Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 grudnia 2017 r.
13:04

Pogrzeb prof. Henryka Ciocha. Pożegnała go rodzina, przyjaciele i znajomi [zdjęcia]

Autor: Zdjęcie autora łm
2 16 A A

W czwartek w archikatedrze lubelskiej pożegnano prof. Henryka Ciocha

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Henryk Cioch był znanym prawnikiem, profesorem nauk prawnych, nauczycielem akademickim (wykładał na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim im. Jana Pawła II), a także senatorem VIII kadencji wybranym z list Prawa i Sprawiedliwości (nie należał do partii). Ostatnio pełnił też funkcję sędziego Trybunału Konstytucyjnego.

Jego ciało znaleziono w mieszkaniu w Warszawie kilka dni przed wigilią Bożego Narodzenia. Przyczyną śmierci były problemy zdrowotne.

Prezydent Andrzej Duda odznaczył go pośmiertnie Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Henryk Cioch spocznie na cmentarzu przy ul. Lipowej.

Na pogrzebie pojawili się m.in. wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki i Beata Mazurek, rzecznik PiS. Mszy przewodniczył abp Andrzej Dzięga, metropolita szczecińsko-kamieński.

Czytaj więcej o:

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
jan / 30 grudnia 2017 o 20:20
+1
Mylicie się wszyscy, to nie jest śmierć związana z byciem sędzią, czy dublerem jak niektórzy piszą. Miesiąc wcześniej zginął równie "naturalnie" prof. Adam Jedliński, kolega Ciocha, współtwórca Skoków, a teraz to samo stało się z prof. Ciochem... Przypadek??? NIE, to afera SKOK Wołomin, którą kryje PiS rękami prokuratury Ziobry. Dlaczego, skoro podobno tam umoczony jest Komorowski i WSI? Baju, baju, wcisnęli taki kit ludziom i teraz siedzą cicho jak syndyk z sędzią dzielą łupy (masę upadłościową SKOK Wołomin) pod parasolem ochronnym Ziobry. W mediach panuje cisza, piszą tylko o tonach akt i przesłuchiwaniu słupów - prawdziwych sprawców się nie ściga, a postępowanie upadłościowe SKOK Wołomin to jeden wielki przekręt... Poczytajcie na stronie Stowarzyszenia Św. Michała (swsfsm.pl) jak ludzie blokowani są przez prokuraturę w dojściu do prawdy.
Mylicie się wszyscy, to nie jest śmierć związana z byciem sędzią, czy dublerem jak niektórzy piszą. Miesiąc wcześniej zginął równie "naturalnie" prof. Adam Jedliński, kolega Ciocha, współtwórca Skoków, a teraz to samo stało się z prof. Ciochem... Przypadek??? NIE, to afera SKOK Wołomin, którą kryje PiS rękami prokuratury Ziobry. Dlaczego, skoro podobno tam umoczony jest Komorowski i WSI? Baju, baju, wcisnęli taki kit ludziom i teraz siedzą cicho jak syndyk z sędzią dzielą łupy (masę upadłościową SKOK Wołomi... rozwiń
Avatar
Żałobnik / 31 grudnia 2017 o 13:40
Zaprawdę powiadam Wam, piękny był pogrzeb! Wy na pewno takiego mieć nie będziecie!
Avatar
hehe / 30 grudnia 2017 o 20:31
undefined napisał:
Takich ludzi w polityce nam zawsze brakowało - pracowitych, uczciwych, wrażliwych na krzywdę innych, brzydzących się występkiem i zdradą na każdym szczeblu władzy w Państwie prawa.
 do tego stopnia sie brzydził,że nic nie robił razem z całym pożałowania godnym trybunałem?
Avatar
Gość / 30 grudnia 2017 o 20:29
to aż ze szczecina musiała eminencja sie trudzić ,żeby pochować tego nieznanego bliżej ogółowi nieboszczyka z pisu? ależ ten terlecki ładny chłopak ,no i rzecznik menzurek ,co w/g posła niesiołowskiego" chamką nie jest " pełna oprawa ,tylko naczelnego dyktatora -konusa zabrakło,nie jestem robotem
Avatar
ja / 28 grudnia 2017 o 21:51
undefined napisał:
Dziwne, że na pogrzebie prof. Ciocha nie było  żadnego biskupa  z Lublina.
 Dziwne to jest, że był senatorem z terenu województwa lubelskiego: potrafi ktoś przywołać jakąś inicjatywę tego pana na rzecz regionu?
Avatar
Gość / 28 grudnia 2017 o 16:43
