaczenia znów...
Avatar
gj / 11 lutego 2011 o 12:58
o co chodzi z chełmem
Avatar
gracja / 11 lutego 2011 o 12:27
Na Wawel ,....
Avatar
kubeba / 11 lutego 2011 o 11:57
[quote name='kubeba' timestamp='1297421618' post='436181']
IPSA SUA MELIOR FAMA....a myślałem że spocznie w Rzymie a na grobie skaże sobie napisać
"INGRATA PATRIA,NE OSSA QUIDEM HABEBIS "
[/quote]
(poprawka przeliterowania HABEBIS/BABEBIS)
Avatar
kubeba / 11 lutego 2011 o 11:53
IPSA SUA MELIOR FAMA....a myślałem że spocznie w Rzymie a na grobie skaże sobie napisać
"INGRATA PATRIA,NE OSSA QUIDEM BABEBIS "
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków"
galeria

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków" 5 15

Premier Mateusz Morawiecki przekazał klucze lokatorom Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej. – Tu rozpoczynamy program który jest alternatywą dla rzeczywistości która do tej pory panowała – powiedział szef rządu.

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 1 0

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 9 1

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 1

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 8 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu 32 5

Brutalny napad w Kraśniku. Aresztowano dwóch mężczyzn, którzy w Kraśniku wtargnęli do domu 20-latka, zabrali do lasu i dotkliwie pobili. Mężczyzna trafił do szpitala.

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty 0 0

Ponad 1,5 metra miały niektóre z roślin konopi które zabezpieczyli policjanci w domu 20-latka

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo]
film

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo] 28 2

Lubartowscy policjanci ustalają okoliczności, w jakich doszło do pożaru będącego w budowie przedszkola w Kamionce. Spaleniu uległa część poddasza

Festiwal "W krainie pierogów w Bychawie". Wystąpią Universe i Bajm

Festiwal "W krainie pierogów w Bychawie". Wystąpią Universe i Bajm 4 0

Kto odwiedzi Bychawę w dniach 26-27 maja, będzie mógł spróbować pierogów z trzech województw: lubelskiego, podkarpackiego i podlaskiego. A to za sprawą imprezy „Na Kulinarnym Szlaku Wschodniej Polski”. Pierogi lubelskie będą kulinarną gwiazdą XIX Ogólnopolskiego Festiwalu „W Krainie Pierogów”. Gwiazdą muzyczną jest Beata i Bajm

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki
galeria

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki 0 0

Dziś 26 maja, czyli Dzień Mamy. Przygotowaliśmy dla Was wierszyki i życzenia, które mogą Wam się dziś przydać

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć 5 4

Zostały już tylko dwa mecze, szanse na utrzymanie są bardzo małe, a na dodatek Wisła gra z zespołami, które mogą mieć jeszcze nadzieje na awans. Mimo wszystko puławianie chcą jeszcze powalczyć. W sobotę o godz. 17 czeka ich wyjazdowy mecz z Radomiakiem

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82 8 3

Do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło w Dominiczynie na drodze krajowej nr 82 między Łęczną a Włodawą

Kiermasz Klubu Twórców Ludowych w Puławach
27 maja 2018, 10:00

Kiermasz Klubu Twórców Ludowych w Puławach 0 0

W niedzielę, 27 maja o godz. 10 na Skwerze Niepodległości w Puławach odbędzie się Wiosenny Kiermasz Klubu Twórców Ludowych.

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze 55 20

Grzegorz Małys, ojciec 12-letniego Rafała, który zginął na przejściu dla pieszych wracając z zajęć na basenie, będzie mógł poznać opinie dotyczące pracy byłego już dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Zamościu. Sam domagał się ich ujawnienia. Prezydent Zamościa będzie musiał udostępnić te dokumenty

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium
Uwaga czytelniku!
Nie teraz Przeczytaj i wyraź zgodę

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.