sobota, 20 stycznia 2018 r.

Lublin

Pojedziemy saksofonem

  Edytuj ten wpis
Dodano: 29 marca 2007, 17:34
Autor: DOMINIK SMAGA

Od poniedziałku przez miesiąc zamknięte będzie skrzyżowanie al. Piłsudskiego z ul. Młyńską. Samochody dojadą do Dworca PKP nowym łącznikiem,

tzw. "saksofonem”. Ale to dopiero początek. W kwietniu ruszy przebudowa ronda na Klinie. A w czerwcu zamknięta zostanie ul. 1 Maja a otwarty odcinek Trasy Zielonej.

Robotnicy na skrzyżowaniu uwijają się jak w ukropie. Do końca tygodnia mają czas na uruchomienie sygnalizacji świetlnej i położenie ostatniej warstwy asfaltu na nowym łączniku biegnącym od skrzyżowania al. Piłsudskiego z Trasą Zieloną do ul. Młyńskiej. Z racji kształtu miejscy planiści nazwali żartobliwie "saksofonem”. Właśnie tędy zostanie skierowany ruch pomiędzy pl. Bychawskim a Dworcem PKP.
Większe problemy czekają kierowców zmierzających w stronę ul. Kunickiego. Będą skazani na objazdy przez Al. Zygmuntowskie i ul. 1 Maja. Ale lada dzień nawet tam dopadną ich utrudnienia. Tym razem spowodowane przebudową ronda na Klinie. Drogowcy mają podłączyć do ronda Trasę Zieloną. - Postaramy się by utrudnienia były jak najmniejsze - obiecuje Dariusz Figiel z Komunalnego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych w Lublinie. - Ale na pewno będziemy musieli zamknąć część pasów ruchu. Prace ruszą jeszcze w kwietniu.

W czerwcu częściowo zamknięta będzie ul. 1 Maja. Auta jadące w stronę dworca będą zjeżdżały z ronda na Klinie wprost na Trasę Zieloną. Później wlot w ul. 1 Maja zostanie tymczasowo zamknięty dla wszystkich pojazdów. - Do ul. 1 Maja będzie można się dostać po tymczasowym łączniku ułożonym z betonowych płyt na ul. Żabiej - mówi Anna Adamiak, zastępca dyrektora Wydziału Gospodarki Komunalnej w Urzędzie Miasta.
Po zakończeniu prac przybędzie parkingów. Pierwszy powstanie na zamkniętym odcinku ul. Młyńskiej. - Znajdzie się na nim około 60 miejsc - zapowiada Marek Młynarczyk, zastępca dyrektora Wydziału Strategii i Rozwoju. Dodatkowe parkingi zostaną utworzone też po obu na obu końcach ul. 1 Maja.
W związku z przebudową skrzyżowania czekają nas także zmiany w komunikacji miejskiej. Piszemy o nich w ramce obok.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!