Dziwne, że na pogrzebie prof. Ciocha nie było żadnego biskupa z Lublina.
Avatar
Gość / 28 grudnia 2017 o 16:16
D.Lippert... "...małostkowość smoleńskiej tłuszczy"... dlaczego nie dziwi ta zbitka?
Avatar
Gość / 28 grudnia 2017 o 16:14
Pan Bóg nie rychliwy, ale sprawiedliwy. Dwóch dublerów już nie ma. Na miejscu trzeciego srałbym w pory.
Avatar
Gość / 28 grudnia 2017 o 16:13
Lecz się człowieku chory z nienawiści
Avatar
Gość / 28 grudnia 2017 o 15:32
O znowu te zdradzieckie mordy.
Avatar
Żałobnik / 31 grudnia 2017 o 13:40
Zaprawdę powiadam Wam, piękny był pogrzeb! Wy na pewno takiego mieć nie będziecie!
Avatar
Gość / 30 grudnia 2017 o 20:39
-1
ten kosciół ,to jakaś koszmarna pstrokacizna i kompletny brak gustu ,jeśli myślicie ,że szef niebieski jest taki poplątany jak te bochomazy na sicanach,to jesteście nieluleczalnie i bezdennie głupi
Avatar
hehe / 30 grudnia 2017 o 20:31
undefined napisał:
Takich ludzi w polityce nam zawsze brakowało - pracowitych, uczciwych, wrażliwych na krzywdę innych, brzydzących się występkiem i zdradą na każdym szczeblu władzy w Państwie prawa.
 do tego stopnia sie brzydził,że nic nie robił razem z całym pożałowania godnym trybunałem?
Avatar
Gość / 30 grudnia 2017 o 20:29
to aż ze szczecina musiała eminencja sie trudzić ,żeby pochować tego nieznanego bliżej ogółowi nieboszczyka z pisu? ależ ten terlecki ładny chłopak ,no i rzecznik menzurek ,co w/g posła niesiołowskiego" chamką nie jest " pełna oprawa ,tylko naczelnego dyktatora -konusa zabrakło,nie jestem robotem
Avatar
jan / 30 grudnia 2017 o 20:20
+1
Mylicie się wszyscy, to nie jest śmierć związana z byciem sędzią, czy dublerem jak niektórzy piszą. Miesiąc wcześniej zginął równie "naturalnie" prof. Adam Jedliński, kolega Ciocha, współtwórca Skoków, a teraz to samo stało się z prof. Ciochem... Przypadek??? NIE, to afera SKOK Wołomin, którą kryje PiS rękami prokuratury Ziobry. Dlaczego, skoro podobno tam umoczony jest Komorowski i WSI? Baju, baju, wcisnęli taki kit ludziom i teraz siedzą cicho jak syndyk z sędzią dzielą łupy (masę upadłościową SKOK Wołomin) pod parasolem ochronnym Ziobry. W mediach panuje cisza, piszą tylko o tonach akt i przesłuchiwaniu słupów - prawdziwych sprawców się nie ściga, a postępowanie upadłościowe SKOK Wołomin to jeden wielki przekręt... Poczytajcie na stronie Stowarzyszenia Św. Michała (swsfsm.pl) jak ludzie blokowani są przez prokuraturę w dojściu do prawdy.
Mylicie się wszyscy, to nie jest śmierć związana z byciem sędzią, czy dublerem jak niektórzy piszą. Miesiąc wcześniej zginął równie "naturalnie" prof. Adam Jedliński, kolega Ciocha, współtwórca Skoków, a teraz to samo stało się z prof. Ciochem... Przypadek??? NIE, to afera SKOK Wołomin, którą kryje PiS rękami prokuratury Ziobry. Dlaczego, skoro podobno tam umoczony jest Komorowski i WSI? Baju, baju, wcisnęli taki kit ludziom i teraz siedzą cicho jak syndyk z sędzią dzielą łupy (masę upadłościową SKOK Wołomi... rozwiń
Avatar
ja / 28 grudnia 2017 o 21:51
undefined napisał:
Dziwne, że na pogrzebie prof. Ciocha nie było  żadnego biskupa  z Lublina.
 Dziwne to jest, że był senatorem z terenu województwa lubelskiego: potrafi ktoś przywołać jakąś inicjatywę tego pana na rzecz regionu?
Avatar
Gość / 28 grudnia 2017 o 16:43
Dziwne, że na pogrzebie prof. Ciocha nie było żadnego biskupa z Lublina.
Avatar
Gość / 28 grudnia 2017 o 16:16
D.Lippert... "...małostkowość smoleńskiej tłuszczy"... dlaczego nie dziwi ta zbitka?
Avatar
Gość / 28 grudnia 2017 o 16:14
Pan Bóg nie rychliwy, ale sprawiedliwy. Dwóch dublerów już nie ma. Na miejscu trzeciego srałbym w pory.
Avatar
Gość / 28 grudnia 2017 o 16:13
Lecz się człowieku chory z nienawiści
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

MUNDIAL 2018. Iran – Hiszpania 0:1. Na ratunek Costa

MUNDIAL 2018. Iran – Hiszpania 0:1. Na ratunek Costa 0 1

MUNDIAL 2018 Reprezentacja Hiszpanii po wielkich męczarniach wyszarpała zwycięstwo przeciwko Iranowi zwyciężając 1:0, a jedyną bramkę zdobył w drugiej połowie Diego Costa

Odpady z Danii przyjechały do naszego regionu. Rozładunek zablokował starosta
Alarm24

Odpady z Danii przyjechały do naszego regionu. Rozładunek zablokował starosta 48 17

Tir z plastikowymi odpadami przyjechał wczoraj do Zofiówki w gminie Łęczna. Plastik z Danii, którego rozładunek zablokował w minionym tygodniu włodawski starosta, został złożony w zamykanym magazynie. Tym razem legalnie

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi 1 3

ROZMOWA Z Grzegorzem Bronowickim, byłym reprezentantem Polski

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce 3 0

Lubelska klasa okręgowa Ponad 200 kibiców oglądało w Drzewcach pierwszy mecz barażowy. W starciu dwóch wicemistrzów klasy A lepszy okazał się LKS Stróża

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej 3 7

Zmiany w lubelskich parafiach ogłosił w środę metropolita lubelski abp. Stanisław Budzik

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko"
film

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko" 7 1

– Artur powiedział mi, że się zakochał. Chciał ułożyć sobie z nią życie – opowiadał w środę przed sądem krewny Artura S. 47-latek odpowiada przed sądem za uduszenie swojej dziewczyny. Przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami ukrytymi w wersalce

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu!

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu! 90 11

Unieważniony został zakaz wprowadzania psów do Ogrodu Saskiego. Taki wyrok wydał w środę Naczelny Sąd Administracyjny. Uznał, że radni nie mieli prawa zabronić spacerów z psem po zabytkowym parku. To koniec czteroletniego sporu między władzami Lublina a dwoma mieszkańcami miasta

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia]
galeria

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia] 0 0

Na Wydziale Artystycznym UMCS rozpoczęły się prace przy nowym filmie promocyjnym uczelni. Do zdjęć potrzeba kilkudziesięciu statystów

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo 1 0

MUNDIAL 2018 Urugwaj pokonał 1:0 Arabię Saudyjską i obok Rosji wywalczył awans do 1/8 finału. O tym która z drużyn zajmie pierwsze miejsce w grupie A zadecyduje bezpośredni mecz pomiędzy gospodarzami, a zespołem z Ameryki Południowej

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina
galeria

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina 15 9

Na sprzedaż trafił miejski autobus rozbity w kwietniu w głośnym wypadku na ul. Narutowicza. Jelcz nie nadaje się do jazdy, ma zatrzymany dowód rejestracyjny, ale spółka liczy na to, że znajdzie kupca. Pojazd ma 1,3 mln km przebiegu.

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy 177 15

Do nietypowej interwencji policji doszło w powiecie łukowskim, gdzie policjant z nieoznakowanego radiowozu, zatrzymał inny nieoznakowany radiowóz

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach?

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach? 8 1

W środę umowy z lubelskim klubem podpisało dwóch kolejnych młodych zawodników. To Jakub Buczek i Rafał Dobrzyński, którzy w rundzie wiosennej debiutowali w III lidze. Wiadomo już także, że do ekipy żółto-biało-niebieskich po wypożyczeniu wraca Michał Paluch

Kanada zalegalizowała marihuanę

Kanada zalegalizowała marihuanę 0 2

Kanadyjski parlament zalegalizował rekreacyjne używanie marihuany. Obywatele Kanady będą mogli posadzić sobie w domu do czterech krzaczków

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym
22 czerwca 2018, 21:15

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym 0 0

Restauracja Stara Łaźnia w Kazimierzu Dolnym (ul. Senatorska 21) zaprasza na kolejną odsłonę kina plenerowego. W piątek, 22 czerwca ok. godz. 21.15 zobaczymy film Uwikłanie, z kolei dzień później o tej samej porze kultowe Kochaj albo rzuć.

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu 0 0

Resort cyfryzacji zachęca do załatwiania spraw urzędowych online. To pomoże m.in. zaoszczędzić czas przed wyjazdem na urlop. 

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!